Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

witajcie!!! wpadłam tylko na chwilke podzielić sie z Wami wiadomością otóż będziemy mieli SYNKA!!! było to dokładnie widać na USG :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie no niestety u mnie w okolicy tez nie ma nikogo z kim mogla bym sie spotkac ;( w nocy przeszla taka burza ze jak walło to myslałam ze z łózka spadne eh ... co do szkoly rodzenia to mi tez zostaje wirtualna bo męzuś ciagle pracuje a do miasta daleko:( za porod i polozna nie zamierzam placic bo i lekarze i polozne maja swoja wyplate a ja jak narazie tylko jedna i nie stac mnie a tym bardziej nie bede popierac korupcji eh wczoraj dowiedzialam sie ze kolezanke wywiezli do szpitala na patologie ciazy jest chyba w 10 tc albo nawet nie krwawila ... lekarze mowia ze ciaza jest bardzo zagrozona , podobno dziecko sie nie rozwija eh tak mi jej szkoda bo bardzo chciala miec normalna rodzine zobaczymy co powiedza jej w poniedzialek bo moze ne utrzymac dzidziusia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia podpisuję się pod twoimi słowami rękami i nogami, co do dawania łapówek bo inaczej tego nazwać nie można. Taka jest prawda, że to ludzie nauczyli lekarzy, czy nauczycieli prezencików. Ja też jestem nauczycielem, tyle że dopiero kontraktowym, w zeszłym roku rozpoczęłam awans, który narazie przerwałam, bo ciąża i od początku jestem na zwolnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, witam w upalny dzionek :) Ola gratuluje dziewczynki, ja w środę dowiedziałam się że też będę miała córkę :D I szykuje się niezła sztuka, bo dziś kończe 23 tydzień a ona już w środę ważyła prawie 700 g :D Calineczko a tobie gratuluje syneczka, też bym się cieszyła jakby u mnie okazał się chłopiec, ważne żeby było zdrowe :) U mnie wczoraj taka burza przeszła, że piwnice normalnie nam trochę zalało, ale tata z wujem opanowali sytuacje :) Ja się boję burzy, więc mój mąż miał zakaz spania, dopóki się nie skończyła :D Wiecie co dziewczyny, mój mąż nazywa mnie schizol, bo wiecznie schizuje, że coś nie tak, że może to coś złego i wogóle. A tu masz znowu :) od paru dni mam znów obfitsze upławy, przez jakiś czas były dość delikatne, a teraz powróciły do dawnego stanu. Może to przez to że leże i mniej się ruszam, a jak wstane to nadmiar wylatuje nie wiem. Ale myśli są czy to czasem nie wody płodowe. Mąż kazał mi kupić sobie papierki lakmusowe i badać sobie ph tych upławów, w necie też tak radzą, bo niby wody mają inne, a upławy inne. Tak poza tym staram się nie czytać za dużo o upławach w internecie, bo wtedy nie wiesz co myśleć, na jednej stronie laski straszą że to już wody, a na innej że nie, że to norma w ciąży. I bądź tu mądrym. No i znów się rozpisałam... :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia23 i Calineczka22 gratuluję wam synka. OlaGd gratuluję dziewczynki. Doro a czy nie mogliby ci na skracającą się szyjkę założyć pessara, mi lekarz zakłada profilaktycznie mimo, że narazie moja szyja ma się dobrze; z synkiem skracała mi się od 5 m-ca. Mili super, że jedziesz nad morze, ja raczej nigdzie nie pojadę, nie mam zakazu, ale wątpię żebym wysiedziała tyle godzin w samochodzie, mój kręgosłup by chyba tego nie przeżył. Agulinia coś w tym jest z tą podświadomością, od wtorku wiem, że będę mieć pessar i tylko w nocy brzuch mi twardnieje, w ciągu dnia rzadko i ani razu nie brałam no-spy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkiim u nas wczoraj tez była taka burza jak nie wiem co dzis byłam na toxo mojego narzeczonego siostra pracuje i u niej kosztuje 53 zł ale ja najprawdopodobniej nic nie zapłace bo wzieła mnie jako pracownika a mowi że oni maja taki bałagan ze sie nie skapna czy jestem pracownikiem czy nie :) hanka83 a gdzie chcesz rodzic ? bo ja juz sama nie wiem kazdy mowi co innego o szpitalach np o madurowiczu jedni mowia ze nie jest zle drudzy ze koszmarnie a jeszcze inni ze rewelacja a ja biedna juz zgupiałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulina dobrze pamiętasz jutro zmieniam stan tym razem cywilny :) jakoś to do mnie nie dociera. mam lekkiego doła z powodu sukienki bo mi się nawet w 10 % nie podoba. jak by nie ta ciąża to bym w życiu takiego czegoś nie założyła. wiem że to nie najważniejsza rzecz w życiu ale chciałam ładnie wyglądać w dniu ślubu. muszę wam trochę ponarzekać :) nawet kielicha nie mogę sobie strzelic na poprawę humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim:) u mnie w niocy tez była straszna burza.....ogólnie to się strasznie boje jak tak trzaska i błyska...ale prawdę mówiąc to sie cieszyąłm bo jak dla mnie ta duchota była nie do wytrzymania........a dzis już przyjemnie:)bez słoneczka wieje wietrzyk:) i pomysleć ze rok temu marzyłam zeby takie słonko grzało jak w tym roku:P Natalia...mój mąż mówi o mnie tak samo....cos mnie zakłuje a ja już robie straszna panikę....czasem to az sie na mnie denerwuje...:/potem na szczęscie mu przechodzi:) a co do tych upławów...to ja też mam....lekarz przepisał mi jakies globulki i jest dużo lepiej:)ale napewno to nie są wody:) ale widzę ze ty taki schizol jak ja:)najchętniej to chodziłabym do lekarza co tydzień upewniac ze faktycznie jest ok:)mąż kiedyś smiał sie na usg do lekarza czy czasem nie ma do sprzedania jakiegoś starego usg...żebym sobie sprawdzała i była spokojniejsza:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martasek się śmiej ale ja chodzę do lekarza co tydzień :D Co każdy wtorek:) A żeby było śmieszniej to w tym tygodniu byłam we wtorek i w środe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) noc była burzowa zdecydowanie, u mnie też ale nie było dramatycznie, chyba nas ominęło i jakoś poszło bokiem. Dziś jest za to chłodniej ale i tak cholernie duszno! Właśnie wróciłam z miasta z małych zakupów i chodziłam taka rozmemłana bez werwy :O Dziewczynki gratuluje wszystkim serdecznie dziewczynek i synków :) Chyba nam się jednak tendencja wyrównała na forum :) No a laseczki z trójmiasta niech się szykują na spotkanko a potem podzielą się z resztą fotami z tego zlotu :) A co do wagi dzieci to wiecie, że to jest tylko taka waga podana mocno w przybliżeniu? Gin mi powiedział, że komputer nie jest w stanie nigdy podać rzeczywistej wagi bo on ją oblicza na podstawie jakiś wskaźników które są bardzo ruchome, i ta waga to jest tylko dla lekarza żeby zorientować się czy rozwój dziecka jest prawidłowy. I tak zazwyczaj dzieci po urodzeniu mają większą wagę niż to mówią na USG :) Czyli takie trochę strzelanie w ciemno....zresztą chyba jak jakiś procent diagnostyki usg, bo czy dziecko jest w 100% zdrowe można się dowiedzieć tylko po jego urodzeniu .. No i dziś już piątek i weekendu początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia - ja się prawie zdecydowałam na Kopernika. Co prawda zastanawiałam się też nad Madurowiczem (drugi w kolejce) albo nad Szparagową. Jeżeli chodzi o Kopernik to bardzo mi się podoba to że jest to mały, kameralny oddział więc nie są nastawieni na taką masówkę jak np. Matka Polka no i wzięłam też pod uwagę opinie moich koleżanek które tam rodziły i o dziwo tylko jednej się nie podobało (ale jej nigdy nic się nie podoba) i wszystkie były zgodne co jest ok a co ewentualnie by zmieniły. no i co najważniejsze żadna nie powiedziała złego słowa na którąkolwiek położną a wręcz przeciwnie bo bardzo sobie chwaliły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola gratulacje dziewczynki a Tobie Calineczko, chłopczyka :) Michaaa a Tobie życzę, żeby wszystko poszło jutro bez problemów i nikt z nerwów słów przysięgi nie pomylił ;) Sukienka się nie przejmuj. Wiadomo, że chciałoby się inna, ale teraz taki czas, ze nie to najważniejsze :) Wczoraj wieczorkiem oglądałam te naciągające burze na mapie burzowej... Wyglądało niesamowicie :) Do nas nie doszło. To znaczy zerwał się jakiś mocny wiatr w pewnym momencie i Piotrek wstawał zamykać okno, ale nie padało. Lekka burza przyszła dopiero ranem, koło 7 :) Ale to taki pikuś przy tym co czytałam. Juz chyba wspominałam, ze ja bardzo lubię burze. Oczywiście jak stoję w domku za szybką ;) Ale ostatnio to jakoś tak mi się dobrze śpi, ze nawet ich specjalnie nie zauważam. Czasem się przebudzę i Piotrek mówi \"Ale jest burza\" A ja na to \"No i niech sobie będzie...\" i przewracam się na drugi bok :D Normalnie jak nie ja hihihih Dziewczyny nie przejmujcie się. Każda z nas trochę schizuje ;) Ja niby wcześniej taka wyluzowana, odkąd się dowiedziałam om tej szyjce to cały czas myślę, czy tam wszystko OK i powstrzymuję się przed dzwonieniem do lekarza :O Zresztą chyba urlopuje bo chciałam przesunąć wizytę o dwa dni i nikt nie odbiera..... Miłego dzionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrz a ja nawet nie wiedziałam ze na kopernika jest porodowka widze że należe do tych mniej zorientowanych :P zreszta staram sie narazie nie myslec o porodzie to tez nie mysle zabardzo o szpitalu strasznie nie lubie szpitali igieł i wogole tej atmosfery szpitalnej brrry az mnie ciarki przeszły :S myslenie o szpitalu zostawiam na pozniej tak na poczatku pazdziernika a narazie mysle o wczasach na ktore jade 2 sierpnia nad jeziorko fajnie bedzie juz nie moge sie doczekac mam nadzieje że pogoda bedzie w miare :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze juz wszystkie wiecie co bedzie a mi tak powiedzial bo powiedzial ale to nie jest jeszcze pewne a tak bym chciala juz 100% wiedziec ale podobno chlopcow mozna wykryc juz wczesniej a tu w 21tyg lekarz ledwo cos zauwazyl to moze to jednak dziewczynka... a moze polecicie mi swoich lekarzy z lodzi moze sie przejade na zwykle usg i predzej sie dowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili a czy to aż tak istotne?? Ważne, żeby zdrowe było :) Ja tez jeszcze nie wiem kto tam u mnie w brzuszku mieszka. Może się dowiem za dwa tygodnie, a może nie... Oczywiście jestem ciekawa, ale nie jest to dal mnie jakaś tragedia :D A po ostatniej wizycie u lekarza musiałam przez to opitolić teściowa i szwagra, bo nie mogli zrozumieć jak to teraz przy takich możliwościach lekarz w 5 miesiącu nie może określić płci... Ale mi wtedy ciśnienie podnieśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mili - ja byłam u dr Dudarewicza i przy okazji jak robił mi usg połówkowe to dowiedziałam się że będzie dziewczynka (a byłam u niego pod koniec 20tc). Jak się dopytywałam czy na 100% to nawet wyszukał wargi sromowe żeby mi udowodnić hihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak swoją drogą to pewnie i tak niedługo się dowiesz więc zastanów się czy jest sens specjalnie jechać na usg żeby dowiedzieć się jaka płeć. Ważne żeby było zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeszłam wzdłuz i wszerz galerię handlową i nic nie znalazłam dla siebie,ani dzidziulka. Koszmar. A chciałam sobie jakiś prezencik sprawic. michaaa - no to super! Ogromne gratulacje i najcudowniejsze życzenia. Bedzie bosko, cudnie i niesamowicie! I z pewnością bedziesz przepieknie wygladać. Podsyłam z tej okazji słowa Jacka Podsiadło, które uwielbiam i wszystkim zawsze wpisuje na kartki slubne! hihi \"Popiołem i żużlem jest nasze życie, kiedy w nim nie ma Miłości… Ona się nigdy nie kończy, świat dzięki niej nie ustaje w swoim ruchu. Może ogrzewać bez ognia, może karmić bez strawy, Ubierać bez odzienia, chronić bez dachu nad głową, Jest naszym wewnętrznym rajem, gdy nie ma raju na zewnątrz.\" To dla wszystkich Was! natalia - musisz troszke wyluzować. bo nie gniewaj się, ale podejrzewam,że sama się troche nakrecasz. Niepotrzebnie - pozytywne myslenie bardzo pomaga. Nie czytaj tych głupot w necie, ja mam zakaz! a siostra nawet kazała mojemu przegryźć kabel od netu, jesli nie uda się inaczej! I jak tak chyba Twojemu mezowi doradze. hihi. Upławy raz są mniejsze raz wieksze. Cała nasza fizjologia się zmienia i trzeba się z tym oswoić. Bywasz czesto u lekarza i nie dostajesz od niego zadnych sygnałów, by działo się coś niepokojacego, zatem spróbuj wziąć to za pewnik! Jak się gorzej poczujesz, połóz się, włącz miła muzyczke, pogadaj z dzidzulkiem lub mezem i samo przejdzie. Zresza nie sądzę, by wody się zaczęły tak same z siebie saczyc. Kochana, więcej wiary! Dzidziulki mają się świetnie i wcale im nie śpieszno na świat! Tak się tu wymadrzam, a brzuch od rana mnie napiernicza po prostu, wzięłam no-spe i idę spać. Miłego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wreszcie odebralam dowodzik z nowym nazwiskiem po ślubie ;) nareszcie moge podpisywac sie nazwiskiem meza ;) wiecie kupilam sobie takie czarne spodenki ala alibabki delikatny material fajnie sie roziagaja idealne na upal i rosnacy brzuszek a dalam tylko 25zl i do tego biala cieniutka bluzeczka z gumeczka pod piustem a reszta poszerzana i to za 20 zl az mi sie humorek poprawil ;) teraz tylko martwie sie o kolezanke ... ja nastepne USG dopiero za 3 tyg a maleństwo strasznie kopie i sie wierci eh ale to chyba dobrze przynajmniej wiem ze wszystko jest ok tylko boje sie ze przez te fikolki moze zaplatac sie o pępowine ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę piszecie o tych burzach, w radio od rana trąbią, że nawałnica nad Łodzią przeszła, 3 osoby nie zyją :( jakieś dzielnice są bez prądu, a koło mnie ze 3 razy zagrzmaiło i pobłyskało się troszku i tyle widziałam burzę ;) ale fajnie, bo nie lubię burzy! dziś rano było chłodno - 20 stopni, ale teraz znów robi się duchota! byłam dziś na rynku, bo chciałam sobie kupić jakieś buty na chrzciny co w niedzielę idziemy, ale nic nie znalazłam! jutro pójde jeszcze koło siebie. kupiłam za to taką malutką niebieską torbę ;) bedzie mi pasowała do tuniki jaką mam na chrzciny :) Byłam też w \"Słoniu\" koło mnie jest dość duży sklep i weszłam, ale ceny masakra!!!!!!!!! jeszcze raz takie jak na allegro! jeden wózek mieli fajny i w przystepnej cenie (ale nie wiem ile on na allegro kosztuje), a tak poza tym to szybko stamtąd wyszłam, bo po prostu ceny nie na moja kieszeń ;) OlaGd gratuluję dziewczynki :) Calineczka a Tobie synusia :) Mili ja tez nie wiem na 100%! pani doktor powiedziała mi, że na 80% dziewczynka! ale jakoś się tym nie martwię :) najważniejsze, że małe jest zdrowe, chociaż ja mam przczucie, że to dziewczynka :) mimo, że wszyscy dookoła wmawiają mi, że chłopak ;) nawet jak coś piszę o dziecku to mówię \"ona\", \"mała\" itp! tak mi to naturalnie przychodzi :) nie mniej z synka też się ucieszę ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit - w miarę blisko słonia jest jeszcze sklep na przybyszewskiego przy łęczyckiej. Moi znajomi robili tam ostatnio zakupy i mówili że ceny nie są takie wysokie i przy płatności gotówką dostaje się rabat. Ja osobiście nie byłam bo postanowiłam że nie będę chodzić do żadnych sklepów nic kupować dopóki nie poczuję ruchów żeby nie zapeszyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no oczywiscie ze najwazniejsze zeby bylo zdrowe jakos wczesniej to mi sie w ogole nie spieszylo zeby znac plec ale jak juz cos napomknal to ja ciagle o tym mysle ciekawosc mnie zzera, zawsze tak jest ze sie czyms nakreca a jak jest dobrze to znouw o czym innym sie mysli...no w sumie faktycznie nie ma sensu na sile jechac i tak przy nastepnych wizytach bedzie sie to potwierdzalo ale wiecie jak to jest od lekarza mogloby sie nie wychodzic martasek ja tez bym najchetniej sprawila sobie takie usg w domu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny burza była okropna obudziła mnie w nocy i długo nie zasnęłam potem rano znów skurcz łydki mnie obudził boli straszliwie........ upławy faktycznie są większe najgorzej jak się tak wylewa a co do tego ph to gdzie można zakupić te wskaźniki w aptece????????? mam jeszcze pytanie wy macie l4 leżace (1) czy (2) że możecie chodzić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia ja mam 1 na zwolnieniu, bezwzględnie mam leżeć :( A co do tych pasków, to mój mąż szukał u mnie w całym mieście i nie ma. W aptekach też nie, słyszałam od znajomej, że można je dostać w sklepach medycznych, ona kupiła w większym mieście niż moje bo studiuje farmacje i w takim sklepie kupiła. Ja właśnie zamówiłam na allegro, koszt 15 zł plus przesyłka 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na zwolnieniu 2B :) natalia tylko dobrze przeczytaj instrukcję tych pasków, bo ja słyszałam od koleżanki, że jeżeli ma się jakąś infekcję, to te paski wtedy wychodzą fałszywie! znaczy pokazują, że jest wyciek, a wcale go nie ma. nie wiem czy każde paski, czy te co ona miała, ale właśnie na jej instrukcji coś takiego pisało. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit dziękuje za wiadomość :) może te paski będą inne, ale napewno przeczytam instrukcje :) Powiem szczerze że nie opłaca mi się kupować w aptece 3 wkładek za 60 zł, jak one działają właśnie na zasadzie pasków. Basia ja mam leżeć i staram się leżeć, bo mam problemy z szyjką. Poza tym od początku mam 1b, a jak wychodziłam, to tylko samochodem np. do marketu, czy do siostry, ale nie chodziłam na spacerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baska200 ja raczej grzecznie siedzę w domku... ale to tez przez mojego chłopa :) Bardzo się przejął i nie pozwala mi łazić. Sam robi wszystkie zakupy itp. Ale ma teraz ku temu możliwość, wcześniej gdy pracował w innym mieście, nie miałabym wyboru i musiałabym jakieś zakupy robić. Ale faktem jest, że powinnyśmy siedzieć w domu przynajmniej w godzinach pracy. Wieczorkiem czy w weekendy raczej nikt nas nie sprawdzi, więc można sobie wywędrować ;) Wiesz to również zależy od tego z jakiego powodu dostałaś to zwolnienie i co powiedział Ci lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×