Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy 6scio latkow, czy zostawiacie dzieci na drugi rok w pierwszej klasie?

Polecane posty

Gość gość
Rozmawiałam z nauczycielami i jest niestety duży przeskok materiałowy w kl. 4-6, nauczyciele jednak widzą, które dziecko jest młodsze, ale zwykle już nie moga "różnicować" ich w ocenianiu na "młodsze" i "starsze". Porozmawiajcie z mami dzieci, które są teraz np. w kl. 4, 5 a poszły jako sześciolatki do szkoły. Choć dużo z nich ma dobre oceny, ich dzieci muszą po prosu gonić za starszymi, nie mówiąc już o różnicach w rozwoju, o myśleniu abstrakcyjnym. Weźmy też pod uwagę, że teraz do szkoły będą głównie szły dzieci siedmioletnie, może ew. sześcioletnie ur. głównie w styczniu czy lutym... I do nich pewnie będzie dostosowana podstawa programowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane, zdesperowane jak ja! Też zdecydowałam o pójściu ponownie do I klasy mojego syna. Ale podjęłam taką decyzję, ponieważ jest możliwość powrotu do przedszkolnej zerówki, w której pozostało kilkoro dzieci, z którymi był w ubiegłym roku. Syn chce tam wrócić, właściwie mówił o tym od początku roku. Zatem wracamy do jego ukochanego przedszkola na 3 miesiące, dyr. wyraziła zgodę. Macie, rodzice, takie prawo. Myślę, że to nie będzie bolesne: pójść do I klasy po wakacjach, ukończywszy zerówkę, a nie I klasę. Będzie to bardziej naturalne. Wniosek o kontynuację I klasy składam w innej szkole niż ta, do której chodzi syn. Prawdopodobnie się dostanie, a w ubiegłym roku nie mogłam pomarzyć o tej szkole. I jeszcze ciekawostka: trzech dyrektorów zaprzeczało, gdy pytałam, jakoby można było dziecko teraz umieścić w zerówce, skoro już rozpoczęło obowiązek szkolny. Znalazłam przepisy sama. Dodam,ze nie szukałam długo. Niech to świadczy o poziomie zarządzających szkołami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko z pażdziernika 2009 odroczyłam i jest jeszcze w przedszkolu. Widziałam, że nie jest jeszcze gotowe do szkoły pod każdym względem. Poradnia też to potwierdziła tylko że aż "za bardzo". W badaniu stwierdzono niski poziom intelektualny itd., itp. masakra. Sugerowano przyszłościowo szkołę specjalną. To było równo rok temu. Okazało się, że moje dziecko przez ten rok zmieniło się bardzo, wyrównało poziom. pomogły też intensywne zajęcia z i integracji sensorycznej. Stwierdzono, że te zaburzenia przyczyniły się do tego, że nie umiała zrobić tych zadań rysunkowych w poradni, bo głównie miała zaburzenia koordynacji ocznej. Niedługo przed szkołą kończymy te zajęcia. Wszystko jest w porządku i od września pójdzie do szkoły. Może to nietypowa sytuacja, ale myślę, że te 6 lat a 7to ogromna różnica. teraz już się nie martwię szkołą. Aż tak;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też mamy za sobą kilka lat logopedii, 1,5 roku terapii z integracji sensorycznej, terapia grafomotoryczna, wszystko zrobione o czasie w przedszkolu, dzięki temu idąc do szkoły jako 6-latek miało dziecko super opinie z poradni i z przedszkola. Ale jednak zapisaliśmy do 1 klasy jeszcze raz, gdyż wiem jaka droga jest za nami, i chcę żeby dziecko miało jednak lżej z nauką a nie trudniej przez to że poszło rok szybciej. Do tego dojrzałość emocjonalna, dziecko jest jakby młodsze od rówieśników. Na pewno od września dorosło sporo, dojrzało, rozwinęło się, ale nadal widzę że odstaje od rówieśników którzy tak samo zrobili ogromne postępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś jeszcze się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj złożyłam wniosek. Zostaje w 1kl. Z jednej kl już jest 8wniosków i z tej naszej też chyba 8 będzie... Niech sobie utrwala i dojrzeja do tego co ich czeka... Później w liceum nikt nie będzie patrzył że pomiędzy niektórymi dziećmi może być i 1,5 roku różnicy... Zabierać im ten rok jeszcze luzu,bez trudniejszego materialu... Tylko po co? Bo rodzice mają ambicje że ich dziecko musi iść dalej... Ciekawe ile później będą siedzieć z nim i nadrabiać (nie mówię o geniuszach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie(poza Polską)dzieciak dopiero w sierpniu kończy 8.lat i..czwartą klasę! A wy tu debatujecie jakby nasze dzieciaczki debilami były. Przyjdzie inna władza,cofnie ustawę,bo jest pośpiesznie robiona i z błędami i co wtedy?kolejny rok dziecko do "kiblowania"klasy zostawicie z racji chocby różnicy programowej?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mag78
Rozwiazanie jest jedno: trzeba kierować sie własnym rozumem i nie patrzeć na innych ludzi, na reformy itp. Ja intuicyjnie wiem, ze takie powtórzenie tylko pomoże dziecku ugruntować podstawy , zeby w 4 klasie dziecko mogło samodzielnie i bez problemów sie uczyc. Patrzę przede wszystkim na doświadczenia rodzicow, którzy to przeszli i posłali w wieku 6 lat swoje dzieci. Rzadko kto w 4 klasie jest zadowolony z wcześniejszej decyzji. A to, ze dziecko w jakimś kraju mając 8 lat chodzi do 4 klasy to tylko współczuć. Pewnie o Anglię chodzi, gdzie niestety społeczeństwo edukacyjnie kuleje. Tez mam tam rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja mam dylemat..ale skłaniam się ku decyzji żeby córkę zostawić drugi raz w 1 klasie. I nie jest kwestia "kiblowania"bo sobie nie radzi. Radzi sobie i to bardzo dobrze.ale myślę też bo będzie w kolejnych klasach.nikt nie będzie patrzył czy km 6 czy 7 latek. Będą oceniani jednakowo. Moje dziecko jest z końca roku i różnica między dzieciakami jest spora. wychowawczyni mojego dziecka na pytanie czy by posłała swoje dziecko wcześniej odp że nie.z kim bym nie rozmawiała kto posłał dziecko jako 6 latka do szkoły to żałuje swojej decyzji. Krzywdy tym dziecku nie zrobię a może jej to pomoc w starszych klasacp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj złożyłam wniosek. Zostaje w 1kl. Z jednej kl już jest 8wniosków i z tej naszej też chyba 8 będzie... Niech sobie utrwala i dojrzeja do tego co ich czeka... Później w liceum nikt nie będzie patrzył że pomiędzy niektórymi dziećmi może być i 1,5 roku różnicy... Zabierać im ten rok jeszcze luzu,bez trudniejszego materialu... Tylko po co? Bo rodzice mają ambicje że ich dziecko musi iść dalej... Ciekawe ile później będą siedzieć z nim i nadrabiać (nie mówię o geniuszach) x bardzo mądrze, popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez uwazam tak jak wy po co pchac dziecko w ta nauke jak mozna jeszcze rok poczekac...a mimo to waham sie jeszcze podania nie zlozylam moze dlatego ze jest jedna tylko w klasie ktora by zoatala bo reszta to 7-8 latki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Zachodzie kuleje edukacja?! standardowe myślenie,bo ktoś cos komus powiedział. Inny system ksztalcenia nastawiony na myslenie,język i historię danego kraju. Jak poslesz dziecko do szkoły na sąsiedniej ulicy,bo ci sie nie chce odwiezć do nobilitowanej to masz to samo w Polsce-różnice w poziomie ksztalcenia. Gadanie o współczuciu dla 8-latka w klasie IV chybione....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za granicą jest niski poziom nauki.To co u nas jest w 1 kl.tam jest w 3.Wszystko do tyłu.Dlatego polskie dzieci które wyjeżdżają za granicę i są w tamtych szkołach to geniusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jest poziom dużo za wysoki,bo ktos zza biurka ministerialnego go pisze nie znajac dobrze realiów,psychiki,mozliwosci dziecka. Ale to nie znaczy,że na Zachodzie jest niski poziom nauczania!trochę logiki autorko. A opisywane dziecko nie jest tzw.polskie,żeby nazywać kogos geniuszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już dziecko zapisałam w zeszłym tygodniu. Też jest jedyny z klasy - tym się nie sugerowałam, i też był wyróżniony z nauki na półrocze. Po zapisaniu go co spotykam nauczycieli to mówią że bardzo dobrze zrobiłam. Mówi to jego wychowawczyni z przedszkola, oraz nauczycielki uczące w obecnej szkole. To mnie tylko upewniło, że dobrze zrobiliśmy :-) a dziecko przyjęło ten fakt bardzo spokojnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjelo spokojnie fakt ze jako jeden jedyny zostanie w 1kl jeszcze rok?? Ja wlasnie nad tym sie waham boje sie ze bedzie jej przykro ze zostala tylko jedna sama a kolezanki i koledzy poszli dlatego mysle i mysle caly czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nauczyciele namawiają bo inaczej ogromna rzesza zostalaby bez pracy.Przeciez to logiczne:dzieci w zerowce przedszkolnej,6-latki do drugiej klasy(po skonczeniu Iej) więc ogromny deficyt na klasy pierwsze. mieszają wam w głowach.Ciekawe czy wy chcialybyscie "kiblować"klasę po raz drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez to nie jest "kiblowanie" jak to ujełaś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co będziesz tłumaczyła jakiejś babie, jak widać że ma pusto w głowie. Niech sobie gada....ona jak chce to może od razu na Harward zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, pytanko z innej beczki mam-czy Wasze dzieciaczki (2009rocznik) wymawiają już wyraźnie ,r'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13'40,powtarzanie klasy to nie jest powtarzanie/repetowanie/nawet to kiblowanie(żargon)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14'04,po sobie sadzisz,ze oceniasz kogos po jednej wypowiedzi?pusta baba ?a ty kim jesteś?nie hejtuąjąca prostaczką? Na Harward nie,ale do drugiej klasy-tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby nie chybiony pomysl wywracania całego,wypracowanego latami systemu kształcenia,to nie byłoby pytań,dzieci poszlyby do drugiej klasy a wy nie nabiłybyscie 10u stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ale poszly by do drugiej jako osmiolatki a nie tak jak teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ale wtedydzieciby szlydo2kl jako osmiolatki a nie tak jak teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem po co tu zaglądają osoby które sa pewne tego aby dzieci szły do 2 klasy. To jest forum dla tych co się wahają! i my nie ubliżamy tym dzieciom ani rodzicom, więc czemu oni obrażają nas! Moje dziecko przyjęło spokojnie, że idzie sam, dużo mu tłumaczyłam skąd ta decyzja, mówiłam o zaletach i on się nawet cieszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostawiac czy nie zostawiac.....?Czy wy tez czy to tylko ja czekam do ostatniej chwili przed podjeciem decyzji... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja złożyłam zaraz na poczatku marca. Nowe pierwsze klasy będą mniej liczne. Mało osób decyduje się pozostawić swoje dzieci w pierwszej klasie. vv mój syn nie wypowiada "r" jest z końca 2009r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak jak słysze na około to dużo własnie mam zostawia swoje dzieci w 1 kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×