Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dziewczyny mam chyba cukrzycę ciążową... 

Ostatnimi czasy glukoza na czczo podskakuje do 100... Po posiłkach jest w miarę i rzadko podskakuje powyżej 120 po 1h. 

Za dwa tyg kończę 24 TC i powinnam zrobić krzywą z obciążeniem. Ale nie wiem czy już jej nie zrobić teraz i nie wziąć od lekarza rodzinnego skierowania do diabetologa... 

Wizyta u gina te za dwa tyg... Spróbuję dietą obniżyć cukier, wprowadziłam od dziś... Zobaczymy ... 

Mało, że nadcisnienie, łożysko przodujące (chociaż powoli próbuje się podnosić) to jeszcze cukrzyca ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Izuu07 napisał:

Dziewczyny mam chyba cukrzycę ciążową... 

Ostatnimi czasy glukoza na czczo podskakuje do 100... Po posiłkach jest w miarę i rzadko podskakuje powyżej 120 po 1h. 

Za dwa tyg kończę 24 TC i powinnam zrobić krzywą z obciążeniem. Ale nie wiem czy już jej nie zrobić teraz i nie wziąć od lekarza rodzinnego skierowania do diabetologa... 

Wizyta u gina te za dwa tyg... Spróbuję dietą obniżyć cukier, wprowadziłam od dziś... Zobaczymy ... 

Mało, że nadcisnienie, łożysko przodujące (chociaż powoli próbuje się podnosić) to jeszcze cukrzyca ....

 

Nie wiem czy można w ciąży ale herbata z liści białej morwy obniża poziom cukru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kaja356 napisał:

Nie wiem czy można w ciąży ale herbata z liści białej morwy obniża poziom cukru 

Dziękuję, niestety jest niewskazana ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Izuu07 napisał:

Dziękuję, niestety jest niewskazana ... 

Jeżeli masz podejrzenia to nie ma sensu czekać i lepiej zrobić krzywą wcześniej 🙂 będziesz miała jasność, pod kontrolą co trzeba itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2021 o 14:19, MamaAniola napisał:

O jeżuuuuuu jeżu jeżu jeżu!!!!!!! 

BETA 115!!!!!!! 

8 dpt

Boże, jak się cieszę!!!!!!!!!!! 

Wow, gratuluję!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Iskrzynka napisał:

Nie byłam dziś na becie. Wysłałam wczoraj do dr, która mnie prowadziła, wczorajsze wyniki. Kazała mi brać Luteinę 2x200, Acard 75 i powtórzyć betę w piątek.

Tak obiektywnie rzecz biorąc wygląda to nie za dobrze i raczej skończy się na biochemii 😔

Ale będę wierzyć z całych sił do samego końca. 

Proszę Was o modlitwę, kciuki, pozytywne myśli/energię/fluidy, wszystko, co uruchomi całą dobrą energię wszechświata, która sprawi, że mój mały CUD mimo wszystko przetrwa.

Trzeba wierzyć, ja też trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, karioka84 napisał:

Dziewczyny ratujcie! Czy któraś z was bierze Clexane? Mam po nim duże siniaki i takie jakby gulki się robią pod miejscem wstrzyknięcia. Przy 4 stymulacjach do ivf miałam może 2 siniaki na kilkadziesiąt czy może nawet sto zastrzyków a tutaj co drugi… Macie na to jakiś sposób?

P.s. po cichu liczę na kolejnego naturalsa na forum 💚 gratuluję pozytywnych bet! Lipiec będzie nasz 😉

Nadrabiam czytanie, bo tez trochę mi zajęło znalezienie forum.

To są krwiaki podskórne. Poszłam z tym do lekarza, bo u mnie to były podskórne "śliwki".

Kazał mi robić zimne okłady i zmieniań miejsce. Generalnie zauważyłam, że to się pojawiało, gdy po wyciągnięciu igły nie przykładałam od razu wacika i nie uciskałam miejsca, ewentualnie gdy wpuściłam trochę powietrza.

23 godziny temu, MamaAniola napisał:

Chciałam się z Wami podzielić takim słodko-gorzkim spostrzeżeniem.

Mam wrażenie, że moich najbliższych informacja o mojej ciąży, o pięknej becie nie cieszy. Nie cieszy to może duże słowo, ale i moi rodzice, i mój mąż są sceptyczni i powsciagliwi w emocjach mając w pamięci moje doświadczenia. Ja zaskakująco ucieszyłam się na pozytywna betę, spodziewałam się, że sama będę sceptyczna przez jakiś czas, ale ten nastrój wokół mnie sprawia, że sama zaczynam powątpiewać w szczęśliwy final 😔

 

Doskonale Cię rozumiem, u mnie było to samo. Zastanawiałam się, czemu tak jest, nawet się trochę złościłam. Zawsze myślałam,  że jak oboje zobaczymy dwie kreski na teście, to będzie wielka radość, kwiaty, świętowanie. A potem mi powiedział, że nie chciał, żebyśmy się za bardzo nastawiali. To mi odbierało radość, na którą tak długo czekała i która rzeczywiście nie trwała długo, ale...

Z perspektywy czasu uważam, że nie warto tak podchodzić do tematu. Jeśli czujesz radość, to jej nie tłum. Jeśli chcesz świętować, rób to. Jeśli potrzebujesz tego samego ze strony męża, spróbuj z nim o tym porozmawiać. Trzymam kciuki za Was!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Izuu07 napisał:

Dziewczyny mam chyba cukrzycę ciążową... 

Ostatnimi czasy glukoza na czczo podskakuje do 100... Po posiłkach jest w miarę i rzadko podskakuje powyżej 120 po 1h. 

Za dwa tyg kończę 24 TC i powinnam zrobić krzywą z obciążeniem. Ale nie wiem czy już jej nie zrobić teraz i nie wziąć od lekarza rodzinnego skierowania do diabetologa... 

Wizyta u gina te za dwa tyg... Spróbuję dietą obniżyć cukier, wprowadziłam od dziś... Zobaczymy ... 

Mało, że nadcisnienie, łożysko przodujące (chociaż powoli próbuje się podnosić) to jeszcze cukrzyca ....

 

owoce podnoszą poziom cukru. mój mąż ma problem z cukrem i dietetyczka powiedziała mu że może jeść mac 150 gram owoców dziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Oliwia_wawa napisał:

 

Doskonale Cię rozumiem, u mnie było to samo. Zastanawiałam się, czemu tak jest, nawet się trochę złościłam. Zawsze myślałam,  że jak oboje zobaczymy dwie kreski na teście, to będzie wielka radość, kwiaty, świętowanie. A potem mi powiedział, że nie chciał, żebyśmy się za bardzo nastawiali. To mi odbierało radość, na którą tak długo czekała i która rzeczywiście nie trwała długo, ale...

Z perspektywy czasu uważam, że nie warto tak podchodzić do tematu. Jeśli czujesz radość, to jej nie tłum. Jeśli chcesz świętować, rób to. Jeśli potrzebujesz tego samego ze strony męża, spróbuj z nim o tym porozmawiać. Trzymam kciuki za Was!

 

Bardzo Ci dziękuję 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karioka84 napisał:

Rapita 18.11 masz prenatalne? Ja wizytę serduszkową więc dla obydwu z nas będzie to ważny dzień 🙂 Pamiętam że pisałaś kiedyś że wcześniejsze porażki są dla ciebie szczególnie ciężkie, też dlatego że twój mąż/partner ma córkę z poprzedniego związku. Ja jestem dokładnie w takiej samej sytuacji, więc wiem jak bardzo cieszysz się z tej ciąży i bardzo mocno trzymam za was kciuki!

Tak mam 18.11 prenatalne 😊 myśleć, że dla Ciebie i dla mnie będzie to piękny dzień a nawet jestem tego pewna 🥰 Jestem mega szczęśliwa z tej ciąży i każdej z nas życzę tego uczucia 🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Luna_ napisał:

Koniecznie spróbuj 🙂  może wpuszczasz sobie powietrze pod skórę i stąd guzki 🤔 

Dziewczyny nie wiem o czym piszecie z tym powietrzem. Na każdej z ulotek dołączonej do leku (clexane i neoparin) jest wyraźne wskazanie, że nie należy wypuszczać powietrza przed wstrzyknieciem. Igłę wbijać prostopadle do fałdy skórnej. Nigdy nie zrobiła mi się ani jedna grudka. Lekkie maleńkie zasinienie czasami tak (może raz na 10 wstrzyknięć) ale nic poza tym. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LuLa napisał:

Dziewczyny nie wiem o czym piszecie z tym powietrzem. Na każdej z ulotek dołączonej do leku (clexane i neoparin) jest wyraźne wskazanie, że nie należy wypuszczać powietrza przed wstrzyknieciem. Igłę wbijać prostopadle do fałdy skórnej. Nigdy nie zrobiła mi się ani jedna grudka. Lekkie maleńkie zasinienie czasami tak (może raz na 10 wstrzyknięć) ale nic poza tym. 

Jeżeli powietrze zbierze się na górze i je sobie wstrzykniesz albo będzie na końcu a do końca sobia wstrzykniesz to jest to kompletnie zbędne, niczemu absolutnie nie służy i może powodować właśnie ból czy jakieś siniaki itp. Mi zarówno pielęgniarki w szpitalu jak i lekarz powiedzieli, że w zasadzie w żadnym leku nie wstrzykuje się powietrza 🤷 nie trzeba go wypuszczać - jeżeli się tego nie zrobi to nie zadziała nagle inaczej albo krzywda Ci się od tego nie stanie 🙂 ale po co to robić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2021 o 22:54, Jennn napisał:

Co do nasienia, to czy konsultowaliście wyniki z andrologiem? Może on będzie miał jakiś pomysł na kiepskie parametry nasienia. Nie wszystkie suplementy pomagają, mój mąż brał Profertil i po nim  wyniki jeszcze się pogorszyły. 

Akurat Profertil u mojego męża działał. Jak byliśmy na diecie i przyjmował go regularnie to była poprawa. Później sobie pofolgowaliśmy i nastąpił drastyczny spadek jakości. Mąż jest pod opieką urologa po zabiegu usunięcia żylaków powrózka. Wrócimy więc do dobrych nawyków i zobaczymy za 3 miesiące, co się wydarzy z nasieniem. 

Z innej beczki dziewczyny. Mam zastrzyk Ovitrelle z datą do lutego 2022 i 5 ampułek Gonapeptylu do 2024. Jak któraś jest ze Śląska i potrzebuje to napiszcie do mnie priv i się dogadamy, bo szkoda wyrzucić a do lutego na pewno nie podejdziemy do procedury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MamaAnioła i Iskrzynko badałyście ponownie bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Luna_ napisał:

Jeżeli powietrze zbierze się na górze i je sobie wstrzykniesz albo będzie na końcu a do końca sobia wstrzykniesz to jest to kompletnie zbędne, niczemu absolutnie nie służy i może powodować właśnie ból czy jakieś siniaki itp. Mi zarówno pielęgniarki w szpitalu jak i lekarz powiedzieli, że w zasadzie w żadnym leku nie wstrzykuje się powietrza 🤷 nie trzeba go wypuszczać - jeżeli się tego nie zrobi to nie zadziała nagle inaczej albo krzywda Ci się od tego nie stanie 🙂 ale po co to robić? 

No właśnie nie mogłam dziś rano nawet tego powietrza wypuścić bo było na dole, ale faktycznie na końcu chyba wstrzykiwałam sobie niepotrzebnie trochę powietrza. No zobaczymy, na razie siniaka nie ma, ale też dziwna sprawa bo siniaki robią mi się tylko z lewej strony brzucha, po prawej czysto 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania za darmo 1 Gonal f 300 j, ważny do 12/2021. Lek przechowywany w lodówce, odbiór osobisty w Lublinie właśnie ze względu na lodówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jennn napisał:

MamaAnioła i Iskrzynko badałyście ponownie bety?

Tak, czekam na wyniki 😱😱😱

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje drogie, 

Dzisiejsza beta (11 dpt) - 439 🥰

Estradiol - 235

Progesteron - 19

Edytowano przez MamaAniola
  • Like 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MamaAniola napisał:

Moje drogie, 

Dzisiejsza beta (11 dpt) - 439 🥰

Estradiol - 235

Progesteron - 19

Cudownie 🥳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MamaAniola napisał:

Moje drogie, 

Dzisiejsza beta (11 dpt) - 439 🥰

Estradiol - 235

Progesteron - 19

Świetna wiadomość 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MamaAniola napisał:

Moje drogie, 

Dzisiejsza beta (11 dpt) - 439 🥰

Estradiol - 235

Progesteron - 19

Jak pięknie beta rośnie😍, to czekamy teraz na serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MamaAniola napisał:

Moje drogie, 

Dzisiejsza beta (11 dpt) - 439 🥰

Estradiol - 235

Progesteron - 19

Super!!! Piękny wynik !! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MamaAniola napisał:

Moje drogie, 

Dzisiejsza beta (11 dpt) - 439 🥰

Estradiol - 235

Progesteron - 19

Gratulacje MamoAniola!  Mocne kciuki za serduszko🍀✊

 

U mnie niestety beta zaczęła spadać 💔 Tak sobie okrutnie znów ze mnie los zażartował 😭😭😭

  • Sad 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochane, nigdy przenigdy nie poddawajcie się 💚 mówię to w imieniu mojego syna, który wprawdzie postanowił urodzić się nieco wcześniej, ale w zdrowiu i bez komplikacji 

Życzę Wam wszystkim takiego szczęścia, jakie czuję, patrząc na niego 💚  

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MamaAniola napisał:

Moje drogie, 

Dzisiejsza beta (11 dpt) - 439 🥰

Estradiol - 235

Progesteron - 19

Pięknie gratuluję i trzymam mocno 👊✊ aby maluszek został z Wami już na zawsze 🙂

 

19 minut temu, Iskrzynka napisał:

Gratulacje MamoAniola!  Mocne kciuki za serduszko🍀✊

 

U mnie niestety beta zaczęła spadać 💔 Tak sobie okrutnie znów ze mnie los zażartował 😭😭😭

Bardzo mi przykro 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Anka Skakanka napisał:

Kochane, nigdy przenigdy nie poddawajcie się 💚 mówię to w imieniu mojego syna, który wprawdzie postanowił urodzić się nieco wcześniej, ale w zdrowiu i bez komplikacji 

Życzę Wam wszystkim takiego szczęścia, jakie czuję, patrząc na niego 💚  

Gratuluję kochana 🙂 . Jak mały ma na imię i kiedy urodziłaś ? Bardzo się cieszę. Wypatrywałam Cię i często myślałam co u Was 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Iskrzynka napisał:

Gratulacje MamoAniola!  Mocne kciuki za serduszko🍀✊

 

U mnie niestety beta zaczęła spadać 💔 Tak sobie okrutnie znów ze mnie los zażartował 😭😭😭

O nie 😔 bardzo mi przykro... co w zasadzie się wydarzyło? Konsultowałaś z lekarzem czy robiłaś tylko badania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iskrzynka napisał:

Gratulacje MamoAniola!  Mocne kciuki za serduszko🍀✊

 

U mnie niestety beta zaczęła spadać 💔 Tak sobie okrutnie znów ze mnie los zażartował 😭😭😭

Kurcze, przykro mi bardzo 😔 ale wiesz, że to mimo wszystko oznacza, że w przyszłości  ciąża nie jest niemożliwa? Może teraz nie był na nią czas ale jest ona możliwa nawet naturalnie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anka Skakanka napisał:

Kochane, nigdy przenigdy nie poddawajcie się 💚 mówię to w imieniu mojego syna, który wprawdzie postanowił urodzić się nieco wcześniej, ale w zdrowiu i bez komplikacji 

Życzę Wam wszystkim takiego szczęścia, jakie czuję, patrząc na niego 💚  

Gratulacje i dużo zdrówka dla Was! 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iskrzynka napisał:

Gratulacje MamoAniola!  Mocne kciuki za serduszko🍀✊

 

U mnie niestety beta zaczęła spadać 💔 Tak sobie okrutnie znów ze mnie los zażartował 😭😭😭

O, nie Iskrzynko bardzo mi przykro🥺 bardzo wierzyłam, że Ci się uda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×