Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Jula 4X arthrotek dopochwowo plus 1 pod język, tydzień temu jak to wzięłam to zero krwawienia zero reakcji na ten lek. Dr mówiła że tak malutko tego zostało że aż szkoda by teraz doszło do zabiegu no ale co zrobić. Jestem ładnie mówiąc strasznie zła. Kiedy dziś myślę o mojej dwurożnej macicy w tyłozgięciu, przeciwcialach przeciwplemnikowych, hashimoto i tym poronieniu tracę nadzieję. Oby było to jednodniowe załamanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1212
Kinia nasze historie są niemal identyczne. Więc bierz przykład ze mnie:) Głowa do góry i działaj do skutku! Nie załamuj się, najważniejsze aby się nie poddać! A skończysz jak ja z obsraną koszulą jak ja dzisiaj w nocy;) tego Ci życzę;) U nas w pewnym momencie działania stały się rutyną i wtedy się udało. Ureguluj tę cholerną tarczycę. Sprawdzaj poziomy przed stymulacją, w trakcie (wtedy może skakać) i po pozytywnej becie. Znajdź dobrego endokrynologa, bo ginekolodzy nie bardzo zwracają uwagę na tarczycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia nie poddawaj sie, w końcu bedzie lepiej. W międzyczasie masz prawo do tych gorszych dni, zwłaszcza ze wszystko jest takie świeże. Masz prawo do łez i żałoby, do tego żeby sie smucić. Ale pamiętaj, ze w końcu bedzie dobrze, ze na pewno w końcu sie uda, ze są osoby które zawsze bedą wspierać Cie w Twojej walce. Przytulam Cie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia, pamietaj, ze w życiu trzeba sie jeden raz wiecej podnieść niz sie upadło. Masz tu na forum wiele osob, ktore z całego serca trzyma za Ciebie kciuki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkiniaa84 - trzymaj się dzielnie ... kibicuję Ci aby wszystko ułożyło się dobrze. o Basik30 - prolutex zależy od apteki od 140 nawet do 190zł. 7 zastrzyków, czyli wystarcza na tydzień. Podobno zdecydowanie lepiej się wchłania. Kobietki poprawcie, jeśli coś przekręciłam. o Alexvandekol - u mnie na początku był krwiak i kiedy coś ze mnie brzydkiego wyleciało (moim zdaniem wtedy krwiak się opóźniał), lekarz kazał mi iść na zwolnienie (moja praca dla niego też była wskazaniem-jestem nauczycielem) ... to był 7tc. Nie dyskutowałam, posłuchałam w 100% i nie żałuję. Po 15 latach pracy ze sporadycznymi zwolnieniami lekarskimi, miło trochę odpocząć :) o Nela40 - super ... niech Maluszek uwije sobie szybciutko wygodne gniazdko. Odpoczywaj i postaraj się nie stresować. o Kobietki karmiące napiszę, bo świeżo po zajęciach z karmienia :P ... stres, zmęczenie, mała ilość płynów oraz rzadkie przystawianie do piersi to główne powody zmniejszenia laktacji (tak mówiła położna) ... ale wy to wszystko przecież wiecie ... :) a dodatkowo w teorii, to zawsze łatwiej brzmi ... o W pon byłam na warsztatach "Mamo to ja" ... ogólnie zadowolona. Super wykład 2 położnych "Jak kąpać maluszka" i drugi o bezpiecznym przewożeniu w samochodzie. Natomiast sposób przedstawienia wykładu o szczepieniach, z "nagonką" aby szczepić przeciwko pneumokokom i meningokokom mnie "zniesmaczyła"... znajoma ma męża pediatrę i jego decyzja była taka, że żadnej z tych szczepionek nie podał dziecku i przeciw rotawirusom również. Ja też tak zrobię, obowiązkowe szczepienia tak jak przy starszym owszem, ale nic poza. A wy co myślicie w tej kwestii ??? o Dziewczyny, 29 kwietnia moja klasa ma zakończenie roku. Chciałabym się na nim pojawić z jakąś małą niespodzianką dla nich. Wymyśliłam kartki takie jakby opakowania na czekoladę, z rzeczoną czekoladą w środku i napisem np "Matura 2016" a pod tym Powodzenia! ... może przychodzi Wam jakiś inny pomysł??? Chodzi o to, abym nie wydała na to majątku :P o Miłej środy Kochane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja też słyszałam żeby nie używać pasa. Że rozleniwia mięśnie,które powinny w tym czasie pracować. Darkness ja słyszę tak skrajne opinie na temat szczepionek jakbym słuchała o polityce :) Jeszcze nie mam zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Azzurro - też przyznaje, że już nie wiedzą czego wymyśleć.. Ale podobno jak się dobrze go jużywa działa cuda. U mnie i tak już za późno na takie wynalazki... x Jula - Kegla ćwicz nie tylko na fitnesie.. Ja ćwiczę codziennie. A z tym pasem to nie słyszałam takiej opinii przyznam, ale coś w tym racji jest.. x Kkinia - Kochana pytanie które sama sobie zadajesz, zadawała sobie nie jedna z nas i to wiele razy.. Przy każdej porażce.. Wierzę, że dasz radę się podnieść, by walczyć dalej. Na to potrzebujesz czasu, tak jak napisała Annie.. Na płacz, złość, żałobę, na te wszystkie złe emocje, by móc wrócić silniejsza do walki i bardziej zdeterminowana... Trzymam mocno kciuki :* x Nela40 - acard75 brałam po transferze na własną rękę.. Potem bałam się odstawić i tak do 18 tc. Trzymam mocno kciuki.. Kiedy testujesz? x Ania1602 - mam nadzieję, że niedługo będziemy czytać o Twoim podejściu do IVF :* x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny koncze dzis 12tc i od kilku dniu budze sie codziennie z silnym bolem glowy i tak trzyma prawie caly dzien...pogoda nie pomaga bo cisnienie paskudne ale zeby tak codziennie? Wczoraj nie wytrzymalam i wzielam paracetamol i pomogl. Tez tak macie/mialyscie na tym etapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szczepień to napisze jedną rzecz która usłyszałam od pediatry. Ta partia szczepionek programowych na nfz jest nie przetestowana i w ogóle gdzies z kraju trzeciego świata..nie wnikam powiem szczerze. Mamy receptę na 6w1, pneumo i rota. Zrezygnuje chyba z rota..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja nie rezygnuj z rota bo np. Moj maly byl na rota szczepiony a i tak potem zlapal i przeszedl dosc ciezko bo az w szpitalu pod kroplowksmi..gdybtm go nie zaszczepila to nie wiem jak by to sie skonczylo. Szczepionka nie daje gwarancji ze sie nie zachoruje ale jak sie juz zlapie to przechodzi sie duzo lagodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Nadzieja- jak chodzi o te pasy to właśnie tak jak pisze Julia, chodziło głównie o mięśnie, że lepiej poczekać jak naturalnie wszystko wróci do normy. Ogólnie ja w więcej szczegółów nie wnikałam:-). W zasadzie jedynie rozstęp mięśnia brzucha podczas ciąży może spowodować problemy po porodzie. Biedrona- a jak to jest z nacięciem krocza kiedy rodzi się w wodzie, nie trzeba go robić czy jeśli jest potrzeba to nacinają wcześniej? Darkness- ja szczepie na wszystkie obowiązkowe ale wykupuję 5w1 firmy pentaxim , póki co nie było żadnych skutków ubocznych. Być może zaszczepię na pneumokoki jak syn pójdzie do żłobka /przedszkola, wtedy są dwie dawki. Na resztę już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Nadzieja - mnie choćby do szczepionek 5/6 w 1 przekonuje to że posiadają bezkomórkową postać bakterii krztuśca i 8-10 antygenów a ta bezpłatna ok 300. No i fakt, że ten rodzaj szczepionek to straszny przeżytek który w krajach cywilizowanych nikt nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
*mała poprawka, 3000 antygenów mają te na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zosia- ja mialam na tym etapie bardzo czesto i bardzo silne bole glowy (paracetamol nie pomagal)- takie trzydniowe migreny, dzien przerwy i kolejne trzy dni z glowy. U mnie bylo to spowodowane ciaglym lezeniem od 7tc. Pij bardzo duzo wody (min 2l dziennie), staraj sie nie spac zbyt dlugo (mi nawet przed ciaza po wiecej jak 8h snu glowa pekala). Jesli nie musisz lezec to polecam spacerki na swiezym powietrzu :) Aaa! U mnie jeszcze czekolada zawsze zwiekszala bol glowy wiec ja calkowicie odstawilam. X Kkiniaa- bardzo Cie przytulam i trzymam kciuki, zeby leki wystarczyly :* wierze bardzo mocno, ze niebawem bedziesz zajmowac sie wyprawka! X Co do szczepionek... Temat bardzo trudny. Sama nie wiem jakie bede podejmowac decyzje jak juz Maly sie urodzi... Poki co widze co sie dzieje wsrod moich znajomych i moge sie z Wami tym podzielic. Jedna kolezanka nie szczepila na nic dodatkowo i z corka wyladowala dwa razy w szpitalu przez rotawirusy. Za drugim razem z dzieckuem nie bylo zadnego kontaktu przez kilka godzin. Miala niecaly rok. Ma starszego brata w podstawowce i sama chodzila na zajecia dla maluszkow. W domu wszyscy zdrowi tylko ona biedna malutka przeszla to strasznie. Drugi przypadek- dziecko szczepione na pneumokoki w wieku 3 lat wyladowalo w szpitalu. Wszyscy lekarze powiedzieli jego mamie, ze ta szczepionka uratowala mu zycie. W moim otoczeniu nie znam nikogo, kto szczepil dodatkowo i by tego zalowal. Osobiscie nie zaglebialam az tak tematu dlaczego jest tylu przeciwnikow, wiec sama jeszcze nie wiem co zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja - ja zamierzam zrobić identycznie w kwestii szczepień ;) choć rota jeszcze rozważam.. x Zosia2574 - migrenowy ból głowy mialam w I i II trymestrze bardzo czesto niestety i nie tylko ja.. Jest niestety jedna z dolegliwości ciazowych ;) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musialam nadrobić kilka stron,ale jest okey,pwoiem jak jest u nas ;) xxx My mamy podkład na cały materac do łóżeczka (kuplam w Smyku) i powiem Wam że jestem zadowolona, że jest na cały materac,bo Kuba potrafi spać w kazdej pozycji i oblewa mlekiem lub innym piciem przescieradlo,na szczescie materac po ponad roku wyglada jak nowy. xxx Majtki tylko wielorazowe-są najlepsze właśnie te z "bandaża",pozniej stosowalam babcine z wysokim stanem,nie stosowałam żadnych pasów na brzuch po porodzie. xxx Co do szczepionek my z dodatkowych to tylko tą na pneumokoki i tylko z tego wzgledu, że Kubuś jako wcześniak miał ją za darmo. Braliśmy szczepionki chyba 5w1,czy jakos tak,aby maly nie mial za duzo kuć. xxx Ja w niedziele włączyłam pierwsze pranie z ciuszkami dla córci. Mąż mi przyniosł z piwnicy ciuszki po Kubie i okazuje sie że mam bardzo dużo ciuszków uniwersalnych w tych malych rozmiarach, zwłaszcza bodów i pajacyków.Myślę że pierwsze pol roku mam spokoj z kupywaniem ciuszkow,chyba ze jedynie dokupie sukienki i rajstopki,choc kilka sukienek dostalam po córkach kolezanki.Przy pierwszym dziecku wszystkie ciuszki prasowalam,teraz juz tak nie będę robić. Te które tego nie wymagają od razu ukladam w szafce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu25 ja tak mam od czasu do czasu, możliwe ze cześciej przy brzydkiej pogodzie, ale jakos tak nie zwróciłam uwagi. Pamietam ze na początku to z bólu głowy nawet wymiotowałam. Teraz robię sobie słaba kawę i po prostu sie kładę. Zazwyczaj przechodzi po 2-3 godzinacha. Czasami trwa to cały dzień, ale bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia, dzięki za info o pieluszkach :) :) :) Faktycznie tanio w Tesco. Zamówiłam też i już mam :) Kupiłam taki podkład jakby w Ikei, pod prześcieradło. <> Azurro dzięki za info, czyli mówisz, żeby ubierać pieluszki na zmianę z różnych firm. Też o tym myślałam. To tak zrobię :D Nitroglicerynowe hahahaha ale się uśmiałam :) <> Sylka dzięki. Czyli w ogóle nie koniecznie najdroższe są najlepsze. <> Nadzieja, zamówione z Canpola :) Z wycinaniem dobry pomysł, to może już za wczasu powycinam, póki mam nieco czasu :) Duże te ilości, no ale co zrobić :) <> Miśka u mnie OK, małe niedogodności są ale nie mogę za nadto narzekać. Wyprawka praktycznie gotowa. Czekam na zamówione podkłady, gatki poporodowe i takie tam drobiazgi ale jednak ważne. A u Ciebie jak tam? <> Eversea :( strasznie mi przykro, że malutka ciągle coś łapie :( Biedna :( Buu koszmar z tymi uczuleniami :( <> Morela, Darkness ja też jakoś kilka dni temu śniłam, że rodzę. Tzn. pojechałam na porodówkę i mówię, że mam już za sobą pierwszą fazę porodu ale raczej nie urodzę bo nie mam partych i nie dam rady sama tyle sił w wyparcie włożyć :) <> KKinia idź koniecznie do koleżanki, przyda CI się niebawem wiedza jaką ona właśnie zdobywa i jaką Ci przekaże :) Ojej :( Oby Ci się oczyściło samo. Trzymam bardzo mocno kciuki! <> Annie super :) każda chce, żeby już było widać :) ;) <> Penelopka trzymaj się! Niech Ci szybko przejdzie :( <> Nel trzymam kciuki. Ja też miałam taki zarodek i jeszcze 4b i któryś z nich się przyjął ;) Bierzesz Clexane/Fraxiparine? Jak tak to bym nie brała. Ja nie brałam. <> Biedronka mam tylko takie info, że położna na szkole rodzenia polecała stosować taki balonik, nie wiem czy ten sam ale tak samo działał. Info od osoby, która używała nie mam :( <> Aleczka myślę, że dobrze :) <> alexvandekol, ja od razu poszłam na zwolnienie :) <> Mnie dziś od rana zgaga męczy, już probowałam mleko, banan i migdały. A najlepiej pomógł mi chleb, ale to bym musiała go co chwilę wpychać w siebie... aaaaa Dziś zaczęłam 35 tydzień!!! Ależ to już blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepionka na Rota jest doustna ale nadzieja jak zawsze wie najlepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Gość - nie każdy musi wiedzieć że jest doustna. W sprawie rota. Ja już pisałam kiedyś, mój syn był zachorował, zanim mógł przyjąć tę szczepionkę ( miał 3 tygodnie) , był w szpitalu i jedyną rzeczą jaką mogą podać to elektrolity w kroplówce nic więcej. Skoro Zosia pisze że jej syn po szczepionce miał identycznie to słabo widzę tą różnicę, zwłaszcza że tych odmian wirusów jest dużo. Po za tym często rota są mylone z 'jelitowka'i wtedy rodzice nawet nie wiedzą że ich dziecko było chore na rotawirusa i też ma tylko podawane coś przeciw odwodnieniu. Także jest to sprawa do przemyślenia, jak wszystkie inne szczepionki. Iza- te pieluszki newborn w większości mają takie wgłębienie na kikut ( jest mniej materiału ) a nie dosłowną dziurę. Np dada jak się weźmie pod światło to widać to na środku u góry. Trzeba patrzeć na oznaczenia na opakowaniach i wszystko jest jasne czy pielucha to ma. A wystarczy jak ja pisałam odgiąć w dół ten pasek u góry i wtedy zapiąć przylepcami. U mnie kikut byl tylko 7 dni. Tak, najlepiej na zmianę zakładać pieluszki, pomieszać i tyle. Sylkaa- ja też niczego nie prasowałam, prałam , chowałam do komody i nic małemu się nie stało ze skórą etc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rotawirus to nie jelitówka, ta jelitówka to może być np. adenowirus, ale to trzeba wyhodować w laboratorium rotawirus to rotawirus i wcale nie tak łatwo go złapać, najczęściej łapiemy inne wirusy, które powodują choroby potocznie nazywane jelitówką, a najbardziej popularny jest ww. adenowirus, na niego nie ma szczepionki, a podanie tej na rota nie powoduje lżejszego przejścia, szczepów adeno jest ok. 20, rota trwa do 2 tygodnie, zwykła "jelitówka" kilka dni, zazwyczaj, 2,3 dni, potem już słabiutko daje znać i przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Gość -a gdzie ja napisałam że to jest to samo, oczywiście że rota to nie jelitowka, ale często jest z nią mylony, żeby wykryć rota potrzebne jest badanie kału, są lekarze którzy nie zlecają tego badania tylko' leczą' na grypę żołądkową.Mnie ze szpitala wypisali z chorym dzieckiem bo stwierdzili że nic więcej zrobić nie mogą. Leczenie w domu polegało jedynie na podawaniu do mleka probiotykow więc tak naprawdę nic mi ta wiedza nie dała,że to rota klasy A ....mały dalej wymiotował i trzeba bylo czekać aż to się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale zacięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Azzurro - przy porodzie w wodzie nie nacinaja wcześniej.. Podobno bardzo rzadko potrzeba takiej ingerencji... A przyznam, że o to położnej nie dopytalam.. x Z tymi rota to faktycznie dylemat.. Moja koleżanka małemu podała a ten wymiotowal i tyle bylo ze szczepionki.. ;) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedrona i tu sie nasuwa pytanie co by bylo gdyby nie podala tej szczepionki. Ona nie chroni zupelnie przed rota, ale w wiekszosci lagodzi objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×