Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniatosia13

Rzecz o odchudzaniu z mega wagi ! zapraszam panie z wagą dużo większą niż 100 kg

Polecane posty

Gość gośćulcia
Muszę znaleźć jakas grupę wsparcia bo nie wiem czy dam rade walczyć o niego w tej 3 gimnazjum.Jestem bliska tego by sam sobie radził,jak nie zda to niech siedzi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! ja dopiero z pracy wróciłam. Wczoraj Opole oglądałam, bardzo mi się podobała Filharmonia dowcipu,bomba! Dieta standard, nadprogramowy lód się zdarzył, mea cupla. Czytam książkę D Wellman, podbudowała mnie kobitka jak nie wiem co. Waga gratuluję zdanego egzaminu! Ulcia już koniec roku za pasem, dasz radę. Nie zgadzam się, mamy wpływ na wiele rzeczy, owszem los jest nam dany, to jak podróż z punktu A do punktu B, ale cała reszta, w jaki sposób tam, dotrzemy jest w naszych rękach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćulcia
Alhea wiem ze juz koniec roku.Musze wytrzymać.Nowy rok będzie i to samo będzie.Potrzebuje wsparcia ,po prostu potrzebuje kogoś mądrego ,najlepiej kogoś co ma takie problemy co ja i radzi sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są stowarzyszenia rodziców. Szukałaś w Twojej okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćulcia
Nie szukałam ale poszukam Rok szkolny się skończy to może w końcu odżyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uparta 51
Waga gratulacje :-) !! I trzymam kciuki za pozostałe egzaminy :-) zdasz na 100% przecież jesteś mądrą dziewczyną :-) Witaj Alhea :-) jaka książkę Doroty czytasz ? Ja czytałam jej Kalendarzyk niemałżeński naprawdę świetna !! Ula kobieto wyluzuj jak mawia młodzież twój syn jest już w takim wieku że powinien brać odpowiedzialność za swoje postępowanie - przykro mi to mówić ale jeśli jest tak jak piszesz że ma poważne problemy z nauką to powtórzenie roku nie będzie dla niego z krzywdą -to pozwoli mu lepiej przyswoić wiedzę i da lepszy start na dalszym etapie edukacji bo przecież gimnazjum to dopiero wstęp Teraz skup się na wakacjach i własnym naładowaniu akumulatorów a młody musi zacząć ogarniać swoje życie :-) ty go za niego nie przeżyjesz a rozwiązując za niego wszystkie problemy wcale mu nie ułatwia z dojrzewania :-) przepraszam za to wymądrzanie się ale Wiem jak musisz być zmęczona a to nie wróży dobrze ani dla ciebie ani dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćulcia
Post mi wcielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćulcia
Uparta to nie chodzi o to ze ja za niego coś robię .On ma adhd .Caly rok go wsieram ,motywuje go do pracy ,pomagam ,tłumacze czego nie rozumie.Ta praca jest wykańczająca nawet dla takiej cierpliwej ,upartej osoby jak ja.Dziecko z adhd inaczej funkcjonuje i żeby było lepiej trzeba z nim pracować ,uczyć nawet tego jak panować nad emocjami i nie dać się sprowokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uparta właśnie tę:):) Ulcia a próbowałaś całkowicie odstawić cukier? dzieci bardzo się uspokajają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćulcia
Z nauka mu nie idzie ale w sporcie za to B.dobrze. Przynosi medale z biegów i plywania.Trenuje pływanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uparta 51
Alhea to miłej lektury to naprawdę prawdziwie mądre kobiety :-) Ula kochana ADHD to nie niepełnosprawność on musi sam zacząć funkcjonować to nie etap przedszkola że ty musisz go uczyć taki młody człowiek już musi sam wiedzieć gdzie szukać wiedzy i ponosić konsekwencje za jej brak Twoja rola to motywowanie i konsekwentne trzymanie się zasad ustalonych przez psychologa i pedagoga ADHD wg statystyk ma co 4 dziecko sama wiesz skoro współpracuje z pedagog i psycholog że tu trzeba ustalać granice i bardzo pilnować żeby on ich nie naginał i super że uprawia sport to bardzo pomaga ale to nie może zdominować innych obowiązków no i Alhea ma rację odpowiednią dieta jest konieczna Z tego co piszesz ma również zaburzenia zachowania które jak mniemam teraz w okresie adolescencji się zaostrzyły powinnaś go wysłać na porządna terapię i to on musi się z tym zacząć borykać a nie ty Sory ale na codzień mam sporo takich przypadków i nie obraźliwe się bo nie wiem jak jest w twoim przypadku ale w większości moich podopiecznych to stan tych dzieciaków to wina nad opiekuńczych rodziców któży nota bene boją się swoich dzieci Dziewczyno szukaj pomocy ale fachowej i nie rób z niego niepełnosprawnego bo on się po prostu robi wygodny " mam ADHD i nie panuje nad sobą a moja stara i tak wszystko załatwi " sory to cytat który często słyszę od młodzieży przynajmniej na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćulcia
Masz styczność z takimi dziećmi to ki m jesteś z zawodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga104
Uparta chyba kiedyś pisała, że jest psychologiem chyba? :P Ula, 15 lat to duży chłopak i chyba troszeczkę wykorzystuje to, że ma zdiagnozowane ADHD. Mówisz, że jest niepełnosprawny - coś poważnego mu jest? Czy po prostu ma orzeczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga104
W ogóle to Alhea, Uparta, dziękuję :*. Siedzę w chusteczkach cały dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćulcia
Na szczęście mam madra panią psycholog w szkole.Moj ma adhd i wyobraź sobie dobrze zachowuje się w szkole a na terapie żadna nie pójdę więcej ,bo nie muszę juz .Wiem co mam robić i będę się tego trzymać.sjoro adhd to nie wpływa na naukę i życie to nie wydawajcie opinii do szkoły bo oni na nią nie patrzą i teraz wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uparta 51
Dzień dobry kobietki :-) Moje ptaki dzisiaj oszalały tak śpiewają :-) i paw sąsiada drze dziób w niebo głosy :-) Uleńka przepraszam nie chciałam cie zdenerwować :-) ale wydawało mi się że szukasz pomocy a nie pocieszenia , stad moje rady Młody w trakcie diagnozowania miał badane IQ wiec jeśli wyszło w normie to chodzi do normalnej szkoły a nie specjalnej i orzeczenie nie zwalnia go z przyswojenia minimum wiedzy potrzebnej do klasyfikacji takie orzeczenie ma na celu zapewnienie przez szkołę zajęć wyrównawczych z których on ma obowiązek korzystać no i trochę inne kryterium oceny zachowania,a oczywiście jeszcze ścisłą współpracę szkoły z rodzicami (czyli informowanie na bieżąco o pozytywnych i negatywnych dziecka) po to żeby rodzice na bieżąco reagowali (nagradzali pozytywne zachowania i wyniki i wyciągał konsekwencje za negatywne) bo tutaj tylko i wyłącznie behawioryzm przynosi efekty ale to wymaga mega samodyscypliny rodziców Nie oceniam ciebie bo nie mam pełnego obrazu twoich działań ani działań szkoły no i nie znam twojego dziecka ja tylko opisałam jak powinna przebiegać praca z dzieckiem z ADHD a jeszcze jedno nigdy nie bazuje tylko na terapii takie działania muszą być wsparte prawidłowo dobranym leczeniem farmakologicznych ( dopasowanym przez psychiatre) z mojego doświadczenia wiem że concerta działa naprawdę dobrze Ale rozumiem twoją postawę i myślę że jeśli masz dobra psycholog to znasz już techniki wyciszanie i techniki poprawiające koncentrację bo to są podstawowe rzeczy których uczy się rodziców no i dziecko na cotygodniowe terapii lub częściej jeśli tego wymaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość alhea
Uparta ale ranny ptaszek z Ciebie:) Mam koleżankę ,jak to się teraz określa z ADHD, nie usiedzi za biurkiem. Jak nie pobiega chociaż po schodach parę razy to nie zrobi tego co ma zrobić. To nie jest niepełnosprawność w sensie upośledzenia. Uparta od kiedy jest diagnozowane? Za naszych czasów tego nie było 23 dni bez cukru i mija to dziecku, można spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uparta 51
Witaj Alhea to moje ptactwo z ogrodu i sąsiada paw tak się dzisiaj roztrajlowały że nie szło spać :-) ale to taka przyjemna pobudka :-) zwłaszcza jeśli się jest wypoczętym :-) Alhea ja zajmuje się tym 20 lat ale takie natężenie widać dopiero teraz a właściwie odkąd w pedagogice rozpropagować typ bezstresowo wychowania i cześć tych ludzi wcale nie ma ADHD tylko brak prawidłowych nawyków co do swoich obowiązków No ale jeśli już diagnoza mówi jasno że to ADHD to też nie jest tragedia bo mamy już odpowiednie leki i sporo instytucji zajmujących się terapia ale trzeba być konsekwentnym w tych działaniach i ludzie po takim holistycznym leczeniu kończą studia i naprawdę fajnie funkcjonują w społeczeństwie Ja pierwsze szkolenia miałam w Anglii w 1984 roku bo u nas dopiero to raczkowalo Teraz trwają badania które mają na celu ustalenie albo raczej uścislenie genezy tych zaburzeń ( narkotyki ,alkohol , środki konserwujące , leki na podtrzymanie ciąży , spory odsetek wcześniaków ) to tylko niektóre hipotezy i co najważniejsze nie tylko kobiety w ciąży mogły uszkodzić układ nerwowy płodu ale i tatuś który na przykład eksperymentował z narkotykami przed poczęcie dziecka , dobrze że kończę karierę zawodową bo aż strach pomyśleć co nam zafunduje to pokolenie które teraz eksperymentuje z dopalaczami ? Nie dosyć że sami siebie upośledzają bezpowrotnie to pomyśl co nam naplodzą ? W DSV 4 było już w latach 70 diagnozowanie ale jako DDA a w ISD 10 już jako ADHD Moja przyszła synowa robi specjalizacje z psychiatrII dziecięcej i twierdzi że jest ogromne zapotrzebowanie na nich ze względu na to co nam wszystkim funduje uwczesna młodzież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uparta 51
Sory miało być ADD z DDA też pracuje wiec pokićkalam Ale ja teraz zajmuje się tylko przypadkami kierowanym przez sąd no i takimi któży sami się zgłoszą i chcą terapii już się nie bawię w zbawienie świata na siłę ( nie licząc sądowych skierowań) ale to z reguły tylko do określenia czy da się pracować z tym małolat em i jego opiekunem prawnym w warunkach ambulatoryjnych czy należy przekierowanie do placówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwczesna któży myślę , że te MAŁOLATY (jak o nich piszesz) nie robią takich BYKÓW !!!!! i ty pracujesz z młodzieżą ? wstyd sama się doucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"( narkotyki ,alkohol , środki konserwujące , leki na podtrzymanie ciąży , spory odsetek wcześniaków ) to tylko niektóre hipotezy" wiesz , lepiej już nic nie pisz :( bo ciekawe czy napisałabyś to samo mając dziecko lub wnuka z ADHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpowiedź z odstawieniem cukru pod każdą postacią jest rozsądna a nawet bardzo rozsądna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uparta 51
No dobrze obiecuje że już bez okularów nie siąde do tego ustrojstwa które modyfikuje sobie wyrazy jak chce to tak gwoli zadowolenia polonistki "goscia" chociaż może pseudo bo polonistka potrafi czytać ze zrozumieniem :-( "niektóre z hipotez" jest napisane Gdyby polonistka poczytałam fachowa literaturę a nie ograniczała się do kafe to mogłbyś my podeliberować Ale nie trzeba być omnibusem żeby wiedzieć że konserwanty i sztuczne barwniki mają ogromny wpływ na nasze zdrowie cukier oczywiście też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaaaaaaaa zapomniałaś o narkotykach i alkoholu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uparta 51
No koniec tego trzeszczenia nie w temacie przewodnim tego topiku Wracamy do odchudzania bo po to się tu spotkałyśmy :-) Nie mam pomysłu na obiad Proszę o pomoc Ale dziewczyny są profity z tak wczesnej pobudki zaliczyłam już fryzjera i kosmetyczkę i jeszcze ogrom dnia przed nami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waga104
Powiem tylko, że psycholog powinien być obiektywny i nie musi głaskać po główce. Uparta, bardzo Ci współczuję jak ktoś przychodzi po pomoc, a jednak "wie lepiej" i wkurza się na to, co ktoś powie w danej sprawie. Okej, ja dziś już po ćwiczeniach. W końcu się jakoś ogarnęłam, szkoda tylko, że późno, ale za to obiad mam (3 dzień tortilla domowa, fajnie jeść mniej - nie trzeba stać nad garami :D). Na swoje usprawiedliwienie napiszę tylko, że katar nadal męczy, chociaż w mniejszym stopniu. Pozdrawiam was dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uparta 51
Witaj Waga super że ponownie ćwiczysz :-) nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę ;-) ale ja dzisiaj też już spróbuję potańczyć :-) Nie długo i nie męczące ale jednak trochę :-) biedna jesteś z tą alergia :-( A co do mojej pracy to już przywykliśmy z mężem do tego że ludzie wiedzą lepiej Dlatego syn wybrał medycynę i to chirurgie bo twierdzi że tam nikt mu się nie będzie wymądrzał Obiad dzisiaj bardzo szybki i dietetyczny młode ziemniaczki z gzikiem i sałata Ale zrobiłam deser truskawki zmiksować z jogurtem naturalnym bez cukru i galaretka na to galaretka agrestowa i inne owoce zgalar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość inny
bardzo się cieszę że na kafeterię trafiają też takie osoby jak Uparta i Waga bo może część czytelników zainteresuje się tematem wpływu konserwantów a najbardziej cukru na system nerwowy i zachowania młodych. Szkoda naszych dzieci dla marketowych koncernów a o badaniach na ten temat można poszukać w necie. Jest ich co raz więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uparta dzięki:) dopiero teraz mogłam przeczytać psychologia to był mój młodzieńczy konik fajnie, że takie zainteresowanie budzą nasze rozważania;) :P http://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/tomasz-jastrun-zdarza-mi-sie-ze-chce-sie-zabic/d93c39 natknęłam się dzisiaj na to i jestem w szoku, bardzo lubię jego pióro to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że mamy wpływ w każdej sekundzie na wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie odchudzaniowym u mnie dzisiaj tak gorąco i zabiegany dzień, że nie byłam głodna bardzo mało jadłam, pierwszy posiłek o 16stej, młode ziemniaczki z koperkiem i botwinką. Ja się cieszę, że czasami jest o czymś innym, tematy jadłospisowe często padają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×