Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielonaa33

słodkości do mdłości :P

Polecane posty

Zolty ser jest tak wapniowy, ze w zaleznosci od gatunku dwa plasterki potrafia byc za szklanke mleka. Tylko wez i dostan jakis porzadny :/ no i w sumie jeszcze jej nie dawalam, aczkolwiek to dobra koncepcja jest, bo mozna ukrois kawalek i dac do lapy, czyli najdogodniejsza forma jedzenia. Bo siedzenie na krzeselku i otwieranie dzioba jest dla mieczakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu masz przepisy na dania z sinlakiem Puree owocowe (od 5 miesiąca) Jabłko obrać ze skórki pokroić i dusić w niewielkiej ilości wody. Kiedy będzie już papka dodać 2,5 łyżki sinlac i zamieszać. Można dodać sok jabłkowy lub koperek. Puree marchewkowe (od 5 miesiąca) Marchewkę zetrzeć na drobnej tarce i ugotować w wodzie (120 ml) do konsystencji papki. Dodać 1,5 łyżki sinlac i zamieszać. Można dodać oliwę, koperek i sól. Zupka z brokułów (od 6 miesiąca) Ugotować brokuły, wyjąć i rozetrzeć, dolać wodę, w której były gotowane i wsypać łyżkę sinlac. Lane kluski (od 8 miesiąca) 50 ml wody rozmieszać z 2 płaskimi łyżkami sinlac, dodać 30 ml mąki bezglutenowej niskobiałkowej z "PPK" i wymieszać. Wlewać kluski na wrzącą, osoloną wodę cieńkim strumieniem, co jakiś czas mieszając, gotować 2 mmin. i wylać na sitko. Kluseczki ziemniaczane (od 10 miesiąca) Ugotowany ziemniak starannie rozgnieść lub utrzeć na tarce. Do małego kubka wlać 2 łyżeczki wody, dodać 1 łyżeczkę sinlac i wymieszać. Masę połączyć z roztartym ziemniakiem i solą. Z gotowej masy robić małe kulki ok. 1,5 cm. Kulki obtoczyć w mące ryżowej i smażyć na gorącym oleju na złoty kolor. Kluseczki bananowe (od 10 miesiąca) Nestle Sinlac (2 łyżeczki) rozmieszaj z wodą (5 łyżeczek), dodaj 3 łyżeczki tartego banana, 2 łyżeczki mąki ryżowej, 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej i wymieszaj. Wlewaj kluski na rzącą, osoloną wodę, co jakiś czas mieszając. Gotuj 2 min. Wylej na sitko. Kluski z owocami (od 10 miesiąca) 50 ml wody 15 ml sinlac (1 płaska łyżka) 15 ml kleiku ryżowego (1 płaska łyżka) 45 ml mąki ryżowej (3 płaskie łyżki) 1 ml oleju, sól 5 wiśni lub innych owoców Wymieszaj sinlac z wodą, dodaj pozostałe składniki i zagnieć ciasto. Kawałki ciasta zagnieć na placuszki, połóż na nie wiśnie i zrób kulki (jak knedle) Placuszki ryżowe 3 łyżki wody 2 płaskie łyżki sinlac 1,5 płaskiej łyżki mąki ryżowej 0,5 łyżeczki cukru olej do smażenia Sinlac wymieszaj z wodą, dodaj pozostałe składniki i wymieszaj. Na oleju smaż placki na złoty kolor. Można smażyć bez tłuszczu na nieprzywierającej patelni. Placki ziemniaczane (powyżej roku) 1 ziemniak utrzyj na tarce, dodaj łyżkę sinlac, dosól do smaku i wymieszaj.Smaż na gorącym oleju na złoty kolor. Paluszki mięsne (powyżej roku) 2 łyżki wody 1 łyżka sinlac 3 czubate łyżki gotowanego, mielonego indyka Połącz sinlac z wodą, dodaj mięsa i zagnieć. Z masy formuj małe paluszki. Można obtoczyć je w mąc ryżowej. Smażyć na złoty kolor lub upiec w piekarniku. Naleśniki (powyżej roku) 30 ml mąki ryżowej (2 płaskie łyżki) 25 ml sinlac ( 5 płaskich łyżeczek) 5 ml oleju 60 ml wody sól Sinlac wymieszaj z wodą, dolej olej, mąkę ryżową, sól i wymieszaj. Olej do smażenia dodaje się tylko do pierwszego naleśnika. Ciasteczka 0,5 szklanki mąki kukurydzianej 0,5 szklanki mąki ryżowej 50 g margaryny bezmlecznej 1/3 szklanki wody 3 czubate łyżki sinlac Do margaryny dodać mąkę i posiekać nożem. Sinlac wymieszaj z wodą i dodaj do mąki imargaryny. Zagnieć ciasto. Uformowaną kulkę włóż do zamrażalnika na 15 min. Na posmarowaną olejem blachę układaj uformowane z ciasta kulki placuszki gr. 1 cm. Piecz w piekarniku w temp. 200 przez ok. 15 min. Może coś z tego pożre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, kupilam nawet nieprzezroczysty kubeczek z dziobkiem. I z misiem i z krolisiem i wogole bajka. Wziela lyk, kapnela sie, ze mleko, wziela nastepny, opuscila glowe i otworzyla buzie i zafascynowana podziwiala, jak jej mleko splywa po bluzce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ona wymagająca pannica. a kysz z nią! Nie stresuj się nadto. za jakiś czas może zrob jej kontrolę czy nic tam jej nie brakuje- jakies badania czy takie tam. Skoro F. na samym makaronie ciągnie to jej bez mleka nic być nie powinno:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo stwora taki sam niejadek jak moj szogun :\ mnie juz cholera bierze. On jest na wszystko nie nie nie, zamkniety dziob i ucieka! On nie je w ogole sniadan i kolacji bo po co?! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i on potrafi wciagnac mleko 180 ml o 5 rano i potem dopiero obiad okolo 14-15, czujecie? I nie przegryza nic pomiedzy :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
f. tez taki dziad więc mnie nie dziwi. dzisiaj na śniadanie zjadł masło z kanapki tradycyjnie. na obiad dwie kostki piersi z kurczaka- takie 1,5 cm na 1,5 cm. następnie wypił jogurt na kolację- taki mały pseudoaktimel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj nie było lepiej i jutro pewnie też nie będzie. próbowałam różnych rzeczy. ale dla niego to katorga. jak sam wpadnie na to to wyciągnie z lodówki dwa pomidory i je wciągnie. albo paprykę. ale to musi być jego inicjatywa. a tak to gwiżdże na wszelkiego rodzaju posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też. ale cóż... my nie potrafimy czerpać energii z kosmosu:( Dania z sinlaka niezłe co?? Dzisiaj nadłubałam się ludków kasztanowych. zamiast zapałek stosowaliśmy wykałaczki. i F. chciał z każdym jednym iść spać. jakaż walka była. straciłby pewno obydwa oka i doznał innych obrażen:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor! na dobranoc-mis uszatek spieeewa Wam!!! dlugi dzien mialam,bezkacowy;) fajne te Twoje fantasy,Polku;chyba se popatrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawencję z rana stawiam. Dzisiaj mam do dupy dzień. Teściowa wpadnie albo nie wpadnie. i weź tak czekaj na najgorsze nie wiedząc co sie zdarzy:P!! moje młodsze dziecko rozbraja mnie od rana. jak tylko usłyszy coś co przypomina muzykę myka na kolana i giba się w jej rytm. nie widziałam jeszcze takiego muzycznego niemowlaka. Ale ja wiedziałam że ona będzie melomanem. od pierwszych dni ją to kręciło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wreszcie zeszlyscie z tematow o ktorych nie amm nic do powiedzenia jak dyski pimpusy itp :P moi jedza wiec w sumie tez nikomu nie pomoge :/ a my wczoraj robilismy teleturniej przez skype z mezem :D jaka to melodia stary puszczal piosenki z bajek a dzieci z drugiej strony zgadywaly ale byla uciecha a ile tanca:D mam teraz codziennie popoludniu dom wielkiego brata w chacie :D ale nie powiem dzieciom sie podoba skype :) lece do US trzymajcie kciucki bo jestem wkurwiona podobno braklo 1 podpisu na wnisoku i teraz musze tam isc osobiscie :/ moje dziecko dzis poslzo do zlobka biegnac jak maratonczyk :P wypchnal mnie za drzwi nawet nie pozwolil mi powiedziec opiekunce co i jak po zabiegu :) mini piszesz o energii z kosmosu ja swojego tez o taka podejzrewam a moze z ksiezyca? wczoraj szlam spac kolo 23iej i on jeszcze sie tam pzrewracal i cos gadal do misia po ciemku, po czym kolo 1szej przyszedl mi do lozka i o zgrozo lazil po nim skakal i gadal z ksiezycem do ok 3ciej, po czym o 5.20 wstal juz na dobre domagajac sie tv kaszy i "anja ne eee" czyli mama nie spij :D ile on spal? ja tez tak chce! 2 godziny snu a energii jak po zimowym snie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczłapałam z kubkiem kawy. Ale dla Was też jest. Jest taka pogoda, że można zwariować po prostu, 10 stopni ! Wieje, pada, zimno brrrr !! marzę o tym by wpełznąć pod koc z fajną książką, ciepłą herbatą albo kakao i nie wynurzać się do jutra. Mini - trzymam kciuki za niewizytę teściowej. Grzyziu - powodzenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry.. bo krótki. Moje też muzyczne i bez różnicy, czy chór w kościele czy metal ;) Na kawę pojawię się później, bo ruszam do banku i w podobnych sprawach. Aż nie wiem, za co z zaległości się najpierw złapać.. Stopni mam 13 i z ulgą oddycham po wczorajszym lepkim i dusznym upale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zżarło mi zdanie, że łączę się z Gryzią w bólach urzędowych.. Ze środka tekstu. Zdumiewające..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie uwierzycie w paradoks US :D okazalo sie ze nie mozemy zlozyc wniosku wspolnie z mezem o zasw o dochodach poniewaz rozliczalismy sie osobno i w zwiazkuz tym musialam wycofac wniosek jaki zlozylam by teraz dralowac na poczte i wyslac dwa oddzielne :/ poza tym dzien zaliczam do udanych wyszperalam w realu koszulke z zygzakiem za 14,90 dla tadka i dresy za 10 dla przemka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja własnie mam dziś taki dzień-pod kolderka i pod hasłem lenia permanentnego! Lala się dostosowana,bo ledwie wstala,spać poszła:Da teraz zeszlysmy na dół,owinelam się kocykiem,pije gorąca hyrbatke czytam książkę ciekawa i mam gdzieś to słońce co swiata rozgrzać nie potrafi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×