Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Tak jest we wszystkich grupach i sektach ściśle podtrzymujących swoją tożsamość. My dobrzy, oni źli. Dlaczego? Rywalizacja o dobra ziemskie (albo zaświatowe, jak ktoś woli). Od zawsze rywalizacja grup ludzi, plemion i innych takich, stanowiła duże zagrożenie dla jego życia i zdrowia (czasem psychicznego). :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znacie tego wyzania bo się nie interesujecie...kto szuka prawdę ten znajdzie, kto puka temu otworza...kto szuka znajduje my nie wchodzimy nachalnie, ...ludzie chodzili za Jezusem. szukali Go Jezus nie wchodził tam gdzie go nie chcieli, kto chciał ten zawsze go znalazł i szedł za nim.... \"Jestem cichy i pokornego serca\" Wąska jest brama do nieba...i niewielu ją znajduje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zapowiedz armagedonu bedzie sie za nami ciagnela, tylkoze to byly pogłoski krazoce po zborach, nie w publikacjach, nie zapominajcie ze dla SJ dzien sadu to dzien wybawienia, konca tego systemu, dla nas to wspanialy dzien dlatego tak go wyczekujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralko czy moje dzień dobry do belaizy też ci przeszkadza?, nie zaczepiaj mnie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia wiec co oznaczaly slowa Jezusa\"Idzcie i gloscie te dobra nowine po calym Swiecie\"?? A jesli ktos nie zapuka,bo jest niesmialy,albo poczatkowo nie wierzy w Boga,bo sie zrazil jakas sytuacja zyciowa,ale wystarczy czasem wyciagnac do takiej osoby reke? Albo nie mial okazji sie doiedziec o tym wyznaniu,ze wogole istnieje. Jest wiele sytuacji,ze ludzie bladza i szukaja sami,czesto potem sami dochodza do roznych wnioskow i interpretuja biblie na swoj sposob. A apostolowie przepraszam nie chodzili glosic? Ludzie tylko do nich pukali? A oni nie glosili sami z siebie??Nie byli wyrzucani z domostw,z miast itd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie ma zamiaru szukac zaczepki, milo ze sie z nią witasz chodziło mi o to ze jej wypowiedz co do tego ze niektórzy tutaj ciągle tymui samymi wersetami sie podpierają, bylo tez do ciebie, to nie wiem za co jej dziekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest napisane co mówisz, czy ja temu zaprzeczam? czy uważasz że nie głoszę ewangelii, czy uważasz ze nie głosimy...mówię tylko że nie tak głosimy jak SJ, wchodząc tam gdzie ich nie chcą.... czy macie monopol? czy powiedzenie chorej umierającej babci o tym ze Jezus na nią czeka i ze umierał za nią aby mogła zamieszkać z nim na wieki nie jest głoszeniem? nie wiesz co czynimy....nie wiesz co czynią tysiące chrzescijan na świecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madralko ja to tylko sie czasem zastanawiam,czy ten topik jest o Biblii czy o SJ? Bo malotu o bibliimowia ludziska,raczejwiecej oceniaja religie SJ. Dlaczego tylko Nas? Czy jestesmy tacy niewygodni temu swiatu? Skoro mowa o tym ze kazde wyznanie uzurpuje sobie prawo do nieomylnosci dowylacznosci itp,to o co chodzi??? Kamelio twoje zdanie znam wiec blagam juz nic nie wklejaj,pytam reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to sie stalo ale o twoim wyznaniu kamelio nie wiem nic nie wiem o czym mowi i co glosi, oczywiscie procz tego co ty tu napisalas, a o SJ rozmawial lub slyszal kazdy, bo dobra nowina ma siegnac po najdalszy zakatek swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja np. nie mam w zwyczaju zadnego wyznania krytykować szanuje kazde, chociaz niektóre doktryny sa tak absurdalne ze czasem mnie to denerwuje, nie wyszukuje w internecie o innych zajelam sie sobą, ale min. Kamelia nie ma nic innego do roboty tylko wkleja jakies bzdury w dodatku tylko o SJ, ktorych ani razu nie przeczytalam. Smieszy mnie takie zachowanie. Nic niekomu nie robimy a tu takie nie pochlebne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio ja nie wiem czy glosicie.Pewnie rodzinie znajomym tak,ale reszcie? Nie klopot jest glosic temu co cie slucha. To tak jak z lubieniem.Nie klopot jest lubic kogos kto lubi ciebie.Sztuka polubic kogos kto ciebie nie lubi. Z tym gloszeniem rowniez tak jest. My tez oprocz tego tak glosimy.Ale to nie problem i sztuka. Moze zapytajmy ludzi ,niech odpowiedza szczerze,czy spotkali sie z gloszacymi ewangelistami wyznan (kosciola chrystusowego)zieloni i baptysci. Pytam szczerze,bo ja naprawde nigdy nie zostalam poinformowana o niczym przez to wyznanie,nigdy.Moze tylko ja.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chce dodac ze krytykuje jednostki nie zakladam na potstawie wypowiedzi garstki ludzi ze cale wyznanie lub jak kto woli organizacja jest nic nie warta, a Kamelia wlasnie to robi, i jeszcze tlumaczy ze nie obraza nas tylko organizacje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubicie się chwalić i szczycić... ja się niczym nie chwalę i nie głoszę \"koscioła\" tylko chrystusa i to tylko ukrzyżowanego...dla zbawienia człowieka. dlaczego mam nie wklejać nic. wiem ze niewygodne to dla was, ale ...Jezusa też chcieli kamieniowac, mam prawo wypowiedzi tak jak każdy tutaj prawda krytyki się nie boi, dlaczego wy jej tak się boicie.... i nikt nikogo nie nawraca czarny....wyrazamy poprostu swoje opinie. każdy ma do tego prawo no dobra...pacjenci czekają...zmykam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my sie boimy krytyki chyba chora jestes, gdybysmy sie baly to dawno bysmy stad zniknely, ale bzduuuura, hahahaha. Ja sie chwale i sczyce :D a kto w kolko powtarza \"mam Jezusa w sercu nie mam zadnych watpliwosci mam to mam tamto Jezus mnie zbawił\" niewygodne dla nas tak, to nie jest niewygodne to jest chamskie, ale juz sie oswoilam ze chamstwo to twoja domena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dlaczego mam nie wklejać nic. wiem ze niewygodne to dla was, ale ...Jezusa też chcieli kamieniowac.\" Masz racjeto cos tak jak ty SJ i tobie podobni\"kamienuja\"...musimy to zniesc i tyle.Brac przyklad z naszego Pana. P.S. Wklejaj ale kto to czyta?Bo ja nie. Naczytalam sie juz dosc dawniej z cieawosci weszlam nate stronki,ale jak zobaczylam ten\"spisek\"i oczernianie ,to mi sie odechcialo.Kazdy kto ma choc troszke oleju w glowie,i jest obiektywny nie bedzie sie kierowal tylko li tylko netem(gdzie kazdy moze napisac co mu sie podoba),ale zobaczy czy w rzeczywistosci tak jest. Kamelio widzisz,ja ci nie zazdroszcze ze waszej wiary tak nie szykanuja,bo wtedy nigdy nie mialabym pewnosci ze to wlasnie ta wiara.Teraz ja mam. Gdyby nam Szatan pomagal,mysleze robil by wszystko by Swiat nas pokochal,ale tak nie jest.Swiat nas nie toleruje.nie mowie o innych tylko chrzescijanach,mowie o calosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zapamietaj sobie nie ciesz sie ze nikt nie krytykuje zielonoswiatkowcow, po prostu niektorzy nie taki cel mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuzinek
Tuzinek to nie tak ze wiem cos wiecej o Sj tylko dlatego ze chodza i glosza nie nie, gdyz nie lubie zachodzic z nimi w dyskusje. a dlatego ze po pierwsze juz kilka razy majac odmiennez danie zostalam bardzo nimile potrakotowana (raz nawet za mna krzyczeli cos), po drugie wkurza mnie troche wasza nachalnosc i troszeczke(okresle to tak) "obluda" . spotkalam sie juz kilka razyz tymze np: ktos zapuka do mich drzi i wciska mi gazetka na sile i chce na sile rozmawac , ale nie poiwe ze jest Sj. Gdy spytam sie jakiej wiare wyznaje to oczywisce bedzie mowil w kolko o Bogu ale nie przyzna sie do przynaleznosci dopiero gdy spojrze na gazetke, domysle sie. znam Sj lepiej ztego forum i dlatego ze mieszkalam jakis czas z Sj i troche sie tawira zainteresowalam z ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Masz racjeto cos tak jak ty SJ i tobie podobni\"kamienuja\"...musimy to zniesc i tyle.Brac przyklad z naszego Pana.\" Troszke nie tak to napisalam,mialo byc: Masz racje cos tak jak ty i tobie podobni \"kamieniuja\" Swiadkow Jehowy,musimy to zniesc i tyle.Brac przyklad z naszego Pana. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuzinek
ehhh zapomnialam ze gdy nie wylacza sie kafe nie tzreba pisac jeszcze raz nicka wiec tak wpisalam i dalej zaczelam pisac swoje mysli. To ja dalej ja ten sam tuzinek nietuzinkowy ; wiec to co tam npisalam to samoje doswiadczenia ski moja odpowiedz skierowana do Sjdlaczego bardziej znam ta wiare niz np. zielonoswiatkowcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuzinku...A czy nie uwazasz ze skoro pisze w biblii ze w dniach konca,lud bozy bedzie glosil te dobra nowine,to powinno sie chodzic i glosic? Czy wystarczy,ze bedziemy rozmawiac o tym z rodzina przy np.obiedzie? Jakie jest twoje zdanie? Mat.10:6 \"Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. (7) Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie.\" Mat.24;14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec. 2Tymoteusza 4:2-5 \"Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem. (3) Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, (4) i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. (5) Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.\" Czy SJ w takim razie glosza nadaremno dobra nowine? Z tego co wiem to tylko oni jedni glosza nadchodzace dni konca,czy sie myle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na marginesie moze kogos to zainteresuje.Moze ktos zrozumie. Jahwe-Jehowa http://pl.wikipedia.org/wiki/Jahwe Halleluja-Alleluja http://pl.wikipedia.org/wiki/Alleluja Objawienie19:1 \"Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie - mówiących: ALLELUJA! Zbawienie i chwała, i moc u BOGA NASZEGO, (2) bo wyroki Jego prawdziwe są i sprawiedliwe, bo osądził Wielką Nierządnicę, co znieprawiała nierządem swym ziemię, i zażądał od niej poniesienia kary za krew swoich sług. (3) I rzekli powtórnie: ALLELUJA! A dym jej wznosi się na wieki wieków. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×