Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Acia87

Nowe starania o dzidzię po ciąży pozamacicznej

Polecane posty

Gość Nika9090
posty się zawieszają znowu :P zdecydowałam że jeśli do piątku nie dostane miesiączki to zrobię betę dla świętego spokoju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agii87
hej dziewczyny dzis zrobilam test i wyszly dwie kreseczki. jutro mam lekarza ale sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik89
Haha, ale jest nas wysyp!!!!! Nie bój się, wszystkie się bałyśmy. Musisz przez to przejść. Wiem, że to najgorsze uczucie, ale trzeba to przetrwać!!!! Trzymamy kciuki Agii. Dawaj znać!! :) Ja bym zrobila betę i później powtórzyła po 48h,by zobaczyć przyrost. Wiem, że to nie sto % pewności, ale zwiększa poczucie bezpieczeństwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agi, spokojnie, jesteśmy z Tobą i czekamy na kolejne dobre wieści. :) Nika, mam nadzieję, że okaże się, że miesiączka nie przyjdzie, a test pokaże dwie kreseczki.:) Powiem Wam, jak było ze mną. Zabieg miałam w maju. Lekarz nie zalecił żadnych badań, starać się o dziecko i tyle. W lipcu dowiedziałam się, że skierują mnie do przedszkola na staż. Pomyślałam, że starania lepiej odłożyć na kilka miesięcy. W przedszkolu było super. W międzyczasie urlop, a po urlopie już czułam, że coś jest na rzeczy. :) Na teście wyraźne krechy, co wbrew wszystkiemu bardzo nas ucieszyło. To była jakaś nadzieja, bo w cp kreski były blade. A teraz wiadomo, że Dzidziuś jest na swoim miejscu, ma bijące serduszko i wszystko jest w porządku. :) Kibicuję Wam mocno! :* Kasik, nie mam jeszcze dzieci. Jak i Ty jestem nauczycielką, na pewno trudno rozstać się z uczniami, ale na pewno będziesz ich odwiedzać, a oni o Tobie nie zapomną. Czego uczysz? :) Ewcia, dziękuję za słowa otuchy, wszystko jest dobrze.:) Pamiętam, że któraś z Dziewczyn napisała kiedyś na forum, że po kolei do końca roku każda z nas będzie przekazywała radosną nowinę na temat kolejnej ciąży po cp. :) Rzeczywiście to się dzieje i jest to powód do radości, ale i dowód na to, że cp nie jest wyrokiem. Dziewczyny, ja mam typowe poranne mdłości i nie tylko, ale mijają jak tylko południe się zbliża. :P W każdym razie t chyba dobry objaw, prawda? Ogromnie cieszę się, że nowe starania o Dzidzię już tylu z nas się powiodły, to kwestia czasu, aż kolejne Dziewczyny podzielą się dobrymi wieściami. Aniaaniani, jestem dobrej myśli co do Ciebie, staraj się nie czytać i nie wkręcać, bo to nic dobrego nie wnosi. Ja od soboty też szalałam i już wmówiłam sobie ciążę zaśniadową, a jest wszystko dobrze. :) Dosyć już tego pesymizmu, to, że miałyśmy cp, nie oznacza, że cały czas mamy oczekiwać najgorszego. Będzie dobrze! :) Mia_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście bardzo Wam za te miłe słowa i gratulacje dziękuję! :) :* Doświadczywszy wiadomo czego, przeżywamy bardziej, ale i wzajemnie się rozumiemy, co pomaga w trudnych chwilach. :) Mia_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika9090
Kurcze zaglądam i same dobre wieści dziewczyny :) kolejna w ciąży super uważajcie na siebie , i przekazujcie kolejne wieści ja dziś nie wytrzymałam i zrobiłam test niestety nic ;( , czekam na miesiączkę ma pojawić się 8 sierpnia jak sie nie pojawi zrobie bete chociaż nie ma to raczej sensu ale staramy się dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik89
Nika wiem, że bardzo chcesz być w ciąży, ale ten test moim zdaniem chyba za wcześnie.. . Szkoda Twoich nerwów i utraty nadziei... Jeżeli ginekolog widział stan po owulacji, to musiała być niedawno. Mi po 10 dniach od takiego stwierdzenia nie wyszło nic (lekarz kazał zrobić test po dwóch tygodniach, ale tak jak Ty nie wytrzymałam), w 14 dniu było (książkowo). Uwolniona podczas owulacji komórka musi spotkać się z plemnikiem.. Przejść cała drogę przez jajowody. Dopiero po paru dniach dociera i zagniezdza się w macicy no i wtedy zaczyna wytwarzać betę hcg (która też musi mieć chwilę, by urosnąć). Więc ja bym nie przekreślała tego cyklu... Cierpliwości chociaż do dnia miesiączki. A nawet jeśli nie wyjdzie, to jeszcze tydzień poczekaj.. Będzie dobrze :) Wiem, że czekanie jest najgorsze. To samo przechodziłam przy mojej pierwszej ciąży (jak się okazało CP...) Mia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, uczę w szkole podstawowej :) Dziewczyny, jestem w szoku jaki ten okres jest dla nas "owocny" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Kurcze Dziewczyny!!!!! Same dobre wiesci!!! Alez sie cieszeeee!!! i wiecie co Wam powiem?? Jestem jeszcze na innym forum odnosnie staran przy pomocy clo i tam tez wysyp!!! :D bardzo sie ciesze Waszym szczesciem:)) i trzymam kciuki by Maluszki rosly zdorowo:) a ja nadal antybiotyki i czekam na miesiaczke:) aniani ja bym sie nie przejmowala tsh gdzie Ty znalazlas te normy?!!! to sa normy dla kobiet nie w ciazy, moje labo podaje normy dla kobet w ciazy trakie: Poziom hormonu TSH waha się na różnych etapach ciąży. Podstawowe jego wartości dla pierwszego trymestru wynoszą od 0,01 do 2,32 mIU/l. Natomiast w drugim i trzecim trymestrze stężenie TSH mieści się kolejno między 0,1 i 2,35 mIU/l oraz między 0,1 i 2,65 mIU/l. Jest jednak możliwe, że kobieta w ciąży będzie naznaczona niskim stężeniem hormonu tyreotropowego. https://parenting.pl/tsh-w-ciazy i po co sie stresowac ??!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik89
Sprawdzę potem jakie u mnie były przedziały, ale najlepiej sprawdź jeszcze raz ze swojego laboratorium, bo tego zawsze najlepiej się trzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Ja jak bylam w ciazy (jeszcze nie bylo wiadomo ze pozamacicznej) mialam te sama sytuacje - tsh 0.08... nawet z luxmedu dzwonili do mnie czy maja karetke przyslac i jak sie czuje (konowaly nie lekarze....) pojechalam wtedy do szpitala sama i lekarz wysmial... ze sa dwie normy tsh bo kobietom w ciazy baaardzo spada i to normalne.... poki oczywiscie ft3 i ft4 jest w normie wiec aniani zrob te dwa i sie nic nie stresuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia84
Normalnie kochane tak się cieszę, że nas tyle już jest. U mnie oprócz swędzenia piersi strasznego swędzenia to jeszcze strasznie mi się cera pogorszyła non stop jakaś krosta aaaaaa masakra. Brzuś już widać i gdzieś mi tak ciężko pod mostkiem. Czasami mnie zemdli ale bez wymiotów. Pobolewa mnie podbrzusze nadal biorę luteinkę. Jak będę 14 to spytam o co biega z tymi tygodniami. Przez re pobolewania ciągle czuję niepokój a po tej ostatniej akcji u gina to już się nie mogę wizyty doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik89
Ewcia nie waz się schizować!!! ❤ Jest wszystko git! Masz tak często sprawdzane dziecko, jak nikt inny :D i wszystko jest w porządeczku! I tak już będzie! Scent, no u mnie właśnie był przedział dla kobiet w ciąży, ale tylko przy Ft3 i ft4. Tsh miałam w normie, pozostałe parametry też. Zrób Anianiani te dwa parametry i to Cie zapewne uspokoi. Z resztą już sama historia Scent powinna zadziałać kojąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W czwartek ide na badania. Piwiem Wam ze juz zeschizowalam. Spac nie moglam przez to i caly dzien do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agii87
Dziewczyny wyszlo mi hcg 17.76 lekarz powiedzial zebym nie przychodzila i powtorzyla wynik. Mam czarne mysli :( niby mam spozniony okres 3 dzien ale juz nie woem co myslec jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Agiiii ciaza jest juz przy becie powyzej 5:) spokojnie Malenka, powtorz badanie po 48 h i bedziesz spokojniejsza:) ja dalej czekam na miesiaczke.... Antybiotyki zdecydowanie zle na mnie dzialaja... nooo Ewcia Kasik ma racje:D Twe dziecko jest chyba najczesciej badanym malenstwem:D Kasik a Ty jak sie czujesz? rozkwitasz nam tu na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia84
Dziewczyny mam pytanie, mianowicie wczoraj dowiedziałam sie że koleżanka jest w 14tc i lekarz już stwierdził, że to na 100% chłopak. Czy to możliwe żeby tak wcześnie stwierdzić płeć? No u mnie przy obu ciążach widział na 100% w 20 tygodniu więc się zdziwiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik89
Scent dziękuję, jakoś się trzymam :D staram się pozytywnie myśleć :) Ewcia tak jest to możliwe. Są lekarze specjaliści, którzy bardzo rzadko się mylą na tym etapie. Wszystko zależy od tego, jak się dziecko ułoży. U nas też byłoby jasne, gdyby dziecko nagle nie schowało tego co trzeba. Więc tylko zdążył wypowiedzieć, że "ooo jest duża szansa na..." i dziecko zareagowało i schowało. Próbował na parę sposobów, żeby nam pokazać i samemu się upewnić, ale dziecko się uparlo i już :D więc powiedział, żeby jeszcze na razie nie sugerować się tym,co powiedział,bo jak widzieliśmy, dziecko trochę utrudniło nam to i mamy zaczekać do 20 tygodnia :p Ale ogólnie u nas w mieście są znani lekarze z tego, że wcześnie rozpoznają płeć. Choć z wyprawką jeszcze bym się wstrzymała.... Bo moim zdaniem nie ma nigdy 100% pewności. Wiele zależy od USG, dlatego Twoja koleżanka ma bank dowiedziała się podczas szczegółowych badań prenatalnych, które nie są robione w każdym gabinecie, na każdym sprzęcie, bo wymagają dużej dokładności. Agii ten wynik przecież oznacza ciążę. Powtórz go po 48h. Będzie dobrze! Lekarz każe nie przychodzić, bo na usg widać pęcherzyk gdy beta wynosi ponad 1000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anianiani
Kurcze u mnie pry becie 1400 zobaczył w szpitalu malenki pecherzyk. I to po jakich poszukiwaniach hehe Ja juz po badaniach. Okolo 16wj wyniki. Boje sie :-( Dziewczyny czytacie czasami artykuly Mama Ginekolog? Ostatnio miala swietny wpis o usg polowkowym. Ze najlepuwj robic bliuzej 22-23 tc. Bo kobiety czesto sie spiesza i skoro moga od 18tc to tak wczesnie robia. Dziwcko wazy wtedy okolo 300-350g. A juz w 22tc jego waga wynosi jeszcze raz tyle i podobno duzo lepiej robic wtedy. Bo jest dokladniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anianiani
Niestety wyniki nie wyszly dobrze. Tsh jeszcze mocniej spadło a ft3 i ft4 jest podwyzszone. Jestem zalamana i mega sie boje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Podwyzszone ale w normie??? Aniani jak masz sie stresowac to lepiej szybko idz do lekarza... stres szkodzi Kochana. Ale ja uwazam ze wszystko bedzie dobrze ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scent Powyzej norm tych normalnych i tych dla ciezarnych :-( Jutro rano pojadę do mojej ginekolog bo jest w przychodni. Przeraza mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Aniano to skoro tak to koniecznie idz do lekarza. Ale spokojnie. Moja siostra miala male tsh ft3 w normie ft4 poza norma i wykryli to dopiero w 12 tygodniu - od razu leki dostala i bylo wszystko ok. Takze trzymam mocno kciuki aby i u Ciebie tak bylo ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scent86
Wydaje mi sie ze tylko endokrynolig ale czasem lekarze maja dwie specjalnosci : ginekolog-endokrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro ide do ginekolg to da mi skierowanie. Rozmawialam tez z moja znajoma lekarka i polecila mi endokrynologa z ktorym pracowała Pocieszyla mnie troche ale strach pozostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia84
Dziewczyny jestem przerażona wstałam rano i po toalecie na papierze znowu śluz koloru łososiowego nie było krwi tylko ten śluz jak na początku ciąży, fakt że wczoraj troszkę przesadziłam bo i gołąbki i spacer i podróż samochodem ale nie wiem czy panikować i lecieć do gina czy skoro nie boli brzuch i nie ma krwawienia bo poczekać do środy do wizyty i leżeć. Teraz już nic nie ma tylko rano było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia spokojnie, bez paniki. Pewnie sie troche przeforsowalas. Zwolnij obroty i odpoczywaj dzisiaj. Agi jak tam? Powtarzałas bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia84
No i dziś mojego gina nie ma, obdzwoniłam wszystkich prywatnych i też dziś żadnego a w szpitalu w przychodni dziś nie ma żadnego gina. Pani powiedziała żebym przyszła to mnie na oddział przyjmą ;-0 nie chcę leżeć w szpitalu co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KwiatRóżyPoBurzy
Ewcia84 moim zdaniem nie powinnaś sie martwic - jeśli nic nie boli i był to tylko jednarozawy uplaw, spokojnie możesz poczekać do wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×