Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Estella13

Czy są wśród Was kobietki, które chcą zostać mamami cz. VI UPALNO LETNIA -

Polecane posty

foli❤️ Zabajona zapomniałam napisac o wodzie niegazowanej, nie zapomnij o niej , fakt podczas porodu(czytaj siłami natury) nie bedziesz mogła nic sie napic, ale póżniej po 2 godzinach jak pzrewiozą Cię na salę to jak dopadniesz do wody to wypijaesz całą:-)tak było w moim przypadku, byłam spragniona picia...po cichaczu mąż dał mi łyczka przy drugiej fazie porodu...fakt dobierz odpowiedni biustonosz do karmienia, zeby nie doszło do zapalenia piersi, to jest główna przyczyna zle dobrany biustonosz... co do sterylizatora mi był nie potrzebny, bardziej polecam laktator-rewelacyjna sparwa zmykam mały domaga się cycunia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny i ja wpadam żeby sie przywitać i zapytać o Enigme,ale widz że póki co czekamy, Enigma i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zgadza się, niewiele zostało :) Nie powiem, ze czuję zupełny spokój, ale zwalam to na tą okropna pogodę i brak słońca. Cytruski niewiele pomagają (no i druga sprawa - ilez można ich wcisnąć w siebie?). Mam lekką tremę, nie tyle o strach przed bólem chodzi, a o to, ze to tak niedługo i tyle się zmieni. Iskierko - dzieki za wskazówki. NA pewno nie zapomnę o wodzie. Teraz mam czasami suszę jak na pustyni, mimo, że za oknem mokro :) wiec poród na pewno też \"wyciśnie ze mnie soki\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ana! Enigma wczoraj pisała, że wynik bety dopiero dzisiaj o 13 będzie, wiec musimy poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Zabajonku, no to czekamy niecierpliwie do 13.00 i zaciskamy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany - 45 minut pisałam do Was mini opowiadanko i w pewnym momencie KTOŚ podszedł do komputera i jednym ruchem myszki zamknął mi okienko - WRRRRRRR. Musze pisać w wordzie bo inaczej KTOŚ będzie miał obita pupke :-P Teraz ogląda Domisie więc mam nadzieje, że da mi spokój :-D Ja mam sterylizator Aventu - dostałam w prezencie. Na początku tylko wyparzałam butelki ale mały dostał kilka razy pod rząd pleśniawki i zaczęłam butelki sterylizować - miałam już spokój z tym paskudztwem. Mało się odzywam, bo cierpie na chroniczny brak czasu dla siebie. Myslałam, że im dziecko starsze to trochę lepiej, ale nic z tego. Pawełek spi juz tylko raz dziennie a poza tym domaga sie coraz więcej uwagi, wspólnego układania klocków, zabawy z misiami itd. Owszem - bawi sie też sam ale to niestety rzadkość. Zastanawiam się jak to wszytsko poukładam sobie jak wróce do pracy :-O Pewnie już nie będe miała okazji wpaść do Was przed świętami więc życze Wam wszytskim zdrowiutkich, okraglutkich, pyzatych bobasków - to dla mamuś z brzuszkami i tych przyszłych.A i - łatwych i szybkich porodów :-) Dla obecnych mamusiek - przespanych nocek, niebolesnie wyrzynających sie ząbków ( u nas znowu dwa na raz wychodza - brrr) i dużo usmiechu i radości na codzień 🌻 🌻 🌻 👄 👄 👄 ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja ostatnio jakoś mało sie pojawiam, ale czytam Was na bierząco, parę razy miałam już odpisać i nawet pisałam ale ktoś mi przerywał bo czegoś tam ciagle potrzebował, a tak ogólnie to nie było o czym pisać... u mnie @ przyszła po 29 dniach, więc nie jest źle, przyjmowanie Aveloxu skończyło sie w niedzielę, ale i rozstrój żołądka był i jest do tej pory, 3-4 razy dziennie na kibelku siedziałam tak silny lek, na szczęście sie skończył:-) teraz do soboty tylko zostaje mi przyjmowanie globulek i kw.mlekowego i mam nadzieję, że te bakcylki sobie pójdą na dobre:-P - ale to się okaże w przerwie międzyświątecznej bo 27.XII.idę zrobić badanie a wyniki pewnie albo 31.XII. albo 3.I. będą więc w tym roku już inseminacja odpada, ale i to chyba lepiej bo nie nastawiałam się na nią zbytnio. Od nowego roku przygotowuję się na in vitro, nie będziemy podchodzić do inseminacji bo nie ma sensu wydawać dodatkowej kasy i stresować sie tym, w końcu to in vitro w maju lub czerwcu będzie-ale bardziej stawiam na czerwiec bo teściowie wtedy wyjeżdżają i nie będę się na nich skupiać:-) będzie dobrze:-) a dlaczego miałoby nie być:-) Zabajona jak tak czytam co kupiłaś i twoje przygotowania -to aż się rozmarzyłam ;-) już chciałabym siebie w tym widzieć, a narazie ciuszki to koleżankom kupuję a są przecudowne:-) Estelko, doczekasz się zobaczysz, a kiedy Wy planujecie in vitro? bo chyba też jakoś na wiosnę? czy najpierw inseminacja? pozdrawiam Cię serdecznie🌻 myszko, to już 12 tydzień? o matko jak ten czas leci👄 a tak w ogóle to jak patrzę na enigmę to aż mi wszystko szaleje:-P ona już kolejną inseminację miała? Chryste kiedy to minęło, czasem mam wrażenie że mój cykl trwa dwa razy dłużej niż enigmy:-)hihihihi enigmuś trzymam kochana kciuki za dzisiejszą betę-chociaż Ty zakończ ten rok wspaniałymi wieściami o fasoleczce :-) no w końcu ileż można te wrota rozkładać przed ginem:-P jeszcze troszę to gin będzie sie czuł przy Tobie jak w domu bo się tak przyzwyczaji:-P hihihih całuski👄 nadwislanka👄 Ana👄 gosiaczek👄 iskiereczka👄 beti👄 foli👄 aga👄 Dunia🌻, bardzo dziękujemy za Toje życzenia, to bardzo miłe z twojej strony👄 granini👄 combra👄 monik👄 Golka👄 iwonka👄 Sabrusia👄, ciągle sie zastanawiam co u Ciebie? odezwij się kochana🌻 🌻 🌻 a teraz tabeleczka:-) TABELA II NICK..............1DC.........DC.....dzidzia, może@...czas staranek.....miasto Granini...........14.10.......30..........?..............2l i 2m-ce......Trójmiasto Emika............16.12......28-37......13-21.1 .....22 m-cy........W-WA Golka26..........18.04.......30..........?...............już 2 lata.......? Estella ...........03.12......27.......30.12............26 m-cy.......Warszawa Sabra ......... 01.11.......25-30..........?...............25m-cy........Trójmiasto ICSI -czekam na transfer AnA 30............11.12.......30-34.......?...............nie licze juz... enigmaa.....02.12.....29...31.12 ....12 m-cy....Katowice beti78............14.11......26 ......10.12...............23 m-ce.......łódzkie gosiaczek76......29.11.......28.......26.12...........18cykl..........Morąg Iwona77 ..........05.08.....31-34.......?...............ponad 2 lata...podlaskie OCZEKUJĄCA1... 25.08......35..........?...............19 m-cy.......Warszawa JaChceFasolke...przerwa w staraniach................17 m-cy...... Chorzów Nadwislanka......11.10......21......??? 5.11.....27 m-cy.... okolice Warszawy Zuleczka .........29.11......31-40.......29.12...........18m-cy.... Trójmiasto Kinia79.....29.11.......33.......?.......3lata3m-ce........Biała Podl. a jak tam prezenty i przygotowania do świąt? ja wszystkie już kupiłam, wczoraj odwiedziłam fryziera i manicure zrobiłam:-), w sobotę już pierogi z kapustą i grzybami -już zamrożone:-) mniam, mniam - z mazurskimi grzybkami:-) jutro przyjedzie 3-metrowa jodła kaukaska :-) piękna:-) i troszkę szkoda że śniegu nie ma ale atmosferę świąt w domu tworzy drzewko choinkowe, potrawy, wypieki i naważniejsze kochająca rodzina-w moim przypadku mężuś, bo teściów nie zaliczam zbytnio do grona kochającej rodziny:-P a sylwester w tym roku u nas? fajnie w sumie pełen dom ludzi będzie:-) buźka dla wszystkich i miłego dnia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ! oooo, Aga, dziękujemy za życzenia! i Tobie dużo, dużo cierpliwosci i siły w ganianiu za Pawełkiem!!!! i oczywiście cudownych Świąt! Emik, invitro też chcę zrobić maj, czerwiec- tylko jeszcze nie wiem gdzie - Białystok, Łódź lub Novum a jeśli robaki męża się trochę poprawia to zrobimy testowo iui, ale wątpię , czy się uda. Wszystko zależy od mocy plemników ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, dzięki za życzenia, tobie życzę wesołych świąt, spełnienia marzeń i moze wkrótce drugiego łobuza :) Emika, ja też w sumie prawie wszystko juz kupiłam jeśli chodzi o prezenty, brakuje mi dla teścia tylko ale mąż się tym zajmie. Mam nadzieję, ze czas szybko ci zleci do maja, czerwca i potem juz będziesz się cieszyć ciążą. Estelka, może podejdziecie w tym samym czasie do in vitro. Pamiętam kiedyś coś mówiłyśmy o przeczuciu że uda ci się w maju, może to ten maj będzie szczęśliwy. Mam nadzieję, że wczesniej oczywiście ale skoro wtedy wypadnie in vitro to kto wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Emika i Estelka widze że na wiosne bociany do was przyleca:)zobaczycie jak to przeleci w koncu to tylko pare miesiecy:) Enigma mocno sciskam kciuki:):)a ty dzown i pisz nam, bądź silna:)wiem ze na pewno sie denerwujesz,ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabra GRATULACJE!!!!!!!!! Będzie dobrze, Nowy Rok przyniesie wiele zmian i spełnienie marzeń WAM WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!!! Enigmaa czekam na wieści i trzymam kciukasy. A mój Mateusz 22.12. będzie miał pierwsze urodzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabruś, cudna wiadomość !!! będzie to pierwsza Wigilia z Twoim dzieckim, a może Dziećmi :-) super! ciekawe czy u Enigmy, to też będzie Wigilia w większym składzie :-) oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabruniu to fantastycznie, że będziesz miała transfer, ciesz się ciesz, bo masz i okazję, nie martw sie z pewnością twoje maleństwa będą wspaniałe i od razu się zagnieźdżą:-) poprawię tabeleczkę, bo Sabrunia z tego szczęścia mojej nie zauważyła już poprawionej:-P TABELA II NICK..............1DC.........DC.....dzidzia, może@...czas staranek.....miasto Granini...........14.10.......30..........?..............2l i 2m-ce......Trójmiasto Emika............16.12......28-37......13-21.1 .....22 m-cy........W-WA Golka26..........18.04.......30..........?...............już 2 lata.......? Estella ...........03.12......27.......30.12............26 m-cy.......Warszawa Sabra ......... 10.12.......39..........?...............26m-cy........Trójmiasto ICSI -czekam na transfer AnA 30............11.12.......30-34.......?...............nie licze juz... enigmaa.....02.12.....29...31.12 ....12 m-cy....Katowice beti78............14.11......26 ......10.12...............23 m-ce.......łódzkie gosiaczek76......29.11.......28.......26.12...........18cykl..........Morąg Iwona77 ..........05.08.....31-34.......?...............ponad 2 lata...podlaskie OCZEKUJĄCA1... 25.08......35..........?...............19 m-cy.......Warszawa JaChceFasolke...przerwa w staraniach................17 m-cy...... Chorzów Nadwislanka......11.10......21......??? 5.11.....27 m-cy.... okolice Warszawy Zuleczka .........29.11......31-40.......29.12...........18m-cy.... Trójmiasto Kinia79.....29.11.......33.......?.......3lata3m-ce........Biała Podl. Estelko, no to fajnie, może będziemy mieć w tym samym czasie maleństwa:-) wtedy to napewno sie umówimy na ciasteczka:-) foli, ja się w sumie już nie gorączkuję tym że szybko szybko, bo lata lecą czy też bo wszyscy w otoczeniu mają dzieci, poczekam sobie w spokoju na czerwiec, chcę dopilnować zdrówka swojego i mężusia i powolutku zrobimy wszystkie badania a w czerwcu z roskoszą wygrzewając się na słoneczku będę grzać maleństwa w brzuszku:-) ...ostatnio przeczytałam motto dla byków mężatek na rok 2007- zainteresowane byki czytajcie......\"Wszystko przychodzi zawsze w samą porę do tych, którzy potrafią cierpliwie poczekać\" więc ja cierpliwie poczekam na swoją kolej:-) myszko 👄może boćki w nowym roku do reszty dziewczyn przylecą? :-) enigma, co tam u ciebie:-)? Suzinka👄 ucałuj swojego Mateuszka z okazji urodzin:-)👄 jeśli któraś chce motto do swojego znaku na 2007 ale to motto dla mężatek, to zaraz napiszę: BARAN: \"Nie cenzuruj marzeń, tylko je realizuj\" BYK: \"Wszystko przychodzi zawsze w samą porę do tych, którzy potrafią cierpliwie poczekać\" BLIŹNIĘTA: \"Szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a otworzą Wam!\" RAK: \"Nie żałuj czasu na przyjaźń,bo to droga do szczęścia\" LEW: \"Nie istnieją marzenia niemożliwe do spełnienia,istnieje tylko nasze ograniczone poznanie tego co możliwe\" PANNA: \"Cierpliwość ugnie twardego zwierzchnika, z kolei język łagodny złamie każde kości\" WAGA: \"Miłość jest kluczem, który otwiera bramy szczęścia, warto zatem mieć go zawsze przy sobie\" SKORPION: \"Najlepsze wyjśćie z sytuacji to poradzenie sobie z nią\" STRZELEC: \"Z każdą sekundą zaczyna się dla nas nowe życie- wyjdźmy z radością na jego spotkanie\" KOZIOROŻEC: \"Nie istnieje żadna droga na skróty do miejsca, do którego warto dojść\" WODNIK: \"Po nocy przychodzi dzień,a po burzy spokój\" RYBY: \"Aby zostać mistrzem, musisz walczyć jeszcze rundę\" uffff, ależ się napisałam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt.
Dziewczyny czy wiecie coś na temat zasiłku becikowego w 2007 roku? Budżet uchwalony a nie mogę się doczytać czy będzie becikowe, czy znieśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabrunia superrrrrrrr wiadomość trzymam kciuki....Suzinko tysiąc buziaczków od Ciotki Any dla Mateuszka !!!!! Enigmuś 13.00 już dawno mineła co tam u CIebie kochana, masz już ten cudowny prezent swiąteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabra, powodzenia, to dobra wiadomość, napewno się uda, swięta to czas życzeń a od nas masz zapewnione jedno, to najważniejsze i musi się spełnić :) No to nie popijesz w sylwestra :) Enigma, nie trzymaj nas w niepewności, odezwij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przelecialam cala tabelke a tu od Enigmy nic :( Sabra-to piekny prezencik sobie na swieta sprawisz. Wierze mocno ze sie uda. U mnie zaczyna sie @. w Koncu!!! Nigdy za nia tak nie tesknilam ja w tym cyklu. jestm Ryba. Musze jeszcze rundke zwalczyc by zostac mistrzem.Na tyle to ja znajde sily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki:) Długo mnie nie było bo musiałam poleżeć sobie w szpitalu. Strasznie twardnął mi brzusio i miałam lekkie skórcze więc gin wysłał mnie na dodatkowie badanie, bo właściwie nie wiedział dlaczego tak się dzieje. Na szczęście nie skracała mi się szyjka i wszystko jest dobrze. W szpitalu mnie codziennie badali i podłączali do KTG i nic nie mogli stwierdzic. W końcu mnie wypuścili. Lekarze stwierdzili że moja dzidzia jest straszną wiercipiętą, raz jest głową w dół a raz w górę, a czasami leży sobie bokiem a moja macica jest na tyle delikatna że w taki sposób reaguje na te szaleństwa.Kazali mi wiecej leżeć i się nie wysilać. No to tyle u mnie:) Enigma czekamy czekamy:) No to wkleję tabelkę z nową wagą;) 13:23 TABELA I TABELA I NICK.....MIASTO....TERMIN........KG NABYTE....PŁEĆ........OBBRZUSIA Gosiaczek26...Szczecin.........26.07.05....Urodziła.......Wiktorię Domi24..........Warszawa.......22.05.05...Urodziła...Wiktorię i Zuzannę Ania79...........Kielce............08.09.05......Urodziła .........Igę Dorota28.......Zielona Góra....30.10.05...Urodziła.........Bartusia Mia26...........Wrocław.........01.11.05....Urodziła.......Mateusza Aga*.............Wrocław.........03.11.05....Urodziła........Pawełka Soul..............Warszawa......10.11.05......Urodziła.....Alę i Maję Ewka 77........Leszno...........28.11.05......Urodziła.............Olę Monika80.......Wrocław.........01.12.05.....Urodziła........Patrycja Anna. Jagoda1977....Rzeszów........17.12.05.......Urodziła....... Olę i Wiki Suzinka.........Tarn.Góry.......22.12.05.......Urodziła.......Mateuszka Sysia1912......Malbork..........03.01.06.......Urodziła........Tomusia Lulka79.........Bytom............03.01.06.......Urodziła.......Majeczkę Tu Kasia........Warszawa.......07.01.06.......Urodziła.......Bartusia Bozina .........Tarn.Góry ......10.01.06.......Urodziła.......Martynkę DIDO76 .....Piekary Śl. .........06.03.06.......Urodziła......Mateuszka li_de ...........Toruń.............03.03.06.......Urodziła.........Filipa olala..........ok Bydgoszczy..21.02.06.......Urodziła ...Magdalena Iga Guśka..........Rzeszów..........17.02.06......Urodziła.........Julię Roza_..........Olsztyn...........17.04.06.......Urodziła ....Maję Elff - ...........Łódź...............08.05.06......Urodziła.....Dominika Gonia78........Poznań...........02.05.06......Urodzila....Oscar..103cm Paula24........Poznań............01.06.06 ......Urodziła .........Patryk Aśka74 .......Trójmiasto.......13.08.06 .....Urodziła...Sandra, Monika Iskierka.........Siedlce...... ...08.11.06.......Urodziła.. ..synuś Eryczek Zabajona........Olsztyn......... 30-31.01.07.....10 kg.......Aleksandra Foli.............Ostrów Wlkp.........08.03.07.........4kg............Nadia Silve26........Biała Podl........09.03.07........już11kg.........synuś.... Andzia77.....Wodzisław Sl........10.03.07........9kg...........córcia Nadia lub Nadzieja:) Myszka1975....Katowice..........10.07.07........-.................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:) No iestety ten dzien nie jest moim szczęsliwym......:(:(:( beta ponizej 1:(:(:(:( narazie trzymam sie dobrze aczkolwiek czasem łezka zakręci mi sie koło oka bo wiem ze feler lezy po mojej stronie:( i to jest chyba najgorsze co moze byc.... bo wcale nie jest powiedziane ze invitro pomoze......:( no coz nie bedę zmieniac tutaj nastrju;) ciesze sie niezmiernie ze wkoncu dla Sabry ❤️ zaświeciło słonko:) i mam nadzieje ze kiedys i dla Nas wszystkich zaświeci:) i oby potem świeciło i świeciło i świeciło........:):):):):) nie mogłam Wam wszesniej kliknąc bo nie byłam sama w pracy a to jest moja wielka tajemnica...... papatki dziękuję Wam za pamięc i sciskam wszystkie :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigmuś👄 kruszynko, słoneczko zaświeci i dla nas, nie smutkaj się kochana, może 2007 rok będzie dla nas wszystkich łaskawy:-), Nowy Rok - to nowe możliwości, a u Ciebie to tak szybciutko leci że mój rok kalendarzowy opiera się na twoim cyklu bo zlatuje błyskawicznie:-) i nie trzeba się smutkać, teraz odpocznij sobie porób pierniczki na święta, a od Nowego Roku będziesz nas znowu rozśmieszać i latać do gina:-P oby nie za często bo ci pozazdroszczę:-P ja też się czasem martwię czy in vitro pomoże- ale dlaczego miałoby nie pomóc, nie jest powiedziane że naturals się nie uda, a wina, nie ważne po czyjej stronie, u nas tez niby po mojej, ale ważne by przejść przez to razem🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigmuś, no nawet nie wiem co napisać :-( biednaaa...a może jeszcze jakies dodatkowe badania trzeba zrobić, co>? Sciskam Cię mocno!!!! Andzia, dobrze, ze wszystko ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigmuś, mi też przykro ale wierzę, że się doczekasz, że w łodzi wykryją przyczynę a to jest podstawa leczenia. Te inseminacje były troszkę w ciemno, szkoda naprawdę że się nie powiodły ale nie załamuj się, pamiętaj że u mnie też nie wychodziły inseminacje. Tylko nie poddawaj się, odpocznij, pozbieraj siły do walki i w nowym roku podejmij badania. Trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia a ty odpoczywaj dużo i czasami nie bierz się za porządki świąteczne. Ja wczoraj posprzątałam trochę i też skurcze mnie wzięły ale szybko mi przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona, nie smuć się (łatwo powiedzieć, co?). Niestety musimy przechodzić przez takie historie i jedyne co mozemy zrobić to się nie poddawać, to jest smutne ale niestety tak jest. Naprawdę mało jest par które wcale nie mogą mieć dzieci, u których jest to niemożliwe i to zazwyczaj wynika z tego że u mężczyzny jest całkowity brak plemników albo u kobiety brak jajeczkowania. Pozostałym przypadkom mozna zaradzić, fakt, że nieraz to trwa miesiącami, czy nawet latami ale skutkuje i to jest ważne. Dlatego im szybiej się zacznie walkę tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona, Enigma-nie ma co. Trzeba walczyc dalej. Wczoraj poczytalam bociana, bo czasem tam szukam wsparcia. No i tak chcialam o inseminacjach poczytac, bo w przyszlym roku sie przymierze. I byla dziewczyna, ktora zaciazyla po 5 inseminacji. Wiec nie uwazam, ze na 3 trzeba poprzestac. Chyba ze Enigmus od razu przystepujesz do In v. A dlaczego twierdzisz ze wina po twojej stronie??? Znasz przyczyne? Ja zamiast wspołczuc zachecam do walki. Nowy rok-Nowe możliwości. A lezki czasem trzeba wylac, bo nie mozna tego dusic w sobie. Ale potem trzeba do walki sie brac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×