Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Żabeczka1982 opisz te swoje bóle, ciekawa jestem czy masz tak jak ja. Mnie też boli, nie wiem czy to powiekszająca się macia, czy dzieciaczek się wierci. Opisz co i jak, i daj znać po powrocie od lekarza. okej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Cię pytam, bo mam podobny termin, wcześniej wychodziło 11.wrz teraz mam 9wrz. A Ty masz7 więc jesteśmy w podobnym momencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żabeczka jak tam??ciekawa jestem Graniska wlasnie zastanawialam sie co to za Agnes:) ja mam pyszny barszczyk mmm uwielbiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie rosołek dla małego i spagetti ;D ŻABECZKA czekam na relacje.Napewno będzie wszystko gitowo i wrócisz szczęśliwa :) GRANISKA hehe tak dzieci mają wyczuuucie... Ja też mam czasami takie kłucie niby boli niby nie boli.Wydaje mi się że to dzieciaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj DAGNA ;D Masz taki sam termin jak ja...tzn to jest z OM a z USG mam na 5-tego wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rarity i ja miewam takie bóle, na początku myśllałam że to macica się rozrasta i stąd ten ból, takie kłujące/ciągnące. Ale do przeżycia oczywiście, ale skąd to i co to to pojęci a nie mam. Towarzyszą mi w róznych sytuacjach, nie zależne czy piję ciepłe czy zimne napoje, czy głodna czy po jedzonku, czy stoje czy siedzę. Ale martwi mnie to tak czy siak.Z jednej strony może to ruchy dziecka, nie wiem sama, w ciązy jestem pierwszy raz. Zabeczka1982 jest w bliskim mi terminie i stąd ja ież tak czekam na relację co u niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie tak najadłam, że sie ruszac nie moge. Znowu pojde spać po 24 a pobutka po 6 :/ ja nie wiem kiedy ja sie wkońcu wyśpie? Musze sie ogarnąć w tym tygodniu ze sprzątaniem i zacząć spać po 12 godzin :) W dodatku rozkłada mnie jakieś parszywe choróbsko więc zaraz wypije teraflu i ide lulu. Co prawda w ciąży nie można, ale jeden nie zaszkodzi, a mi uratuje życie. A na bolący brzuch bezpieczna jest nospa. Miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny! dziś ja dospać nie mogę, obudziłam się po 4 i już spać dalej nie mogę, więc wstałam, ubrałam się i lecę do pracy! może trochę nadrobię.. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczolineczka ja tez o tym mysle, juz wczoraj wieczorem pisalam zeby sie odezwala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejjj wrześnióweczki, gdzieś w necie, tylko juz nie wiem gdzie, ale ponoć we wrześniu będzie jakaś wielka liczba urodzin. jakiś człek napisał żę spowodowane jest tą przepowiednią o końu ściata i nową ustawą. hahahah czego to nie wymyślą, co dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Chciałam napisać wczoraj wieczorem co i jak po wizycie u lekarza, ale nie mogłam wejśc na forum, jakaś awaria chyba była. Ja już po śniadanku, więc zdaje Wam relację :) Wizyte miałam o 15-tej i zaraz jak przyszłam zmierzyła mi pielęgniarka ciśnienie i tak jak mówiłam,że się źle czułam,że drżą mi ręce i okazało się,ze mam bardzo wysokie ciśnienie, wręcz za wysokie 155/83, puls 110. To za dużo i od wczoraj mam przez tydzień kontrolować pomiary rano i wieczorem i wysyłać lekarzowi na maila, żeby kontrolował czy nie trzeba tabletek zapisać. Ciśnienie nie powinno przekroczyć 140/90. Inaczej trzeba juz interweniować. U mnie wieczorem ciśnienie spadło do 104/63. A co do wizyty to już opisuję. Najpierw L4 wypisał mi, a potem badanie zykłe usg przez brzuch. Dzidzia spała i lekarz obudził ją bo chciał dokonać dokładniejszych pomiarów obwodu główki i brzuszka. Jak na razie widac było 2 rozwiniete w połowie półkule mózgowe, serduszko ma już 2 komory i 2 przedsionki i bije miarowo, oczka na swoim miejscu. Waży 124g i lekarz twierdzi,że z wagą dziecko jest o tydzień w tył, ale będziemy to monitorować, gdyż gin. twierdzi,że ja jestem drobna więc dziecko też nie bedzie ważyło 5 kg przy urodzeniu :P Poza tym gin. sprawdził czy wszystkie kończyny są odpowiednio wykształcone. Póki co wszystko jest ok. Zmierzył stopę, w tej chwili ma dł. 1,5cm. Długości dziecka nie zmierzył bo cieżko było dokładnie złapać pomiar, bo dzidek źle był ułożony. No i nie uwierzycie jak fajnie wyglądał maluch bo na początku spał z otwartą buzią, potem jak lekarz obudził je to drapało się cały czas po buzi, po czym w finale włożyło palec do nosa i mam pamiatkę z tym palcem w nosku w postaci zdjęcia 3D :P Jak uda mi się zrobic zdjęcie zwykłym aparatem to Wam pokaże na naszym mailu :) Wizyte kolejna mam 18 kwietnia i po tej wizycie dostane informacje kiedy będę miała kolejne badanie prenatalnie, tylko że tym razem juz bardziej szczegółowe niz poprzednio. Acha i mam zrobić badanie moczu i morfologie na kolejna wizytę. Chyba to wszystko z wczoraj :) A jesli chodzi o te bóle brzucha wczorajsze, to chyba macica się powiększa, bo czasem coś zakłuło i takie dziwny dyskomfort miałam. Ale nie był to ból jakiś mocny,żebym chodzić np. nie mogła :) Jak coś niejasne z tego co napisałam to pytajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żabka, pszczolineczka - dzięki,że sie martwicie o mnie :) miło, że mam w Was wsparcie :) myślę że we wszystkich z Was :) dobrze jest podzielić się swoimi radościami. Ale nie napisałam o najważniejszym :) No mianowicie jaka płeć :) Ja nie pytałam bo byłam ciekawa czy gin. sam nam powie i pod koniec badania zapytał co mówił ostatnio odnośnie płci. Na to mój mąż odpowiedział,że nie będziemy mówić, żeby powiedział co teraz widzi. Po czym ten cwany gin. mówi mi tak " A Pani co by chciała" więc ja grzecznie odpowiadam "że mi to obojętne,że ważne by było zdrowe". A on " w takim razie jak Pani to obojetne to nie powiem" :P No i wtedy sie zaczęło,że nie chce powiedzieć no i w końcu powiedział mężowi,że chyba spełni się jego marzenie, bo mąż chce córeczkę :) No więc dziewczyny zaraz odszukam tabelke i wpisuję,że raczej będzie córcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...........wiek.....termin porodu.......miejscowość.....płeć dziecka reni89..............24......23.08.13..........Bielsko-Bia ła...............?.... brzuchatkaXX.....26.........03.09.13..........Warszawa... ... ............?.... Blanka1980........33...... 04.09.13..........Wars za wa...............?.... gr@niska..........32........05.0 9.13...........Lublin................synuś.. żabeczka1982....31...... 07.09.13..........Krosno........ raczej córcia MajonezKielecki..27...... 07.09.13..........Łódź....... .................?.... rybalopika.........29...... 08.09.13..........Poznań..... ................?.... Dagna1988.......24.......11.09.13...........Szczecinek... .......córcia?? pszczolineczka...29...... 11.09.13..........Stare Babice..........synuś.... Rarity.............27.......11.09.13..........Kraków.... ..................?..... Ewelurkak..........27......12.09.13.........Bielsko-Biał a............? Zabka092..........28...... 14.09.13..........Koło(wlkp).. raczej cora jestemfit..........25...... 15.09.13..........Dębica..... .................?... martucha878787....25.....15.09.13..........Wrocław...... .............? keiti78.............35......OM 22.09.USG 14.09.......Zielona G..........córcia?? agi1984............29...... 17.09.13..........Hertford UK...............?.... asiula74..............38....18.09.13..........Łódź... ..................?..... kamiira.............29......18.09.13...........Nowa Sól.................?.... justinaaa.............30....20.09.13.........Białystok.. ..............? Agatka.09.2013........34....21.09.13..........Wrocław... .... .............?... arttella............ 28.....21.09.13..........Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ... 23.09.13.........Głogów..... .................?.... kokoszka 0207......27......26.09.13.........Wrocław................. .?..... kad....................21...27.09.13.......Dębica... ................?..... Marcopolo.............31....27.09.13..........Legnica.... ..............?...... Carolajna87..........26....27.09.2013........Gdańsk..... ...?.......... jupila...............30.....28.09.13..........Białystok ...................?.... Amy10..............32.....26.09.13..........Łódź...... ...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja zaktualizowałam o płec którą znam o 3 tyg, choć modle sie żeby sie jeszcze zmieniła :) nick...........wiek.....termin porodu.......miejscowość.....płeć dziecka reni89..............24......23.08.13..........Bielsko-Bia ła...............?.... brzuchatkaXX.....26.........03.09.13..........Warszawa... ... ............?.... Blanka1980........33...... 04.09.13..........Wars za wa...............?.... gr@niska..........32........05.0 9.13...........Lublin................synuś.. żabeczka1982....31...... 07.09.13..........Krosno........ raczej córcia MajonezKielecki..27...... 07.09.13..........Łódź....... .................?.... rybalopika.........29...... 08.09.13..........Poznań..... ................?.... Dagna1988.......24.......11.09.13...........Szczecinek... .......córcia?? pszczolineczka...29...... 11.09.13..........Stare Babice..........synuś.... Rarity.............27.......11.09.13..........Kraków.... ..................?..... Ewelurkak..........27......12.09.13.........Bielsko-Biał a............? Zabka092..........28...... 14.09.13..........Koło(wlkp).. raczej cora jestemfit..........25...... 15.09.13..........Dębica..... .................?... martucha878787....25.....15.09.13..........Wrocław...... .............? keiti78..........35......OM 22.09.USG 14.09.....Zielona G........córcia?? agi1984............29...... 17.09.13..........Hertford UK...............?.... asiula74..............38....18.09.13..........Łódź... ..................?..... kamiira.............29......18.09.13...........Nowa Sól.................?.... justinaaa.............30....20.09.13.........Białystok.. ..............? Agatka.09.2013........34....21.09.13..........Wrocław... .............?... arttella............ 28.....21.09.13..........Katowice....chciałaby córkę agulagagula..........29 ... 23.09.13.........Głogów.....................?.... kokoszka 0207......27......26.09.13.........Wrocław............... .?..... kad....................21...27.09.13.......Dębica... ................?..... Marcopolo.............31....27.09.13..........Legnica.... ...........syn.... Carolajna87..........26....27.09.2013........Gdańsk..... ...?.......... jupila...............30.....28.09.13..........Białystok ...................?.... Amy10..............32.....26.09.13..........Łódź...... ...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciekawe Marcopolo, ja wczoraj też się zastanawiałąm czy jednak nie zmieni się, już się troszkę nastawiałam że jednak będzie dziewczynka :) Wczoraj siostra jak sie dowiedziała, że będzie mała kobietka to powiedziała mi,że da mi trochę ciuszków ze swojej córci :) łożeczko tez mam od niej :) przynajmniej to będzie z głowy i troche taniej wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ja wpadłam powiedziec dzień dobry. Zajrzę jak młody zaśnie popołudniu. Jak u was pogoda? u mnie pada śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli le kłucie, kilka razy na dzień to mówisz macica. Ja tak właśnie myślałam w swoim przypadku. Fajnie że u Ciebie dobrze Żabeczko1982, tylko kontroluj te ciśnienie :) My z synciem idziemy dopiero na usg 9 kwietnia. i to będzie już II "genetyczne", my będizemy w 19 tygodniu. No już się nie mogę odczekać. Dziewczyny kupujecie już jakieś ciuszki dla bombelka? Mamcie, które macie doświadczenie, ile tych ciuszków kupić, po ile kompletów? Ja nic nie wiem, a chcę po trosze kompletować by nie zostawić w sierpniu wszystkiego. łóżeczko będę miałą po chrześnicy, ale kupimy jeszcze jedno, jedn będize w salonie w czasie całego dnia ze mną drugie w sypialni z niami. Muszę tylko pościel kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Bardzo przepraszam, że tak długo się nie odzywałam. Mój tata wylądował w szpitalu, miał zawał, 58 lat :( Na szczęście sytuacja jest już opanowana, ale tyle strachu, co się najadłam - nie życzę żadnej z Was :( Czuję się dobrze, nadal leżę, plamień nie ma, a w przyszły czwartek mam wizytę kontrolną - mam nadzieję, że to łożysko podniesie się chociaż o centymetr :) A genetyczne z kolei mam 2 tyg po świętach, z tego wszystkiego zapomniałam konkretnej daty :o Pszczolineczka - ja mam tp na 7go, i też pobolewa mnie jakby macica, brzuch, sama nie wiem. Kłuje, jest to nieprzyjemne, zresztą często też np kłuje mnie trzustka, ale przypuszczam, że to po prostu ucisk małego :) Nie są to w każdym razie bóle, przez które nie mogę funkcjonować, więc niczym się nie martwię :) A jeśli chodzi o ciuszki, to z doświadczenia powiem Wam, że tego najmniejszego rozmiaru, to warto mieć 3, max 4 komplety wszystkiego, czyli po 4 koszulki, 4 kaftaniki itd. Nie opłaca się więcej, bo takie maleństwo bardzo szybko rośnie i nawet nie zdążycie wszystkiego przymierzyć, a to już będzie za małe :) Więc nie ma co wariować, 4 w zupełności wystarczą :) Biorę się za nadrabianie czytania tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np ja miałam przez pierwsze 2mce tylko 2 bluzy dresowe - jedną taką bardziej wyjściową, a drugą na spacery, pod kurtkę (miałam zimowe dziecko). W domu było na tyle ciepło, że wystarczył pajac czy body z długim rękawem. Czapeczki - 2 sztuki, na wypadek, gdyby piersza się ubrudziła czy zgubiła. I tak ze wszystkim, no chyba, że tak jak moja bratowa - chcecie prać codziennie wszystkie ubranka, które dziecko miało na sobie (np pajac założony wieczorem po kąpieli do spania, rano już był w pralce), oczywiście w tym te czyste - no to faktycznie, zaopatrzcie się w większą ilość ciuszków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Żabeczka - cieszę się, że badania ok. Majonez - przykro mi z powodu Taty i stresu ale ważne, że idzie ku lepszemu 🌻 Ja mam pierwsze usg prenatalne w najbliższy poniedziałek. Ubranka zaczynam kupować od kwietnia - do tej pory jeszcze nic nie kupiłam ale wypatruję na Allegro wózka. łóżeczka i tych dupereli, żeby potem od razu zamówić to na co się zdecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bólu brzucha to też towarzyszy mi od początku - najpierw takie podobne do menstruacyjnych a teraz czasami czuję kłucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×