Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tu Kasia

czy są wśród Was kobietki,które chcą zostać mamami cz.IV

Polecane posty

foli tak mi strasznie przykro.ale dlaczego mógł ci się ten cykl tak skrócic?jestem smutna wraz z tobą.miałaś jakiś duży stres w pracy może.to wszystko ma wpływ na ta popier @.ja nie przepraszam za wyrażenie bo jej się nalezy(@)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Paula, wszytskiego najlepszego z okazji urodzin, spełnienia marzeń :) Napisz jak znajdziesz chwilkę jak się czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik, miałam stres po wizycie w klinice, brak snu, maraton 3 dniowy kłótni z mężem, miał złe wyniki nasienia i się załamał, brałam antybiotyki i bardziej bym na to zwaliła bo zaczęłam plamić po 3 czy 4 tabletkach a to są tabletki na bakterie różne w pochwie więc może mi się tam coś porobiło. Mam nadzieję tylko że w nast. cyklu będzie ok. Ja cały czas podchodziłam optymistycznie dlatego że u mnie było ok a teraz? Tak czy tak dobrze że mam o tym z kim pogadać, mąż spał jak wychodziłam z domu, przed chwilą napisałam mu sms-a, pociesza mnie jak może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli - Słonko - masz dokładnie tak jak u mnie się porobiło. Miałam cykle 28 dniowe a odkąd myślę o bejbiku, to nagle skróciły mi się o 3 dni. I tez poprzedzone były tymi brązowymi plamieniami. U mnie zdiagnozowano niedomogę lutealną i żeby przywrócic mi mój normalny cykl biorę luteinę od 5 dnia już. Niedługo zwiększam dawkę do 2 na dobę. No i od wczoraj biore podjęzykowo, nie łykam tak jak mi mówiła ginka (to znaczy dąła mi wybór, ale wolę podjęzykowo, bo jedna z kobitek mówiła że ona wchłania się przez śluzówkę, więc zmieniłam sposób zażywania. Foli - idź do lekarza, albo zadzwoń. Niedomoga to nie wyrok i przeciez się leczy farmacuetycznie. Będzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foliś, widocznie Ten na górze ma taki plan, że będziesz miała dzidziusia z inseminacji!! Idź na hsg, zrób inseminację i się uda1 Na pewno! musisz być dobrej myśli! bo co innego nam zostaje poza wiarą? Główka do góry! Ściskam Cię mocno, bardzo mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabajona, ja wiem o tym że to nie wyrok, tylko ciągle dochodzą problemy zamiast sie rozwiązywać. Spróbuję zadzwonić do tego prof. z Łodzi ale nr mam do kliniki tylko mam nadzieję ze go złapię a w poniedziałek i tak pojadę do niego na hsg. Ja mam nadzieję jednak ze to jednorazowe i ta faza lutealna nie będzie mi się skracać bo po 2 latach starań to ja już nie chcę czekać i coś leczyć ja po prostu chcę bardzo dziecko i ost. wydawało mi się że to się niedługo stanie a teraz kolejny cios od Życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estelka, ja mogę mieć z inseminacji tylko nikt mi jej teraz pewnie nie zrobi skoro mi sie cykl skrócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli - tylko nie załamuj się, ok? Tobie nie wolno ! 🌼 dla Ciebie Słuchajcie kobietki, jesteście specami od obserwacji śluzu, więc może pomożecie mi zinterpretować mój obecny cykl. Może obrazowo to zrobię, ale inaczej się nie da. A że lubię wiedzieć co się ze mną dzieje, zwłaszcza jak biorę jakies leki, to dlatego tak to wszystko mnie ciekawi. No więc jakoś tak około 12-13 dnia cyklu zaobserwowałam pojawienie się śłuzu w ogóle , wczesniej nie było nic, zero. Był on przezroczysty jednego dnia, drugiego też, a 14 i 15 dnia była taki biały, nie było go straszne dużo, ale był. 16 dnia cyklu zmienił już zabarwienie na takie hmmm ... kurde, nie powiem żółtawe, bo bardziej \"ecru\" i było go newiele, no i już wczoraj i dziś jest go ciu więcej w tej własnie barwie (ecru). No i teraz problem - czy na tej podstawie można coś stwierdzić ? Bo wiem tylko że pęcherzyk dojrzewał, ale przezież u mnie ten cykl mógł być \"antykoncepcyjny\". Jak wspominałam, niczego wielkiego się nie spodziewam, ale ten śluz ... zastanawiam się. Może pomożecie mi stwierdzić - mogła być owulacja, czy nie. Od razu powiem, że nie mirze tempki, bo nie chcę się tym nakręcać (no wiecie - pilnowanie, analizowanie). Czy sluz, sam sluz może wskazywać na przebyta owulację. No i ból / kłócie jajnika, tego na którym był ten pęcherzyk, jajnik pobolewał mnie już od 13 do 15 dnia cyklu, potem kłócie zelżało i zamieniło się w takie hmm .. ćmienie. Dzisiaj rano - mimo, że to już 17 dc to wydaje mi się że nie powinno mnie nic boleć ani cmić, a jednak momentami ćmi. No i teraz zagadka dla fachowczyń ;) Czy Zabajona miała owulację, czy nie ? Panie Doktorki - zdiagnozujecie mnie ? Macie większą wprawę w tym, bo ja w zasadzie szczerze powiem chyba nie bardzo :) W sumie to czekam też tak do około 22-23 dnia cyklu, zobaczę czy pojawi się to paskudne plamienie, jak tak, to znaczy, że od razu muszę zwiększyć dawkę luteiny, bo @ będzie po 2-3 dniach od pierwszego plamienia. I znowu do gina, pewnie kolejny cykl tez na luteinie, tyle, że powinnam już mieć normalny cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurdę Foli a ja już chciałam pisać że to pewnie fasolka. Sądząc po temperaturze!!!!! Myślałam, że Ci się uda teraz! Kurde mimo wszystko się nakręcamy, a później to się przeżywa! U mnie kolejny dzień bez @ a temp spadła na 36.6 (wczoraj 37). Pewnie znowu coś się pomieszało. Ale oczywiście mam nadzieję, że może teraz...... Ale to jest denerwujące!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam. Sory, że się wcoraj nie odzywałam ale byłam bardzo zajęta i dziś zapowiada sie podobny dzień. A wieczorem już byłam tak zmęczona, że nie miałam siły isc do kompa. Monik30- mozesz mieć kłucie po clo, bo rosną pęcherzyki i być moze bedziesz miała wczesniej owu. Ja w zeszłym miałam ok 10-12dc , gdzie normalnie 16-18. Może urosnc wiecej niż jeden pęcherzyk i doskonale je widać na usg. Foli- nie wiem co Ci doradzić, tylko ten gin chyba pozostaje i moze faktycznie masz za mało progesteronu. Kurcze Sabra . Przytulam Cię mocno.👄🌻❤️ A jak wyglądają ruchliwosc typu B , bo te 2% to typ A? Sysiu- Ty masz odpoczywać, ale proszę się raz dziennie meldować i mówić jak sie czujesz;) 🌻❤️👄 Paula- wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Współczuje konkursu ofert, w pomorskim odstąpili od tego. :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szeli
hej dziewczyny jestem tu nowa ,tak czasami czytam sobie was ,ale jeszcze nie pisalam,ja tak samo jak wy pragnę fasolkę .Może napiszę kilka słów o sobie jestem z pomorza mam 28 lat i mam na imie Gabrysia .I podobnie jak wy mam problem również niedomoga lutealna(choć juz ostatnie wyniki progesteronu były o.k ,ale jeszcze zostały plamienia przed @ ,brałam luteinę podjęzykowo).Został mi jeszcze niestety problem prolaktyny mam jej stanowczo zadużo i biorę ten słynny bromek (to znaczy dokładniej Parlodel ale to to samo tylko zagraniczne i inna firma).Narazie wstrzymałam stania ,myślę że od listopada znowu zacznę.chciałabym bardzo juz fasolkę ,czasami nie umiem o niczym innym myśleć ,ale wiecie co od tej pory co zaczęłam mieć problemy z hormonami zrobił się ze mnie nizły wariat ,wszystkiego sie boję ,ja ciągle odkładam starania bo ciągle coś mi dolega ,wiem że nikt nie jest idealnie zdrowy i że w ciąży mozna również chorować ,ale ja właśnie się boje ,jak to będzie ,chciałabym żeby było wszystko dobrze ,ale mam lęki i obawy co do ciąży ,ale z drugiej strony tak bardzo chcę dzidziusia ,wszystko to mnie tak męczy.Staram sobie z tym jakoś radzic ,ale jest ciężko. Foli ,ja tez kiedys dostałam tak wcześnie @ w21 dz.c myślałam że dostałam jakiegos krwawienia ,ale to była @ ,miałam wtedy wyjazd ,zmiana kilmatu i to dlatego tak wcześnie dostałam ,u ciebie może to przez antybiotyki ,stres ,ale może zbyt mało progesteronu. dziewczyny poizdrawiam was i mam nadzieję że będę mogła do was zaglądać. zyczę wszystkim upragnionych fasolek❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :):):) Paula, wsyztskiego naj, naj, naj. Oby wszystkie marzenia się spełniy, a dzidzia piękna, zdrowa i silna rosła :) Monika80, mi też strasznie podoba się imię Łucja dla dziewczynki, ale ponieważ znajomi mają Łucję, to chyba będziemy musieli coś innego wymyśleć. A jeśli chodzi o zdrobnienie... Wołają na nią LUCEK :) A słodka jest jak nie wiem co, na prawdę. Kocham wszytskie dzieci, ale jak Lucka widzę, to mi same łezki do oczu napływają, bo ciągle się śmieje, wszytsko zawsze jest ok. Taka pogodna, rozbrykana... Foli, strasznie mi przykro. Ja też miałąm nadzieję, że za tydzień ogłosisz nam 2 krechy... Ale przecież ogłosisz, prawda? Tylko w przyszłym miesiącu ;) Dziewczyny, któraś z Was pisała, że robiła zawsze test z dzidzią, a później zmieniła na bardziej czuły. Możecie mi napisać, jaki to test? Pytam profilaktycznie, bo chyba czuję objawy nadchodzącej @. Mdłości przeszły, dziś rano już ok się czułam. Brzuch co prawda pobolewa, ale przed @ też zawsze boli... Temp narazie 36,9 ale pewnie lada dzień spadnie. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj szeli - jasne, zaglądaj do nas i pisz, w grupie raźniej. Sama zobacz ile tu problemów, róznych problemów i jakoś brniemy. Samo pocieszenie przez inne dziewczyny daje ulgę, że nie jest się samemu (nie mówiąc już o tym, że i ochrzanić jest komu jak się osiebie nie dba wystraczająco mocno ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurna boli mnie ten prawy jajnik, nigdy mnie nie bolał. Dziewczyny, słuchajcie, czy możliwe jest że przy branej od 5 dc luteinie pęcherzyk mógł w ogóle nie pęknąć tylko rośnie dalej (o zgrozo!). Dziwny ten ból i trochę się martwię. I skupia się po prawej stronie (a może to wyrostek ? w mordę - jeszcze tego by i brakowało do całości). Wczoraj zaopatrzyłam się już w ... środkie higieniczne na @ ;) Bo ja znowu przylezie wcześniej ... chociaz tak bardo marzę aby była tego 28 lub 29.10. Ale dziwne co? Marzę, żeby @ przylazła ... tyle że o stałym normalnym terminie. Zaczynam się cykać, bo jak poczytałam Foli, to aż przypomniały mi się moje paskudne plamienia (identyczne). :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asua dziękuje ci własnie czułam się wczoraj jakbym miała owu,ale to za wcześnie chyba w 5 dc,dużo za wcześnie. zastanawia mnie to dlaczego kazał mi brać od 2 dc to clo? foli kochana to zycie jest tak okrutne.mam nadzieje,ze teraz będzie tylko lepiej.musisz być dzielna .choć nie chcę pytac foliku jak sie czujesz,bo to byłoby pytanie nie na miejscu.boże tyle czekasz kochana i każdy miesiąc człowiek przechodzi to wszystko od nowa.ja też powoli czuje to na swojej skórze.człowiek myśli,a może to teraz,czeka ,marzy i potem kolejny miesiąc.ale wreszcie skutek musi byc,ty już odstałas swoje w tej długiej kolejcedo pana boga po dzidzie.ja mogę jeszcze poczekac.masz byc przede mną !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik30 - pewnie tak ci kazał brać, by od razu wspomagać rosnące pęcherzyki; widzisz - ja też się zastanawiam dlaczego ja miałam brać luteinę od 5 dc, skoro inne kobietki biorą ja dopiero w II fazie, ale widocznie tak musi być jak mam mieć wydłużony cykl do moich 28 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt - doczytałam się, że stosuje się ją nie tylko na niedomogę lutealna, ale i na cykle bezowulacyjne, na stymulację jajeczkowania, na prawidłowe ukształtowanie się endometrium i pomoc w zagnieżdżaniu się zarodka. Tyle że inne kobietki biorą inaczej, a ja ... od początku cyklu, no ale i z innego źródła wiem, ze tak tez się robi. Chyba trzeba zaufać lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szeli
Zabajona miło tu u was i napewno będę zaglądać,a problemów jest tu rzeczywiście duzo. Jeśli chodzi o śluz to z tego co piszczesz mogło być jajeczkowanie. Sluz mniej płodny -nieprzejrzysty,grutkowaty -żółty -lepki -kleisty Sluz bardziej płodny -rozciągliwy -przejrzysty Przed jajeczkowaniem i po jest właśnie śluz mniej płodny a w czasie owu można zaobserwować płodny . ja brałam luteinę od 16 dnia cyklu do 25 d.c ,ty bierzesz od 5 d.c ,wiesz mi gin powiedział że luteine można dać dopiero po stwierdzonej owulacji ,bo jeśli jej nie było a bierzesz luteine to może ona tak wogóle zachamować owu,również można dostać krwawienia z przełamania (to nie będzie wtedy normalna @).ja niestety cos takiego przeżyłam ,dostałam luteinę i w czasie jej brania w 22 dz.c miałam straszne krwawienie i wtedy juz inny gin mi wytłómaczył że luteinę należ brać tylko po stwierdzonej owu ,a ja wtedy prawdopodobnie nie jajeczkowałam miałam zachamowaną przez prl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć zabajona może nie mam dużego pjęcia na ten temat,ale jak moje nie pękały ostatnimi czasy to oprócz kłucia czułam rozpierające,okresowe bóle w jajniku i ogólnie czułam się jakbym była pod koniec cyklu,bolesność piersi i ogólnre rozdrażnienie.więc miejmy nadzieję ze u ciebie ti nie jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basieńkaaa-
Czesc dziewczyny. Foli kochana tak mi przykro, juz miałam nadzieję, że fasoleczka jest...wierzę w Ciebie następnym razem się uda.ja dzisiaj mam tempkę 37,9????????? pozdrawiam.jutro czekam mnie wizyta u gina- mam nadzieję, że wrócił już z tego urlopu-zadzwonię później do niego....czemu mam tak wysoką tempkę?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację w sumie to oni są lekarzami i chcąc nie chcąc trzeba im zaufac z nadzieją, ze wspomogą nasze starania.bo ja sama sobie przecież nie pomogę.a to,ze dobrze mieć lekarza sprawdzonego i takiego któremu się ufa to już inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie piersi nie bolą, bolały przez pierwsze dni brania luteiny. A teraz jest ok, tylko ten jajnik. Niby usg wskazywało na to, że owu ma być i ginka mówiła, że przy tej luteinie powinnam miec ją później, bo jajeczkuję regularnie, to znaczy regularnie - kurde, w każdym cyklu mam owulację, tyle, że zaczęły mi się one skracać i stąd cały ambaras. Wiem, że 99,9% kobiet bierze ją od 15 dc, ale skoro u mnie się skrócił az o 3 dni cykl i jeszcze wczesniej 2-3 dni plamień, to ginka stweirdziła, że mam bardzo niski progesteron widocznie (w sumie nie wiem jak ona to robi, ale trafnie diagnozuje bez robienia kosztownych analiz hormonów znam kilka takich przypadków, które ona leczyła - dopiero po pół roku zaczyna wysyłać na takie badania). I dlatego musiałam nafaszerowac się nim już w I fazie, żeby II faza przeszła bez zakłóceń. A czy tak będzie - to się okaże. Jeszcze za wczesnie na to, by konkretnie coś stwierdzić. Zobaczymy, jak mówiłam, czekam do 22 dc. No i jak nie zacznie się jazda, to jest nadzieja, że luteina naprawia mój cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeli - zgadza się, nalezy ją tak brać jak ci mówił ginekolog. Na szczęście ja mam owulację, potwiedzoną usg (i to nie jeden raz), więc mam nadzieję, że takich rewelacji nie będę miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabajona jesli można wiedzieć to który ty masz dzien cyklu?bo może gdzieś to przeoczyłam czytając?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ginka powiedziała, że dobrze, że przyszłam tak szybko (to znaczy już 5 dc, zaraz po @), no i że mam tak brać luteinkę jak mi zapisała, przez 20 dni po 1 i ostatnie dni po 2, aż do @. To według wyliczeń do 25.10 po 1, a od 26 do @ po 2 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik - dzisiaj jest 17 dc. I stąd te pytania i zastanawiania się, jajnik chyba nie powinien tak ćmić ... sluz wskazuje chyba na niepłodne (koloru ecru i taki \"rzadkawy\"). Już sama nie wiem. Do ginki mam iść dopieo po @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na podstawie twojego śluzu i kłucia ja uważam że miałaś owulację, z tym kłuciem to jest tak, że ja np. czuję je przed krótko i po pęknięciu pęcherzyka. Iwona, Szeli, Aśka, Basieńka, Monik dzięki za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×