Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Cześć Kobitki:) I witam nowe Mamusie;) Ale duuużo pisałyście:) Musiałam wszystko przeczytać by nic mi nie umknęło:) Ja byłam wczoraj u lekarza (nowego) i okazało się, ze z dzidzi wszystko w porządku. Odwrócone jest już główką do dołu, ale chyba to wczoraj się stało, bo jeszcze w niedzielę czułam jak kopie mnie z prawej strony a teraz czuję na górze, pod cycuszkami:) Wód płodowych mam dużo i lekarz myślał na początku, ze dzidzi będzie takie duże, ale okazało się, ze Mała (ponoć wykazuje cechy żeńskie;) ) waży niecałe 2 kg. Kość udową zmierzył dzidzi i obwód główki i jest ok:) Więc uspokoiłam się:) Zlecił mi tylko badanie...HCg? Chyba tak to się nazywało, za pięć dni mam do odbioru:) Byłąm wczoraj od razu w hurtowni Ascot:) Ogólnie drogie rzeczy, ale kupiłam Pampersy 108 szt. 3-6 kg. za 54,99:) Czyli wyszły tanio:) i to bez żadnej promocji:) Chrzciny synkowi robiłam w restauracji i dzidzi też tak zrobię, będzie ok. 20 osób a ja nie mam zamiaru wszystkich obsługiwać, wcześniej gotować itd. Chociaż coraz więcej znajomych zamawia do domu po prostu catering, co też jest fajną rzeczą:) Dużo imprezowiczów i dobrze, bo dzidzi nie oznacza końca świata:) Ja nie lubię jak jest pusty dom i też często mamy gości, chociaż ostatnio trochę sporadyczniej ze względu właśnie na zmęczenie:) Ale na szczęście mój R. mi pomaga, uzupełniamy się fajnie i nie mamy z tym problemu:) Już nie raz wyganiałam Go na jakieś imprezy samego i nawet był parę razy, ale mówi, że ma wyrzuty sumienia, bo myślami jest ciągle ze mną, ze ja tak sama siedzę. Jeśli chodzi o zwolnienie to jeśli macie "2" to spokojnie możecie wychodzić z domu, a kontrola jest po to wtedy, by sprawdzić czy przypadkiem nie pracujecie na lewo, ale na zakupy czy spacer (jeśli oczywiście nie ma przeciwwskazań) możecie śmiało iść:) Ja cały czas mam "2". I na początku byłam w ZUS na kontroli:) Moja szefowa mi to zafundowała, bo jej wierzyć sie nie chciało, ze skręciłam staw skokowy. Jak powiedziałam Pani w Zus, ze oprócz skręcenia kostki jestem w ciąży, co wyszło w międzyczasie to nawet żadnej dokumentacji już nie chciała:) Ale od początku ciąży siedzę na zwolnieniu:) Muszę tylko pilnować 270 dni, bo później przechodzi się na zasiłek rehabilitacyjny lub przedłużają za prośbą indywidualną chorobowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
florentyna anna- moja znajoma urodziła w wieku 41 chłopczyka- zdrowy jak rydz.jest to jej 3 dziecko .akze bądż dobrej myśli. A ja dla mojego Męża zrobiłam prezent na walentynki-kupiłam bombonierkę która mi smakuje ::):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florentyna Anna nie przejmuj się, ja rodziłam 9 lat temu i dużo weszło nowości przez ten czas:) Po prostu trzeba połazić po sklepach a masz przecież córki, więc masz z kim:) i zobaczyć co i jak:) Co do siusiania to ponoć bardzo łatwo dzieci oduczyć ok. 7 miesiąca, bo wtedy niby jeszcze nie są zainteresowane zabawkami a i nocniczek traktują własnie jak swego rodzaju zabawkę, ale ile w tym prawdy...:) Spróbuję na swojej dzidzi:) Ponoć też jest tak, że chłopcy później niż dziewczynki uczą się takich rzeczy:) Czyli od samego początku rozwijają się z opóźnieniem, ale osobiście wydaje mi się że reguły nie ma:) Ja kupiłam sobie 5 tetrowych pieluszek i 5 flanelowych, do spania czy kąpieli wystarczy:) Zastanawiałam się wcześniej nad zestawem za 1000zł pieluch wielorazowych, przypominających jednorazowe, ale doszliśmy do wniosku z moim Panem, że jak wyjdziemy na dłuższy spacer czy pojedziemy gdzieś nad jezioro i dzidzi zrobi kupkę to trzeba będzie to trzymać ze sobą cały czas, a tak jednorazówkę się wyrzuci:) Wyczytałam też że koszt pieluch przez caly okres pieluchowania wynosi do. 4000zł., licząc pieluszkę po 50gr. x 10 dziennie(max) wychodzi miesięcznie 150 zł x x 36 m-cy (3letnie dziecko!) to suma 5400zł. Ale im dzidzi starsze tym mniej zużywa, pieluchy taniej można dostać niż 50 gr, i dzieci raczej oducza się w wieku do ok. 2.5 roku, więc myślę, ze to koszt jakiś 3000zł.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonka- możne być ci za mało tetrowych. np 3 będziesz używała do kąpieli i zostaje ci 2 tylko tak na co dzień - do wycierania dupci, do ulewania sie i możne do czegoś jeszcze , a nie zawsze sa czyste te pieluszki i puki upierzesz to możesz nie mieć ani jednej. Tak około 10 szt to norma- ale dokupić później możesz w każdej chwili ja uznasz że te 5 to za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zastanawiałam się ostatnio czy dokupić jeszcze parę:) Dzięki w każdym bądź razie:) Może gdzieś przy okazji dokupię jeszcze te 5 szt.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam 10 zwykłych pieluch tetrowych a do tego 3 kolorowe z nadrukami i 3 flanelowe. Nastawiam się głównie na pampersy, tetra to raczej do kąpieli, ulewania i do wietrzenia pupy. Powoli dostaję paczki z moimi zakupami dla małej i nie mogę oderwać wzroku od tego wszystkiego, takie to śliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz> wydaje mi sie, ze mialas na mysli wkladki ryzowe uzywane z pieluszkami tetrowymi. Ja pieluchy bede kupowac pod koniec ciazy, bo nie wiem co wybrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
Hej mamuski troszke mnie tu nie bylo bo sporo zajec mialam;) Widze ze sa nowe kobietki ktore witam i serdecznie pozdrawiam;) Co do pieluszek to wiadomo ze kazda sobie kupi kilka sztuk a potem se dokupi wedlug uznaniA i swoich patentow;) Sama sobie kupilam 3 sztuki tetrowych kolorowych 10 sztuk dostalam od tesciowej a reszta mam po synusiu wiec tyle mi starczy. Pampersy planuje kupic originalne activ baby 43 sztuki bo jest mala paczka a potem DADY z biedronki JAK DLA MNIE TO NICZYM SIE NIE RUZNIA OD ORIGINALNYCH PAMPERSOW;) Dzis zaczynam 32 tydzien ciazy i czuje sie tragicznie w pachwinach strasznie mnie kłuje siosta mowi ze mała naciska mi głowka ale az tak bardzo?? ze nogi do gory nie jestem w stanie podnies...;/ ani kucnac nie wspomne o sexie zero przyjemnosci...;/ nio i jeszcze bole straszne w gornej czesci brzucha czasem oddychac nie umie tak mnie wszystko boli...;( przekrecanie z boku na bok wymaga przemyslenia jak tu zrobic by mało bolalo a i tak czasem sie nie udaje...;( martwi mnie to bardzo na szczescie jutro do lekarza ide ciekawe co sie dzieje przy pierwszej ciazy nie bylo takiego bolu. Wspaniale uczucie jak malenstwo se tam figluje w brzuszku ale teraz nastaly gorsze czasy ciazy;( Oby z malenstwem byl;o wszystko oki;( U was tez tak jest?? macie takie bole w pachwinach??? http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqskjobk6u4yy7.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki wydaje mi się że to dobra alternatywa zamiast pieluszki tetrowej. Przynajmniej jak dziecku się więcej uleje to nie przemoknie :) Ja mam ok 80 pieluch tetrowych i 3 flanelowe bo tak jak wcześniej pisałam przy pierwszym dziecku nastawiałam się na tetrę ale wyszło inaczej :) A pieluszki flanelowe używałam do nakładania na pampersa w celu szerokiego pieluchowania (lekarz kazał po wizycie z bioderkami) i robiłam z nich też taki wałek i podkładałam małemu pod plecki żeby leżał na boczku a nie przewracał się na plecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla synka też miałam duuużo pieluch tetrowych, bo ok. 100 szt, ale po 9 latach zużyłam do mycia okien i innych rzeczy. Chciałam być taka mocna i lecieć na tetrze, ale wymiękłam po dwóch dniach:) Swoją drogą to podziwiam nasze mamy:) One nie miały wyjścia i biedulki się namęczyły:) Florentyna Anna czytałam tak o Twojej sytuacji i uważam, ze nie powinnaś czekać do narodzin dzidzi tylko już powinnaś złożyć pozew o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych:) Jak nie wiesz jak napisać to mogę Ci pomóc:) Tutaj nie będę skromna, bo mam doświadczenie w pisaniu różnego rodzaju pozwów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, moja małżowina dwa razy w roku porzuca mnie w domu samą ale nie chodzi na takie typowe imprezy- do tej pory dwa razy w roku jechał na ryby z kolegami. Więc cały weekend w męskim gronie na łonie przyrody- nigdy żadnej ryby z tego wyjazdu nie przywiózł a ekwipunek jaki zabierał wskazywał na 3 dni picia na umór zajadani się kiełbaska z grila. Średnio mi te wyjazdy pasują, ale to raczej z zazdrości bo sama tez z chęcią urywała bym sie na dwa weekendy w roku z koleżankami od codziennego życia. Teraz odkrył w sobie nową pasję i razem z nia wiążą sie kolejne weekendowe wyjazdy- ale niby mam jeździć z nim- tu dylemat jechać i udawać, że akceptuje polowania - gdzie w rzeczywistości w 100% jestem przeciwna mordowaniu zwierząt - bez względu na cel działania, czy siedzieć w domu i się denerwować. To tyle na wstępie. Jestem zdziwiona, ze aż tyle przyszłych mam planuje używać pieluch tetrowych- myślałam ze to całkowity przeżytek i przy obecnych pieluchach jednorazowych nikt nawet na tetrę nie spojrzy. ja to chyba zbyt leniwa jestem żeby takich wynalazków używać - może tak jak piszecie do wietrzenia pupki raz na jakiś czas- ale sama myśl babrania się w kupkach i prania, codziennego gotowania. Jednak każda mama ma swoje sposoby żeby dziecku było dobrze:) Ile kupujecie pieluszek tych najmniejszych? Ja myślę o dwóch paczkach pampersów jedynek. Czy one mogą być odrazu za małe jak dziecko będzie np 3,5 kg ważyło? Na zakończenie historia znajomego którego dziecko podczas przebierania obrzygało następnie on zwymiotował na dziecko i na koniec żona która była świadkiem tego zajścia tez zwymiotowała ale już w toalecie. Takie to cudne historie nasi dzieciaci znajomi opowiadają - muszę zapamiętać aby nie opowiadać moim niedzieciatym znajomym takich szczegółów z życia rodzica:) Pozdrawiam was i życzę udanych walentynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka, ja kupiłam te w rozmiarze 3-6 kg, dlatego, że mój synek jak się urodził ważył 4250, więc wolę wziąć ciut większe:) Kupiłam paczkę 108 szt., więc myślę, ze na pierwsze 10 dni powinno wystarczyć bez problemu a później zawsze ktoś dokupi w odpowiednim rozmiarze:) Niezła historyjka...mnie synek nawet ani razu nie obsiusiał, nie mówiąc już o innych takich historiach, ale moja mama zawsze miała to "szczęście" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka U mnie w szpitalu wymagana jest mała paczka pampersów dlatego też kupiłam newborn 1 pakowane po 43 szt. Jedna taka paczka do szpitala a jedna na potem do domu. Myślę, że potem kupimy już pampers 2 w większym opakowaniu. Też kupiłam taką ceratkę z frotką na ramię coby uniknąć ubrudzenia przy odbijaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamy:) Florentyna Anna- moja mama rodziła w wieku 40l. wszystkiego musiała się uczyć na nowo,i po mimo że była w szoku:P i bardzo się bała (bo wiadomo wiek) dziś ma zdrową i wielce zwariowaną 2 latke:) Więc głowa do góry:) Co do pieluch to mała miała 1.5 roczku jak się oduczyła pieluszek,więc ja będę sie starać tak samo mojego małego oduczyć:) Co do bólów to mnie czasem "zakuje" ale to na krótko i przechodzi.Ból mam tylko pod piersiami taki pieczący-ale wiem że to niestety normalne,choć czasem baardzo swędzi:/ Dziś zaczynam wg.mojej gin 34tc(wg.mnie to 33,4dni) .:) Byłam na pierwszym ktg i mały tak się starsznie wiercił, położna się śmiała że pewnie nie chce żeby go jakaś stara baba dotykała:D-ogólnie wporządku,jednak od wczoraj mam prawie non stop twardy brzuch..:/ i chodze do toalety co 2 min.bo tak mnie mały naciska na pęcherz-podobno to świadczy że główka jest nisko ale wizyte mam dopiero za 2 tyg.to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nustka- może i dada są teraz lepsze jak kiedyś :) nie zdziwiła bym sie żeby to były te same pieluchy co oryginalne pampersy ale po inna nazwą :) teraz dla biedronek dużo dobrych firm robi produkty. Nawet moja firma w której pracuję :) indianka- planowanie używać tetry a naprawdę używanie to wyjdzie w czasie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka juz sama nie wiem, o jakich ja wkłasdach piszę. Kiedys cos znalazłam w internecie,, ale teraz nie moge na to trafić. Dziewczyny, czy któraś umie analizowac wyniki badań - morfologia i mocz? Właśnie odebrałam i troche misie nie podobają. Zawsze wszystko miałam w normie, na samym środeczku normy, czuję sie tez nieźle, a wyniki mam takie. Leukocyty - 14,6 (norma 4-10) więc za wysokie Limfocyty- 19,6 (25 - 45) za mało Granulocyty - 72,9 (45-70) za wysokie MCHC - średnie stężenie Hb w erytr -19(20-22,4) za mało reszta we krwi w normie -ale czyz tego nie wynika jakaś anemia? głównie to MCHC by mina towskazywao? No i mocz- wszystko ok oprócz bakterie -kilka pasma sluzu - liczne czyżby jakas infekcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello dziewczyny:) Właśnie wróciłam od lekarza,na szczęście z małym jest wszystko dobrze, co mnie niezmiernie cieszy:) jednak nie jest jeszcze ułożony tak jak powinien, tylko nadal miednicowo, ale powiedział ,żebym się nie stresowała, bo może się obrócić nawet w dniu porodu:) Także nie ma co świrować;P a pytałam to moje lęki z głaskaniem małego i powiedział, ze jak najbardziej można, oczywiście bez przemocy, ale głaskać itp można bez problemu:) Co do pieluszek, my będziemy wygodni i będziemy używać pampersów, już się rozejrzałam za wszystkimi cenami itp, no może jakoś się to ogarnie, a z tetrami no jestem zbyt leniwa żeby się nimi zajmować, a pielucha rach ciach i do kosza;P pozsdrawiam mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_81
Kobietki, a propos pampersów to widziałam u nas reklamówkę, że jest promocja w polo market. Nie wiem ile normalnie kosztują i czy akurat interesujący nas rozmiar jest, ja jeszcze nie kupuję. W gazetce jest napisane, że kosztują 37,99 za 54 sztuki. Nie wiem czy to rzeczywiście promocja, może komuś się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz nie bardzo powiem Ci o Twoich wynikach, ale przede wszystkim jakbyś miała anemię to hemoglobinę musiałabyś mieć poniżej 9-10 (norma dla kobiet w ciąży). Ja mam trochę inaczej normy rozpisane, bo dla MCHC mam 31-36 a mam 35,5, wiec Ci nie podpowiem. Lekarz mój mówił tylko, że te normy które Oni podają przy wynikach są dla osób, które nie są w ciąży:) My mamy trochę inne granice, więc się nie przejmuj. Ja wczoraj odebrałam wyniki i np. mam krwinki białe (WBC) zawyżone o 0,4, ale lekarz powiedział, ze mieszczą się w normie u kobiet w ciąży:) Pasma śluzu też mam liczne, ale to dlatego, że pod koniec ciąży z wielu kobiet "spływa" śluz:) Jeśli nie masz swędzenia lub pieczenia w kroczu to powinno być ok, ale lekarz powie Ci co i jak:) Kaśka, dzięki za wiad., ale te pieluchy wychodzą po 70 gr., w Tesco jest akurat promocja do końca lutego i wychodzą po sześćdziesiąt parę groszy, więc już taniej:) A ja dostałam po 50 gr:) Standardowo w promocjach można znaleźć po ok. 61-65 gr/od pieluchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do pieluch to zwracajcie ile tez jest w paczce szt a nie tylko na cenę . Ceny w sklepach pieluch pampers baby activ z napisem " economy 30 %" to koszt 50-55zł , .jak jest poniżej 50 zł i to więcej to jest dobra promocja. a przeliczcie ile kosztuje szt i tym się opierajcie -ceną za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zgodzę się z anita zwracajcie uwagę na cenę za sztukę a nie za całą paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo dziewczyny :) Uleczka90 > ja mam też problem z bólem brzucha przy przewracaniu się w nocy... ale wydaje mi się, że jest to wina pozycji dzidzi ;) i uciska po prostu na pewne mięśnie czy ścięgna :) Alexiasz > z tego co widzę, to masz jakieś zapalenie w organizmie. Masz może katar ropny, kaszel ?? Powinnas zrobic sobie jeszcze CRP to sprawdza czy organizm nie ma infekcji, a kosztuje to grosze oczywiście jest to pobieranie krwi. Ja jak mialam leukocyty podwyższone i CRP to znaczyło, że mam infekcje w organizmie. Jeju dziewczyny, ten remont jest straszny :O nie wiedziałam, że aż tak bede zmęczona nim, a w sumie nic praktycznie nie robię takiego fizycznego, bo mój mnie wyręcza, poza tym sam ogarnia malowanie itp. Kupiliśmy dzisiaj lampeczkę nad łóżeczko w chmurki dla dzidzi :) z taką niską woltową żarówką, żebym miała na noc, jak dzidzie będzie trzeba przebrać czy coś, aby nie włączyć dużego światła, bo wtedy dzidzia bardziej się rozbudza. No to mi powiedziałyście teraz z tym sikaniem chłopców ;P Nie dość, że dwa pisiorki w domku to jeszcze jeden będzie siusiał na odległość hihihi ;) Dzisiaj mój wyszedł przed śniadaniem po jakieś narzędzia do ojca, zrobiłam mu śniadanko, zrobiłam serduszko z keczupu ;P a tu on wchodzi z różyczką :) nie spodziewałam się, nie dość, że w niedziele na urodziny to jeszcze dzisiaj. Mija mi 31 tygodni dzisiaj , ale ten czas zaiwania hehe POZDRAWIAM I CAŁUJĘ LASECZKI !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) jakby ktoras miala ochote na truskaweczki to pyszne sa w biedronce i niedrogo bo 3,50 za paczuszke :D ja wlasnie wszamalam dwie paczki hihih :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinkaaa2
witajcie kobietki!!!!' jakies plany na wieczor? ja niestety nie bardzo bo moj wraca dopiero o 22 i zrobie mu chyba goraca kapiel z pianka w naszej nowej lazieneczce bo prezentu zadnego nie mam... niestety a do jak zawsze do karolinyyyy- wez sie wkoncu odpierdol zawistna kobieto, bo nie wiem czy zazdroscisz ze moj maz sie nie szlaja po barach i ze nie przytylam juz 20kg czy co?????? martusiu mala mnie tez czeka malowanie niedlugo moze juz w nast tyg a ja dzisiaj caly dzien w pizamce chodze ;-)lenistwo slodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinkaaa2
dziewczyny czy Wam juz calkowicie minely mdlosci??? ja niby nie mam, ale po jedzeniu mam taki dziwny niesmak w ustach... jakby taka slodycz nie wiem jak to opisac.... taka gesta slina a np jak sie napilam coli to juz w ogole masakra.... czulam jakbym zjadla kilo cukru powiedzcie mi jeszce czy zamierzacie wracac do pracy po macierzynskim???? razem z urlopem wychodzi to wszystko ok 6 miesiecy... i jak dla mnie to raczej stanowczo za wczesnie na powrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do karolinyyyyyyyyyyyyyyy
Jak zwykle musisz przeklinac... Ps moj maz sie nie szlaja I nie przytylam 20 kg . Naprawde ci niczego nie zazdroszcze, ale to tylko potwierdza moja teze ze wydAje ci sie ze jestes lepsza od wszystkich :) rozbawilas mnie swoja glupota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinkaaa2
moj tez sie nie szlaja i dlatego sie dziwie ze innym to pasuje, czy to takie dziwne???? pokaz swoj prawdziwy nick a nie sie ukrywasz pod pamarancza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×