Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500 zł na dziecko

Polecane posty

Gość gość
Witam wszyscy mówicie że rodziny wielodzietne to patologia,wcale tak nie jest.Mam sześcioro dzieci,mąż pracuje ja siedze w domu z 10 miesięcznym synkiem,nie moge wrócić do pracy bo zatrudnienie niani pochłonęłoby całą moją pensje,nie mamy super dziadków którzy zajęliby się małym ,więc te 500 zł na dzieci bardzo by pomogło,pozatymm moim zdaniem to inwestycja państwa w przyszłość,bo kto za te 10-20 lat zarobi na nasze emerytury?to co tetaz wpłacamy do ZUS juz dawno się rozleciało,więc zastanówmy się zanim kogoś ocenimy.Moje wszystkie dzieci są kochane i wyczekane,więc przestańcie mówić że rodzinq wielodzietna to zawsze patologia,bo tak nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500zł na kazde dziecko? Ale z tego co zewsząd słychać to nie na każde, bo na drugie w rodzinie. Dla mnie to jest niezrozumiałe.... Ja mam jednego syna, bo po prostu nie było mnie stać na bezmyślną "produkcję" następnych egzemplarzy. Mój eks właśnie został tatusiem powtórnie. Na naszego syna płaci 200zł alimentów bo na więcej niby go nie stać.... Z tego wynika, że tatuś będzie dostawał zasiłki, bo ma przecież dwójkę dzieci, a ja z racji tego, że mam tylko jedno dziecko to mam się bujać?! Gdzie tu sprawiedliwość? Wychowuję sama dziecko, nie latam po Mopsach, pracuję uczciwie. Żyję skromnie ale dziecku nic nie brakuje. Ale cholera mnie bierze, że drugie dziecko jest uprzywilejowane tylko dlatego, że jest kolejnym dzieckiem. Dlaczego rodzice jedynaków są traktowani po macoszemu. Jakieś to dziwne i przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo masz sie rozmnażać na zasadzie "jakoś to będzie". Nie wiesz, że "jak dziecko przychodzi na świat, to w każdej rączce ma jeden bochenek chleba". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak w danej rodzinie sa 2 dzieci i dochod nizszy jak te 800 zl na osobe to wtedy dostana 1000 zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
800 zł brutto czy netto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dodatkowo rodzice jedynakow straca na tym ze zapewne skasuja odliczenia od podatku. Tak jak bylo do tej pory. Dla mnie to jest chore takie rozdawanie kasy. Bo skorzystaja na tym glownie nieroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice jedynaków...łączcie się!!! I nie chodzi o te 500,00 zł, a o sprawiedliwość i równość dzieci wobec Państwa. Uważam, że skoro świadczenia rodzinne są obwarowaane kryterium dochodowym to ok, mam więcej...nie należy mi się, rozumiem że biedniejsi potrzebują, i powinni dostać, ale...jeśli od 2 dziecka nie obowiązuje kryterium to ja się zastanawiam gdzie tu logika?? Przecież często rodzic jednego dziecka, sam pracujący nie "załapie" się na 500, mimo, że jest mu ciężko, a świadczenie będzie przysługiwało np rodzinie której miesięczne dochody przekraczają 50,00 tyś zł, bo mają np 2-3 dzieci. Ich dzieci będą miały z tego niezłe wakacje lub kieszonkowe. Rozsądniej byłoby dać każdemu na 1 dziecko, a na więcej dzieci po spełnieniu kryterium dochodowego. Do tego trzeba przemyśleć fakt, że stopa życiowa dzieci z rodzin patologicznych nie zmieni się, jedynie rodzice będą częsciej pijani, a dzieci będzie więcej, bo będą źródłem dochodów.Później dzieci te bedą umieszczane w placówkach i znów "my" za to zapłacimy. a odebranie ulgi prorodzinnej jest uderzeniem w rodziców jedynaków którzy jakoś sobie radzą, a dzieci więcej nie mieli bo nie było ich na to stac.Jeśli ustawa będzie w takiej formie, to złączmy siły i poprośmy Trybunał Konstytucyjny o zbadanie czy taki "podział" dzieci jest zgodny z konstytucją. Bo wg. mnie to nie jest wspieranie rodzin którym jest ciężko, a jedynie powiększanie nierówności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest polityka prorodzinna ponieważ jest niż demograficzny i do tego młodzi stąd nagminnie uciekają ma to zachęcić kobiety do posiadania potomstwa a emigrantów do powrotu do kraju :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie, ale czy wy nie rozumiecie, ze naszego kraju nie bardzo stac na zrobienie tego nawet w obecnej formie, a wy juz o trybunale konstytucyjnym piszecie... i tak za dwa lata od wprowadzenia tej reformy bedzie weryfikacja i najprawdopodobniej obostrzenie przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszyscy mówicie że rodziny wielodzietne to patologia,wcale tak nie jest.Mam sześcioro dzieci,mąż pracuje ja siedze w domu z 10 miesięcznym synkiem,nie moge wrócić do pracy bo zatrudnienie niani pochłonęłoby całą moją pensje,nie mamy super dziadków którzy zajęliby się małym ,więc te 500 zł na dzieci bardzo by pomogło,pozatymm moim zdaniem to inwestycja państwa w przyszłość,bo kto za te 10-20 lat zarobi na nasze emerytury?to co tetaz wpłacamy do ZUS juz dawno się rozleciało,więc zastanówmy się zanim kogoś ocenimy.Moje wszystkie dzieci są kochane i wyczekane,więc przestańcie mówić że rodzinq wielodzietna to zawsze patologia,bo tak nie jest ale żal. Siedzisz w domu z 6 bachorami i jeszcze masz tupet żądać żeby młodzi pracowali na jakąś twoją emeryture? ha ha. Ludzie jacy wy jesteście śmieszni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, szkoda że każdy nie moze pracowac na swoją...wtedy nie trzeba by płacić ludziom za rodzenie dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam w d***e te obieucanki nie chce miec dzieci nigdy pis klamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naobiecywali bo chcieli zeby glosowac na nich.Kobiety sie zbuntuja i nie beda rodzic dzieci zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tym idiotką które mówią, że powinno to być tylko dla pracujących rodzin życzę, ..... aby same straciły pracę, aby szef wykopał je na zbity pysk i nie znalazły innej roboty Wtedy niech krzyczą, że dodatek 500zł tylko dla tych którzy pracują i mają z czego żyć a... jeszcze niech je chłop rzuci i niech będą samotne matki i bez pracy Bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, Kurfy jedne które tak pisały, niech się staną bezrobotne i samotne i niech sobie wtedy radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice jedynaków...łączcie się!!! I nie chodzi o te 500,00 zł, a o sprawiedliwość i równość dzieci wobec Państwa. Uważam, że skoro świadczenia rodzinne są obwarowaane kryterium dochodowym to ok, mam więcej...nie należy mi się, rozumiem że biedniejsi potrzebują, i powinni dostać, ale...jeśli od 2 dziecka nie obowiązuje kryterium to ja się zastanawiam gdzie tu logika?? Przecież często rodzic jednego dziecka, sam pracujący nie "załapie" się na 500, mimo, że jest mu ciężko, a świadczenie będzie przysługiwało np rodzinie której miesięczne dochody przekraczają 50,00 tyś zł, bo mają np 2-3 dzieci. Ich dzieci będą miały z tego niezłe wakacje lub kieszonkowe. Rozsądniej byłoby dać każdemu na 1 dziecko, a na więcej dzieci po spełnieniu kryterium dochodowego. Do tego trzeba przemyśleć fakt, że stopa życiowa dzieci z rodzin patologicznych nie zmieni się, jedynie rodzice będą częsciej pijani, a dzieci będzie więcej, bo będą źródłem dochodów.Później dzieci te bedą umieszczane w placówkach i znów "my" za to zapłacimy. a odebranie ulgi prorodzinnej jest uderzeniem w rodziców jedynaków którzy jakoś sobie radzą, a dzieci więcej nie mieli bo nie było ich na to stac.Jeśli ustawa będzie w takiej formie, to złączmy siły i poprośmy Trybunał Konstytucyjny o zbadanie czy taki "podział" dzieci jest zgodny z konstytucją. Bo wg. mnie to nie jest wspieranie rodzin którym jest ciężko, a jedynie powiększanie nierówności . x Qrwa weź przestań. Ja mając jedno dziecko nie dostawałam nawet zwrotu z podatku i nie płakałam, nie łączyłam się nie pitoliłam, że taki podział nie jest zgodny z konstytucją i żyłam. Weź się łaskawie do roboty to i ty nie będziesz płakać nad tym że ktoś ci czegoś nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinno być 500 zł na każde dziecko, ale dla wszystkich kryterium dochodowe. Znam rodziny, które nie wiedzą co z pieniędzmi robić i oni też dostaną dodatkowo po 500 zł??? To nie jest sprawiedliwe. Oprócz tego już dawno zauważyłam, że samotni rodzice są dyskryminowani np. w biletach rodzinnych gdzie jest 2+1 lub 2+2 i mają zniżki. A dlaczego dla samotnego rodzica nie ma zniżki jeżeli jest z dziećmi? Albo wyjazdy wakacyjne- dziecko gratis ale tylko jeżeli dwóch dorosłych. A w przypadku samotnego rodzica i dwojga dzieci to zniżki nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyzby polska zrobi tak jak holandia ze bahorow patologiocznych bedzie duzo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no bo to właśnie chodzi o to w tej ustawie że masz jedynak i jeżli nie stać cie na drugie to dostaniesz 500 więc masz perspektywę na dwoje dzieci :-) co do patologii mam rozumieć rodziny 2 + 2 i 2 + 3 i 2 + 3 itd. są tylko i wyłącznie PATOLOGIĄ gratuluję poglądu ,rozumu i wiedzy o Polskich rodzinach :-D bo wychodzi że wszyscy jesteśmy Patologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinni te 500 zł uzależnić od dochodów na osobę Ale prawdą jest,że zasiłek rodzinny w porównaniu do innych krajów jest w Polsce bardzo niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NO patologia budzimy się pisać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, ale najbiedniejsi nie zyskają, bo jak dadzą 500, to odbiorą inne przysługujące świadczenia i wyjdzie na jedno, o ile nie na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie inne świadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zasiłek rodzinny chocby z dodatkami, czy dodatki mieszkaniowe.... bedzie jakas zmiana w ogóle w zasiłkach rodzinnych, piszą, ze będą je chcieli urposcic, cokolwiek by to nie miało znaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślałam, że te 500zł to będzie nowy zasiłek rodzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie wszystko się utnie bo dochód przekroczy :-p i w sumie państwo oszczędzi więcej niż wyda :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jednak powinni wprowadzić kryterium dochodowe. Oczywiście takie, aby te rodziny ze średnimi dochodami też się załapali np. 1500zł na osobę. Jak na każde dziecko, to ktoś ma np. 100tys miesięcznego dochodu i dwoje dzieci, to jeszcze mu dołożą. A samotny rodzic co ma np 1700zł i jedno dziecko, to się nie załapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba dorobić drugie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam z kim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ja jestem chętny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×