Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sloneczko1984

włokniaki piersi

Polecane posty

Gość eva_9999999999
mialam guzka wycieli mi go w listopadzie ubieglego roku okazalo sie ze to nic groznego. mam pytanie czasmi przy delikatnym ucisku boli mnie ta piers tzn okolice ciecia pozatym czasmi mnie rwie czy to normalne nie chce biec do lekarza i zrobic z siebie idiotki ale sie niepokoje pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate.er
Cześc dziewczyny.Mam zdiagnozowanego włokniaka. Czy szczepiłyście sie na WZW typu B.Ja mam zabieg za tydzień,więc i tak już sie spóźniłami bardzo mnie to martwi Z tego przerazenia zapomniałam sie zapytać lekarza podczas konsultacji,czy bede miała znieczulenie miejscowe ,czy ogólne.Dodam,ze mam małe piersi. Prosze napiszcie mi,jak to u Was wyglądało.Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moń
ja nie szczepilam sie mialam znieczulenie ogolne. ogolnie zabieg oki gorzej bylo bo tem bardzo piers ciagnela byla spuchnieta i ogolnie kiepski widok ale dwa trzy dni wszystko wrocilo do normy eva mam to samo co ty boli mnie do tej pory a juz minelo sporo czasu nie wiem czy to normalne jak ktos wie to niech pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka27
hey! a czy któraś z Was miała usuwanego guzka o średnicy 4 cm? jakie znieczulenie się stosuje?i czy blizna jest widoczna?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! moj włokniak ma rozmiar 2cmx 1,5cm.Lekarz powiedzial ze bedzie blizna na 2cm. 25 wrzesnia mam operacje(zabieg),bede znieczulona miejscowo.Wycinanie ma trwac ok 30,40 minut,chociaz jak zakladalam karte w szpitalu,to pielegniarka powiedziala ze przychodze,wytna i po paru godzinakch do domu.Mysle ze moze po zabiego trzeba odpoczac,odetchnac czy cos..:) Juz sie oswoilam z tym wszystkim,chociaz stres jest... Dziewczynki ,trzymajcie sie gorąco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zębojatka
Geiko----------> ja miałam wycinane 7 lat temu włókniaka, a dokładnie gruczolwłókniaka i to pikuś, uwierz mi, nic nie bolało po wycięciu, aj ci mówię to nic w porównaniu do usuwania migdałków-przeszłam to 1,5 miesiąca temu :) pozdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate.er
Hej.Trochę sie dzieki Wam uspokoiłam,ale z natury jestem panikara i źle sobie radze ze stresem.Przeżywam to wycięcie włokniaka bardzo i chyba jestem już nie do zniesienia dla bliskiego otoczenia.Najbliższa mi osoba jest za granica i nie może być teraz ze mną:( Problemy z piersiami sa mi szczególnie bliskie,bo na raka piersi zmarła moja mama:(Biegam do lekarzy 3 x w roku,ale pewnych rzeczy widocznie się nie uniknie.Dobrze,ze to tylko włokniak.Najbardziej przezywam fakt,że idę do szpitala,w którym leczyła sie i umierała moja mama,to budzi we mnie takie negatywne emocje i nie radze sobie ze sobą.Musze się wziąc w garść i wbić w ten zakuty łeb,że to nie koniec świata!!!!Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zębojadka,dzieki za dobre słowa..:) Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnowlosa
czy jakis wplyw moga miec hormonalne tabletki na powstanie wlokniakow? mam 22 lata biore od 4 lat bez przerwy tabletki Logest a ostatnio Diane 35 no i wykryto u mnie wlokniaka na pewno wielkosci ponad 1 cm ale jeszce niedawno nic tam chyba nie bylo a badam sie dosc regularnie. Nie wiem czy trzeba to bedzie wyciac czy nie? co wam radza lekarze jednak po tym co piszecie wnioskuje ze sa do wyciecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva_9999999999
A czy ktoś mi opowie co z tym bólem po zabiegu. czy którąś to boli ?bardzo sie niepokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki! Mam do Was prośbę a mianowicie... mam ten sam problem co wy i potrzebuję pomocy w znalezieniu dobrego chirurga -onkologa. nie znam nikogo z tym problemem kto mógłby mi kogoś polecić więc prosze was o pomoc bo nie chce iść w \"ciemno\"bo się potwornie boję. Interesuje mnie lekarz z południowo-wschodniej Polski.proszę napiszcie może kogoś znacie chocażby ze słyszenia. mój adres mailowy: kiara_@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzzzzzzzzzz
hej:) ja jestem poł roku po wycięciu guzka,3 miesiace temu byłam na kontrolnym usg,wszystko niby ok,ale cholera dalej mnie boli w miejscu blizny,boli mnie też węzeł chłonny pod pachą,nei codziennie,ale raz na jakiś czas.O węzle chłonnym lekarz wie,dlatego wogóle wycinano mi guzka,wezeł chłonny mam juz zwłókniały.Czy Was też pobolewa po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eva_9999999999
no wlsanie mnie pobolewa ale tez sie zastanawiam czy to normalne ech hcyba sie przejde do lekarza ale sie strasznie boje najgorsze ze planuje ciaze i poje sie zeby cos sie nie popackaalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate.er
Hej dziewczynki.Idę w czwartek do szpitala.Jestem kłebkiem nerwów,nie sądziłam,ze taka ze mnie histeryczka.Źle zrobiłam biorąc urlop,bo teraz siedzę w domu,czytam fora,analizuję,szukam u siebie objawów i popadam w paranoję.Do tego wszystkiego powiedziałam chirurgowi,ze w terminie,który mi wyznaczył bede miesiączkować,a on na to,ze to nic.Zdziwiłam sie bardzo.Dodatkowo od czasu biopsji czuje kłócie w piersi:(Boje sie jak cholera:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc! Dziewczyny szukałam w necie jakichkolwiek informacji na temat sposobów wycięcia włokniako -gruczolaków no i efektów tego zabiegu. Na szczęscie trafiłam tutaj. Dzisiaj idę do onkologa umówić się na termin no właśnie -zabiegu czy operacji? Mam wykryte 3 gruczolaki a wczoraj dowiedziałam się po USG o 4 tym. Sądzę, że powstały one w wyniku uderzenia piersi (gram w siatkówkę i przylożyła mi koleżanka)Mam 40 lat nie będę już rodzila i jestem przed menopauzą..boję się, ale to ponoć normalne uczucie. Powiem Wam jeszcze co do biopsji...miałam ją jakies 2 miesiace temu i strasznie bolała, może nie samo nakłówanie, ale poszukiwanie guza w celu pobrania...normalnie popłakalam się. Sądzę, że teraz jeżeli cokolwiek wykryli by nowego to nie poddam się biopsji, lecz usunięciu i wówczas niech badają co to jest..:( Bardzo proszę ...jak jest po operacji? jak to wygląda? usuwają pojedyńczo czy całą strefę w której są gruczolaki? Czy mogę to zrobić z kasy chorych czy lepiej prywatnie? hmmmmm i tak nie mam kasy więc po co głupi pytam. Pozdrawiam wszystkie dzielne kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysta
Mam podobny problem, może ktoś mi napisze ,gdzie najlepiej w Warszawie udać się na wycięcie ambulatoryjne takiego guzka 2,9 cm(może być zabieg prywatny) nie mieszkam w Warszawie,proszę o nazwę kliniki,ewentualnie nazwisko dobrego lekarza.Pozdrawiam i dziękuję za oczekiwaną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate.er
Cześć kobietki,jestem juz w domku:) Takiej paranoi,strachu,nerwów,że az mi włosy zaczęły wychodzić,nieprzespanych nocy,to jeszcze nie miałam,do tego nic nie mogłam przełknąć ze strachu. Strach ma wielkie oczy.Miałam zabieg w znieczuleniu ogólnym,przyszli rano dali w dupe głupiego jasia i już mi było wesolutko i czułam sie jak po solidnym drinusiu.Nawet sie nie obejrzałam,a juz byłam z powrotem na sali.A wtedy tak mnie zaczeło ssać z głodu,że szok...ale okazało sie,że cały dzień niestety nie wolno mi jeść.Ubłagałam lekarza i wieczorem pozwolił mi coś zjeść,więc wszamałam paczkę herbatniczków.Juz mi zdjęli opatrunek,mam blizne na otoczce,ma dosłownie 2 cm. Jeśli któras z Was jest ze Szczecina to polecam dr Żyłkę,złoty człowiek i super fachowiec.A to bardzo wazne,kiedy lekarz traktuję Cie jak człowieka,a nie kupe mięsa,która może pokroić.Dużo zdrówka zyczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka23
Witam ponownie! Musze wam powiedziec ze blizna ladnie sie zagoiła. Jest ok 3 cm i fakt widac ja, jest czerwona, ale da sie nalozyc bluzke z dekoltem. Stwierdzialm ze trzeba byc pewnym siebie. mam gdzies to ze ktos moze sie na nia patrzec. Mam ladne piersi i nawet ta blizna ich nie oszpeci. I tak radze wam myslec dziewczyny. Facetom to zupelnie nie przeszkadza!!! Przytrafila mi sie tylko jedna niezbyt mila sytuacja, ale to w pierwszym tyg po operacji, jak nosilam jeszcze oaptrunki. Poszlam ze znajmomi do pubu i jakas laska do mnie podeszla i pyta mnie czy mialam operacje powiekszania piersi, bo widzi ze mam plaster na piersi. A bluzke mialam taka ze widac bylo to tylko jak sie pochylilam. Zataklo mnie i zrobilo mi sie naprawde przykro. Wtedy nie wiedzialam jak zareagowac, ale teraz juz bym umiala na takie teksty odpowiedziec. W koncu skoro pytala o to, tzn ze mam ladne duze piersi ;) pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezwyklaOna
mam włókniaka piersi i za 3 tygodnie wyznaczony termin zabiegu usuwania go. czy moge do tego czasu chodzic na solarium ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysta
Do niezwyklaOna- czy będziesz miała zabieg w szpitalu, czy w znieczuleniu ogólnym, czy miejscowym? Ja dopiero w czwartek idę na konsultacje z wynikiem usg(prywatnie) Lekarz która robiła usg sugerowała,że mogą mi to wyciąc przy znieczuleniu miejscowym. Boję sie szpitali i znieczulania ogólnego.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiezwykłaOna
no ja juz mam ustalony termin zabiegu... i lekarz powiedzial, ze bede mogla zdecydowac czy chce znieczulenie dożylne (po ktorym przespie caly zabieg) czy miejscowe (po ktorym nie bede nic czuła, ale bede swiadoma).. i sama jeszcze nie wiem na co sie zdecyduje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiezwykłaOna
rowniez boje sie znieczulenia oglolnego... ale nie naleze do ososb silnych psychicznie i obawiam sie ze nie jestem w stanie zdecydowac sie tylko na miejscowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysta
Dzięki za odpowiedź, po konsultacji u onkologa 20 -09 napiszę co ze mną dalej będzie.Ja rok temu miałam operacje zatok w znieczuleniu ogólnym(2 godz) Mój guzek jest bardzo płytko,będe chciała znieczulenie miejscowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiezwykłaOna
a czy moglabys podczas tej wizyty zapytac czy mozna chodzic na solarium? ja wizyte mam dopiero 1szego... to wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysta
Zapytam,ale tak od siebie to myślę, że solarium przed zabiegiem ci nie zaszkodzi. Przerwę w opalaniu musisz zrobić po zabiegu, no i jeszcze myślę, że problem solarium do problemu jaki mamy jest mało ważny.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiezwykłaOna
dziekuje. wiesz mysle ze na tego wlokniaka promienie uv nie beda mialy zlego dzialania... w sumie nie wiem czy w ogole jakiekolwiek moga miec... a poprostu mam wazna uroczystosc niedlugo po zabiegu i dlatego chcialabym wykjorzystac jeszcze te 3 tyg przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!Ewa 23 i tak trzymaj!!! ciesz sie swoim biustem itd...:) Mnie czeka wyciecie włokniaka 25 .09. Mam pytanie-czy po zabiegu trzeba nosic stanik 24h/dobe??? Jesli tak to czy moze byc taki \"normalny\" czy taki zabudowany caly??? Jeśli chodzi o solarium to moj lekarz powiedzial,ze po zabiego zero opalanie przez 6 miesiecy-no chyba ze chce miec widoczna blizne:( pozdrawiam Was cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nhnh
ale czy przed zabiegiem moge chodzic na solarium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate.er
Dziewczyny,jak te które to przeszły radziły sobie z czekaniem na wyniki hist.patolog.?Moja wyobraźnia pracuje na przyspieszonych obrotach.Kompletnie sie posypałam i jestem na proszkach uspokajających:( Niby wynik biopsji wskazuje na fibroadenomę,chirurg,który przeprowadzał zabieg twierdzi,ze to był klasyczny przypadek i makroskopowo on tam nic niepokojącego nie widział,ale ja po prostu wysiadam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka23
DO GEIKO: tak, kaza nosic przez 10 dni stanik 24h/dobe, najlepiej sportowy. co do opalania to ja pytalam lekarza i mowil ze jak sie zasloni blizne czyms w czasie opalania to nie zaszkodzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×