Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Quleczka

KOMU UDAŁO SIĘ WYJŚĆ Z NAŁOGU NADMIERNEGO WYCISKANIA/OCZYSZCZANIA TWARZY??? cz.2

Polecane posty

A Qleczka nie boisz się stosować tak sam na własną ręke kwasów...? dziś sobię znów stawiam plusa:) a może za 5 plusów sobie zrobię jakąś nagrodę:) może jakaś bluzeczka albo ogromne ciasteczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
an - ja nie zamierzam stosowac mocnego stezenia - takiego jak w gabinecie ani nawet w przyblizeniu podobnego :) zamierzam zrobic tonik, taki do normalnego stosowania na skore 5%, ktory teoretycznie moze np. przygotowywac do peelingu :) no i na poczatek i tak posmarowac nim nie twarz tak na wszelki wypadek :) no, a pozniej jak zobacze jak to dziala i jak wyglada to moze zrobie na przyklad 7% , ale to i tak daleko od wielkosci typu 20 czy 40% jak w gabinecie :) -------------------------------------------------------------------- Opis: tonik o 5% zawartości Kwasu migdałowego. Działa delikatnie złuszczająco, nawilżająco (Kwas hialuronowy) oraz antybakteryjnie. Odpowiedni szczególnie dla cer trądzikowych i tłustych (zmniejsza i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, likwiduje wypryski) oraz dla cer suchych, zwiotczałych i zniszczonych nadmierną ekspozycją na słońce. Wspomaga likwidację przebarwień i śladów po trądziku, rozjaśnia i rozświetla cerę. Zwiększa skuteczność działania innych preparatów kosmetycznych - skóra przygotowana kwasem lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kolejnych nakładanych preparatach pielęgnacyjnych (np. retinoidy). Zastosowanie: nasączyć tonikiem płatek kosmetyczny, następnie przetrzeć twarz, szyję i dekolt. Stosować na dzień lub na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym celowo wybralam kwas, ktory mozna stosowac caly rok, nie wywoluje zaczerwienienia, dodatkowo dziala antybakteryjnie, jest tez do cery naczynkowej i w ogole :) no i naprawde sporo o tym poczytalam w watku o migdale na wizazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
Rany przyspieszyly gojenie. Terapeutka stwierdzila ze doskonale sie kamufluje bo nic niepokojacego na mojej twarzy przez dwa lata nie zauwazyla temu i nie pytala ale ze to wspaniale ze wreszcie to z siebie wyslowilam. Kupilam mydlo siarkowe do pleckow i acnederm do czola i dekoltu. Czy acnederm odbarwia tkanine tak jak benzacne? Kto mi powie? Quleczka, nasz Ty mgr chemiku, powiedz! A mazidla sa bossskie.. Zostane fanem. Jak tylko internet normalny podlacza zabieram sie za edukacje. Po raz kolejny dziekuje Wam ze jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
Kupilam tez persen na nagle skoki nerwowosci ;-) Gojenie pewnie jest lepsze bo ostatnio zarzucam paste cynkowa tormentiol i masc z wit a - zaleznie od stanu danego kawalka ciala. A kasy wciaz brak, a ja tu dopiero na etapie prob i bledow. Ale nic to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
Dzieeeki, Chemiquleczko! A robienie sobie zdjec po masakrze - chocby komora - to terapia pewnie szokowa, ale rozwazam to, rozwazam.. Moze lepszy straszak niz wykrzyknik.. Taki folderek z fotosami, pomyslcie tylko.. Odechciewa sie, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quleczka dzięki za info :) ja używam kwasów o średnim stężeniu a ponadto ich ph jest niższe niż średnia dla tego rodzaju kwasów Skuteczność działania eksfoliacyjnego kwasów hydroksylowych zależy od mocy kwasu, którą określa parametr pKa danego kwasu (który jest wartością stałą dla danego kwasu)Dlatego stosując kosmetyki zawierające kwasy hydroksylowe należy zwrócić uwagę na informację dotyczącą pH danego preparatu (które jest wartością zmienną, zależną od sposobu jego produkcji) i które powinno mieścić się w skali 3-4 dla AHA. Im wyższe pH preparatu tym jego moc eksfoliacyjna jest mniejsza i kwasy w nim zawarte działają głównie nawilżająco. Moja maseczka ma ph 2,37. Dobrze wiedzieć,jak działają te kwasy :) Nawet gdybym chciała używać ich częściej niż co kilkanaście dni,to moja skóra by się zbuntowała ;) po peelingach trzeba dać jej czas na zregenerowanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zapomniałam dodać: Największe działanie biologiczne wykazuje taki preparat, którego pH jest niższe od pKa danego kwasu w nim użytym.Dla kwasu glikolowego pKa wynosi 3,83. Skoro ph mojej maseczki wynos 2,37,to działanie kwasu jest wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane :) dzisiaj już mi nieco lepiej...ale wczoraj przepłakałam cały wieczór..potrzebowałam takiego oczyszczenia chyba. tylko , że dzisiaj wyglądałam jakbym z tydzień nie spała, miałam mega opuchnięte powieki - rano wyglądałam potwornie po prostu..a w szkole rzeczywiście musiałam ściemniać, że nie spałam :P .. niestety przez mój poranny wybryk zmarnowałam szansę na plusa. ba! zasługuję na: !!!! . Że też rano zachciało mi się kombinować... co za pomysł! Rzadko mi się to w sumie zdarza, heh. Popraiałam wczorajsze wyciskanie :o .. ale przejdźmy do nieco ciekawszych kwestii :) byłam dzisiaj u derm. jak wiecie... co mnie bardzo zaskoczyło pani stwierdziła, że jest lepiej (szkoda , że ja tego nie widzę :P) i tak: dalej mam stosować akneroxid L - z czego się zresztą bardzo cieszę, polubiłam go, na noc aknemycin plus - na te gule nieszczęsne...i zapisała mi jeszcze bactroban - to na jednego ropniaka...tylko , że teraz jest już on czerwoną plamą, więc nie wiem czy smarować...jeszcze nei czytałam ulotki nawet... jeśli chodzi o derm. to tyle....mam się zgłosić za ok. 6 tyg. .. i bym zapomniała!! dzisiaj zrobiłam interes życia normalnie! :D otóż stwierdziłam że zaszaleję (pozbawiając się pieniędzy do końca) i kupię effaklar k - la roche posay, za duży to on nie jest, a kosztuje ponad 40 zł...tyle, że miałam farta i kupiłam go w tej samej cenie z żelem do twarzy w zestawie :) .. jutro nie idę do szkoły, odpoczywam (czyt. biorę się za naukę)... mam nadzieję, że moja skóra też wypocznie i zdąży się zregenerować - muszę się pozbyć różowej plamy znad brwi do studniówki :o .. pozdrawiam, gratuluję wszystkim wytrwałym 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lwiczka - no to faktycznie masz chyba dosc zluszczajaca ta maseczke, choc to pewnie zalezec musi jeszcze od stezenia kwasu nie tylko od ph :) goh 2 - la roche czesto ma rzeczy w zestawach albo daja jakies gratisy :) a kiedy ty ten effaclar zamierzasz stosowac i jak to polaczyc z reszta? z ciekawosci - stosowalas juz to kiedys? ja sie nim rozczarowalam niestety - oby u ciebie bylo lepiej :) aknemycin plus to o ile widze cos podobnego do isotrexinu (erytromycyna plus retinoid) - widze, ze wszyscy lekarze maja podobne pomysly ;) ja wlasnie sie smaruje linolantanem i zmykam do lozka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co Quleczko, pewnie rano przed nałożeniem tapety będę go stosować...chcąc nie chcąc czymś smarować muszę, bo mam skórę zawsze bardzo naciągniętą...a że ten akneroxid L nakładam i po 3 minutach zmywam to nie będzie problemu... już kiedyś effaklar stosowałam, nie pamiętam, żebym się zawiodła... tak jakoś mi się o nim przypomniało, bo ostatnio dostałam próbki :) dobranoc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja sie zawiodlam w tym sensie, ze efekt byl u mnie porownywalny z kremem nawilzajacym czyli zaden ;) ale jesli u ciebie dzialal to tylko powodzenia zycze -nie przesadz tylko ...nadtlenek benzoilu, kwasy, antybiotyk, retinoidy - sporo tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
A ja neofitka linolantan kupie sobie jutro. Tak cos czuje ze miedzy mna a acnedermem zawiazala sie cieniutka niteczka przyjazni.. Ale psst, zobaczymy. Natomiast wszystkie acnedermistki chcialam spytac czy traktowac go jak krem czy na wierzch jeszcze cus wklepywac? Bo u mnie "miejsca chorobowo zmienione" to tak z 60% pow. bedzie.. Z przemyslen przed lustrem to po pierwsze za wieczorna toalete nalezy mi sie piekny + Pozatym od kiedy postanowilam kazda rzecz traktowac diablo indywidualnie i tym wysuszam tamtym goje a siamtym rozjasniam to sporo mojego zapalu ktory szedl w wycisk tera idzie w namaszczania a wyciskam tylko mascie z tubki. Huhu, oby to moglo potrwac i obym nie przedobrzyla. Trzymam sie dewizy 'posmaruj cieniutko' :-) Moze zanadto jestem dla siebie wyrozumiala ale postanowilam przyznawac sobie + ! - za pory dnia, za razy w lazience. I tak za wieczor mam plus za rano minus za wczoraj wieczor ! itd. To troche jak z tymi krokami dwa w przod jeden w tyl. Bardzo mi sie ta metafora podobala to Ty Lwiczka- Iwiczka? dobrze pamietam? Ze krokow do przodu bedzie coraz wiecej a te w tyl coraz rzadziej. Ja tez juz w lozku. Pamietajcie ze liczy sie kazdy kroczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goh2--> ja mam w domu próbki effaclaru k i on ma chyba działanie złuszczające a nie nawilżające...natomiast effaclar h jest znakomity!super nawilżał mi buźkę i mogłam na niego spokojnie nałożyć podkład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
człowiek-dziewczynka---> tak,to ja od tych kroczków ;) co do acne dermu- ja nie kładłam na niego już nic. Podejście do twarzy pierwszo-czynnikowe mam podobne- rozjaśniam przebarwienia,wysuszam krostki,pomagam zagoić się rankom :) wszystkich jednakowo nie traktuję,bo każda część twarzy wymaga innej pielęgnacji.Ale coś nawilżającego stosuję na całą buźkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>Natomiast wszystkie acnedermistki chcialam spytac czy traktowac go jak krem czy na wierzch jeszcze cus wklepywac? ciezko na niego cos wklepac :) w koncu to juz jest krem i to o takiej dosc dziwnej konsystencji jakoby malo smarownej :) poza tym moze smaruj go po prostu na cala twarz ? on dziala przy okazji na przyczyny tradziku, nie tylko na przebarwienia :) i na nim jest dokladnie ile stosowac...o ile pamietam to jest podane w centymetrach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie niby effaklar K jest zluszczajacy....u mnie sie tego nie dalo zauwazyc ;) tak samo jak miejscowego dzialania effaclaru AI - takiego niby na krostki :o ta seria jakos u mnie w ogole sie nie spisala- na szczescie tez w ogole nie zaszkodzila w przeciewienstwie np . do vichy normaderm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
Zuzaku! Slowo 'zaszpachlowywac' jest taaaakie trafione! Troche mnie nawet rozsmiesza, wiecie, gips, kit, kielnia tynk i dawajze elewacje renowowac.. :-) Przypomina mi sie rozroznienie jednej kolezanki malarki dwoch typow makijazu: taki kolorowy, cienie szminka to mozna nazwac ze sie czlowiek 'umaluje' ale podklad puder korektor to jest tylko 'zagruntowanie' tak jak sie gruntuje plotno, hyhy. Tapeta tez jest z dziedziny budowlanej, jakby nie bylo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, u mnie dzis dzien niespodzianek ;) najpierw wieczorem ta paczka z mazidel, a teraz dostalam @ choc spodziewalam sie bardziej za 2-3 dni... pozytywne zaskocznie bo to znaczy, ze ten najgorszy okres przed @ juz za mna i w sumie to mialam raptem 3 czy 4 krostki tym razem tylko - szok normalnie! leczenie wreszcie przynosi efekty :) dobranoc 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
W centymetrach? Uh, drogo wyjdzie.. Mi sie fajnie smaruje a i milo podszczypuje, niby ze juz 'dziala'. Mile. Dzieki za odpowiedzi, Kobietki. To krzepiace jest. Fajnie ze spamietalam ze to Ty, iwiczka-Lwiczka :-) mi przez te komorkie ciezko sie przeglada forum, trudno wracac do postow. Ale patrzcie jaka wola czytania forum! Co tam wyswietlacz 2cale, czlowiek-dziewczynka jak musi to umi. Bobranoc, Namaszczone Lekami Krolewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie upieram, ze masz smarowac tyle ile tam napisane - ja smarowalam o polowe mniej :) tylko pamietam to okreslenie w centymetrach (bodajze 2cm) wycisnietej masci bo bylo zabawne :) mi tez sie zdarza na kafe i do poczty przez komorke zagladac ) czesc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
No, zabawne, zabawne.. Ale Quleczko, widzisz przecie ze ja tu do Was uparcie pisze przez komorke. I tak jak ziazik wlochata kulka wyroznia sie z daleka dlugosci swej wlochatej nazwy.. tak ja tymi slupkami. Ale wy wyrozumiale jestescie. No hej hej, czas spac, wcierac te specyfiki w swiezo zmienione poszewki od poduszej.. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kochana masz rację, czymś się wyróżniać trzeba:D Quleczka, wiesz, zaczęłysmy podobnie leczenie, efekty mamy podobne i po podobnym czasie i jak sie okazuje nawet okres dostajemy w ten sam dzień:D. Ja też mam tylko pojedyncze krostki, więc jestem bardzo zadowolona:) od niedzielnego nosa, nic nie tykam:) aaa, zrobiłam sobie małą przyjemność i w Rossmanie kupiłam herbatkę rooibos z pomarańczą i pigwą - pycha:) kupiłam też babydream nagietkowy krem, żeby mieć coś bardziej treściwego niż humektan na mrozy. Rozsmarowuje się kiepsko, bo gęsty, ale nie błyszczę się jakoś bardziej niż zwykle, tylko mam uczucie czegoś napaćkanego na twarz. Humektan z żelem hialuronowym się jednak pięknie wchłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>Humektan z żelem hialuronowym się jednak pięknie wchłania. zamierzam sprobowac bo zen hialuronowy mam z mazidel tez - ty to mieszasz bezposrednio przed nalozeniem czy jak? on u mnie sam sie tez pieknie wchlania :) z tym okresem rowno - smiesznie :D ja wczoraj posmarowalam sie linolantanem - wczoraj troche dziwnie bo mialam wrazenie, ze lepie sie do poduszki , za dzis rano wrazenie mile :) teraz przetarlam twarz jeszcze hydrolatem rozanym....pachnie bosko !!! i wygladam tez calkiem calkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quleczka - ja mam żel hialuronowy 1% z BU, on jest gotowy, że tak powiem (jaki Ty masz?). Robię w zagłębieniu dłoni kropkę humektanu i dodaję kropkę żelu, mieszam do gluta i nakładam szybko, bo błyskawicznie się wchłania:) Teraz daję większe kropki, bo skóra bardziej wysusza, pewnie differin + kaloryfery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
Dziendobry, a dziekuje, dziekuje. A humektan jest apteczny? A drogi? Ja szukam wlasnie sensownego nawilzacza i podpatruje Was kolezanki, papuguje, douczam sie.. Wiecie, wlasnie tego bardzo mi brakowalo - ciuszki kremiki porownawcze ploteczki - bo z moim (naszym) problemem czulam sie dotad wsrod kolezanek ciut wyalienowana. Mimo szczerych checi do poziomu pelnego zrozumienia w kwestii np.zapotrzebowania na krem no, jakby to ujac, dojsc po prostu nie moglo Po pierwszej nocy z acnedermem troszeczke mnie skora ciagnie ale jest ok. ("kim jest acnederm, gdzie go poznalas i jaki jest w lozku"- powinnyscie spytac, a ja bym odpowiedziala z tajemniczym usmiechem: to przyjaciel kobiety, pieszczota dla skory i poznalam go na czacie a w lozku jest cudowny! Bo nie lepi sie do poduszki :-D Milego dzionka, samych plusow nam dzis zycze od brzasku do nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
Humektan Hialuron - dzisiejszy program sponsoruje literka H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek-dziewczynka
A, Hu jak humektan Hi jak Hialuron i Ha jak Hydrolat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×