Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Do mnie właśnie przyszła @. Chyba pierwszy raz taka wyczekana. Ale antki chyba dopiero jutro wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia - ja miałam brać antki od 2 dc przed snem, ale lekarz miał na myśli godz. 23, bo u Ciebie przed snem to będzie następny dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem stymulowana gonadotropinami 3dc wziełam pierwszy zastrzyk a 4dc poszłam na usg prawy jajnik ok sa 2 normalne pecherzyki natomiast w lewym jest pecherzyk chyba przetrwały 19mm spłaszczony. zapytałam lekarza czy dalej mam brać zastrzyk 5dc ona powiedziała że raczej tak ale żebym skonsultowała to jeszcze z moim prowadzącym tą stymulacje lekarzem.Więc wysłałam mu zdjęcia z usg bo jest z innego miasta,napisałam w czym problem.Odzwonił do mnie i powiedział że jak najbardziej mam kontynuować zastrzyki bo skoro jest płaski to on już nie urośnie.Czy któraś z was miała taką sytuację? niby dwóch lekarzy mówi to samo a ja mam wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Musisz zaufac lekarzom, oni się na tym najbardziej znają. Ten duży pęcherzyk idzie po prostu na straty i pewnie dzięki stymulacji urosną te dwa pozostałe do dobrych rozmiarów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka :) a dlaczego przed snem? Wczoraj w nocy nie wzięłam i myślę żeby teraz wziąć rano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuj***ardzo za odpowiedz :) bardzo się boje zeby się nic nie stało to moja pierwsza taka powazna stymulacja.Troche mnie te leki kosztowały dlatego tez nie chce brac na darmo a nie daj boze sobie zaszkodziec,ale jesli 2 lekarzy tak mowi i doswiadczone kobiety to bede spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze jedno a co to moze oznaczac jak mnie zakłowa w tym jajniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc 9:23 pęcherzyk przetrwały moze byc torbielką i on się wchłonie, nie masz czym się martwic juz byly tu takie sytuacje. A jak czujesz jajniki to dobrze, czyli pęcherzyki rosną i sie dzieje :-) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia - nie mam pojęcia dlaczego akurat o 23.. To też zależy o której godz. wczoraj dostałaś @ Ja dostałam o 18 i lekarka tego dnia nie liczyła jako 1 dc tylko od następnego. Jak kiedyś przez jakiś spory czas stosowałam kalendarzyk ;) gdzieś wyczytałam, że jak @ przyjdzie po godz. 16 czy 17 to 1 dc zaczyna się liczyć od dnia następnego. A jeżeli chodzi o samą godz. 23, to przyznam że nie wiem dlaczego, bo jak powiedziałam prof. że chodzę o różnych porach spać, to powiedział że najpóźniej powinnam kłaść się spać o 23 ;) Pregnyl też mam wziąć o 23.00, ale to pewnie zbieg okoliczności, bo punkcja jest o 11.00. Przy poprzedniej stymulacji gonapeptyl miałam wieczorem, teraz rano, więc to wszystko zależy od przyjętej przez lekarza formy stymulacji.. A Ty zdecydowanie śpisz za krótko Kochana ;) x gość z dziś - pęcherzyk jak jest płaski to już z niego nic nie będzie, powinien się wchłonąć. Tak jak Morela pisze musisz zaufać lekarzom, choć jak się pojawiają jakiekolwiek wątpliwości to to bardzo ciężko przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Julia, Morela- fsh nie jest stałe, może się zmieniać pod wpływem różnych czynników. Julia to że akurat wyszlo Ci ostatnio 9 to nie znaczy że w kolejnym miesiącu nie było by niższe . Wysokie fsh nie musi oznaczać niskiego amh i niskie fsh wysokiego amh. Widzę że niektóre z Was miały wyższe ode mnie fsh ale amh w porządku, a ja mam do d**y. Morela- jeśli w tym samym labo badanie amh wyszło inne po miesiącu, a uważa sie że nie może ono sie zwiększyć a jedynie obniżyć to pisze sie reklamacje i robią Ci kolejne za free. Na necie jest mnóstwo takich przypadków i zawsze reklamacje uznają. Najwięcej błędów ma diagnostyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny :) Doremido Kuroniem rozbawiła forum :D a ze smiech to zrowie to dobry uczynek jeszcze spełniony ;P Nadzieja z tymi kłuciami w pachwinach i bólem w pochwie to ja Cie rozumiem, takie kłucia w pachwinach mialam dosyc dotkliwe a pochwa do teraz czasem pobolewa jakby cos w środku tam nie wiem... ale skoro w badaniach jest ok to mysle, ze nam to minie :) mnie dzis jakies smutki dopadły........ wczoraj widzielismy sie ze znajomymi mojego m, maja 10 miesiecznego Bąbla...sa super ale ta mamuska to rodzaj takiej gaduły, ze usłyszałam wszystkie mozliwe rady dotyczace chyba wszystkiego i mialam wrazenie ze łeb mi peknie...jak w filmie normalnie...ona mowiła a ja głowe mialam zupełnie gdzie indziej... fajnie moc posluchac kogos bardziej doswiadczonego ale...mama nadziej, ze ja nie bede tak nikomu nigdy truc...masakra :D milego weekendowania Kobietki :) ja wybywa odetchnac na kilka dni ściskam Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje Wam serdecznie za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia no wierze, że się zrobiło gorąco! Ale musisz wierzyć, że dr wie co mówi ;) Muszę sprawdzić moje FSH jak wrócę z pracy. Do ReMiDo wielkie dzięki za info. Niestety nie mam nikogo w Wa-wie U mnie w okolicy na szczęście też jest jednak apteka gdzie można dostać za 125 zł, zrobiłam już mega wywiad :) Morela może dr Ci zabrał wyniki? gość, będzie dobrze, powodzenia! Buiedrona, Julia mi to samo powiedziała dr, że jak @ przychodzi po 17 to tego dnia nie liczyć jako 1 dzień cyklu. A z tego co wiem to AA bierze się od pierwszego dnia. Ale ja też zaczynałam w 2, sądziłam, ze to przez to, że wtedy miałam wizytę... chyba Ci nie pomogę :( PikiDiksi udanego wypoczynku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:* JUlita gratulują dwóch kreseczek:* i współczuję z powodu taty:(:* Biedrona już w środę punkcja? ale to teraz wszystko idzie expresem:) dziwne,że nie masz podglądu przed..no ale każda klinika inaczej postępuje...3mam kciuku za mocne komóreczki:* Julia Kochana do września zleci..chociaż wiem co czujesz -człowiek już jest nastawiony,że wystartuję a tu znowu trzeba czekac:( ale Twoja wytrwałość i cierpliwość zostanie wynagrodzona wysoką betą:):) ananasowa-jak tam po wizycie?:) A ja dzisiaj dzwoniłam do labolatorium z 4 zamrozili 2 blastocysty...niby dobrej jakości i lepsze niż ostatnio:(ale liczyłam na 3 ,żeby mieć dwa podejścia.... noi będę miała podane dwa zarodki od razu .... bo tak mi je też zamrozili razem...Pewnie koło października będę miała transfer i już się modlę aby chciały zostać ze mną:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam,że wchodzę w wasz wątek ale potrzebuje waszej pomocy. Proszę napiszcie jakie miałyście objawy po transferze ,samopoczucie,tylko nie piszcie żebym się niczego nie doszukiwała bo tak się nie da i wy dobrze o tym wiecie. Byłabym ogromnie wdzięczna za wasze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 12:42- na kafe jest forum " objawy ciąży po in vitro" może tam sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu w okolicach testowania ( mniej wiecej od 8dpt) bolał mnie bardzo brzuch jak na @ , i bylam bardzo płaczliwa.. dziewczyny z tymi antkami przy długim protokole to roznie bywa, ja zaczelam w 5 czy 6 dniu cyklu dopiero i mialam przedłużone o 3 dni zdaje sie. To zależy od lekarza co tam sobie wyliczy i wymyśli . a dzis rano po malutkim śniadaniu powtórka wczorajszego wieczora .. masakra tak mnie wymęczyło :-) obiad jadlam godzinę wszystko starannie przeżuwając a teraz sie nie ruszam zeby sie przyjelo ;-) Piksi dobrze wiedzieć ze te klucia to nic szczególnego, dzis Np.praktycznie ich nie odczuwam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś - część dziewczyn bolał brzuch jak na @, odczuwały kłucie jajników, a są też dziewczyny, które nie odczuwały żadnych dolegliwości i się udało, tak więc nie ma reguły - naprawdę. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małami89 - czemu się smucisz, naprawdę masz się z czego cieszyć :) Nie dość, że dwie silne blastocysty zamrozili :) to podane razem na pewno dadzą Ci upragnione szczęście.. Tak jak to było u ZosiD. A dodatkowo do października przygotujesz się porządnie na ich przyjęcie ;) Trzymam mocno kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie witaminy bierzecie abo coś? aby wzmocnić organizm na przyjęcie zarodka? bo teraz mam 2 miesiące czasu to chciałabym się jakoś przygotować...już infolic sobie zamówiłam:) Herbatka z czystka też pomaga? Liczę na Wasze rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czystek ma działanie antyoksydacyjne więc na pewno nie zaszkodzi :-) ja na Twoim miejscu oprócz inofolicu postawilabym na zdrowe odżywianie warzywa, owoce, koktajle można cuda teraz robić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małamii zostaną z Tobą :) Ja biorę zwykłe witaminy dla kobiet planujących ciążę i magnez i staram się prowadzić zdrowy tryb życia. Próbowałam różnych rzeczy. Lekarze nie potwierdzali zasadności, to po czasie rezygnowałam. Ale wyczytałam, że przy ivf polecana jest dieta wysokobiałkowa-pełnotłuszczowa. Np. ser biały tłusty. No i owoce i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*MałaMii, Biedrona, punkcję mam w poniedziałek, ale niestety transfer w nastepnym cyklu, bo mam za wysoki progesteron :(( ech:( dzis na usg lekarka doszukała się 12 dużych pecherzyków i jakiejs drobnicy. estradiol ponad 2500, wiec mówi, ze jest duza szansa na to, by były dojrzałe i zdolne do zapłodnienia pecherzyki. skrzydła mi trochę opadły, ale widac, tzreba swoje odczekac... *Morelka,a jak u Ciebie? *Julka, ja zawsze biorę antyki na noc, bo mam po nich obajwy podobne do choroby lokomocyjnej :/ *Małamii, piękne dwa zarodki na Ciebie poczekają i bedziesz się cieszyc sukcesem:) ja biore femibion i dzieki temu, tsh spadło mi do koło 1,5 z 2,4. podobno im niższe, tym lepiej. poza tym magnez. nie wiem, czy brac ten infolic? jak myslicie? jakos tak pomyslałam, ze skoro od poczatku stymulacji go nie brałam, to teraz juz nie ma sensu *Azurro, ja mam niskie amh i niskie fsh. reguły chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa - kciuki od teraz mocno zaciśnięte... Wierzę, że będą dobrej jakości komóreczki... A odroczony transfer zawsze jest dla naszego dobra :) Bądź dobrej myśli! x Morela - czekamy na wieści od Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anansowa czyli masz tak jak ja- ja też nie miałam transferu w tym cyklu z powodu wysokiego progesteronu:( Wyjaśnił Ci lekarz dlaczego tak się dzieję? Bo ja jak się zapytałam mojego lekarza to stwierdził,że taki urok moich jajników:( To 3mam kciuki za silne komóreczki aby się ładnie zapłodniły:) i stworzyły piękne blastusie:):) Ile wynosił Twój progesteron? bo mój 1,65 a jeżeli jest powyżej 1,5 to się transferu w danym cyklu nie robi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Ananasowa- no właśnie nie ma reguły, choć wcześniej amh i fsh zawsze łączono, to amh to w ogóle jakieś podejrzane badanie. Kurczę takie jak Ty to ja bym chciała mieć. Myślę że w ogóle twój wynik pęcherzyków jest akurat, nie za dużo nie za mało, na pewno kilka zarodków z tego będzie, choć wiadomo że potrzebny jest tylko ten jeden właściwy żeby byla ciąża i tego Ci życzę Malami- tak z ciekawości. Dlaczego zamrozili Tobie dwa zarodki razem. Wiem że w rządówce mogą podać dwa jak się ma 35 lat lub jeśli jest jakieś inne uzasadnienie. Jak było w Twoim przypadku , że taka decyzje podjęto?? Biedrona- powodzenia podczas punkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azzuro z tego co mi embriolog powiedział przez telefon -zamrozili dwa razy aby zwiększyć szanse na ciąże...też myślałam,że pow 35 roku życia podają 2 zarodki-może zapadła taka decyzja,że ostatnio miałam pobranych 5 komórek z czego tylko 1 się zapłodniła dotrwała do blastocysty ale nie była za dobra:( Może dlatego....:(chcę mi zwiększyć szanse na powodzenia...po @ jadę do mojego lekarza więc z nim porozmawiam na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×