Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kto pyta ten błądzi

Mam male pytanko - pajaki

Polecane posty

Czy te pajaki, ktore lubia mieskzac sobie w naszych domach gryzą? Strasznie nie lubie pajakow, brzydze sie i boje, jednak czy ten strach ma podstawy? Czy takie zwykle domowe pajaki moga ugrysc czlowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm....
jedne gryzą inne nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo rany julek
ja tez boje sie pajakow. one sa obrzydliwe i wstretne!! boje sie ich panicznie. moja kolezanke w zeszlym roku ugryzl pajak. brrrrr nie wiem, jak tego paskudztwa mozna sie z domu na zawsze pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orientujecie sie, ktore gryza? Ja widuje w domu 3 rodzaje pajakow: -cienkonogie brazowe - to chyba kosarze -czarne grubonogie Najbardziej sie boje, ze mi wejdzie do lozka i ugryzie, albo co gorsza wejdzie do ust w czasie snu. Mam straszne fobie, dzis utluklam w domu dwa i teraz boje sie isc spac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uigug
a ja się nawet brzydzę ich zabiC a najbardziej boję się że zabiję jakiegoś we śnie i będę miała gdzieś na sobie pajęczego trupka ych, kończę bo będę miała koszmary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz, ze w ciagu zycia zjadamy jakies 5 pajakow? na poczatku myslalam, ze to brednie, ale faktycznie. w nocy jak spisz z otwarta buzia to nie wiesz co sie wtedy dzieje. ja po tym to popadlam w fobie i zasypialam z zacisnietymi ustami. potem mi na szczescie przeszlo. a pajak nie ugryzl mnie nigdy, na szczescie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uigug
i ileś tam much... słyszałam... wiecie co, nieszczególnie wierzę, może te badanie dotyczy ludzi mieszkających w domkach jednorodzinnym, może tylko jest to pewne szacowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uigug
dobranoc ble, mam krzyżaka na ścianie i nie wiem co z nim zrobiC i okno otwarte... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam czy dokladnie 5, moze 7. ale to sa raczej prawdziwe informacje bo mowiono nam to na wykladach z bilogii jak bylismy na UW (to raczej takie ciekawostki z biologii i jej pogranicza byly). bylo tez cos o robakach, wlosach itd. obrzydliwe to bylo, ale ludzie z tytulami przed nazwiskiem raczej nam nie wmawiali bzdur. poza tym ja zawsze sobie mowie, ze jestem wyjatkiem :) a spac idz spokojnie. za goraco, pajaka tez sie nie chce wychodzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna prosto z pracy
o połykaniu pajaków w czasie snu to prawda , budzimy sie wtedy i kaszlemy -taki atak jak bys sie zachłystneła --okropne !!! jak sobie czasem o tym pomysle że nie raz tak miałam w nocy to ąz ciarki przechodzą , ale tłumacze sobie że to od papierosów !!! Pare lat temu ugryzł mnie pająk taki gruby , średni czarny swędzialo mie to chyba 3 miesiące i strasznie sie "paprało " poszłam do lekarza i dał mi jakies maści , troche pomoglo ale zagoiło sie na dobre po jakiś 6 miesiącach . Tu możesz zobaczyc ugryzienia pająków w połowie strony jest tabelka wejdz w kolejne numer http://highway60.com/mark/brs/default.asp?Picture=Yes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz rano
najlepsze zdjęcie to chyba #410!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie ugryzienia to inngo rodzaju pajakow domena niz nasze swojskie, domowe :O Pajaki sa nieslychanie pozyteczne i urocze :) Do tego sa piekne...serce mi sie kraje gdy czytam, ze ktos \"utlukl dwa\" :O Rozumiem, ze ktos mozemiec arachnofobie- ale to fobia- a jak wiadomo fobie powinno sie leczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykkk
a najlepsze sa te z krzyżem na plecach..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_19
mojej kolezance pajak wlazl do ucha (gdy ona spala) okropne nienawidze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeeezu, tez mam arachnofobie. Walsnie najgorzej jest, z eone wylaza tuz po sprzataniu, ewidentnie chyba obudzone przez warkot odkurzacza:o Jak czytam o tych uszach i ustach, ze wlaza i gryza to mi sie robi slabo.:oUgryzl kogos ten korsarz czy kosarz, taki z cienkimi nozkami dlugimi? U mnie takich najwiecej jest:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cykcyk
Nie gryzą, ale wyglądają... u mnie w domu w lux jest ic wieczorem cholernie dużo:(:(:(:(:(:( Nie moge spać bo latają mi ćmy, pająki i mucy nad głową i czasem siadają na mnie;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pozdro600 - skonczylysmy jeden temat (bylam na pomaranczowym o fizjologii ciala ;) ) a swoja droga u nas w domu tez pelno pajakow i to roznych: cienkie i grube, czarne i brazowe. i sprzatanie niewiele daje. latam ciagle ze szmatami i z odkurzaczem a ich wiecznie pelno. brrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w necie znalazlam jakies cuda , nazywa sie to \"odstraszacz pajakow \". nie wiem tylko , czy sa one skuteczne. ja zasypiajac ciagle mysle o pajakach i otym, ze za chwile jakis wlezie na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mape 🖐️:DNo coz, u mnie duzo ich nie ma, ale strach jest...Osy i pajaki...nie znosze, reszta moze sobie po mnie chodzic:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tia, moja ciotka bierze w szmatke i wyrzuca pzrez okno, a one za chwile znowu wlaza, tez nie daje zabijac:o Dla mnie to tak, jakby hodowac w domu myszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquarell
domowe pajaki nie gryza, nie wiem jak jest z krzyzakami, moga chyba jedynie uszczypnac, jak mrowki... co do tych zjadanych pająków, tez o tym slyszalam, i nie tylko chodzi o pajaki ale o rzone "zykatka" które noica wychodza, i nie jest tak ze musi tyak byc, poniewaz jak sprzatasz czesto nie mozesz ich miec tyle prawda ? a one do buzi raczej trafiaja przypadkiem, przechodzac tamtedy niz to, ze maja sie zaraz zlatywac z calego domu tylko dlatego ze masz przez jakis czas usta we snie otwarte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie!! ale u nas jeden z czlonkow naszej rodziny hoduje pajaki ptaszniki , rozne. czarne , czerwone , brazowe - co to za paskudztwo. i on sie nimi zachwyca . a ja ogladalam je w terrariach i mialam gesia skorke. nigdy nie wzielabym tego do reki. one sa takie ogromne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany julek , jak pomysle o tym, ze ja moglam zjesc jakiegos pajaka to robi mi sie slabo. wczesniej o tym nie slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spie z otwartymi ustami:o No coz, akceptuje fakt, ze byc moze zjadlam juz w zyciu ze 2 pajaki:D. dobrze, ze nieswiadomie.Co do hodowli ptasznikow - podziwiam ludzi i ich milosc do tych okrropnych dla mnie stawonogow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
topik w sam raz dla mnie... mieszkam na parterze i na przeciwko mojego okna z pokoju świeci w nocy latarnia.. właśnie zauważyłam że oświetlone miejsca w nocy przyciąga również pająki krzyżaki + komary, ćmy i muchy. Mam chyba z 15-30 pająów krzyżaków na moim oknie i klatce schodowej, która też jest blisko mojego okna... rozpleniły się tam takie okazy, że można nakręcić dokument w stylu \"Z kamerą wśród zwierząt...\" Chciałabym wiedzieć jaki środek odstrasza pająki bo w upalny dzień aż strach okno otworzyć.. kiedyś do mojego pokoju weszło 9 takich odrażających krzyżaków... sprzątnęlam je wszystkie odkurzaczem fuuuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×