Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Aha, i jeszcze jedno Wattcher: skoro kochasz Boga, Jezusa, Biblię, tak jak Kamelia, to może warto ściagnąć klapki z oczu i spróbować chociaż sięgnąć do innych, jak to nazywasz, odszczepień, bo jak na razie to widzę, że to protestantyzm obraca się tylko wokół Biblii, a Katolicyzm ma jeszcze "dodatki" w postaci dogmatów, regułek, rewolucyjnych teorii księży etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewangelia jest poswięcona łazarzowi, trudno więc oczekiwac by zajmowała sie jego losem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że gdyby Biblia miala śledzic losy wszystkich w niej wymienionych to powstaloby mnostwo ksiąg, ktorych nikt by nie czytal. I tak przeczytanie calej Biblii nie jest sprawą łatwą. W przypadku Łazarza nie chodzilo o samo jego wskrzeszenie i dalsze jego losy, ale o pokazanie charakteru Jezusa jako czlowieka współczującego, cierpiącego z powodu smierci przyjaciela i, co najważniejsze, dającego pewnośc, ze jego slowa o zmartwychwstaniu wszystkich ludzi sa wiarygodne. Jesli wskrzesil Łazarza to potrafi wskrzesic rowniez innych ludzi. Same dalsze losy Łazarza nie są istotne dla głównej mysli Biblii - odkupienie ludzkości przez smierć Jezusa. Ale myslę, że Kamelia to wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrawek błękitu Jezus wskrzesil Łazarza na prośbe jego sióstr. One nawet mialy niejako pretensje do Jezusa, ze go nie bylo, bo gdyby byl to Łazarz by nie umarl. Po wskrzeszeniu Łazarza wielu Żydów uwierzylo w Jezusa. I o to chodzilo. O wiare w Jezusa. Nie chodzilo o samopoczucie Łazarza. Ponadto po smierci bliskiej osoby cierpi ten co zyje, a nie ten, ktory zmarl. Współczucie okazujemy żywym. I Jezus m.in. ze wzgledu na współczucie dla sióstr Łazarza, ktore kochał, wskrzesil ich brata. Ale to był jeden z powodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle, ze Lazarz, byl swiadectwem Bozej mocy. Gdy Jezus wjezdzal do Jerozolimy na osleciu ludzie, ktorzy widzieli zmartwychwstanie Lazarza swiadczyla o mocy Jezusa (J 12,17)Arcykalpanom Lazarz wydawal sie na tyle niebezpieczny, ze naradzali sie, by go zabic (J 12,10) Nie znamy dalszych losow Lazarza. Mam nadzieje, ze byl wiernym swiadkiem bozej mocy i, ze niosl ewangelie zbawienia po krance ziemi jak nakazal mu jego Nauczyciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutat wszyscy (może jedynie powołujący się na Ewangelie) deklarują miłość do ludzi. Chciałem zadeklarować, że ja ludzi nie kocham, co najwyżej darzę sympatią i współczuciem ale też nie wszystkich, niektórych nawet bardzo nie lubię. Na więcej mnie nie stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iftar chciałaś dyskutować o Biblii ,może sięodniesiesz do moich postów z 19:10 i 19:12:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja jeszcze dodam
do tego co napisałaś ... ". Może 10% żyje zgodnie z tym, czego naucza Kościół, a reszta to ludzie, o jakich pisałam już wcześniej - od poniedziałku do soboty nienawidzą bliźniego, a w niedzielę na klęczkach idą klepać wyuczone na pamięć regułki, których nie rozumieją, ale wiedzą, że tak trzeba, i wracają z czystym sumieniem do domu, bo są przykładnymi katolikami chadzajacymi do kościoła regularnie.' ... że w niedzielę na mszy św. prawie wszyscy przyjmuja komunię święta i to mnie jako katoliczke praktykującą i wierząca przeraża, bo ci sami ludzie przeciez przeklinają, nienawidzą, obgadują, źle życzą innym, żyja na kocią łapę, stosuja środki antykoncepcyjne ... popełniaja grzechy i nie spowiadają się tylko po prostu idą do komunii św. jakby nigdy nic ... Niestety coś mi się wydaje, że KK idzie nie w tym kierunku, że liczy się ilość, a nie jakość :( Co do wattchera to powiem tak ... dewocja i otępienie Polaków nie zna granic. Szczęście w nieszczęściu, że jest ich tylko tyle i aż tyle, ile jest wyznawców Rydzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka ....
super - ten fragment Biblii o Łazarzu pieknie przełożyłaś. Ćzy Ty przeczytałaś całą Biblię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalam całą Biblię, ale nie moge powiedzieć, ze ją znam. To jest ogromny materiał, ktory nalezy przemysleć,a na to trzeba dobrych parę lat. Daleko mi do Kamelii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołamy Cię
No właśnie, a gdzie Kamelia?????? Kamelio, jesteś? "Ja ludzi nie kocham, co najwyżej darzę sympatią i współczuciem, ale też nie wszystkich, niektórych nawet bardzo nie lubię". 14.04.2008.07:07 Człowieku, czy ty zastanowiłeś się co piszesz? Czyba chcesz mnie zszokować, bo nie wierzę, że naprawdę tak myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:24 Kamelia przepraszam, nie chciałam wywołać burzy, to moja wina. Nie powinnam.... Obawiam się, że pisała poważnie i po prostu już tu nie wchodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróci, wróci. Nie ma jej na gg tzn. że nie ma jej w domu. Jak wróci to tu zajrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trellek
Kamelia na pewno wróci. Tak wspaniałomyślna osoba jak Ona by się nie obraziła, to nie po chrześcijańsku. A może dziecko zachorowało????? Kamelia w pierwszej kolejności jest matką, w drugiej naszą siostrą. Bóg czasami ciężko doświadcza swoich wybrańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos do rozmyslan,do powaznego zastanowienia sie..... \"Na Zachodzie Mój Dom wydany jest na splądrowanie. Wschód i Zachód utworzą jedno Królestwo. 24 października 1994 – Vassulo-Mojego-Najświętszego-Serca, czy bardziej podobałoby ci się, gdybym powiedział: Vassulo-Pantokratora? Jesteś poświęcona Mojemu Imieniu. Ja jestem Jeden i Ten Sam, lecz ludzie Mnie rozczłonkowali. Kto sieje podział, zbierze żniwo zniszczenia. Kto sieje krzywdę, zbierze plon szaleństwa. Czy nie słyszeliście, że szaleniec wygina swe ramiona i gryzie swe własne ciało? Nie ma już całej skóry, która je pokrywała, i nie ma już tchnienia; nic już nie pozostaje, tylko wysuszone kości. Moje Imiona są Święte, lecz ludzie potraktowali Mnie z wyższością i wyrzucili Mnie z Mojego własnego Domu, z Mojego własnego Miasta, a obecnie z Mojego własnego Sanktuarium. Duszą Mnie i odczuwam ich ogromny ciężar na Sobie. Zuchwali pychą, zadowoleni są z życia na pustyni, lecz w nadchodzących dniach zamierzam ukazać świętość Mego wielkiego Imienia, profanowanego przez wasz podział. Mówię ci, córko, czy widzisz, jak twój lud żyje obojętnie i w zadziwiającym letargu, kiedy chodzi o działanie dla Jedności? Więcej na to nie pozwolę. Przygotowuję się do wyciągnięcia Mojej Ręki nawet nad najbardziej oddalonymi miejscami twego narodu, aby powalić tych kupców, którzy przeszkadzają Mojemu ludowi się zjednoczyć. Podniosłem cię, abyś była znakiem Jedności, znakiem Mojego Miłosierdzia, znakiem Mojej Mocy, jednak szaleństwo ich pychy rzucającej się w oczy uczyniło ich ślepcami. Dziś mogę rzec: \"niech zapłoną ich kości\" i zemścić się. Mogę osierocić wasz naród, lecz w Moim Miłosierdziu i z powodu Mojej Miłości wzbudzę przynajmniej jednego na Wschodzie, który powie swemu bratu: «Przyjdź kroczyć po mojej ziemi, przyjdź jeść przy moim stole, przyjdź ze mną pić; moje zbiorniki napełnione są po brzegi nowym winem. Paśmy wspólnie nasze baranki i uczyńmy z naszych pastwisk Eden. Boże nasz! Spójrz, co nasze ręce uczyniły z Twojej Świątyni!» Na Zachodzie Mój Dom wydany jest na splądrowanie. Powiedziałem im, aby się zgromadzili pod laską pasterską Piotra, lecz nie zrozumieli i uczynili przeciwnie. W tym Domu wielu mówi: «Dlaczego powinniśmy mieć przewodnika, a zwłaszcza tego przewodnika?» Ostrzegłem was, że kardynałowie wystąpią przeciw kardynałom, biskupi przeciw biskupom, a kapłani przeciw kapłanom. Wybrałem Piotra, aby karmił i strzegł Moje baranki, lecz rozszerzający się buntowniczy duch doprowadził do szczytu buntu. To jest Wielki Ucisk, o którym was uprzedziłem. Na Zachodzie Mój Dom wystawiony jest na splądrowanie, lecz podniesie się wiatr ze Wschodu i razem z Moim Tchnieniem obnaży łupieżcę. Wielu członków twojego narodu sprzeciwia się Moim wezwaniom do Jedności i przyzwyczaiło kroki do podążania swą własną drogą. Uznają się za bogatych, lecz gdzież są ich bogactwa? Jak to się stało, że staliście się zwyrodniałą winnicą? Czyż możecie powiedzieć, że nie zgrzeszyliście? Czy jest choćby jedna dziedzina, w której nie popełniliście grzechu? Wy, przyjaciele Moich świętych, dzieci Mojej Matki! Dlaczego, dlaczego staliście się tak uparci? Czymże są dla Mnie wasze nie kończące się ceremonie, gdy zwracacie się do Mnie, wielbiąc Mnie tylko swoimi wargami? Tak, zachowaliście Moje Tradycje i to dlatego miecz nie spadnie na was, jednakże odrzucacie Moje dwa największe Przykazania i już za nimi nie idziecie. Dlaczego oddzielacie Tradycje od Przykazań? Nawet jeśli okryjecie się mirrą i kadzidłem, Ja i tak ujawnię fetor waszej winy. Otwórzcie teraz usta i pozwólcie Mi się karmić, aby otrzymać życie. Nie mówcie: «Idziemy naszą własną drogą.» Powróćcie do Mnie i uznajcie swą winę. A ty, córko, wykrzykuj głośno Moje Orędzie i prorokuj. Mów: «Wiem wszystko o Moim Domu na Zachodnim Brzegu, blisko Rzeki Życia, i wiem również, kto w tym Domu pozostał Mi wierny.» Córko, co widzisz na zewnątrz tego Domu? – Widzę lwa wałęsającego się na zewnątrz tego Domu i pragnącego wejść do Twego Domu przez boczne okno. – Tak, lew opuścił swoją kryjówkę. Córko, wałęsa się duch niszczycielski. Aniołowie przychodzą, jeden po drugim, aby was wszystkich ostrzec i aby wam powiedzieć, że Moje Miasto na Zachodnim Brzegu zostanie opanowane przez Niszczyciela, który z wielką gwałtownością przeciwstawi się i zaprzeczy Mojemu Prawu, Mojej Tradycji i Mojej Boskości. Cały kraj stanie się odrazą. Będzie się przeszkadzać waszym świętym, Moim posłańcom i Moim prorokom, wykonywać nadal ich dzieło... i rozciągnie się nad wami wielka ciemność. Nieprzyjaciel – który jest uczonym – usunie Moją Nieustanną Ofiarę myśląc, że jego czyny przejdą nie zauważone jak jego ukryte grzechy. Moja Ręka spadnie nagle na niego, niszcząc go zupełnie. Ta noc została zapowiedziana w Pismach, lecz on i inni – z którymi się sprzymierzył – z radością włożyli swą przysięgę w usta Bestii, czcząc jedynie ją za to, że udzieliła im swej władzy. Biada wielbiącym Bestię! Będą jęczeć i płakać. A teraz, córko, co widzisz na drugim brzegu, w Moim Domu na Wschodzie? – Nie widzę żadnego miasta. Ziemia jest piaszczysta i płaska jak na pustyni, ale widzę też zielony kiełek pojawiający się na tej pustyni. – Posłuchaj i pisz: Chwała zabłyśnie na Wschodnim Brzegu. To dlatego mówię Mojemu Domowi na Zachodzie: zwróć swe oczy na Wschód. Nie płacz gorzko nad odstępstwem i nad zniszczeniem twego Domu. Nie ulegaj panice, ponieważ jutro będziesz jadł i pił razem z Moim kiełkiem na Wschodnim Brzegu. Mój Duch was zjednoczy. Czy nie słyszałaś, że Wschód i Zachód utworzą jedno Królestwo? Czy nie słyszałaś, że Ja mogę ustanowić jedną datę? Przygotowuję się do wyciągnięcia Mojej Ręki, by wyryć na kawałku drewna te słowa: «Brzeg Zachodni: Dom Piotra i wszystkich tych, którzy są mu wierni». Potem na innym kawałku drewna wyryję: «Brzeg Wschodni: Dom Pawła i wszystkich tych, którzy są mu wierni». A kiedy członkowie tych dwóch Domów zapytają: «Panie, teraz powiedz nam, co zamierzasz uczynić?», odpowiem im: «Wezmę kawałek drewna, na którym wyryłem imię Pawła oraz wszystkich jemu wiernych, i przyłączę do niego kawałek drewna z imieniem Piotra oraz jego wiernych i zrobię z nich jedną laskę. Z dwóch uczynię jedną laskę i poniosę ją jako jedną. Połączę je razem Moim Nowym Imieniem. To będzie most pomiędzy Zachodem i Wschodem. Moje Święte Imię scali most, abyście przez ten most wymieniali się tym, co posiadacie. Już nie będą sami wyznawać wiary, lecz razem, a Ja będę królować nad nimi wszystkimi.» To, co zaplanowałem, nadejdzie. Gdyby ludzie mówili ci, córko, że znaki te nie pochodzą ode Mnie, powiedz im: «Nie lękajcie się. Czy nie słyszeliście, że On jest równocześnie Świątynią i Kamieniem Obrazy? Skałą, która może rozbić dwa Domy, lecz i wznieść je jako Jeden Jedyny Dom?» To im powiesz, córko. Ja, Bóg, jestem z tobą. Zaleję Moim Duchem jeszcze o wiele więcej serc. Pójdź. Kocham cię. Miej Mój Pokoj\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnoręczne tłumaczenie Biblii to najprostsza droga do sekciarstwa i herezji, czego mamy przykład tu w tym temacie. KrK trwa od 2000 lat, bo opiera się na autorytetach i Tradycji. Protestantyzm rozłamał się na setki wyznań, bo nie ma tej podpory. Przykładem - Najświętsza Maryja Panna. Sama o sobie powiedziała: \"Wysławiać mnie odtąd będą wszystkie narody...\" - i jest to prawda. KrK, który jest bezpośrednim kontynuatorem nauczania apostolskiego, uczy by wysławiać Maryję i my, katolicy, to czynimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stigmato znacznie bardziej na tradycji opiera się Prawosławie. Tradycja katolicka to rzecz względna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stigmato przeczytaj swoj post jeszcze raz. Jest pelen sprzecznosci. Sama oskarzasz swoj kosciol o sekciarstwo uff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To właśnie opieranie się na tradycji prowadzi do wypaczeń i sekciarstwa. To wlasnie Katolicyzm juz nawet nie interpretuje w dowolny sposob, ale wręcz pomija zapisy biblijne i do wierzenia podaje to co kolejni papieże wymyślą, a co nie jest absolutnie Slowem Bozym. Biblia jest dla prawdziwego chrześcijanina jedynym drogowskazem. Żeby krytykować jakakolwiek inna religie, najpierw swoja trzeba mieć nienaganną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moment. Albo tradycja i opieranie się na biblii albo jej dowolna interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę w moim poście żadnej sprzeczności :) Ale jest dla mnie oczywiste, że to temat dla protestantów i to od pierwszej strony... więc nawet nie próbuję się produkować :D To, że tłumaczenie Biblii na własną rękę prowadzi do sekciarstwa przedyskutowałam z filozofem agnostykiem, a że jestem chora, to na razie nie mam siły pisać więcej. Zresztą tu nie ma to sensu, to miejsce dla heretyków. Ale nie przyjmuję wszystkiego bezkrytycznie i mam małe zastrzeżenie do Wattchera - Kościół nie potwierdził prawdziwości objawień Vassuli Ryden i jak dla mnie one są nie do przyjęcia. Jeśli musisz cytować, cytuj Ojców Kościoła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odszczepieńcy, heretycy. Tymi slowami katolicy okreslaja niekatolikow, ale krzyczą ze to ich sie krytykuje i obraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wzburzam się gdy ktoś mnie osobiście obraża. :) Odróżniajcie moje słowa od Wattchera, bo ja jestem kimś zupełnie innym i na pewno bym publicznie nie chwaliła się, że jestem w stanie łaski uświęcającej. Herezja to normalne pojęcie w Kościele Katolickim, może trochę pejoratywne, ale nie zaprzeczycie, że wg Kościoła jesteście heretykami. Po prostu Kościół nazywa czarne czarnym a białe - białym. Na plus można policzyć to, iż niejednego można się tu dowiedzieć. Dlatego Was czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to jak glosno :( trzeba jakos zakryc swoja niewiedze wiec dlaczego nie krzykiem. Stigmato duzo zdrowka Ci zycze. Zagladaj do nas, to topik tez dla Ciebie. Mam nadzieje, ze kiedys Bog otworzy oczy Twojego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×