Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość tesa 36
xplosion ja pewnie wybiele zabki ale ty nie musisz natura obdarowala cie pieeeeeekna biela zabkow 5 listopada ide do orto mialam nadzieje ze do sylwestra zamkna mi sie te szpary po 4 ale z tego co widze bedzie to dopiero okolo marca kwietnia trudno..............pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastosowałem kilka razy paski whitestrips :P Dlatego mam białe, więc mogę te paski z czystym sumieniem polecić. A tymczasem uciekam na uczelnie. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Witam, wszystkich, super że robi się nas coraz więcej :-) Dziewczyny z 21 lipca, jak tam u Was? U mnie poprawy bardzo kiepskie w pierwszym miesiacu tylko widziałam jakies konkretne zmiany a teraz już ich nie widzę...:/ Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zamykania sie dziur po ekstrakcji tez wątpie ze w 3 miesiace sie wszystko zamknie przeciez to bardzo długotrwały proces by kazdy ząbek przesunąc w kierunku miejsca gdzie już tego ząbka nie ma. Ja mam dziury giganty po 6 i po miesiacu nic nie drgnęło ;| Odechciało mi sie narazie patrzeć na moje zęby... Nie widze nawet minimalnych zmian ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) No... prawdę mówiąc też mi się to dziwne wydawało, że 3 miesiące... ale dwa razy w krótkim czasie usłyszałam to samo od dwóch niezależnych osób :) Może im po prostu chodziło o to, że będą mało widoczne te szpary? A może to też ma wpływ jeśli nie ma tych czwórek na dole i na górze? Nie wiem :) W sumie to mi jakoś specjalnie te szpary nie przeszkadzają :P Radzio mój mówi, że wyglądam jakbym z przedszkola uciekła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde prawa dolna 6tka mnie boli, a najlepsze jest to,że nie mam jeszcze na dole aparatu. Ten ząb jest trochę skręcony do środka, a odkąd góra mi się poszerzyła, naciska na ten ząb,który jeszcze bardziej skręca mi się do środka. Boję się,że zanim będę miała dół odrutowany, to zjem tą 6tkę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
własnie przeczytałam pewien fragment w necie, o leczeniu stałym aparatem: *Czy podczas leczenia mogę jeść i gryźć wszystkie rodzaje pokarmów? - Nie. W czasie leczenia aparatem stałym, pacjentom nie wolno jeść słodyczy (zwłaszcza lepkich), sucharków, grzanek, orzechów, chipsów, nasion, surowej marchwi i innych twardych pokarmów, które mogą oderwać zamki, ściągnąć pierścienie i zdeformować metalowy łuk. Nie wolno też żuć gumy. a ze mnie taka słodka dziurka... :( lubię krówki jeść, żuć gumę też lubię... ehh na co ja się decyduję... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde,a ja czipsy wpierniczam. i uwielbiam wszystko co czekoladowe, ale jakoś po założeniu aparatu coś mnie zniechęca- myśl,że cukier mógłby się dostać w te zakamarki aparatu, gdzie nie dotrę szczoteczką,a potem jakieś przykre niespodzianki po zdjęciu. parę dni temu miałam ochotę na orzechy i chyba z pół godz mieliłam 1 w buzi, bo nie mogłam przegryźć , no i cała się przy tym ośliniłam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I oto Olus zgłaszam się - ja dziewczyna z 21 lipca :D No i dyskusja o dziurach po ekstrakcji - ja już 3 miesiące z aparatem, dziury są nadal, chociaż mniejsze bo trojki ( tak jak u xplosion) wsuwają się pomału na miejsce wyrwanych 4. Na następnej wizycie orto powiedziała że będziemy zamykać te szczeliny.. No i ja dalej oponuje aby miejscem spotkania był Poznań :) I mam nadzieje że xplosion potrafi głośniej krzyczeć na ten temat niż ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jem wszystko :P Tylko bardzo długo i bardzo uważnie... no i jak już cos mam przegryźć to tylko tylnymi zębami, gdzie nie ma już aparatu :) Wczoraj to nawet zjadłam czekoladę z orzechami i cukierka wyssałam... oczywiście zaraz potem szorowanko :) W ogóle to dopiero trzeci dzień, a mi już od mycia zębów jakieś uczulenie koło buzi wyszło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jem wszystko :P Tylko bardzo długo i bardzo uważnie... no i jak już cos mam przegryźć to tylko tylnymi zębami, gdzie nie ma już aparatu :) Wczoraj to nawet zjadłam czekoladę z orzechami i cukierka wyssałam... oczywiście zaraz potem szorowanko :) W ogóle to dopiero trzeci dzień, a mi już od mycia zębów jakieś uczulenie koło buzi wyszło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
a ja jak tak to wszystko czytam i pomyślę sobie ze za 8 dni będę zadrutowana to mnie ciarki po plecach przechodzą... ale z dwojga złego trochę schudnę jak nie będę jadła tyle słodyczy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie zglebiam w pielegnacje zebow i czytalam ze niektorzy robia fluoryzacje zebow... mnie orto nic o tym nie wspominiala, a jak to jest z Wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieknie! zostawic Was na chwile, a naprodukujecie tyle, ze pozniej pol dnia trzeba czytac zeby wiedziec o czym teraz mowa :P paski wybielajace moge sama polecic choc podczas ich uzywania zeby sa troche wrazliwe. na razie z nich nie skorzystam, wiadomo-aparat, ale jak go zdejme pewnie zafunduje sobie profesjonalne wybielanie jesli bedzie taka potrzeba :) co do produktow wybielajacych jak pasta czy plyn, mysle, ze maja zbyt slabe dzialanie aby sprawdzic, ze zeby sie rozjasnia, a pod zamkiem nie. z drugiej strony moga troche podrazniac szkliwo. tak czy siak uwazam, ze okresowe ich uzywanie podczas leczenia szkodliwe nie powinno byc ;) ja jem slodycze i jesli zeby nie bola to tez twardsze produkty jesli mozna je takimi nazwac (skorki od chleba nie jem od zadrutowania, bo nie daje rady :O ) nigdy nie bylam fanka krowek wiec tesknic za nimi nie bede :P agentka jest slodka dziurka, no prosze :D :P ja o fluoryzacji tez czytalam, ale orto nic nie wspominala. za to mowila, ze piaskowanie wykonuje sie normalnie, bo nie dosc, ze usuwa osad to jeszcze doczyszcza aparat, niestety puki co sie nie kwalifikuje bo mialam robione nie dawno. a chcialam sie zalapac zeby doczyscic zeby miec pewnosc, ze wszystko ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszala aparatka
Oj tyle zeczy bede musiala sobie odmówić...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla aparatko: nic nie bedziesz sobie musiala odmawiac ;) ja tez na poszatku myslalam\"koniec z tym, z tamtym\", bo tak pisza, tak radza. w praktyce niczego nie trzeba sobie odmawiac poza produktami bardzo twardymi, chyba, ze Cie nie boli to i takie mozesz gryzc. wszystkie pozostale mozna jesc, tylko trzeba pozniej umyc zeby. nic sie nie martw. kazdy sie napoczatku przejmuje,a po miesiacu zapomnia, ze nosi aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie jedynie odmawiam karmelu i słodyczy z karmelem, sezamków, orzechów, mocno spieczonych zapiekanek, tostów i ZUPEK CHIŃSKICH oraz KUBKÓW GORąCYCH ze względu na to, że nosze aparat kosmetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi to tak jak ja, ale z wymienionych przez Ciebie rzeczy to jedynie za jedna zupka chinska tesknie. reszta moglaby dla mnie nie istniec :) poza tym jak pomysle o skladzie takiej zupy to od razu mi lepiej, ze jej nie jem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ida-corrida śliczny masz ten aparacik:) te gumeczki fioletowe to ciemny czy jasny fiolet?? Bo chce takie same !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja i Setsi nosimy krysztalki,a do nich sa jasne z reguly biale albo przezroczyste gumki, ktore od takich "specjalow" lubia sie przebarwiac. we wszystkich innych niekosmetycznych modelach sa dozwolone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do was nosze aparat juz 2 i poł roku najwyzszy czas zdjać moje zeby wygladaja jak na zdjeciach powyzej co prawda jakos jst tragiczna ale nie mam innnego aparatu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75f091b12cba6429.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f26443ab0139f043.html a tam wygladało to mniej więcej w 1,5 roku temu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/927a6a97637711ae.html moja orto chce juz konczyc leczenie a mnie sie nadal nie podoba mam wrazenie ze 2 sa wcisneite ale ona powiedziała ze miałam dośc silne stłoczenia i po prostu te dwójki moga do konca nie wyjsc wszystcy mi mówia ze jest ładnie więc prosze was kafeterio o ocene!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - mnie jedynie brakuje gorącego kubka z Knorra - gulaszowej :)mmm pychotka:) Już sobie obiecałam że dzień przed wizyta kontrolną sobie ją zaserwuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarada - ciężko jest mi ocenać po tak niewyraznych fotkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheerful wow dzięęęęki! ciemny fiolet, jest trochę taki perłowy, ale następne wezmę róziowe, żeby z daleka je było widać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi ja tez \"zakazane\" potrawy zostawiam na ostatni dzien przed wizyta ;) serda fakt nie wiele widac na tych fotkach i trudno powiedziec, ale zabki wygladaja w miare ladnie na tyle na ile widac. ciezko osobom postronnym oceniac wiec jesli masz watpliwosci moze udaj sie na konsultacje do innego orto co o tym mysli i szczerze porozmawiaj o swoich obawach ze swoja orto, moze je uwzgledni w leczeniu. dwa i pol roku sporo czasu wiec moze juz wszystko jest ok. nikt nie wypowie sie lepiej niz lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no może troche;) bielsze dzieki za ocene wiem ze tragiczna jakos ale mam aparat VGA :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×