Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Gość Jo------anna
Alcia 28, to obie brałyśmy kategorię c, więc rozumiesz mój strach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele dziewczyn które znam robiły coś czego nie powinny nie wiedzac ze były w ciazy a maluchy im sie urodziły zdrowe:) Badz spokojna jo--anna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój gin powiedział że wszystko musi być ok. Ja natomiast sama chciałam zrobić USG prenatalne ale teraz to juz sama nie wiem gdzies wyczytałam że jak znowu za duzo badań USG to tez źle. Człowiek siedzi pół dnia przed kompem i czyta wszystkie głupoty a potem sie stresuje bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Wiem, wiem, ale ja tak chuchałam, się starałam, ostatnie pół roku ćwiczyłam, brałam witaminki i zdrowo się odżywiałam. A w tym miesiącu naszprycowałam lekami i nie brałam witamin, i akurat ciaża. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Alcia, ja robiłam pierwsze usg w 6 tygodniu, teraz chcę zrobić genetyczne w 13, także nie sądzę aby to była zawrotna częstotliwość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz jak to jest jak człowiek najmniej się stara i myśli o czymś to zawsze to wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bo tak to wlaśnie jest. Człowiek się stara itd, a dzidzia i tak wybiera sobie sama moment. Ja np. trochę popalałam sobie okazyjnie. Po Nowym Roku miała mega stres, więc z mamą sobie nieźle pokopciłyśmy, a tu masz - ciąża. A do tej pory po staranku i w trakcie oczekiwania na rezultat odstawiałam fajki, złe nawyki itd. Alcia28 ja jestem w podobnym wieku. W tym roku skończę 28 i już ponad rok się staraliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Mi w szpitalu chcieli zrobić, ale zabroniłam, myślałam, że mnie tam zjedzą, że niby autorytet medyczny podważam, ale się uparłam i powiedziałam, że nie życzę sobie usg, bo miałam robione tydzień wcześniej (czyli teraz już 2 tygodnie temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczeście przed zajsciem w ciąże nie imprezowałam i na miesiac przed poczeciem przestalam palić i mam nadzieje ze tak zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja USG mam raz na miesiąc przy każdej wizycie u ginekologa. Black Rossa cieszę się że nie jestem tu jedyna w tym wieku :) my stwierdziliśmy że już jesteśmy w takim wieku że nie ma co dłużej czekać i praktycznie jak to się mówi "mówisz i masz" hehe no i jest ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Igiełeczka, masz szczeście. ;) Ja wtedy byłam na urlopie i sporo jeździłam, a mam chorobę lokomocyjną, więc żarłam ten aviomarin jak cukierki - dwie tabletki przed zagnieżdzeniem i 5 miedzy 1 i 2 tygodniem od zapłodnienia. Ale dziewczyny pisały, że do 18 dnia od zapłodnienia do dziecka praktycznie nic nie dociera. A jakie wady może wykryć usg genetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo--anna, Jak teraz jestes juz na takim etapie ciazy i jest dobrze wszystko to sie nie martw :) dziecko najbardziej wyrazliwe jest w 2 i 3 miesiącu wszystko sie wtedy rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Tak, jest dobrze i ponoć jest silne, świadczą o tym między innymi tymioty. Tzn nie tyle silne co ja raczej nie będę miała problemu z donoszeniem dziecka - duża ilość progesteronu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, mój M jest lekarzem i mówi, że USG nie szkodzi. Oczywiście jak się pół godziny ogląda co trzy dni, to na pewno coś tam. Wiem, że szkodzi DOPPLER, bo poność uszkadza dziecku słuch, ale to w dwóch pierwszych trymestrach. W trzecim można bo diagnozuje wady serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, mój M jest lekarzem i mówi, że USG nie szkodzi. Oczywiście jak się pół godziny ogląda co trzy dni, to na pewno coś tam. Wiem, że szkodzi DOPPLER, bo ponoć uszkadza dziecku słuch, ale to w dwóch pierwszych trymestrach. W trzecim można bo diagnozuje wady serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Ja niby to wiem, ale.. ;) Co robicie dziś na obiad? Czemu nie jesteście w pracy?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na zwolnieniu, niestety nie moge pracowac:( zostaje mi siedzenie w domu i bezsensowne opychanie sie jedzeniem... A na obiad myśle ze jakąś sałatke zrobie:) nie mam ochoty na mieso w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Igiełeczka, i jak się z tym czujesz? Bo ja mam wyrzuty sumienia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie sie czuje! Uwielbiam moja prace, bez niej sensu nie widze. Juz troszeczke sie przyzwyczaiłam ale i tak brakuje..:( Joanna Ty tez na zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Niestety, chciałam pracować jak najdłużej, ale nie wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam to doskonale... A po urodzeniu zamierzasz iść do pracy czy bedziesz z dzidzia? Ja sie zastanawiam na tym namiętnie i nie wiem czy bym chciała powierzyć mojego skarba opiekunce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Do skończenia przez dziecko 1.5 roku nigdzie się nie wybieram, praca nie zając, a dziecko ma się całe życie. I trzeba wziąć za nie odpowiedzialność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Mój facet powiedział mi ważną rzecz - pracę można zmienić, mieć nowa, dziecko ma się już zawsze. Ale mnie muli po obiadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facet dobrze gada;) Moj tez mowi ze lepiej zebym została w domku przez jakis czas. Ja jeszcze nie jadłam tzreba sie w koncu zabrac za obiad a pozniej sjesta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
A ze tak zapytam, mieszkacie w duzym miescie? jak sie maja wasze warunki finansowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w średnim liczy około 30 tys mieszkańców. Mój facet w sumie bedzie głównym zywicielem rodziny jest na stanowisku kierowniczym wiec złej sytuacji nie mamy;) a u Ciebie jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo------anna
Mazury. Miasto około 20 000 mieszkańców. Ja zarabiam śmieszne pieniądze, aż wstyd pisać, że po studiach ktoś może zarabiać 1500 zł (ale to u nas normalne, tyle się zarabia, np w sklepie około 1000 - 1200). Partner zarabia około 5000 zł i też będzie jedynym żywicielem, więc nie wiem jak to powinno wyglądać. :) Wy macie wspólną kasę, jesteście małżeństwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to macie sytuacje finansowa taka jak my:) z tym ze ja po studiach jeszcze nie jestem:( nie jestesmy po slubie, on jest w trakcie rozwodu... stąd moje nerwy w ciąży. Moja sytuacja jest skomplikowana, poniewaz moj partner jest starszy ode mnie o 16 lat, ale bardzo sie kochamy i wydaje mi sie ze wiek niema nic do rzeczy z reszta on nie wyglada i nie czuje sie na tyle co m;) a co Ty jo--anna myslisz o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×