Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Dziewczyny jutro tłusty czwartek- mam ogromną ochotę na pączka z adwokatem lub budyniem- myślę, że nawet ze 4 bym zjadła:) Tylko, że po pierwsze nie wiem czy taka ilość tłuszczu dziecku nie zaszkodzi, po drugie w ciąży zaczął mi się robić cellulit na nogach- nigdy nie miałam tego- może to przez brak ruchu. Wygląda to okropnie, na prawdę staram się jeść owoce zamiast słodyczy, fakt ze jem dużo bo ciągle jestem głodna ale zamiast kalorycznych rzeczy jem wafle suche, sucharki i wafelki ryżowe. Dzisiaj się załamałam jak zobaczyłam sie na golasa w lustrze. Najgorsze, ze tego chyba nie da sie pozbyć? Czy jest jakaś szansa ? Jakieś kremy lub coś? Może już teraz mogę jakoś zapobiegać powstawaniu cellulitu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) nie cche zapeszac ale juz 2 noce nie mam skurczow w lydkach i brzuszek tak nie boli :) ufff ja dzis mam zamiar narobic mase poczkow i drugie tyle zjesc hihihi :D mam jeszcze dzis ostatni egzamin (bo ja studiuje) o 18 :) a piatek sobota i niedziela szkola do 21 ;/;/;/ ale moze sie jakos urwe :) lece zjesc sniadanko :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Malutka to o Tobie pamiętałam z tą cesarką. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo w końcu to tak czy inaczej operacja. Wiecie a ja zamiast pączka to zjadłabym faworki:) albo oponki:) ale chyba nie czuje się na siłach sama robić, tym bardziej, że z zagniataniem ciasta to zawsze mój R. się za to bierze:) W poniedziałek zachciało mi się kopytek i zrobiłam, ale przyznam, ze na końcu miałam dosyć. Wiec po prostu kupię:) Jak za długo stoję lub więcej chodzę to napina mi się brzuszek i mam skurcze przepowiadające, więc wolę nie ryzykować:) Trzeba poczekać chociaż 4 tyg jeszcze:) Indianka cellulit można zniwelować, ciężka praca, ale kremy i ćwiczenia dają spore efekty:) A tłuszczyk dzidzi na pewno nie zaszkodzi, co najwyżej Tobie, bo skoro nie jesz tłustych rzeczy to może Cię zmulić;) Smacznego wszystkim Mamusią życzę:) lecę do sklepu po faworki i do baru po pierożki na obiadek:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Witam nowe mamusie :) Kurcze jeden dzień mnie nie było a tu tyle nadrabiania. Lola_lu wiem co czujesz. Też biorę masę kolorowych tabletek i w tym fenoterol i isoptin po których się trzęsę jak na odwyku :) Tak samo jak ty trafiłam do szpitala z diagnozą poród przedwczesny zagrażający i teraz leżę w domu i mam już tego serdecznie dość. Byłam wczoraj na wizycie u lekarza i akurat jak mi chciał zrobić USG to dostałam skurczy więc lekarz nie miał zbyt szczęśliwej miny, nawet mi nie powiedział ile dziecko warzy wiem tylko tyle, że z USG wychodzi, że dziecko jest o tydzień za małe. Kazał mi odstawić fenoterol i isoptin a dostałam do mojej kolekcji tabletek luteinę i potas. Normalnie żyć nie umierać. Na koniec zapytał się czy mam do niego nr tel i ściemniłam, że nie (dostałam od znajomej mamy) więc napisał mi do siebie tel i powiedział, że jak cokolwiek będzie się działo to mam dzwonić. A no i na odchodne powiedział żebym myślała pozytywnie i starała się dotrwać chociaż do 37 / 38 tyg, ale może być różnie. No i zero wysiłku, leżeć i odpoczywać. Lola_lu mówisz, że masz mały brzuszek ja dopiero teraz doszłam w obwodzie do 84 cm więc możesz sobie wyobrazić jaki mały mam ja. Młody mnie kopie po żebrach bo jest odwrócony już główką w dół. A co do metod wywoływania porodu to o wszystkich które pisałyście słyszałam no poza tym ananasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nawet o tym ananasie slyszalam :D ale ta ilosc jest zabojcza chyba hihihi :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Ale tu się dużo dzieje......... Indianka,odnośnie cellulitu.....nie jest tak źle........jeśli będziesz konsekwentna to go stracisz..... Ja swego czasu zrzuciłam 40 kg,miałam to świństwo i tu i tam...... Po pierwsze gimnastyka na uda i pośladki,ja mam swój osobisty zestawik...lata pracy,po drugie kup sobie dość szczotkę lub szorstką rękawicę,zrób albo kup pilling plus krem ujędrniający. Codziennie pół godziny ćwiczeń,pod prysznicem zrobić piling, ja mam szczotkę,którą intensywnie szczotkowałam niefajne miejsca-wiem,ze nie miłe to i ździebko na początku boli.Następnie wklepać krem i cacy.Wierz mi,jeśli to zastosujesz po dwóch miesiącach się zdziwisz efektem. Odnoście wielkości brzucha,to ja na odwrót,mam ogromny.Dziś nie dałam rady włożyć spodni ,które jeszcze dwa tygodnie temu nosiłam.Ale tylko brzuch taki mam i trochę uda mi się zepsuły.U mnie 33 tydzień,zaczęło mi lecieć mleko z piersi,tzn-na razie woda.Piersi zawsze B-teraz D. Trzymajcie się laseczki...ja o pączkach mogę jedynie pomarzyć-więc na tym poprzestanę.Cukrzyca niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki, znalazłam taki kalkulator USG, choć może to zależy od sprzętu (a raczej jego oprogramowania). A w którym dokładnie tygodniu i dniu robiłaś USG? Mi lekarz już dawno powiedział, że nasza mała ma długie nogi (oj chłopcy się będą za nią uganiać). Powiedział też, że jeśli utrzyma tempo wzrostu to max będzie ważyć 3,2-3,5kg. http://www.noworodek.pl/index.php?sm=2&ope=1 Tłusty czwartek, mniam mniam :) Kocham pączki z różą w ciąży :) Kocham jeść... A w brzuszku już ponad 100 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki, Blanka dziękuję za odp w sprawie tych wymiarów. Wszędzie są jakieś rozbieżności ale widocznie w normie. Zresztą, to sa ludzie nie jakies robociki, nie mogą rosnąć równiutko co do milimetra. Tłusty czwartek mówicie.. ja kompletnie dzisiaj nie mam ochoty na pączki. A juz na pewno nie mam ochoty żeby wychodzić do sklepu, tak mi blok zasypało:) Zaraz ide wziąc jakąs ciepłą kapiel, bo plecki bola, a ostatnio kąpiel pomogła i mam nadzieję, że przejdzie. Mój brzuch już sobie liczy106 cm. To chyba sporo :P a ja waże już równe 70 ;/ 11 przybyło :) ciekawe kiedy ubędzie. dziewczyny które muszą leżeć, oszczędzajcie się... tak niewiele zostało, trzeba donosic do końca! Trzeba i koniec, a pozytywne myslenie i nastawienie duzo zdziała, naprawdę. dziewczyny rozliczacie juz PITy? macie cel na 1% podatku? Jesli któras nie wie jeszcze co zrobić z tym 1% mam prośbę. Tu jest strona internetowa dotycząca chłopaka na którego zbieramy pieniadze http://adrian.org.pl/pl/ jest podany nr KRS i wszystko co potrzebne do przekazania procenta. A tu są aktualne inf dotyczace jego stanu http://www.youtube.com/watch?v=SIoW35319lU Moze niektórym jest on znany, Adrian spiewał w zespole metalowym, chociaz bardziej znanym za granicami naszego kraju. Prosze o pomoc w tej sprawie i z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korzystając z tego iż wczoraj byłam u lekarza to pozwoliłam sobie na wyjście do sklepu (co oczywiście skończyło się skurczami :( ) i kupiłam pampers premium care 1 w promocji po 54 gr za sztukę. Poszłam do apteki i kupiłam podpaski Bella po porodzie i maść linomag dla małego więc pomijając wkładki laktacyjne, które muszę jeszcze kupić i mleko modyfikowane w razie czego oraz smoczki 1 to mogę iść rodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz ja tylko czekam aż przyślą pit z byłej pracy męża bo zmieniał w połowie zeszłego roku i się rozliczamy. A co do 1% to my mamy zwrot podatku więc jak to pani w skarbówce mi powiedziała nie wpisuje się KRS bo to tylko w przypadku gdy trzeba dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Ja mam już 116cm w brzuszku;)a niedawno był taki malutki;) Może bym i zjadła pączka ale jakoś nie chce mi się turlać po tym śniegu bo u mnie również blok jak i schody wszystkie zasypało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czekam na pita męża by rozliczyć się ze skarbówką i mieć z głowy. Choć jak mnie będzie tak dalej denerwował to sama się rozliczę a On niech sobie radzi sam. Jest "obłożnie chory" od tygodnia. Znaczy się, jest przeziębiony ale zachowuje się jakby umierał. Leków oczywiście nie bierze, u lekarza nie był... za to na piwko z kumplem po pracy poszedł. Dziś mi się już cierpliwość skończyła, no ileż można? Gorzej niż z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pączków to na wczorajszych zakupach kupiliśmy z mężem i już wczoraj zaliczałam tłusty czwartek :) No a dzisiaj pączki leżą i jakoś jeszcze nie nabrały mocy urzędowej żeby je zjeść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Blanka tak to już jest, że faceci są jak duże dzieci a odnośnie choroby to wystarczy katarek i umierają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka, ja pamiętam jakiś czas temu mój też się przeziębił i było to samo. Tak to jest z tym gatunkiem;)Moja mama powiedziała,że jakby mieli okres to pewnie by umarli:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff, przeczytałam, aż całe śniedanie zdążyłam skonsumowac;P Jeśli chodzi o tłusty czwartek, pączki lubię, ale kompletnie nie mam ochoty:/ Mama ostatnio kupiła, żeby się nastroić na czw, ale też nawet nie zjadłam, chociaż nie powiem, pączki uwielbiam, z różą i cukrem pudrem, mniam:) Idę sobie zmierzyć brzuch, bo też jestem ciekawa ile już ma, ale pewnie pobije Was wszystkie,bo przed ciążą to ogólnie byłam tęgawa:D, oczywiście nie ma się czym chwalić, wręcz przeciwnie, ale no trudno żyć trzeba:P Grypa żołądkowa + skurcze przedpoorodowe, co ja o tym wiem! WSPÓŁCZUCIA!!! Ale mam nadzieje, że tak jak i u mnie wszystko jest już ok:) Jeśli chodzi o wymiary dzidzi co USG, no ja też nie dostaje dokładnych danych:( miałam do tej pory 2 USG i w 37 tyg mam ostatnie i to by było na tyle, a tak, to co wizyte robi mi takie szybkie kontrolne, ale bez żadnych wymiarów:( Dziś zaczyna się 33 tc!! Kolejne małe święto z Dominikiem:) Także przy dobrych wiatrach jeszcze 5 tygodni i mały jest z nami:) A powiedzcie mi, jak jest z umówioną cesarką, bo póki co nadal jestem pretendentką, ale lekarz mic mi nie mówił, jak to się załatwia, idzie do szpitala i tyle? czy no nie wiem właśnie? Z góry dzięki za odpowiedzi i miłego dzionka każdej z Was życzę;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A brzucho 103 cm, więc ok +10 cm mi przyszło, może trochę więcej, bo przed samym zajściem już nie pamiętam ile miałam, a wagowo nie jest źle bo przybyło +8 kg, czym jestem zdziwiona, bo moja siostra do tego okresu przytyła już 30 kg! Tylko jest różnica pewna że ja jem, a ona pochłaniała wszystko w zasięgu wzroku i tym bardziej rąk;P Celulit też mi się na udach pojawił, ale nie dziwie się, bo siedząc od września na l4, to ani tyle ruchu co w pracy ani nic, ale po porodzie rowerek stacjonarny pójdzie w ruch, bo do wesela w czerwcu trzeba wygladać;P Przeziębienie chłopa:/ mój jest chyba mistrzem w tym, bo choruje średnio raz w miesiącu(od jesieni do wczesnej wiosny) u lekarza może był z parę lat temu, a tylko go obsługiwać i szykować, bo chory i on nie może, bo musi leżeć! Szlag trafia czasami, ale no później to może mnie nareszcie będzie usługiwać hehe, zobaczymy;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia co Ty piszesz? Kobieta w skarbówce Ci tak powiedziała? Przecież 1% przekazuje sie od podatku jaki w danym roku płacisz na rzecz Skarbu Państwa. A płacisz go zawsze, niezaleznie od tego czy później musisz jeszcze dopłacic czy oni Ci coś zwrócą. To nie jest1% od różnicy, tylko 1% całego naszego podatku. Tzn jesli płacisz 500 zł podatku, dostajesz zwrot, niewazne jaki - to 1% z 500zł możesz przekazać na co chcesz, bo jak nie, to ten właśnie podatek idzie na państwo... Nie wiem, czy dobrze to wytłumaczyłam, ale czy ludzie w skarbówce moga aż tak człowiekowi mącic w głowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz też myślałam, że obojętnie od tego czy mam dopłatę czy zwrot to jest 1% z mojego podatku ale w zeszłym roku pani przy mnie wykreśliła mi KRS i powiedziała (wręcz nakrzyczała), że KRS się tylko wpisuje jak jest dopłata podatku a nie zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
Cześć Mmamuśki;) Ja dziś bylam na wizycie u gin. ale sie ciesze bobasek fajnie rosnie nozki ma takie dlugie ze wg. usg wygladaja na 34 tydzien ciazy a dopiero jest 32 wiec troszke ponad norme a to dlatego ze dziadkowie i tatus wysoki;d 2180 malenstwo juz wazy bezto cc bedzie szybciej zamiast 12 kwietnia bedzie 2-3 kwiecien wiec myzle ze na swieta bedziemy juz w domq;d Dostałam rewelacyjne zdjecie z usg malenka ma takie pucorki zamiast policzek ale mam smiechu jak popatrze na ta fotke hihi i takie dlugasne rąćzki;d poprostu boskie;d Obiadek juz zrobiony i zbieram sie do diabetyka rano bylam ale pani dr nie dojechala na czas a wizyte u gin mialam na 9 wiec bym nie zdarzyla a teraz musze synusia ubierac i z nim zaiwaniac nio ale mysle ze zle nie bedzie;d PS. przez tą diete i cukrzyce przez 3 tygodnie 2 kg mniej;D jak to cieszy czlowieka zamiast do gory waga spada;) A pitow oczywiscie ni widu ai slychu wszystko na ostatnio chwile przyjdzie oczywiscie jak bedzie sporo obowiazkow jak malenstwo bedzie wsrod nas;) Objadajcie sie pączusiami poki mozecie:) SMACZNEGO;) http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqskjobk6u4yy7.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia trafiłas na jakąs głupią babę, która juz nie powinna tam pracować ;/ skad tacy ludzie.... na tysiąc procent jestem pewna tego co pisze o tym procencie. Informacje mam z pierwszej reki chyba od mądrzejszego pracownika skarbówki, a poza tym co roku mam zwrot i przekazuje 1% własnie na Adriana- o ktorym tu wspomniałam i widziałam, że te pieniądze były przekazane i trafiaja do niego. Sama pracuje w urzedzie, ale to co się mówi na tych urzedników to w 99% prawda! może tym młodym, którzy wiedzą jak ciężko teraz o pracę i cenią to, co maja, zalezy na posadzie kształcą sie i dysponuja jakąś wiedzą. A Ci, którzy od lat zajmuja swoje stołki, pewni ze sa nietykalni, nie dośc że już dawno przestali aktualizowac swoją wiedzę, bo przecież przepisy się zmieniają z roku na rok, ale gdzie tam oni sie bedą uczyć, to jeszcze wciskaja ludziom głupoty. Chyba mi sie cisnienie podniosło, ale dobrze, bo wczoraj u lekarza miałam jakieś niskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata- co do cesarki to u mnie wyglądało tak- lekarz powiedział że dn tego i tego mam sie zgłosić do szpitala o godz np 7 i dzień wcześniej lekką kolacje i w dniu cc nic nie można jeść . zajechałam na oddział i powiedziałam dla Pań że przyjechałam na cc że taki lekarz mi powiedział,oni mną sie zajeli; dokumentacja, przebranie się,lewatywa :), cewnik,wenflon, ktg na brzuch i pózniej zabrali mnie na salę na cc i po jakimś czasie pojawiła sie Hania i pokazali mi moja małą, zabrali ją, ze mną zrobili porządek do końca i zawieźli na salę na której czekała na mnie moja mama i Hania :) ja miąłm salę 1 osobową i na niej byłam do końca , urodziłam o 10,20 a koło 12 h podali mi małą do cyca , mała trochę possała i poszła w swoim "łóżeczku" spać i ja też- działało jeszcze znieczulenie :) a wieczorem kazali mi wstać co było najgorsze z tego wszystkiego. Ja jedzenie dostałam dopiero na 3 dzień a jak ze szpitala wychodziłam na 5 dzień ważyłam 12 kg mniej :) Ja miałam zatrucie ciążowe i dlatego miałam cc a teraz ze względu na kręgosłup też będę miała cc Ja to dziś zjadłam 2 pączki i czuje się tak jakbym przytyła od razu 5 kg- tak mi ciężko. Dzisiaj mi koleżanka podniosła na duchu- powiedziała że jak stoję tyłem do niej to nie widać że jestem w ciąży, ale za to z boku to mam olbrzyma- wszystko mi poszło w brzuch, teraz mam taki duży a co będzie za 2 mieś. NA wadze mam 9kg na plusie także nie jest tak źle :) w brzuchu mam 118cm także nie mało :) Indianka- na cellulit rób sobie peling z - fusy z kawy lub zmielona kawa, cynamon, oliwa i mleko- wszystko naturalne a bardzo dobre a najlepsza jest tak kawa A mój na walentynki tez przywiózł mi do domu chorobę i leży 2 dzień w łóżku i sie leczy :) a jeszcze kilka dni wcześniej mówił że się nie chce mu pracować Widzę że mamy ciekawie z tymi mężami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia4709 - jak miło, że ktoś podobnie jak ja zna syndrom trzęsących się rąk - masakra! Ile bierzesz? Jakie dawki? Ja biorę jedno i drugie 3x1. Gdy próbowałam przejść na 2x1 to dwa dni miałam wyjęte z życiorysu. Do tego lekarz mi powiedział, że w 90% przypadków jest tak - odstawiasz dzisiaj a jutro rodzisz. Więc ja mam odstawić w 36 (dłużej i tak leku brać nie wolno) i niech się dzieje wola nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata- ja miałam też koleżankę która przytyła 40 kg ale ona też pożerała wszystko jak twoja siostra, opowiadała że wstawała w nocy jeśc bo była głodna sylvia- przekazanie podatku jest zawsze czy masz zwrot czy dopłatę- ja miałam 2 lata temu dopłatę i przekazywałam zwrot . także nie wiem o co chodzi tej babie ja to w tym roku planuje wcześniej się rozliczyć ale zobaczę jak to wyjdzie - no i będziemy mieli zwrot na Hanie :) A ja świętuje w innym terminie jak wy- tydzień później i boje się że na święta mogę być w szpitalu a wolała bym po , zobaczymy jak to będzie. Fajnie wy piszecie ze macie już wszystko do szpitala :) a ja mam tylko torbę i szlafrok- a resztę zawartości brak, za zakupy zabiorę sie później :) w marcu Ja jeszcze muszę kupić dużo rzeczy ale mam trochę więcej czasu jak wy :) A niektóre za miesiąc mogą być już mamusiami :) ja to już bym chciała żeby by początek kwietnia i bliżej końca i już cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - a jak u Was z cerą? Ja wyglądam tragicznie (właśnie widziałam się w lustrze). Syf na syfie, cała broda w jakiś grudkach, krostach, nierównościach bliżej niezidentyfikowanych - matko jedyna! Pisałam do mojego dermatologa ale dostałam info jak na początku ciąży - jedyne czym można twarz posmarować to sudocream na noc i puder vichy tolariente teint na dzień. Owszem nadaje jednolity kolor, ale wygląda to jakby twarz była oddzielona od reszty ciała - absolutnie nienaturalne kolory! Wszystkie moje kosmetyki są zdaniem dermatologa trujące dla małego bo albo mają parabeny, albo witaminę A i pochodne - odstawiłam wszystko i najchętniej to bym cały dzień w pokoju z zasłoniętymi żaluzjami siedziała :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×