Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Gość bar2basia3
Trzymam kciuki za Ejmi. Jestem w tej samej syt. tylko że mogę być w domku. Pozdrawiam serdecznie i wiem, że będzie dobrze. Bo to jest szczęśliwe forum przecież :) wiek: 23 lata termin: 4 listopada kg+: 12 tc: 28 płeć: chłopiec imię: Igorek miasto: Coventry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, to szczęśliwy temat. Wszystko idzie dobrze, choć z krótkimi chwilami niepokojów a do rozwiązania już blisko. :) Oj, też powinnam kupić jakieś nowe staniki bo w tej chwili już każdy mnie ciśnie. Dziś w pracy myślalam że nie wytrzymam i po prostu zdejmę ten który mam na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ejmi ja rowniez sciskam Cie mocno i wierze ze wszystko bedzie dobrze. Dbasz o siebie i o malenstwo wiec dacie rade. Ja dzis mam wizyte u swojej ginki i odbiore wyniki badan glukozy wiec okaze sie czy mam cukrzyce czy nie. Uwielbiam jesc i lubie slodycze wiec jesli bede musiala byc na diecie to napewno nie bede szczesliwa, ale dla mojego maluszka zrobie wszystko :) bo kocham go juz tak mocno ze nie wyobrazam sobie zeby go nie bylo w moim brzuszku :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Ja juz po sniadanku, znów od 4 nie spałam,ale co tam. Nie mam pretensji! ;-) Posłuchałam Manna w Trójeczce i aż mi wesoło dzis. Thekasia - co do materacyka do tego łożka turystycznego, to nie mam pojecia, moim zdaniem dno jest tam wystarczająco sztywne dla takiego maluszka. W ostatecznosci nie klupowałabym materaca a taką nakładkę na materac, cienka. Nie wiem czy są dla dziedzi,ale do normalnych łózek są! Zakupy pochwalam, skoro kupiłas juz tę wanienke to możesz ją bardziej opisac? O koszu na pieluchy też myslalam i kupię go na 100%,ale poźniej, bo pamiętam,ze karmione piersią dzieci nie robią nader smrodliwych kupek,dopiero gdy dochodzi butla lub inne pokarmy to wtedy tak. Ale może się mylę! ;-) co do ruchów dziecka, to jeszcze będą nieraz dni, gdy wcale się nie bedzie ruszało i takie, gdzie nie da Ci spokoju, zatem nie martw sie! :-) ela - dziecko się jeszcze wielkokrotnie obróci. zatem bądz dobrej myśli. Robią cesarki z całkowitą narkozą? Chyba lepiej, by matka była świadoma. Zresztą nie wiem! :-) sroczka też wczoraj wyciągnęłam ulotke z Tesco i widziałam, ze mają bodziaki w promocji, może się jutro wybiorę tam. Czas na pierwsze zakupy! hihi. Choćby takie symboliczne. Chciałabym mieć już przynajmniej jedno małe ubranko. Choc wymysliłam,ze poczekam z zakupami do usg kolejnego czyli połowa września wtedy mniej więcej bede wiedzieć ,czy dziecię duże może byc czy malutkie. Ale i tak sądzę ,ze na 56 kupię jakieś 2 może 3 komplety na wyjscie ze szpitala i jakieś 5-6 na 62. Już drugiej kumpeli dziecko się urodziło 58cm i te malutkie ubranka były niepotrzebne. A wózek jest taki jak szukam, czyli amortyzatory i 4 pompowane koła! Super! mnie się widzi,ale Ty masz tę przewage,ze go na żywo widziałaś. MNie się podoba kolor 14 - taki nietypowy chyba. Zresztą nie ukrywam,ze nie widzę znaczneych róznic miedzy wybranymi przeze mnie modelami. Hihi. Miłego dnia Mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka koleżanki :* Ja dziś mam taki luźny dzień :) Czekam aż kasa mi wpłynie na studia abym mogła złożyć dokumenty :/ Nie jadę na rynek, bo mi się nie chce ;) Pojadę do jakiegoś marketu ale to może później :) Niestety ja nic jeszcze nie mam dla mojej niuni i jak Was czytam co wy już kupujecie to nie wiem czy popadać w panikę, że nic nie mam czy się ogarnąć i zacząć kompletować :/ Pytałam Was czy kupujecie pieluchy flanelowe? Ja osobiście wolałabym tetrowe ale może flanela jest lepsza? sroczka07 bardzo fajny wózeczek wybrałaś :) Ja jako osoba należąca do tych "nie wyrośniętych i drobnych" muszę mnie mały wózek i ten byłby dla mnie za duży :/ Ejmi to trzymaj się i dawaj znać :* Ja mam od początku nisko brzuszek, a wstawanie w nocy do WC uznaję za normalne już na tą stronę bycia w ciąży :) thekasia zakupy fenomenalne ale najlepszy jest termometr wanienkowo/pokojowy :) Ten koszt na pieluchy też fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Ejmi---> trzymam kciuki i myśle ciepło o Tobie...Będzie dobrze. Ja wczoraj czułam sie fatalnie. Nie mogłam stać ani chodzić, tak bardzo bolała mnie prawa strona brzucha. Lekarz zapisał Luteinę i posiedziałam, zrobilo się dobrze...ale ucisk na macicę czy miednicę był okropny... Byliśmy na USG 3d/4d i muszę przyznać, że bardzo przereklamowane. Nie wyszło nam ani jedno ładne zdjęcie:( Maly się odwrócił, minimalnie było widać jego twarz, ale reszta....Dobrze, że zostal nam 6-minutowy film, ale nie ma tam dzwięku bijącego serduszka...Generalnie żadna rewelacja... Miłego dnia Dziewczyny🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou! Ja juz po sniadanku, znów od 4 nie spałam,ale co tam. Nie mam pretensji! ;-) Posłuchałam Manna w Trójeczce i aż mi wesoło dzis. Thekasia - co do materacyka do tego łożka turystycznego, to nie mam pojecia, moim zdaniem dno jest tam wystarczająco sztywne dla takiego maluszka. W ostatecznosci nie klupowałabym materaca a taką nakładkę na materac, cienka. Nie wiem czy są dla dziedzi,ale do normalnych łózek są! Zakupy pochwalam, skoro kupiłas juz tę wanienke to możesz ją bardziej opisac? O koszu na pieluchy też myslalam i kupię go na 100%,ale poźniej, bo pamiętam,ze karmione piersią dzieci nie robią nader smrodliwych kupek,dopiero gdy dochodzi butla lub inne pokarmy to wtedy tak. Ale może się mylę! ;-) co do ruchów dziecka, to jeszcze będą nieraz dni, gdy wcale się nie bedzie ruszało i takie, gdzie nie da Ci spokoju, zatem nie martw sie! :-) ela - dziecko się jeszcze wielkokrotnie obróci. zatem bądz dobrej myśli. Robią cesarki z całkowitą narkozą? Chyba lepiej, by matka była świadoma. Zresztą nie wiem! :-) sroczka też wczoraj wyciągnęłam ulotke z Tesco i widziałam, ze mają bodziaki w promocji, może się jutro wybiorę tam. Czas na pierwsze zakupy! hihi. Choćby takie symboliczne. Chciałabym mieć już przynajmniej jedno małe ubranko. Choc wymysliłam,ze poczekam z zakupami do usg kolejnego czyli połowa września wtedy mniej więcej bede wiedzieć ,czy dziecię duże może byc czy malutkie. Ale i tak sądzę ,ze na 56 kupię jakieś 2 może 3 komplety na wyjscie ze szpitala i jakieś 5-6 na 62. Już drugiej kumpeli dziecko się urodziło 58cm i te malutkie ubranka były niepotrzebne. A wózek jest taki jak szukam, czyli amortyzatory i 4 pompowane koła! Super! mnie się widzi,ale Ty masz tę przewage,ze go na żywo widziałaś. MNie się podoba kolor 14 - taki nietypowy chyba. Zresztą nie ukrywam,ze nie widzę znaczneych róznic miedzy wybranymi przeze mnie modelami. Hihi. Miłego dnia Mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej Dziewczynki ja dzisn zaczelam od pisania pisma do inspekcji pracy do dzis 14 a moj pracodawca zbytnio sie nie spieszy z wyplaceniem mi horobowego, to moze oni trochu go pospiesza.a nerwe mam straszna bo kaska co tu duzo mowic potrzebna. ja juz prawie wszystkie ciuszki mam tak do rozmiaru 68 a potem nie mam nic wiec powolutku zaczne dokupowac tez 74, no i wozek..... kurcze przyjemne takie wydawanie pieniazkow ale takie to wszystkie przerazliwie drogie!!!!!!!!!!! a co do pieluszek to flanelowe polecam bardzo do wycierania buzi, do podkladania jak sie dziecko nosi zeby sie odbilo, sa mieciutkie i duzo milsze niz tetrowe szczegolnie juz po kilku praniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) A ja dziś spalam jak zabita normalnie. Nocka była taka chłodna, my oczywiście okno uchylone, wiec kołdra pod sam nos i spanie aż milo :D Mężu mnie o 8 ściągnął na śniadanko ;) Też się wybieram w niedziele do TESCO zobaczyć te body w promocji. Są z długim rękawkiem to tak akurat na ten czas. Ciekawe czy coś tam jeszcze będzie ciekawego... To by były moje pierwsze zakupy dla dzidzi :) Zastanawiam się nad rozmiarem. Mam mówiła, żeby kupować te kolo 60 czyli 56 i 62, ale w sumie ostatnio jak słyszę to wszystkie dzieci znajomych mają po 60 cm :O No ale w takie malutkie też trzeba się chyba uzbroić tak na wszelki wypadek ;) Miłego dzionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak sie zastanawiam ile trzeba miec sztuk np body, piszecie ze kupujecie tylko po kilka sztuk bo dzidzius szybko rosnie, ale przeciez takiego malucha trzeba przebrac nawet kilka razy dziennie - cos pocieknie z pieluchy, uleje sie mleczko, wiec trzeba miec na przebranie noo i trzeba pamietac ze ciuszki nie schna w kilka minut. Ja dostalam rade od kolezanki ze body np trzeba miec ok 10-12 sztuk, jak Wy na to patrzycie? Zmykam zaraz do lekarza, zobaczyc jak moje wyniki glukozy :( , odezwe sie wieczorem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi trzymam kciuki za Ciebie i twoje Malenstwo. Na pewno wszytsko bedzie dobrze, wkoncu to szczesliwe forum jak juz pare z Was zauwazylo:) Sroczka wozek fajny, chociaz niekoniecznie w moim stylu. Moja kuzynka miala bardzo podobny i bardzo go sobie chwalila,wiec mysle ze Ty tez bedziesz zadowolona. Mili_23 moje malenswto od 2 miesiecy lezy w poprzek mojego brzucha i jak lekarz mi ostatnio powiedzial ze jak sie nie przekreci do 32 tygodnia to potem moze byc mu ciezko (w 26 tyg i 4 dni wazyl 1350 :) ) i bede miala cesarke. Tez sie tym zbytnio na zmartwilam:)Ale cos mi sie wydaje ,ze przedwczoraj zmienil pozycje, bo brzuch nagle zrobil mi sie bardziej spiczasty i juz to pare osob zauwazylo, wiec chyba sie odwrocil tylko ciekawe czy ma noziki czy glowke na dole:) ? Thekasia zakpy super. Tez zastanawiam sie nad zakupem tego kosza na brudne pieluszki, wiem ,ze zawartosc pieluszki nie pachnie najprzyjemniej, wiec jak np. w nocy trzeba bedzie dziecu zmieniac pieluszke to przynajmniej wszystkie zapachy zostana szczelnie zamknięte:)To lozeczko turystyczne bardzo ladne, wogole wszystkie rzeczy kupilas bardzo ladne i gustowne. Deseo na pewbno wyniki masz dobre. Ja jeszcze tego badania nie mialam robionego,ale czeka mnie to w 32 tyg i obciazenie glukoza od razu 75 g .Blee. Aleksandrunia ja myslalam zeby kupic piluchya tetrowe, ale mija kuzynka kyora ma juz 2 dzieci bardzo zachwalala sobie pieluchy flanelowe , nie wiem jakie kupic. Moze pare takich i pare takich:) Spa_cja wedlug mnie to usg 3d-4d tez jest przereklamowane. Ja nie msialam specjalnie do innego gina chodizc bo moj u siebie w gabinecie ma bardzo dobry sprzet i przelącza mi na 4 d czasami, ale ja tez tam zbyt wiele nie widze. Dzidzia sie poza tym zawsze rusza jak jestem na wizycie, wiec rusza wodami plodowymi i obraz sie rozmazuje. Mam ze 2 zdjecia ale do mnie bardziej przemawiaja standardowe 2 d. Ela 25 tak to niestety jest czasami ze o swoje trzeba sie pomniec, choc tak byc nie powinno. Przeciez my teraz w ciazy nie mozemy sie denerwowac. Madzialinska ja mam doslownie pare sztuk ubranek na 56 ale jak dowiedzialam sie ze ten moj maly rosnien jak na drozdzach zaczelam jzu kupowac na 62 i na 68 jak juz troszke podrosnie, ale ze sa (a raczej juz byly:( )przeceny to za smieszne pieniadze pokupowalam ubranka w rozmiarzew 62 i 68. Ale sie rozpisalam:) Mi juz wczoraj przyszla tapeta ,wiec w przszlym tygodni zaczynamy tapetowac pokoik dla Patryczka naszego kochanego. Kolezanka sprezentowala mi wczoraj ksiazke "instrukcja obslugi dla rodzicow - synuś", juz wczoraj ponad pol przeczytalam. Bardzo fajna , polecam, ciekawe rzeczy tam pisza o pielegnacji chlopca, o usypianiu, karmieni itp. Milego dnia wam zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulllllllllllllllllllllla77
Ejmi,teraz to juz z gorki,jakos wytrzymasz ,zaopatrz sie w prase,ksiazki i zobaczysz ze nie bedzie tak tragicznie,co innego gdybys musiala lezec od poczatku ciazy,ale teraz to jakos przeleci.Ja mam podobna sytuacje z szyjka,po zabiegu na nadzerke i skroceniu szyjki operacyjnie w kazdej chwili moze puscic,dlatego jezdze co tydzien na usg,zastrzyki itp. Wczoraj sobie uswiadomilam ze trzeba by jechac po jakies pizamy do szpitala,bo tak jak z ciuszkami dla malucha sie wstrzymuje to pizama w kazdej opcji bedzie konieczna,a moj kupi mi tak jak ostatnio pizame na slonia a ja bylam juz po porodzie,wiec smiesznie to wygladalo jak czlapalam do lazienki trzymajac spodnie w garsci zeby nie spadly:) Tak najechalam na tego mojego chlopa,ze pewnie myslicie ze to jakis obdarty zul spod sklepu...a tu niestety,bestia jest cholernie przystojny,typ wlocha..i to mnie zgubilo:) ale mam ladnego synka,pewnie malenstwo tez do niego bedzie podobne.I nie jest taka swinia non-stop, na codzien jest znosny tylko nie obnosi sie z okazywaniem uczuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! dziewczynki a macie juz ta linie wzdluz brzucha (nie pamietam jak ona sie tam nazywa) bo albo mi sie wydaje albo zauwazylam taki bardzo delikatny cien, kreske:) no i pepek juz mam prawie plaski ciekawe kiedy mi wyskoczy:o co do tych ubranek to normalnie niewiadomo, z jednej strony mowia nie ma sensu kupowac duzo bo maluszki szybko rosna z drudiej czasem przebiera sie je kilka razy dziennie... a pieluszki to mysle zakupic 10tetrowych i z 5flanelowych takich kolorowych z jakimis rysunkami, a jak mi braknie to dokupie... no i tez najlepiej by bylo jakbym juz teraz wiedziala jaki mi sie synus urodzi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wieści od Ejmi. jest w szpitalu, ale nie ma tragedii :) szyjka ma 33 mm, nie ma rozwarcia, mały się przekręcił i już nie napiera na szyjkę. zostawiają ją w szpitalu na obserwacji, ale na razie bez żadnych leków :D uf to dobre wieści :) ciesze się bardzo! A ja pojechałam dziś do carrefoura na zakupy i zemdlałam! znaczy nie upadłam, bo oparłam się o taką półkę, ale straciłam świadomość! byłam sama :( jakas kobieta coś do mnie mówiła, ja ją widziałam, ale w ogóle nie słyszałam :( to są skutki wychodzenia z domu bez porządnego śniadania :( nie miałam chleba i zjadałam tylko kawałek ciasta! pomyślałam, że kupię tam chleb i wrócę to zjem. a mogłam iść do osiedlowego sklepiku i najpierw się najeść! Przestraszyłam się :( w dodatku niunia znów się mniej rusza :( dziewczyny ja normalnie zeświruję :( i znów póki co leżę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spa-cja to musiałaś być u jakiegoś fatalnego lekarza lub na fatalnym sprzęcie robione to USG. Ja miałam 3d i 4d pokazywane w 20tc i wyszło ślicznie. Po za tym jak dziecko się odwróciło to lekarz powinien Ci powiedzieć, że nic z tego USG nie będzie, bądź tak ja miała że mała leżała bokiem to lekarz mi masował brzuch i mała przeskoczyła na poprawną pozycję. Co do dźwięku to ja też myślałam, że nie ma na płytce do póki nie pogłośniłam prawie na maxa kina domowego i słychać :) Ja tam polecam ale 3d, bo 4d to raczej nie. deseo jeśli chodzi o ubranka to ja biorę przykład z mojego męża siostry. W tygodniu jest 7 dni, więc 10 ciuszków :) Do tego pieluchy, gdy maleństwo się odbije i są takie mini śliniaczki to też sobie zakupię :) mili ja nie mam linii od pępka w dół :/ Po za tym koleżanki dlaczego tam się upieracie przy cesarce? Przecież to wcale nie jest fajniejsze! Nie boli gdy maleństwo wychodzi ale potem jest ciężko. Po za tym po naturalnym 2-3 godz. i maleństwo do mamusi, a po cesarce 24h leżenia :( Ja tam wolę sama rodzić, chociaż boję się tego jak cholera ale cóż poboli i przestanie, a warto się wycierpieć dla takiej kruszynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej! Gawit! Normalnie tyłek bym złoiła! Bez sniadania na zakupy do wielkiego marketu! Ciasto da energii na chwilę. Ja zawsze mam w torbie małą wodę niegazowaną i batona muesli (szczerze, nosze go od miesiąca i się zmasakrował, czas go na nowy wymienić) , czasem jabłko, lizaka. Mam świadomość, ze takie sytuację się moga zdarzyć. Ostatnio nawet na mszy wyciągnęłam wodę i wzięłam kilka łyków, bo mi jakoś nie teges było. Trudno, niech mnie potepią i zlinczują. Moje samopoczucie najważniejsze! Na drugi raz bądź przygotowana. Moj by mnie po takiej akcji nie puścił do sklepu samej i ochrzanił nieźle. hihi. Ale dobrze się skończyło. Odpocznij sobie. Dziś wyczytałam,ze do końca ciazy moge nawet 5 kg przytyć, bo dziecko zaczyna szybko przybierać i ja razem z nim - nawet 0.5kg tygodniowo.Zatem potrzebuję z pewnością sporo energii. Super, że u Ejmi wszystko dobrze. Pewnie więcej strachu niz to warte! Pozdrawiamy ją! mili - ja juz taką linię mam delikatna, ale coś takiego ułozyło mi się również z włosów (ogólnie czarna jestem i niestety nadmiar owłosienia mam) ,które jakoś się pod pepkiem zagęściły ;-) pępek też jest płaski,ale raczej już nie wyskoczy, bo nie ma co. bede chodzić z taką dziurą! spacja - może to jednak za wczesnie na takie usg, my w 22tc mielismy zwykłe ale doktor kilka razy przełączył na 3d i wcale nie byłam zachwycona widokiem. Sam zresztą przyznał, ze lepiej wychodzą te usg po 30tyg. I takie planuję sobie zrobić następnym razem (choc kasy mi szkoda) Alexandrunia - może u Was dzidzia się mało ruszała i obraz wychodził lepszy. Generalnie naogladałam się w necie takich filmików i fotek i rewelacji nie ma! I wiedze,ze rano oosłałam Wam podwójnie ten sam tekst. Komp mi się jakoś wiesza i długo czekam aż coś pójdzie. Zamula się maszyna! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawit, taka duża dziewczynka a taka szalona ;) Tylko wziąć i po tyłku zlać... Dobrze, że nie stało się nic poważnego i się czegoś przytrzymałaś :) A malutką się nie przejmuj, moja też dziś taka jakaś spokojna :D Dzięki za wieści od Ejmi. Miałam nadzieję, ze jednak nie jest tak źle jak pisała. W sumie ciężko lekarzowi ocenić szyjkę bez badania USG :) Ale najważniejsze, że w szpitalu wszystko dokładnie zbadali i na pewno to uspokoi naszą mamuśkę :) Alexandrunia ja w ogóle nie zamierzam robić USG 3d ;) Szczerze mówiąc po prostu szkoda mi na nie kasy. Naoglądałam się tego w necie i wcale nie jest ten obraz powalający. Może faktycznie Tobie się akurat udało, ale nie jestem przekonana. A dzieciątka się naoglądam jak wyjdzie z brzuszka :D Co do cesarki, to raczej nikt tu się na nią nie upiera. Sama ją prawdopodobnie będę miała. Jak na razie taka jest opinia lekarza... zobaczymy może mu się to jeszcze zmieni ;) Sama nie wiem czy to lepiej czy gorzej. Są zwolennicy porodu naturalnego i cesarki. Każdy ma jakieś swoje plusy i minusy i sądzę, że nie ma co tego roztrząsać :) Na pewno po naturalnym w większości przypadków szybciej się do siebie dochodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bar2basia3
Cieszę się, że u Ejmi wszystko w porządku. Ja ogólnie chciałabym urodzić naturalnie, chociaż jak leżałam na porodówce, to "przeżyłam" w nocy 2 porody i kobiety tak strasznie krzyczały, że się aż bałam, ale za chwilkę było słychać płacz Dzidzi i się wzruszyłam. Takie to piękne było. Uważam, że cały ból minie po tym jak zobaczymy nasze Maleństwa :) Chyba, że się okaże, że będę musiała mieć cesarkę, to nie będę jakoś z tego powodu specjalnie cierpieć. Co ma być to będzie - abym jak najszybciej zobaczyła mojego Synusia :) :) :) Dziewczyny, wiem, że niektóre z Was naprawdę czują się na siłach, żeby biegać do sklepu, czy załatwiać jakieś inne sprawy, ale to jest moment kiedy możemy dostać skurcze albo poczuć się gorzej i wtedy będziemy miały wyrzuty sumienia, że przez nasze cwaniactwo dzieciaczek urodził się prędzej i jest słabszy niż dzieci urodzone w terminie. Ja już to przeszłam i teraz grzecznie od kilku dni leżę i zajmuję się nicnierobieniem i robię to doskonale. To tylko kilka tygodni :) Także Mamuśki listopadowe - trzymajcie się i uważajcie na siebie :) Pozdrawiam serdecznie wiek: 23 lata termin: 4 listopada kg+: 12 tc: 28 płeć: chłopiec imię: Igorek miasto: Coventry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili_23 ja mam już to krechę ciemną na brzuszku od dawna i tak ze 2 tyg pępek na wierzchu całkiem. Wogóle wydaję mi się, że mam strasznie duży ten brzuch, mam już 96 cm na wysokości pępka. gawit_79 dzięki za szczęśliwe wieści od Ejmi, co do omdleń, to jak robi ci się słabo, to najlepiej przykucnąć i opuścić głowę na dół, mi przynajmniej to pomaga. Ja codziennie rano czuję się źle, nie mogę stać w miejscu wogóle, robi mi się niedobrze, a przed oczami mam mroczki. Jedni boją się porosu SN, ja tam śmiertelnie boję się cesarki, z powodów trochę egoistycznych, po cesarce trudniej jest wrócić brzuszkowi do normy, no ale jeśli odpukać mnie by to spotkało, wiadomo, że dziecko jest najważniejsze. JA usg 3d też robić nie zamierzam, lekarz na każdym zwykłym usg przełącza mi na chwilkę na 3d i szczerze powiedziawszy to ja na zwykłym widzę więcej, dzidziuś jest na nim jakiś taki zniekształcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze że u Ejmi sytuacja już opanowana i że małe zrezygnowało ze szturmowania wyjścia na siłę :D. A moje chyba ma już imię, w krazdym razie wpisałam coś w stopkę. Przywklekłam dziś do domu wanienkę kupioną od koleżanki i kilka książek o macierzyństwie. A teraz weekend to sobie poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też bałabym się cesarki. Sprawy pozostają wtedy poza naszą kontrolą a i nie wiadomo jak z tym wybudzeniem się, i powrotem do siebie a dziecko w tym czasie jest zdane na opiekę kogoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że z Ejmi wszystko OK i obejdzie się bez leków :) agusiaradom co do cesarki nie wcale nie egoistyczne spojrzenie. Ja uważam podobnie. Zawsze byłam szczupła, z pięknym wyrzeźbionym brzuszkiem a teraz... Na razie to wiem, że dzidzia jest w środku i tak musi być ale po porodzie zaraz uciekam na siłkę czy na aerobik aby zgubić odstające paskudztwo :/ Aga co do 3d to ja mam podobnie. Nie byłam tak wyłącznie na USG 3d tylko jak jadę na normalne USG to lekarz mi pokazuje małą w 3d i 4d. Dlatego mówię, że jak byłam w 20 tc to malutka spała akurat w czasie snu jak lekarz zaczął masować to ona się przełożyła na boczek w naszą stronę:) Dziewczyny ja wiem, że poród to każdej indywidualna sprawa ale ja po prostu się tyle nasłuchałam od mojego lekarza o niej, że nigdy bym się nie zdecydowała na tzw."ustawianą cesarkę". Co innego jak bobas jest ułożony w poprzek lub inne przypadłości, które to wykluczają medycznie poród SN. Poród SN to co innego...zarówno nasze organizmy się do tego przygotowują, jak i dziecko też lepiej znosi tą zmianę otoczenia. Po za tym (to jest udowodnione), że dzieci po cesarkach są mniej odporne, bardziej są skłonne do chorób, itp. Ja chyba za dużo się nasłuchałam i za dużo wiem na temat porodów... Po za tym byłam dzisiaj na tzw."obejściówce" po sklepach dla bobasów i zrobiłam pierwszy zakup :) Kupiłam body z długim rękawkiem na 56 za 9,90zł :) Do tego pół śpiochy na 62 za 6,99zł i maleńką czapeczkę po kąpieli na 56 za 1,49zł :) Oczywiście udałam się do sklepu w którym miałam zamiar kupować łóżeczko i wózek ale stwierdziłam, że chyba się nie opłaca, bo w internecie są o wiele tańsze te same modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja w środe bylam z męzowinką w TESCO i nakupilam ubranek eh mąz wziol 2 szt tych body za 11 zl takie smieszne w jaszczurki mnie sie nie podobaja ale niech ma frajde i białe w misie slodkie potem przyniusl mi zielonego pajacyka ja dodalam komplecik rozowy sweterek polarowy i spodenki :) i byly 3 bawelniane pajacyki za 35zl tez wzielismy a do tego bialo kremowe body z misiem :) 2 szt za 35zl normalnie zaszalałam bo w kasie zaplacilam ponad 400zl :/ nie liczac ksiazki Moje dziecko poradnik od ciazy do 3 roku zycia za 57zl :/ masakra co do butelek smoczkow itp to jeszcze nic nie mam i chyba kupie w pazdzierniku dzis bylam w sklepie i akurat byl wozek taki jak upatrzylam sobie na necie swietny i bardzo lekko sie prowadzi .... na USG dzis ginka powiedziala ze z pewnoscia bedzie dziewczynka wiec sie ciesze ale jej wzrost jest prawie 2 tyg do tylu co do terminu porodu :( to mnie martwi ale mowi ze jak na moja budowe to i tak jest w szoku ze dzidzia taka duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-). Ciesze sie ze u Ejmi wszystko juz w porzadku,szczerze mowiac przerazilam sie,jak czytalam poprzednie posty.. No niestety ale teraz jest taki okres,ze musimy szczegolnie na siebie uwazac. Ja czasem "zapominam" ze jestem w ciazy i wydaje mi sie,ze moge robic wszystko tak jak przed zajsciem. A tu niestety fizycznie juz nie wytrzymuje. Rozne prace domowe wykonuje przez caly dzien,choc kiedys zajmowalo mi to godzine dziennie. Na szczescie maz pomaga jak moze,moge wiec sobie uciac popoludniowa drzemke,polezec,odpoczac. Ale czasem znow budza sie we mnie nowe poklady energii,zaczynam sprzatac i po jakims czasie padam wykonczona.Teraz czzekam na dostawe ksiazek z Polski i obiecuje sobie ze wtedy naprawde postaram sie zrelaksowac i wypoczac. Jesli chodzi o typ porodu to ja zawsze bylam zwoleniczka naturalnego i tak tez chcialabym rodzic. Niestety wg lekarza w mojej sytuacji wskazana jest cesarka,ale jak na razie jeszcze czekamy i decyzje podejmiemy za 2 miesiace. Tak wiec chciec a moc to dwie rozne sprawy. Nie znam osobiscie kobiet ktore zdecydowaly by sie z wlasnej woli na cesarke,badz co badz jest to operacja,niesie ze soba ryzyko powiklan... Ja nie boje sie bolu zwiazanego z porodem naturalnym,ale jak juz wspomnialam,nie wszystko zalezy od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też często nie pamiętam o ostrożności, a to chyba dlatego że czuję się o wiele lepiej niż na początku ciąży, gdy wysiłek czy brak regularnego jedzenia powodowały u mnie mdłości i dziwną słabość. Teraz więc często się przeciążam i dopiero takie sprawy jak Iwusi czy Ejmi przypominają mi o dbaniu o siebie za dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze u Ejmi nie jest tak źle. ona ma dłuższą szyjke ode mnie :) jeśli chodzi o poród to jak od 17 roku życia wiem że mogę mieć tylko cesarkę więc nie mam wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinia jesli chodzi o wanienke to ona jest w drodze. wczoraj zamowilam ja z internetu a do mnie dotrze jakos na poczatku tygodnia, wtedy wam powiem czy sie oplaca ja kupic, jak wyglada w rzeczywistosci. co do kupek to tak , na naturalnym mleku mnie sa wonne ;) ale ten kosz jest praktyczny z tego wzgledu ze zgniata pieluszki w jakby takie paroweczki, kazda owija osobna, wiec nie smierdzi ponosc jak i ma jakis tak skaldniki antybakteryjne ze jest w miare sterylny. a bieganie z kazda pieluszka do kosza w kuchnie mozna zastapic takim koszem w pokoiku dziecka. sa tez inne kosze, tansze, a na promocji to je mozna za gorsiki kupic, ale wklady potem troszke kosztuja, choc powiem ze szczerze nie wiem na ile wystraczaja. Alexandrunia nie mart sie, jest jeszcze duzo czasu. ja po prostu zaczelam zakupy z nudow, a wyszukuje na necie gdzie sa promocje gdy mam czas. a ze czasu mam duzo to traktuje to jaka fajna zabawe. oczywiesci mozna wszystko kupic pozniej :) co do pieluszki to znajomi maja te tetrowe. o flanelowej to nie wiem za wiele. ten termometr tez mi sie spodobal i nie moglam sie oprzec choc ponoc nie jest az tak konieczny bo mozna elektrycznym zmieniac. ale to juz taki dodatkowy bajer ;) spa_cja niop maluchy roba czasem psikusa i ciezko ich dojrzec na 3/4 d. znam to z autopsji. moj wstydzioszek buzke chowal , jedyne co pokazywal to swoje klejnoty ;) natalie 82 dziekuje za mile slowa co do zakupow :) mili 23 co do kreski -linia zycia? to ja mam delikatna , ciagnie sie od dolu do pepka a nad pepkiem ciezko ja ujrzec z racji tej ze mialam kiedys kolczyk w pepeku a teraz po kolczyka sa czerwonawe dziurki. ale pewnie kreseczka ma siagac kilku centymetrow nad pepek, gdzies na wyskoosci macicy. gawit biedactwo. bierz zawsze ze soba batonika albo cos. niestety w ciazy moga nas dopadac niespodziewane salobosci i trzba cos natychmiast zjesc. ostatnim razem na zakupach w markecie zjadlam pol mega bagietki bo czulam ze zaraz zemdleje jak nie zjem. ludzie mijali mnie z ta wielka buła w rece i usmiechali sie z politowaniem ;) OlaGd dlaczego balabys sie cesarki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×