Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Teraz tak mi się przypomniało, że właśnie można spróbować okładów, na głowę, zalecają też np. otworzyć w sypialni okno i położyć się w całkowicie wyciszonym pokoju, ale tak żeby nikt nie przeszkadzał!!! Można też posmarować skronie amolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojoj, cos tu sporo chorób się uaktywnilo. Jakis pogrom. Wiem, ze na ból głowy mozna APAP, Eferalgan rozpuszczalny i Amol. Tuncia, czy moge Ci wysłać zdjęcie do zamieszczenia? Plizzz... A u mnie wali od rana śniegiem. Taki mokry z deszczem. Paskudna pogoda. Brr. Wybylam na zakupy i załamałam sie moim rozmiarem. Na to konto z rozpaczy zjadłam paczke Jeżyków kokosowych. Ups. Mój Antonio mało ruchawy jest i oczwiście się martwie, jak często czujecie swojego malucha? Marteczkoo, mam nadzieję, ze gorączka spadła i czujesz się lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dzidzia jakoś tak z przerwami fika, wczoraj cały dzień nic nie czułam, dzisiaj też jeszcze nie. A tak to w piątek, sobotę po kopniaku, w niedzielę nic i w poniedziałek rano tak wyraźnie poczułam trzy kopniaczki:), może dlatego że na pusty żołądek, wczoraj koło południa też, ale za każdym razem jest to raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku witam nowe mamusie 🌻 No widzę, że nie tylko ja kłócę się z mężem (odpukać ostatnio jest lepiej). Ja to kilka tyg temu tak się na niego wkurzyłam, że z podusią wylądował w dużym pokoju. W nocy wrócił, ucałował, przeprosiliśmy się i już nawet nie pamiętam o co chodziło, ale i tak straszliwie to przeżyłam no i maleństwo też to odczuło. Poza tym wyrzucenie go z łóżka kiedyś w ogóle do głowy by mi nie przyszło. Dzięki za słowa otuchy odnośnie nieprzybierania na wadze. Zapytałam o to mamę i okazało się, że ona pierwszy ciuch ciążowy w 5 mcu założyła. Co prawda była drobniejsza ode mnie, ale może gdzieś w genach mam to zapisane. Lusia współczuję stanu zapalnego, osobiście tego nienawidzę bo strasznie się kiedyś męczyłam z grzybicami itp, jak się ostatecznie okazało wszystko przez tabletki antykoncepcyjne, ale miałam też nakaz ograniczenia słodyczy, które temu sprzyjają. Tak więc wszelkimi zasobami słodkości nakarm męża, zastosuj się do zaleceń lekarza i myśl pozytywnie. Lusiu nie jestem pewna czy już o tym nie pisałaś, ale czy możesz opisać jak dokładnie się to zapalenie objawiało. Sama dziś się lekko zestresowałam bo po porannym siusiu na papierze miałam jakąś wydzielinę, która podchodziła pod kolor zielonkawy buuuu :( (wydzielinę mam zawsze, ale białą). Kilka dni temu coś mnie tam swędziało i jak się kochaliśmy to jakby lekko piekło więc już poprosiłam mamę o umówienie mnie z moim polskim ginekologiem. Lecimy za tydzień więc mam nadzieję, że się nie pogorszy. Wszystkim kaszlącym i zakatarzonym mamusiom życzę mnóstwo siły w zwalczaniu zarazków, wirusów i wszelkiego innego świństwa, które was męcz 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale numer co ja piszę wczoraj do południa, też :( Nie wczoraj nic nie kopało, coś mi się dni mylą !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje maleństwo wczoraj też nie dawało znaku, ale ja wybrałam się na 5 godzinne łażenie po sklepach i byłam padnięta więc ono może też. Normalnie to daje znać o sobie wieczorkiem jak się kładę spać i leżę na plecach. W niedzielę i poniedziałek oprócz wieczornego pokazu brykało także popołudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilmach oczywiscie przesyłaj:) Jesli komus jeszcze czegos nie odpisałam co do bloga to prosze upominajcie sie bo moja skleroza sie pogłebia:P Wy tez macie taka skleoze w ciazy? Pimach ja nadal nie czuje kopniec. Poczułam tylko tego jednego dnia i znowu spokoj. Takze moze tak ma byc. Czuje jakies bulgoty ale ginekolog powiedział ze to raczej nie ruchy. Acha a wtedy co raz poczułam to akurat siedziałam podkulona i chyba dlatego dzidzia stwierdziła ze w koncu sie ujawni bo bo jej nie wygodnie:P Jak zajrze do lodowki to wam napisze jakie ja mam globulki na stan zapalny i swiad w pochwie. Bo tez u mnie to czeste obiawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP - jesli zielonkawe uplawy to raczej jakies bakteryjne zapalenie, jesli biale grudkowate to grzybiczne - no ja nie mialam ani takich ani takich, uplawy w normie, ale swiad, pieczenie, zaczerwienienie - to co lek mi dal to na grzybiczne przypadlosci, wiec jakiegos grzybka tam dojrzal ;). Widze, ze te dolegliwosci to prawie ze norma w ciazy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do globulek - to mam nystatyne, i jeszcze jakas masc - o tej pisalam, ze nie jest polecana dla kobiet w ciazy. Nystatyna chyba lagodniejsza bo nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wplywu jej na plod .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrwoka, zdrowka i jeszcze raz zdrowka, zarowno w gornych partiach ciala jak i tych dolnych :-) Kiedys tez bralam i Nystatyne i Sterovag, wiec nazwy mi sa znane. Ja poki co zadnych swinstw nie odczuwam, tfu tfu. Po tej goraczce u mojej cory w koncu wzielam sie w karby i dzis zapisalam ja do nowego pesiatry, bo po przeprowadzce nie bede jezdzila kawal drogi do \"starej\" p. doktor. No i tak sie z tym bujalam, bujalam - a chodzi glownie o to, zeby wypelnic u nowego lekarza papierek, zeby mogli dostac od starego wszystkie dokumnety itp dotyczace mojej cory. Na szczescie, poprzednia pediatra polecila mi pare nazwisk z aktualnej mojej okolicy i trafilam chyba na fajna lekarke, maly gabinet, bez czekania, no i p. doktor nie zapisuje natybiotykow tak \"z automatu\" :-) Cieszy mnie to, bo jak dotad moja cora nie nalezy do tych chorowitych, w ciagu 3 lat tylko raz dostala antybiotyk i w sumie to wole lekarza, ktory zbada wszystko niz bedzie faszerowal z miejsca prochami. Gdy trzeba - to mus, nie wylecze jakiegos powaznego chorobska domowymi sposobami, nie bede sie zapierala zadnimi lapami bezmyslnie :-D Moj maluch coraz aktywniejszy sie robi. Teraz tez fika. Ale na poczatku tez tak bylo, ze zadko go czulam, nwet raz na pare dni. Ale jak wczoraj sobie poczyatalm, ze w tym 20tym tyg, razem z noakami moze miec juz 23 cm, to sie wcale nie dziwie, ze jak sie rozprostuje to beckuje tu i owdzie :-) Wszystkie sie doczekacie, zobaczycie. A jak wam sie trafi \"nocny\" bokser to jeszcze mile potesknicie do rpzespanych spokojnie nocek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki 3010
Witam wszystkie przyszłe mamy! Poczytałam wasze forum i postanowiłam się dołączyć. Zwłaszcza, że na brak czasu nie narzekam bo od dwóch miesięcy siedzę w domku i patrzę jak mój brzusio rośnie! Jestem z Poznania, mam 26 lat, termin 25.06, obecnie 16 tydz. i 4 dni. Podobno będzie synek! Co do nystatyny to moja pani doktor przepisała mi ją nie dalej jak wczoraj chociaż żadnych objawów infekcji nie mam oprócz dwa razy odczutego bólu w dole brzucha, wyniki w normie, więc tak się zastanawiam brać czy nie brać. . . ale lakarz chyba wie lepiej . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie mogę spać :( Zaczęłam się zamartwiać tymi upławami - są jednak żółte i mam podrażnione wargi sromowe. Mój gin z Poznania nawet na prywatną wizytę może mnie przyjąć dopiero 26 stycznia-a lecę już za tydzień. Tu w UK to nawet nie wiem gdzie jest ginekolog. Jest to nie do pomyślenia w Polsce, żeby ciężarna nie widziała się z ginekologiem. Czuję, że jutro pójdę do GP, który zapewne, za przeproszeniem gówno mi poradzi skoro ciążę u mnie stwierdził ,tylko dlatego bo powiedziałam, że test mi tak pokazał. Idę spać bo im więcej szperam po necie tym gorzej. Dobranoc i przepraszam za mój ton, ale emocje i strach o maleństwo robią swoje. Mam nadzieję, że niepotrzebnie panikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_czekoladko, jak po wizycie u gin. Wszystko ok? Witam nowe Czerwcówki. AniaP- nie martw się, dzidzi pewnie nic nie będzie. Trzymam kciuki za wizytę, żeby udało się kogoś kompetentnego złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś sie pytał o szkołę rodzenia. Ja rozpoczynam zajęcia w połowie lutego, więc tak ok. 25 tyg. Mają trwać 5 tyg., dwa razy w tyg. Zobaczymy. Miejscu u nas jest pod dostatkiem, więc mam spokojnie do tego podchodzić, wszystkie ciężarówki, które się zgłoszą, będą na zajęciach, najwyżej będzie więcej grup. W grupie jest ok.4-5 par, więc super. I najważniejsze- szkoła rodzenia jest tuż pod moim domem, więc nie będziemy nigdzie wyruszać przez zatłoczona WWę. :) Szczerze mówiąc, to nie mogę się już doczekać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo, dziękuję już dobrze;-) tzn. lekarz mnie nie badał ginekologicznie (Was bada na każdej wizycie, bo ja sie zdziwiłam?) ale słuchał serduszka, powiedział, ze nie mogę sie tak forsować, że takie bóle bedą jak się przedźwigam itd...czyli standard. Serduszko pieknie biło, dzidziuś kopie jak szalony, wiec chyba wszystko ok;-) a ból brzucha przeszedł po odpoczynku..;-) Ostanio tak mnie kopnął mocno, że aż mnie zabolało;-) ale to tylko raz, niestety mojego meża nie było w pobliżu, a takiego kopniaka napewno by poczuł;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06.....................................Warsza wa Mum2be..............30....2.06.......................................Katowice Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Dunia77.............31....4.06..................... ......................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06...................... .........Zabrze/Śl ąskie Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.................... ........................Łódź Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06...................... ............... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...14.06................... .........................śląsk Shila2...............25...15.06................... .....................Szczecin Mama E.............39...15.06.............................. ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06.......................... ..........BielskoBiala sztorm..............33...15.06.......................... ........podbeskidzie mantraelle..........34...15.06.......................... ..................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06......................... . .........Sochaczew kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk polka1983...........25...20.06................... .......................Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................28...21.06.................. .................UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.................. .........................Śląsk myszka79...........29...23.06..................... .........................UK loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tunciu
Mnie przy pierwszym dziecko co wizyte badano ginekologicznie. A teraz mam inna ginekolorzke i mnie zbadała tak tylko na poaczatku. Teraz mierzy mi metrem obwod brzucha i tetno dziecka i cisnienie. Ja nadal sie kuruje. Juz głos mi odebrało. Gardło piecze mnie bardzo. Niki juz czuje sie duzo lepiej. POZDRAWIAM i zycze wszystkim duzo zdrowka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kobitki, co sie dzieje? Jakas epidemia czy co? Kurujcie sie kochane (AniaP, koniecznie do lekarza! A u GP kloc sie o natychmiastowe skierowanie do gian, ewentualnie, i wg mnie to najlepsze wyjscie idz od razu do szpitala na wydzial maternity, nie zapomnij notatek ciazowych, i nawet jak cie nie zobaczy gin to polozne i tak wiecej wiedza niz GP!), trzymajcie sie, odpoczywajcie!!! Witam tez nowe Czerwcowki! Ja mam troche zamieszania w pracy, zawalona jestem okropnie. Na dodatek, wezma na zastepstwo kogos z agencji, wiec bede musiala tego kogos szkolic ... :o juz pisze ksiege procedur, bleeee, ja takiej pracy nie lubie! U mnie w domu tylko chlopak jest chory i w lozeczku sie grzeje, natomiast my dwie kobitki na dosc dobrych obrotach. Od kiedy zaczelam podawac tran malej widze ze nawet zwykly katar sie jej niezbyt trzyma :) A co do antybitykow to jestem tego samego zdania co Dunia, na szczescie tutaj tez latwo ich nie zapisuja a nasz pediatra tylko kiedy to juz jest konieczne (mala miala w zeszlym roku dosc powazne zapalenie oskrzeli). Duniu, a co podajesz twojej na bol brzuszka? Ja jeszcze nigdy nie probowalam z moja herbatki rumiankowej, moze dlatego ze sama niezbyt lubie. Wczoraj od mojej slodkosci dostalam pierwsza odpowiedz-pytanie \"dlaczego?\" - no to teraz sie zacznie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki3010
AniuP rozumiem twoje zaniepokojenie! Ja chodzę do lekarza w Poznaniu do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ale mają podpisany kontrakt z NFZ więc za wizyty nie płacę. Przyjmuje tam dwóch lekarzy, oboje są mi znani, mogę ich polecić i sprzęt mają bardzo dobry. Oczywiście też ciężko czasami się dostac na wizytę nie wiem jak teraz na początku roku, ale zawsze można spróbować, Pani w recepcji jak się ją pomęczy to stara się gdzieś wcisnąć kolejną pacjętkę. Jakby Cię to interesowało to pisze namiary ul. Wojskowa 1b/15, tel. 506298115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kurujcie się :(dużo Was chorowitki ja dzisiaj na większych obrotach,mój chrześniak ma urodziny jako rodzinna ciotka od ciastek,piekę:) Pimach przysięgam ,że na nowej fotce nie poznałabym Cię...szok wg mnie zmieniłaś się i to bardzo no i na pierwszej taka poważna wyszłas a na drugiej uśmiechnięta. Mieszkasz w Bielsku?Przejeżdzam przez Bielsko jak jedziemy na moją ukochaną Magurkę do Wilkowic buziaczki wszystkim👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec, w temacie antybiotyko, moja mala od wczoraj wlasnie jedzie na slabej, dziecinnej amoxycylinie :-o Rano poszla do przedszkola, a ja w miedzyczasie zapisalam ja do noej pediatry. No i po przedszkolu okazalo sie, ze goraczka znowu idzie w gore i brzuszek znowu boli. Wiec do lekarza, bo po porannej rozmowie z lekarka podejrzewalam strepsa (czyli cos jakby angine ropna po polsku, bo to bakteryjne zapalenie gardla, w ktorym na migdalamch wychodzi \"osad\"). No i mimo, ze mala nie miala zadnych objawow na migdalach (a temp miala prawie 40C :-o ), test z gardla pokazal, ze bakterie sa i trzeba to swinstwo leczyc. Glownie to chodzi o to, zeby to nie przeszlo w cos powazniejszego, no i wyczytalam, ze jesli bez antybiotykow by bylo, to ona po chorobie swojej, juz bezobjawowo, moze jeszcze zarazac przez nawet 3 tyg! TO ja dziekuje, miec taka wylegarnie w domu, szczegolnie teraz :-D No i jej zdrowko najwazniejsze, wiec sie kuruje. A co do bolu brzuszka - nigdy nie bolal jej tak porzadnie. Nawet teraz, jak sie od czasu do czasu skarzyla, ze boli to od razu szla na nocnik i konczylo sie jakims baczkiem, wiec raczej zwalalm to na kupke. A tu prosze. Wiec w zasadzie to nawet nie wiem co mialabym jej dawac gdyby ja normalnie rozbolal. Natomiast jesli bylaby to sprawa wirusowa, jakies rozwolnienie, wymioty itp bez inncyh objawow to wiem, ze najlepsza dieta na takie sprawy to cola i paluszki badz krakersy (tak, nawet pediatrzy to \"stosuja\"). Proby z zilokami zakonczylam dawno, jeszcze jak byla niemowlakiem. Po herbatce koperkowej, ktora miala pomoc na brzuch, mala dostala takiego powera wrzaskowego, ze herbatka wyladowala w koszu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach_____ w usmiechu ci zupelnie inaczej! Super wygladasz no i chyba mniej sie boisz, bo skoro fotka brzuszkowa 🌼 Ja w kazdym razie kciukasy nadal trzymam za twoje malenstwo. Aha, no i na fotce b. spodobal mi sie obraz na scianie, za toba :-) Pewnie dla mnie geograficznie nieosiagalne, ale co to jest i skad? Musze cos fajnego wypatrzec sobie na sciany, bo pusto poki co u mnie bardzo. To co mam ze starego mieszkania, poprostu zginie na tych przestrzeniach i do duzego pokoju musze wlasnie takie duze cos zakupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to stuknela mi dzis polowka ciazy :-) Jeszcze drugie tyle przede mna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny, co tak pusto u nas? Czy wiecie dlaczego w ciązy nie można rąk do góry podnośić? Mi np. kręci się w głowie jak tak robię, wiec chyba coś dzieje się z krążeniem ale czy to może dzdziusiowi zaszkodzić czy to jakiś zabobon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to nie wiem czemu ale wiem, że obydwu naraz rąk do góry nie można podnosić bo się ciśnienie w brzuchu wytwarza i może być to szkodliwe dla dziecka. Ale nie wiem na jakiej to zasadzie działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam, że to może dziecku zaszkodzić. Moja mama mi zawsze mówiła, że nie wolno rąk podnosic bo dziecko owija sie pępowiną i może sie udusić (pod koniec ciąży). Może to prawda bo moja ciotka myła okna a przy porodzie okazało się, że dziecko owinięte jest pępowina wokól szyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×