Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

no nie da się ukryć, że jest fajnie heheh :D tyko żebym się za bardzo nie przyzwyczaiła, bo potem będzie zonk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie jestem tu nowa !! w lutym miałam uraz kolana a w czerwcu arto i częsciowy uraz ACL rozpoznano , tydzień temu miałam robiony rezenans magnetyczny i wyszło chondro 2 stopień oraz chrząstka w rozsypce trzeba parę kawałków usunąć !! z dnia na dzień stan nogi się pogarsza mieszkam na 2 pietrze i nie mam siły schodzić po schodach ani wchodzić żeby nie poręcz to bym nie wychodziła wogólę z domu . mam małe dziecko też nie mogę jej nosić bo wyptcha mi kolano i ból niesamowity!!! chciałabym otrzymać jakąś jakoś poradę!! pozdrawiam wszystkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno tu cokolwiek doradzać :/ Być może pomógłby stabilizator skoro kolano jest niestabilne. Wszystko zależy też od tego czy ACL spełnia jeszcze swoją funkcje, jeśli nie - wypadołoby je zrekonstruować, bo w innym wypadku epizody uciekania kolana będą się powtarzać. A co na to wszystko lekarze? Pewnie proponują ponowną artroskopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megusia_22 lekarz już w lipcu zakączył mi leczenie stwierdził że noga sama dojdzie do siebie do 2 lat ale w sierpniu miałam konsultacje u innego lekarza i stan nogi był okropny zanik mięśnia (4) oraz zgięcie do 40* zalecił mi rehabilitacje i przez lekarza rodzinnego potem byłam prowadzona !! po zakończeniu 2 miesięcy rehabilitacji lekarz rodzinny zaproponoiwał zebym zrobił rezenans magnetyczny bo niby stan nogi jest dobry ale nie mogę nic cięzkiego nosić ani chodzić za długo bo siniaki mi wychodzo na kolanie i ból jest okropny przy kazdym gwałtownym ruchu kolano mi ucieka takie uczucie jakby mi ktoś młotkiem od tyłu uderzał oczywiście zrobiłam badanie na własny kosz !!Na rezenansie napisane jest konieczna wizyta u ortopedy i lekarz rodzinny powiedzał mi że będzie potrzebna następne arto żeby usunąć kawałki chrząski bo jest ich zbyt wiele i konkretnie sama nie wiem co mam robić ??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno powinnaś udać się do dobrego ortopedy, najlepiej prywatnie, bo wtedy podejście lekarza do problemów pacjenta zmienia się diametralnie, taka jest smutna prawda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megusia ja jestem z Bemowa Piskiego i unas dobry ortopeda to tak jak wygrana w tootka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może warto byłoby poszukać lekarza w innym mieście np. Olsztynie, Bydgoszczy lub okolicy. Niestety nie moge nic doradzić, bo jestem z przeciwnego końca Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje ci bardzo !! mam skierowanie do senatorium i mam taka cichą nadzieję ze tam mi tą nogę doprowadzą do porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najważniejsze jest określenie czy więzadło krzyżowe jest wydolne i spełnia swoją funkcje, bo jeśli nie to wszystko może się okazać syzyfową pracą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megusia wiem i chciałabym w tym roku zrobić porządek z tą noga żeby następny rok się nie ciągać ale do ortopedy mam termin na 28 listopada najwcześniejszy termin a wyjazd do senatorium na 29 i nieiwiem czy mi się uda przesunąć termin senatorium bo mi nie jest na rękę jechac wychdzi mi tam świeta spędzić bez dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megusia ten lekarz niby jest dobry to ten który pokierował mnie na rehabilitacje !! ale wiem że on w szpitalu wojskowym pracuje na oddziale można go złapać i jutro jadę cały dzień poświęce może mi pomrze bo tak to jestem w takim małym dołku !! koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak są wolne części chrząstki, to trzeba je usunąć. Megusia, taping dalej na kolanku?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściągnęłam dziś z rzepki, został mi jeszcze na drugiej nodze na zginaczach. Skończyłam rehabilitacje! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co. Wczoraj czułam w kolanie tak jak po zastrzyku jak mi lekarz wstrzyknal 3 ampulki Zeel T. To jest normalne ze czasem czuje taka \"pełność\" w kolanie? bo to nie pierwszy raz, ale wczoraj pierwszy raz tak bardzo to czulam... I teraz tak sie zaczelam zastanawiac czy to jest normalne przy chondromalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha, jak tak nie czułam. Pełność czułam jedynie po zabiegu przy opuchliźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mialam teraz uczucie jak po wstrzyknieciu zastrzykow... A no i wczoraj jakos nie przeciazylam za bardzo kolana bo malo chodzilam... to zauwzylam jak pobieglam jakies pare metrow do tramwaju... i chyba po tym biegu to zauwazylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miewam takie uczucie pełności kolana, zwłaszcza jak kucam, taki jakby wewnętrzny obrzęk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie... jak wczoraj kucalam to tez jakos pelno mialam czegos w kolanie... a jak chodzilam czy stalam to ta "pełność" czulam na dole kolana, na wysokosc blizn po artroskopii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja wam zazdroszcze ze wogole mozecie kucac:(( ja czekam na rezonans obu kolan i na usg miesnia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra, już myślałam, że o nas zapomniałaś. Miło cię widzieć znowu:) Co z kolanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie zapomnialam tylko nie mam czasu;/ teraz tez nie mam juz czasu zbey wszystk opisywac;/ jak dostane wyniki to moze wpadne;) mam nadzieje z dobrymi wiesciami choc nic na to nie wskazuje;/ 3majcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Hinter sama nie wiem...wczesniej bolalo mnie jedno kolano a teraz oba to jakas targedia jest...w dodatku nie mam woogle czasu zeby sie leczyc nawet na rehabilitacje u siebie z ledwoscia znajduje czas...zobacyzmy co pokaza wyniki badan mam nadzieje ze to stan przejsciowy i po jakims leczeniu farmakologicznym pzrejdzie bo inaczej chyba sie zabije;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra, no ale czujesz,że ostatnia artro ci pomogła czy raczej zaszkodziła? Do lekarza jeszcze jeździsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×