Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Gość ISIA91
Mam nadzieje że zachwilkę pojawia się dziewczyny bardziej doświadczone w temacie i rozwieją wszystkie twoje wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewny gość
dziękuje za odpowiedź :) dni płodne w internecie już sobie wyliczałam, ciekawa byłam na ile ten kalendarzyk jest zgodny z Waszymi obserwacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepewny gościu, na początku każda z nas żyła w "niewiedzy". Isia bardzo ładnie to opisała, śluz bez trudu rozpoznasz, zawsze możesz go wziąć na paleci porozciągać go w dwóch palcach, będziesz miała pewność jak w danym dniu wygląda.Na początku możesz sobie zapisywać w kalendarzu obserwacje i odczucia, a potem na koniec cyklu zobaczyć jak to wygląda w całości. Jakie masz objawy, w którym dniu :D. Owulacja wypada gdzieś ok. połowy cyklu, przy 28-dniowym cyklu, wypada w 14 dniu. Co do kalendarzy wyznaczających owulkę, u mnie w miarę się zgadzało. Jak zaczniesz się obserwować, to może się okazać, że w dzień owulacji czujesz lekki ból jajnika, wcale nie musi go być, ale z tego co czytam dziewczyny go dość często zauważają. Ja przeważnie wiem, który jajnik pracuje :D Możesz próbować mierzyć temp. Ja mierzyłam tylko dwa m-ce i wzuciłam na luz, bo u mnie za wiele nie wnosiła, bo u mnie wzrost tem. miałam np. dwa dni po owulacji (potwierdzonej na monitoringu cyklu), a spadała w drugim dniu cyklu - ale ja jestem jakaś inna :D. Ale organizm też płata figle jak człowiek się stara, albo nagle zaczyna wysyłać różne sygnały, których wcześniej nie było O tempce może napiszą więcej dziewczyny, które ją mierzą na codzień. Ja od siebie dorzucę, ze dobrze jest łykać kwas foliowy i jakieś dobre witaminki - ja łykam Falvit, a Grzegorz - Androvit (przy okazji poprawia jakość nasienia, u nas poprawa 4-ro krotna, a na pewno nie zaszkodzi). Ale oczywiście każdy wybiera co uważa, można wybrać np.specjalnie dla przyszłych rodziców - beparent, albo coś takiego, ale z moich znajomych nikt tego nie stosował, a i na forum nie spotkałam się z opiniami na ich temat. Poszperaj i wybierz. W dzisiejszych czasach podle się odżywiamy, a nawet jak wydaje nam się, że nie to wartości odżywczych w jedzeniu coraz mniej :D I jak zwykle wyszedł mi elaborat :D Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michellinka, Jutro testuję - tochę za wcześnie, ale jak moje plamienie było tym implantacyjnym, to i teścik może wyjść jutro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanka chyba troche za szybko na testowanko szkoda forsy i nerwow bo jak wyjdzie 1 kreska bedziesz miala dolka ale tez nie bedzie to zaden pewnik ze sie nie udalo... wiem ze to czasem trudne ale poczekaj jeszcze tydzien... u mnie dopiero 10dc wiec wszystko przede mna... jajco 15mm wiec jak wszystko dobrze pojdzie peknie za kilka dni... nie macie wrazenia ze ta pierwsza polowa jakos szybciej mija? do owulki migusiem a potem jak bysmy szybko chcialy wszystko wiedziec to ciagnie sie niemilosiernie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha, kilka zł nie majątek, nie nastawiam się, że wyjdzie pozytywny, bardziej chcę sprawdzić, czy teoria z art., który czytałam, może się sprawdzić. A jak by wyszedł to czekanie o tydzień mi się skróci :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepewny gościu witaj!! Isia Ci wszystko ładnie opisała, na początku tak jest za dużo informacji naraz, a jak się wcześniej nie interesowałaś tematem to normalne, że zadajesz takie pytania, bo po co miałabys wcześniej obserwować pod tym kątem swój organizm. Griszanka daj znać jak teścik :) Isia z tym konfliktem serologicznym to nie jest tak źle, problem pojawi się po porodzie, gdy do Twojej krwi przedostanie się krew dziecka i powstaną u Ciebie przeciwciała. Wówczas problem będzie przy drugiej ciąży, bo te przeciwciała będą traktowały drugą ciążę jako wroga (o ile płód będzie RH+). Przy pierwszej ciąży raczej będzie ok,dzisiejsza medycyna sobie z tym radzi. Narazie nie masz u siebie tych przeciwciał, bo niby skąd :) U mnie 15 d.c. czyli kulminacja starań, a potem jak to mycha pięknie ujęła czas będzie wlókł się niemiłosiernie w oczekiwaniu na @, a raczej na brak @ !! Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna kreska, musze czekac jeszcze dłuuuuugi tydzień. Dziewczyny dzięki, że jesteście, nie wiem jakbym sobie radziła z tym czekaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanka kochana..to za wczesnie poczekaj nie spinaj sie 🌻 5 dni po iui to naprawde test nie wykryje a u mnie dzisiaj 33dc i tempka 37.0 hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanko może faktycznie troszkę za szybko :/ widocznie beta może jeszcze być zbyt niska nawet na domowy test , ale i tak trzymam kciuki za ciebie za wszystkie tu dziewczyny, podziwiam waszą wytrzymałość psychiczną ja sama już bym chyba oszalała my około roku się staraliśmy i można w głowę dostać ale jak dłużej tak jak wy to nie wiem czy bym się już nie poddała. jesteście dzielne dziewczyny :) wierzę w was i w to że się też wam uda :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszanka uwazam tak jak dziewczyny ze troche za wczesnie testowalas. Poczekaj cierpliwie do terminu @. Kurcze wiem ze to trudne bo i mnie juz skreca ;( Zastanawiam sie czy objawy ktore opisalas moga tak wczesnie wystapic zaraz po zaplodnieniu. Czy to nie jest tak ze ta cala machina zmian samopoczucia nie rusza ok 4 tc. Pamietam ze ja nie mialam zadnych oprocz tych piersi czyli normalnie sie czulam jak przed @. Ale to chyba zalezy od organizmu. Nie wiem sama jak to jest. Dorotq testuj drugi raz!!! Robilas test dwa dni temu, teraz powinno cos wyjsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ISIA91
Ja chcę już 15 lipca :) dziewczyny trzymajcie kciuki :) a jak nie przyjdzie @ do 19 to testuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyniki, dzisiaj jest 7 dzień po IUI :D, a trzeci od tego plamienia. Ja wierzę i po prostu czuję, że się udało. Wiem, że test jest o ten tydzień za szybko i wynikiem nie jestem specjalnie rozczarowana, ale jak pisałam wcześniej chciałam sprawdzić teorię, że po takim plamieniu jak miałam, test może -wyjść po 2-3 dniach. A gdyby wyszedł jednak pozytywny, to już odpalałabym fajerwerki i otwierała "Piccolo" :D XXXXX Dorotq czuję po kościach, że ty jednak będziesz miała dla nas dobre wieści i to jeszcze w tym tygodniu. Proszę zrób test albo idź na betę - będzie bardziej wiarygodna. :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz Griszanka, ostatnio pisalam Ci ze wierze ze sie uda, Ty pisalas ze nie a teraz taka optymistyczna zmiana ;) super! To kiedy testujemy? Ja w czw 18-stego ;) Chyba ze w sr przyjdzie @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszak, w środę chyba pojadę na betę, bo akurat do środy mam L4, a zaraz po zwolnieniu brać urlop, to chyba tylko na żądanie, a dzień już nie zrobi różnicy :D Mam jeszcze jednego sikańca w domu - może w poniedziałek się skuszę... Wiem, wiem, zaraz mnie zrugacie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki , mam prośbe zmienicie mnie w tabelce ? 23 cykl staranek i d**a w nocy okres dostałam czyli niecałe 23 dni trwał cykl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ISIA91
To już nie tylko ja na ten czas planuję testowanie o ile wcześniej nie przyjdzie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ISIA91
dziewczyny mam jeszcze takie pytanie może troche dziwne i wogóle nie na temat. Ale od kilku dni jak zrobię siusiu to brzuch boli mnie przez jakieś 10 minut. Miałyście tak kiedyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obys miala racje Michellinka ;) Dorotq zrobilas test? Griszanka to zrobimy tak ze jak w sr pojdziesz na bete to ja tez zatestuje, bedzie nam razniej ;) Bezik moze to cos z progesteronem? Nie znam sie dobrze na tym ale rzeczywiscie za krotki tez cykl. Moja gin mowila mi ostatnio ze jak faza lutealna jest mniej niz 10 dni to cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotek robi sie naprawde ciekawie... griszanka jestes niemozliwa ale troszke Cie rozumiem beziku przykro mi... a kiedy u Was IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam badany progesteron i inne hormony bo ogólnie krótkie cykle mam no i wszystko ok było , teraz nawet tsh jest w normie , nie wiem czemu tak ... strasznie brzuch boli za tydzień jedziemy do kliniki zobaczymy co powiedzą ,ale hujowo sie czuje :( griszanko i reszta babeczek zawsze jak wchodze na forum to rodzi sie we mnie nadzieja że jednak kiedyś sie uda mi też ...... wczoraj byłam u koleżanki tej co wam pisałam , poszłam pogadałam ale jak ją zobaczyłam byłam tam z godzinke a ona cały czas do wc bo jej było niedobrze, szkoda mi dziewuszki sie zrobiło , myślałam że będzie szczęśliwa , w sumie jest tylko bardzo źle sie czuje , czemu kobietki muszą tak cierpieć ? mój chłopina też idzie na kontrole w poniedziałek zobaczymy czy lekarz odstawi mu lek, bardzo sie boje że będzie sie źle czuł ale musi odstawić bo to lek immunosupresyjny i jest osłabiony od niego , kurde no ... czemu nie może być dobrze ? ....... ale smęce :( ide pyrki obrać , pozdrawiam wszystkie kobietki , prosze zmieńcie mnie w tabelce bo ja to wszystko kaszanie ....... ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezikumalinowy, uaktialniam Nick_____________Cykl______Wiek_____Termin@___Miejscowosc Griszankaanka_____41_______29_______18.07______dolnoslaskie Bezikmalinowy_____23_______29_______06.08______dolnoslaskie Silka33___________2lata_____34________07.10______LU Kszewuszka______13________35________?.06______Śląsk Kania86__________10________26_______21.11______podk./lubel. Małpka24_________20(pauza)__24_______09.03______zagarnica dorotq____________20________34_______09.07______Lublin teacherka_________15________24_______26.03______wielko p paula___ __________5________32_______29.06______śląsk duszak____________7________28_______18.06_______Lublin mereszka__________6________23_______10.05______lubelskie< br /> aneta7____________2_________24_______05.06_____małopolsk a ISIA91____________1_________21_______27.06._____Dolnośla skie BRZUCHATKI Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P______Płeć_____Miej s co wość amazingcrazy_12________23_______05.08.2013________Wielkopols ka Misia2889_____8________24_______16.07.2013_______Wielkopo lska Michellinka____ 7_______ 27_______07.10.2013__synuś___ kuj-pom Czapus_______11_______24_______26.01.2014__??______?? MAMUSIE Nick______Szcz.Cykl____Wiek_____T.P____Płeć/Imię_____M iejscowość Czrnulka______1________21______04.10.12____?_______Anglia Maya10_______5________28______09.10.12____syn_____Ireland Słasica_____ __1________28______03.10.12_____?_______Mazury Ulna30________3________28______03.11.12__syn(Miłosz)____ Biegaczka_____2_________?______24.11.12_Maksymilian___Polsk a Ewuś_________4________28_________?_________syn_____śląski e Kamilka@_____2________29__________?_____________dolnoślask< br /> marta2387_____2lata_____25______14.01.2013____??_____Śl sk .śliwka_____3_________37______10.03.2013___________Łódz ulęgałka_______9________29_______09.03.2013____??___lub e lskie Ulka90_______12________22_______11.04.2013____??____małopol s ka Maja 8626_____9________26_______05.06.2013___??____śląskie Patra24_______3________25_______18.03.2012____syn(Michał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie testowałam,boje sie.. pewnie jutro przyjdzie... zmierze jutro tez tempke... wiecie nie mam zadnych objawow na @ nawet plecy nie bola nic zupelanie tak jakbym byla w 10dc...;) za to jakos nie mam ochoty na jedzenie.. poszlam dzisiaj do fryzjera i wlosy obcielam na krotko ;) kurde ostatnio duzoe rzeczy robie pod wplywem chwili :) w sobote wyjezdzamy w gory...moje kochane ;)..i pewnie na przyczepke z @.ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniutek23
Hej dziewuszki, jeśli pozwolicie przyłącze się do Was:) mam dzisiaj 36 dc i @ brak... ostatnie dwa cykle trwały 21 i 22 dni, takze niewiem co teraz... chociaż z drugiej strony dość często mam nie regularne @. Naturalnie chciałabym żeby była to ciąza, ale jakos szczerze wątpie... kilka dni wstecz robiłam testy chyba 2 czy 3 tylko ze popołudniu i negatywne. Kurcze niewiem kiedy miałam owulke bo nie zwracałam na to specjalnie uwagi...i niewiem co teraz... Dorotkq głowa do gory może @ nie bedzie miała ochoty na wycieczke w góry:) pozdrawiam Wszytkie Panie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniutek witaj 🌻 wiesz u mnie to juz 8 lat bez zabezpieczen i nic z tego :( wiec szczerze nie wierze ze sie udalo... Maniutek jestesmy prawie w tym samym dniu cyklu ja 33dc :) wpisz sie do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×