Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Jacy bogowie?? Bóg jest Jeden:) Jezus Chrystus:) I gdyby tak każdy człowiek to do siebie przyjal i Jezusa do serca- swiat byłby inny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bóg jest Jeden Jezus Chrystus \" Wiem, że się czepiam - i jest synem samego siebie? Chociaż w sumie to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no pewnie a co
ten typ tak ma:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edia dziekuje za zaproszenie ale to troszke za daleko jakies 1500 km ale jak bede sie wybierac w te strony chetnie odwiedze moich braci i siostry w Chrystusie. Wlasciwie to bylam w sierpniu i sie zastanawialam czy tym jakis kosciol jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Belaizo taka modlitwa nic nie da .Może tylko chaos . I jest tu niespójność z tym co pisze choćby Kamelia - ty tez podobne masz poglądy z tego co pamiętam .Ale pozostanę przy Kamelii , której poglądy każdy zna , bo wiele razy je przywołuje . Kamelia uważa ze bóg to bóg i człowieka nie można do jego przyrównać - (tak na skróty ), z drugiej strony posługujecie sie modlitwą .jeśli więc człowiek nie ma mocy sprawczej to po co sie modlicie .Moc sprawcza jest atrybutem boskości , więc jeśli człowiek nie jest bogiem - prośba , którą jest modlitwa nie przyniesie efektu , drogie panie .Zastanówcie sie nad tym . tym bardziej ,że tak brzmiąca modlitwa , jak Belaizo podajesz , jest skierowana na osiągniecie wybranego efektu .A skąd pewność co Korei jest potrzebne ? Wiadomo taki stan rzeczy woła o zmianę i oczywiście ty wiesz jak ona ma wyglądać .Bawisz się w boga nie uznając własnej boskości .Paradoks .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszenie o coś ustawia nas w pozycji niezmieniającego statusu proszenia i czekania w tym proszeniu a czy dostaniemy to o co prosimy - wątpliwe .Jedyny sens ma modlitwa dziękczynna osadzona w czasie przeszłym dokonanym - ta modlitwa ma moc sprawczą . Jeśli coś możemy zrobić dla Korei to dziękować za boską pomoc i opiekę nad mieszkańcami tego kraju , dziękować za pojawienie się zmian dla nich korzystnych - coś w tym sensie . Jan Paweł II mówił o sile modlitwy dziękczynnej i miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszenie o coś ustawia nas w pozycji niezmieniającego statusu proszenia i czekania w tym proszeniu a czy dostaniemy to o co prosimy - wątpliwe .Jedyny sens ma modlitwa dziękczynna o sadzona w czasie przeszłym dokonanym - ta modlitwa ma moc sprawczą . Jeśli coś możemy zrobić dla Korei to dziękować za boską pomoc i opiekę nad mieszkańcami tego kraju , dziękować za pojawienie się zmian dla nich korzystnych - coś w tym sensie . Jan Paweł II mówił o sile modlitwy dziękczynnej i miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu - a ja sądzę, że posiadamy moc sprawczą - może właśnie o to chodzi, że mamy z niej skorzystać w tej sytuacji. Oczywiście nie chodzi mi o interwencję zbrojną. Nie dość, że widać, że takie rozwiązanie raczej daje znacznie więcej złego niż dobrego (np. Irak - chociaż, mimo że wojna jest zawsze zła, trzeba szczerze przyznać, że gdyby nie takie działanie w II WŚ, to nie wiadomo jak to wszystko by w Europie wyglądało). To dwa - jest jedno państwo, które było by w stanie tego dokonać, które nie ma w tym żadnego interesu, więc co dosyć naturalne nie zrobi tego. W dodatku nie zgodziły by się na to Chiny. Dyplomacja też w chwili obecnej nic nie jest w stanie wskórać. Nawet w sytuacji znacznie łagodniejszej i bliższej nam - Białorusi. A modlitwa - może rzeczywiście to przenoszenie energii, skupianie uwagi, czy jak robią to np. Chrześcijanie modlitwa taka słowna do własnego Boga, jest w stanie pomóc. Póki co, nie mamy wielkiego wyboru. Ale mury runą. Kiedyś na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś na pewno , mury runą .We wszystkim jest jakiś sens - nie zawsze go dostrzegamy .Ludzie którzy uczestniczą w takich zdarzeniach tez nie są przypadkowi - nie znaczy to ,ze maja w takiej sytuacji trwać .Barbarzyńska cywilizacja i tyle.Faktycznie pozostaje tylko moc mądrej mmodlitwy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja33 [ Bóg jest Jeden Jezus Chrystus I gdyby tak każdy człowiek to do siebie przyjal i Jezusa do serca- swiat byłby inny\"] Jaki niby byłby? Te 2000 lat pokazuje jaki. Dlaczego nie wyznaje że Jezus jest jedynym Bogiem? Bo nie jest. Dróg do prawdy jest wiele. Jezus jest Mistrzem-jednym z największych.ale istnieją też inni Mistrzowie Wniebowstąpieni, inne metody. Mówienie że Jezus jest jedynym bogiem, przypomina mi trochę jak chrześcijanie jeździli na wyprawy krzyżowe żeby nawracać w imieniu swojego Boga, który w ich mniemaniu był \"jedyny- brakuje tu tolerancji i miłości dla innych kultur i wyznań, smutne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kol 4:3 Bw \"a módlcie się zarazem i za nas, aby Bóg otworzył nam drzwi dla Słowa w celu głoszenia tajemnicy Chrystusowej, z powodu której też jestem więźniem,\" 1Tes 5:17 Bw \"Bez przystanku się módlcie.\" 1Tes 5:25 Bw \"Bracia, módlcie się za nas.\" 2Tes 3:1 Bw \"Na ostatek, bracia, módlcie się za nas, aby Słowo Pańskie krzewiło się i rozsławiało wszędzie, podobnie jak u was,\" Hbr 13:18 Bw \"Módlcie się za nas; jesteśmy bowiem przekonani, że mamy czyste sumienie, gdyż chcemy we wszystkim dobrze postępować.\" Jk 5:16 Bw \"Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.\" WIELE MOZE USILNA MODLITWA SPRAWIEDLIWEGO Nasz Ojciec ma moc sprawczą...my modlimy się zanosząc Jemu swoje prośby.jak do Taty. Rozmawiamy z nim jak z naszym ukochanym Tatą (Nie piszę Ojcem...lecz Tatusiem) Mt 7:7 Bw \"Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.\" J 15:7 Bw \"Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam.\" 🌻 J 16:24 Bw \"Dotąd o nic nie prosiliście w imieniu moim; proście, a weźmiecie, aby radość wasza była zupełna.\" ❤️.............................................. Rozmowa z Bogiem Ojcem Naszym.....to własnie nasza modlitwa. Rozmawiasz w domu z kimś kogo kochasz...czy nie musisz...milczenie wypełnia twój dom, twoje relacje z bliskimi, z tymi których kochasz....? Kocham Boga i modlę się do Niego....rozmawiam z Nim...ja mówię i On mówi.....to nie są monologi...Pan przemawia do tych którzy są Jego....i znają Jego głos. belaizo, będę modlić sie o chrzescijan w Korei. Bardzo poruszyło mnie to co napisałaś, \"Dla Imienia Mego nienawidzieć was będą\" powiedział nasz Pan Jezus Chrystus. \"Pierwej Mnie znienawidzili jak was\".....to wszystko prawda. Film Quo Vadis....wrzucano ich na arenę z lwami, potem setki krzyży wzdłuz drogi.....na całym świecie dziś wyznawcy Jezusa są wiezieni, bici, głodzeni...a wszystko to z powodu miłosci do Pana..... Nasza Ojczyzna jest w niebie...... Dziękuję Bogu ze daje nam spokojne jasne niebo.....że daje nam chleb i miłość. edia 🌻 Wiem...... Niech cie Pan błogosławi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"będę modlić sie o chrzescijan w Korei. Bardzo poruszyło mnie to co napisałaś, \"Dla Imienia Mego nienawidzieć was będą\" Kamelio - owszem, reżim Korei Płn. prześladuje chrześcijan, ale i wszystkich innych mieszkańców, poza garstką rządzących. Nawet szczerzy wyznawcy komunizmu są prześladowani jeśli tylko popadną w niełaskę, lub się nie załapią do wąskiego grona uprzywilejowanego betonu. (chociaż nie wiem, czy ktokolwiek może jeszcze, szczególnie tam, szczerze wierzyć w idee komunizmu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marquita Jezus powiedział \"Ja jestem drogą prawdą i zyciem i nie ma innej drogi do Ojca jak tylko przeze Mnie\" Jesli uznajesz Biblię za autorytet i za Słowo objawione przez samego Boga Stwórcę wszechrzeczy to...nie ma innych dróg prowadzących do Boga. Jest tylko Jezus. Pytanie: czy Biblia to dla ciebie słowo ostatecznej decyzji biorąc pod uwagę pytania odnośnie natury Bozej Jego woli i Jego planów...czy masz w tej sprawie inne stanowisko. Wola Boga to Jego Testament dany w Jego słowie...albo go uznajesz albo nie. Według Bozego Testamentu (Jego woli) nie ma innych Dróg, nie ma innego imienia oprócz imienia Jezus przez które moglibyśmy być zbawieni\" J 14:6 Bw \"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.\" Iz 45:5 Bw \"Ja jestem Pan i nie ma innego, oprócz mnie nie ma Boga.\" Iz 45:6 Bw \"aby poznali od wschodu słońca i od zachodu, że nie ma nikogo oprócz mnie. Ja jestem Pan i nie ma innego.\" Iz 45:18 Bw \"Bo tak mówi Pan, Stwórca niebios - On jest Bogiem - który stworzył ziemię i uczynił ją, utwierdził ją, a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył: Ja jestem Pan, a nie ma innego.\" \"to niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. (11) On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.\" (12) Dz 4:12 Bw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc jeśli człowiek nie jest bogiem - prośba , którą jest modlitwa nie przyniesie efektu , drogie panie .Zastanówcie sie nad tym .(cyt, gosia) \"Proscie o cokolwiek a stanie się wam....aby radość wasza była zupełna\" To obietnica naszego Taty...ufam Mu. Jesli słowa moje trwać w was będą stanie się wam.....Nie wszystkie modlitwy wszystkich ludzi są wysłuchanymi modlitwami....tylko tych,w których słowa Pana trwają...to wspaniała obietnica dla tych którzy kochają Jezusa Chrystusa zbawiciela naszego:):):):) Dziękuję ci za tak wiele wysłuchanych modlitw Dobry Tatusiu.❤️ i proszę za tymi których przesladują dla Imienia Twojego, daj im chleba. ciepła i Twojej miłosci...do końca. kiedyś słyszałam ze diabel robi wszystko zeby człowiek nie rozmawiał ze swoim Bogiem, że wtedy wie jak bardzo jest przegrany...bo słowa dziecka Bozego docieraja do samego Boga Komu ty służysz gosiu?, kto jest twoim panem? Wejdz do Domu Pana Boga..On czeka na ciebie...nie słuz temu który nie chce by ludze się modlili do Ojca...on jest oszustem, kłamcą i nic nie czeka cię dobrego z tym którego podszeptów słuchasz....Zaproś Jezusa do Twojego domu......On jest \"dobrym Pasterzem, który przyszedł aby Jego owce miały życie wieczne i obfitowały\" Dobry Pasterz chce dać ci duzo obfitych dni...oddaj Mu swoje serce i módl się do Niego...On cie kocha i czeka na Ciebie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Pasterz chce dać ci duzo obfitych dni...oddaj Mu swoje serce i módl się do Niego...On cie kocha i czeka na Ciebie ❤️ a wtedy stanie się cud....🌻 zobaczysz........Jezus nie zwleka i daje znać o sobie bardzo szybko:) On żyje. I odpowiada tym którzy Go szukają:) dobranoc....\"szukajcie Pana dopuki jest blisko\" Izajasza 55.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to czeka gdzie czeka
przeciez Bog jest wszedzie i wcale na nas nigdzie nie musi czekac, jest z nami od zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na zawsze. W całej rozciągłości wszystkich wymiarów - tych znanych i tych nieznanych. Miłego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ijon Tichy
Jak napisał S. Lem mistrz przenikliwego wątpienia, powstaliśmy w wyniku nieuwagi Stwórcy. Jak wiadomo wszystko we wszechświecie porusza się, między innymi spiralne galaktyki. Stwórca zmyślił się kiedyś i zapomniał zamieszać galaktyką tak by obracała się ona we właściwym tempie. W wyniku zaniedbania galaktyka przypaliła się nieco i powstały takie zgęstki, s'kwarki, a na końcu my :) W innej znowóż książce S. Lema można przeczytać relację jak to niegdyś na naszej planecie wylądowali dwaj kosmiczni hultaje, niejacy Ban i Pug :D którzy wbrew kosmicznemu prawu wylali na dziewiczą jeszcze ziemię resztki jakiejś organicznej substancji (najprawdopodobniej były to pomyje). Na dodatek, chyba Ban, splunął jeszcze w to wszystko. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ledwo minęło od tego nieszczęsnego zdarzenia kilka miliardów (ziemskich) lat i oto my jesteśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ijon Tichy
...bardzo się wstydzę, bo popełniłem karygodny błąd ---> znowuż :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ijon Tichy
Tak jest Proszę Ojca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ja w calosci zgadzam sie z pogladami Kamelii :D i widze wlasnie, ze znow odbebnila za mnie cala prace :) tak wiele moze modlitwa sprawiedliwego. Tak wszyscy mieszkancy potrzebuja Boga i Ci partyjni i niepratyjni. I chrzescijanie i niechrzescijanie. A nam Pan sprawil prezent. Dostalismy wyrownanie nadplaconego podatku :D duzo tego troche wyszlo :D bedziemy klasc elewacje. Chociaz z wierzchu bedzie moj dom ladnie wygladal. Chwala Panu, alleluja. Dzieku Ci Boze. Jeszcze sie nie zdazylismy pomodlic o srodki na dalszy remont :) to piekne jak Bog sie troszczy o swoje dzieci :) na przedpokoj wygralismy w lotto :) a teraz fiskus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samuel Langhorne Clemens
...tak, pięknie Pan troszczy się o swoje dzieci komus daje wygraną na remont przedpokoju a innych również swoich wyznawców pozwala dręczyć w Korei Płn. zaiste szczególna to sprawiedliwość i niezwykłe miłosierdzie :D (tak na marginesie trochę to jest śmieszne, nagłe odkrycie, że chrześcijanie są prześladowania w Korei Płn. przecież tam wszyscy sa prześladowani, którzy nie zgadzają się z linią partii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ a innych również swoich wyznawców pozwala dręczyć w Korei Płn. ] Może za słabo się modlili ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samuel Langhorne Clemens
Nie za słabo tylko Pan dla jakiejś przyczyny uznał, że powinni cierpieć. Pan ma swoje powody, przecież nas stworzył więc wie najlepiej co jest dla nas dobre a co złe. Cierpienie należy znosić z godnością i w pokorze, przecież gdzieś tam, jest ktoś kto z woli Pana wygrał w lotto pieniądze na remont przedpokoju i gorąco się za nas modli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wroc do strony 409 i przeczytaj post kamelii o cierpienie i zle z godziny 22:12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×