Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Nadia - test obciążenia glukozą robi się u ciężarnych żeby wykluczyć u nich cukrzycę. Są 2 testy 50g i 75g ale nie powiem Ci od czego zależy którą zleca lekarz bo ja w ogóle nie miałam robionej 50g tylko od razu 75g. Kupujesz glukozę w aptece i idziesz do laboratorium gdzie pobierają Ci krew na czczo, następnie wypijasz glukozę rozpuszczoną w wodzie (paskudztwo) a następnie po pierwszej godzinie od wypicia znowu masz pobieraną krew i po dwóch znowu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać, że taki test przeważnie robi się między 24 a 28 tc. ale u mnie w ostatnich 2 badaniach wychodził cukier w moczu więc to może dlatego wcześniej miałam to badanie i to od razu 75g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
auuuu i co dziabia tyle razy jej ja sie strasznie igiel boje :P ale jesli mi ginka nic nie mowila to co sama mam to zrobic czy czekac na skierowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martasek powiem ci ze tez mialam taki chwilowy niepokoj jak ty, jakbym przestawala czuc ruchy albo jakby byly slabsze i rzadsze a tu wbrew pozorom na ostatniej wizycie moja gin mowi jejeku strasznie ruchliwy ten maluszek:) takze faktycznie jeszcze maja te nasze maluszki sporo miejsca moze tak sie czasem ukladaja ze mniej je czuc, teraz jakos znowu czuje je wyrazniej i mocniej nawet dzisiaj tak jakbym przez sen czula jak mi male bobruje:)kocham to poprostu za kazdym razem zachwycam sie jakby to byl pierwszy raz:) ale codziennie jak tylko mam czas to klade sie na plecach i eksperymentuje:) najpierw ruszalo sie bardziej jak mialam wyprostowane nogi a teraz jak mam podkurczone...ale z tym slodkim to niezle musze wyprobowac zaraz cos zjem slodkiego i zobacze czy maluszek bardziej sie rusza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę Ci pokręciłam ale starałam się wszystko przelać jednym potokiem :D najpierw robi się (podobno) test 50g i wtedy kłują raz przed wypiciem a później dopiero po godzinie po wypiciu. Jeżeli wynik będzie niedobry to wtedy lekarz zleca 75g (chociaż nadal nie rozumiem dlaczego mi od razu zlecił takie). 3x kłują tylko przy teście 75g. Co do lekarza to ja też chodzę tylko na NFZ ale jak będziesz miała wizytę to zapytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na sama mysl o pobieraniu krwi mam dosc eh ale dzieki za wyjasnienie no ja jak narazie mialam badanie szyjki na koziolku i USG i lekarka mowi ze wszystko ladnie wysoko nawet sie dziwi ze na taka szczupla dziewczyne jak ja mam ciaze ksiazkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Tak sobie wzięłam do serca wasze słowa kierowane do Martaska, że pojechałam do lekarza, bo moja maluda od wczoraj też kiepsko się ruszała, dużo mniej niż zwykle. No ale jak na złość zaczęła wierzgać jak już byłam u lekarza w poczekalni, to zaczekałam. I okazało się że wszystko w porządku. Doktor zrobił mi bardzo dokładnie USG i dziecko nawet wyprzedza termin i waży prawie 700g :) Tętno dobre 145, no i zapytałam o płeć. Lekarz powiedział, że bardziej szykował by ciuszki na dziewczynke, ale pozostawimy jeszcze ten 1 % dla chłopca, bo jeszcze może coś wyrosnąć :D, ale upewnimy się w późniejszym terminie. Więc na 99 % dziewczynka :D mój tata jednak się nie mylił znów :) Pozdrowionka....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój lekarz też zawsze mówi, że lubi jak przychodzę bo teraz mam książkową ciążę :) tylko coś tych ruchów nadal nie wyczuwam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a nie pamietam bo ktos kiedys wspomnial ze chce kupic kolyske zamiast lozeczka? nie wiecie do ilu miesiecy dziecko w takiej kolysce sie miesci..bo zaczynam brac pod uwage kupno kolyski widzialam jakie te kolyski sa piekne chodzi mi o takie drewniane jak lozeczko z baldachimem tylko ze w porownaniu do lozeczka jest dosc mala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam kolyske z przeceny z Coneco wiem ze wczesnie ale byla okazja i wydaje mi sie ze tak 3-4 miesiace ale to zalezy jak szybko dzidzia rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tak na 3 4 miesiace lepiej mi pasuje cos mniejszego bo mamy mieszkanie z jednym pokojem, pozniej przeprowadzka wiec urzadzi sie dziecku pokoik wstawi duze lozeczko.ciekawe jak to sie sprawdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie kolyski tez sa pewnie mniejsze lub wieksze i masywniejsze tak samo lozeczka sa pewnie mniejsze,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z lodzi jak wypatrzycie jakies hurtownie to dajcie adresy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kuzynka meza ma taka jak ja kupilam z melodyjka i samo hustajaca na poczatku mala nie chciala w niej spac tylko z nimi w łózku ale taraz jest zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny jak mi dziś brzuchol dokucza... jakoś tak mnie pobolewa pod pępkiem :O wkurza mnie to i zaczynam się stresować.... Natalia86 gratulacje dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka uaktualniona temat u mnie aktualny to zgaga testuje nastepny specyfik MAALOX tym razem saszetki zobaczymy jak będzie działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia - testu na glukoze nie rób sama, na to musisz mieć zgodę i skierowanie od lekarza, bo to obciażenie dla organizu - tak mi ginka wyjasniła i do 28 tyg jest na to czas, zatem spokojnie. Ja bedę robic dopiero po 10 sierpnia - zatem też poxno. Ale nie wiedziałam,ze mam sama kupic glukoze? Serio? Ginka tylko o cytrynie mówiła. Co do kołysek, to chyba Iwusia mówiła, że taką kupuje. natalia- fajnie,ze wszystko ok i dziewuszka bedzie (ja tez na 100% pewna nie jestem) madzialińska brałas no-spe? wylez się, spróbuj zasnąć, może przejdzie. Dobrej nocy - uciekam. Jutro ciezki dzień - musze się wyspać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko zmiana w stopce, bo mi się koncepcja co do imienia zmieniła, a że pewnie zmieni mi się jeszcze nie raz, więc nie wpisuję żadnego ;) Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek z tym liczeniem ruchów to i ja słyszałam ale teraz to jeszcze trochę za wcześnie, bo nasze maleństwa mają jeszcze sporo miejsca i nie każdy ruch czujemy. Ja słyszałam że to liczenie można stosować od 28tc jak są jakieś problemy albo coś cię zaniepokoi. Dlatego zgadzam się z Gawit i Ejmi. Martasek86 cieszę się że się uspokoiłaś i wszystko ok. Ja też tak czasami mama. Są dni kiedy mała jest strasznie aktywna a czasami prawie jej nie czuję. No i w takich sytuacjach też wyobraźnia zaczyna mi działać i się denerwuję. A o jedzeniu słodkiego coś słyszałam ale jeszcze nie próbowałam. Natalia gratuluję córeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze znowu nie mogę spać:( Tak właśnie pomyślałam jak ten czas leci. Niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży a tu już za 3 miesiące nasze maleństwa będą na świecie:) już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja teraz normalnie przez te tabletki wcześnie wstaje :D już nie o 11 tylko o 8 :D. Wczoraj miałam problem z zaśnięciem, leżałam i bolał mnie brzuch, bolało mnie w okolicy żołądka i po bokach, dopiero po godzinie z trudem zasnęłam. Tak sobie myśle czy to nie od jednej z tych nowych tabletek, bo biorę ją o 8 i o 20 i dziś rano jak leżałam to też mnie bolał żołądek, a teraz już nie, wczoraj dłużej, więc może od tego. Niepokoi mnie tylko ten ból po bokach co miałam wczoraj. Czy wy dziewuszki :D macie uczucie jakby skóra wam się ciągła na brzuchu? Jak dziś szłam po schodach a później robiłam herbatę, to czułam jakby lekkie napięcie brzucha i ciągnięcie od pępka do piersi gdzieś tak. Może to skóra się rozciąga, ale przyjemnie nie było. Tak samo wczoraj i dziś kuło mnie w okolicy pępka i ciągło, mąż mówi że może pępek mi wychodzi :) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ale dziś w nocy się ciężko spało... Jakieś burze się kręciły dookoła, duszno było, jakoś tak niespokojnie... A teraz słonko daje równo, chyba będzie niezły upał :) Brzusio mi trochę przeszedł po nocy. Juz tak nie ciągnie i nie kłuje, ale do końca dobrze nie jest. Może macica się rozciąga znowu, bo ból jest tak pod pępkiem :) Dziś leżę i nic nie robię, choć bardzo ciężko mi tak wytrzymać :O Nigdy nie lubiłam za długo polegiwać.... Pozdrówka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeszcze jedno pytanie... czy wy wiecie jak ułożone jest wasze dziecko? Zwłaszcza te dziewczyny które miały w ostatnim czasie usg. Mnie trochę martwi to że moja maluda ma główkę na dole a nóżki do góry, lekarz mówił że wszystko dobrze na usg, ale nie spytałam czy to ułożenie jest dobre. Zawsze wydawało mi się że dziecko obraca się głową na dół przed samym porodem. U mnie główkę ma jakby przy lewym jajniku i zatacza taki łuczek, jakby pupka była na wysokości pępka z prawej strony, a nóżki wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie gorąco! wręcz upał! o 9.00 rano już nie było czym oddychać :( dla mnie takie pogody to tragedia :( a pochwalę Wam się, że byłam rano w realu i mieli w promocji body i pajacyki :) no i kupiłam! w uniwersalnym kolorze, chociaż tak mi się różowy podobał ;) no pierwsze zakupy dla maluszka mam za sobą :) teraz jak się rozpędze to dopiero będzie ;) natalia86 mi się wydaje, że Twoje dziecko jeszcze może się parę razy obrócić :) akurat jak byłaś na usg, to miało taką, a nie inną pozycję :) ja nie wiem jak leży moje :) ostatnio na usg w 18 tc leżało w poprzek :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie do góry nogami
u mnie mały na usg w 21 tc był ułożony jak do porodu, pupkę wypina zawsze po prawej stronie pępka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ale dziś upalnie :O Poszłam rano po zakupy i przyszłam zmęczona, a w planach miałam jeszcze rejs po sklepach, ale odpuszczam- nie w taką pogodę. Dziś zatem siedzę w domu i będę leżeć do góry brzuchem. Natalia. Madzialińska - myślę, że te bóle, ciągnięcia i kłucia to nic innego jak rosnące brzuchy, tak wiec trzeba przeczekać. Mnie też co i rusz pokuwa coś lekko ale jakoś daję radę. I jak przez ostatnie kilkanaście dni czułam się fajnie psychicznie tak teraz znowu czuję zjazd formy :O Zaczynam mieć znowu głupie myśli, o których nie będę tutaj pisać, bo to głupota....ale niestety w głowie siedzi :O Pomalowałam sobie paznokcie na czerwono i będę szpanować nimi w kuchni przy garach :) fajnie ;) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×