Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

ja mam zamiar spakować się w przyszłym tygodniu, zrobiłabym to w weekend ale muszę kupić sobie większą torbę bo nie chcę wszystkiego upychać w małych torbach a potem mieć milion tobołków ze sobą :O mam już wszystko co potrzebne - sporo tego wyjdzie no ale trudno, same podpaski poporodowe zajmą sporo miejsca :O Gawit - ale z Ciebie zadziora ja nie mogę :) A w brzyduli wreszcie coś zaczyna ruszać! Ja widziałam zajawki jak ona będzie wyglądać....no cóż jak dla mnie to bez szalu :) No i mnie powoli dopadają bóle okresowe, to nie są typowe skurcze ale dopada mnie takie uczucie jak na okres ja to czuje całym ciałem chyba :) No ale dziś poszło mi w krzyż, wzięłam nospe, będę brać do póki się nie wyjaśni w końcu gdzie i jak będę rodzić. Agusiaradom - ja jeszcze jeżdżę, ale tylko wtedy kiedy czuje się dobrze bo jak czuje się niepewnie to nie wsiadam za kółko. No i nie jest źle ale jak mały zaczyna mi wpychać nogi w żebra podczas jazdy no to czuje się niekomfortowo i sztywnieje. No ale na razie daję radę więc spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ja juz prawie jestem spakowana tylko mala musze spakowac jeszce, do mojej torby to jeszce musze wrzucic kosmetyki ale to juz jak mnie juz zlapia jakies bole, no i jeszce woda mineralna i kubek itp, do szpitala dla malej to wezme troche pajacykow bo mam duzo i ze dwie pary spioszkow Wiek: 28 lat Termin porodu: 8.11.2009 r. Tydzień ciąży: 37 tc Waga: + 23kg Płeć: dziewczynka - Maja Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dziewczyny a jak to jest z goleniem w miejscach intymnych, trzeba byc calkowicie ogolona , tak? ja mam z tym problem przez moj duzy brzuch niestety. Ale wiadomo ze jak sie czlowiek ogoli to na drugi dzien ma sie delikatne odrosty :) 🌼 Wiek: 28 lat Termin porodu: 8.11.2009 r. Tydzień ciąży: 37 tc Waga: + 23kg Płeć: dziewczynka - Maja Miejsce zamieszkania: Gorzów Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z wieczora! :-) Kiki - Kasieńka, dawno Ciebie nie było! I Kluseczkę już sporą wyhodowałaś! Tylko się cieszyć! mili - spytaj zwyczajnie Twojego ginekologa, czy takie zaświadczenie jest w stanie wydać, jak nie to uderzaj do poprzedniego, tam w karcie Twojej bedzie wpis, że byłaś i kiedy i lekarz ma obowiązek wydać takie zaświadczenie. A poza tym doczytałam,czy dobrze? , ze może to być też lekarz rodzinny. Moja ginka powiedziała,ze takie zaswiadczenie wyda bez problemów, choc kartę mam od 12 tc, ale wizyta pierwsza w 7 była. Szczerze mówiąc wątpie, by ktoś nam robił z tego tytułu problemy. Zwłaszcza,że jesteśmy tą grupą przejściową. Ale wystarczy urodzić 31października, by mieć problem z głowy... hihi. o ile dobrze rozumuje. ;-) Monia dla mnie ten Rybski lekko przewrazliwiony jest! zawsze robi z igły widły,ale może z drugiej strony ma racje,że każda rzecz, która wyda mu się niepokojąca poleca sprawdzić. Ale nas tylko niepotrzebnie stresuje. Co do golenia, to nie martw się, zapakuj jednorazówkę i Cię na miejscu ogolą jak nie zdążysz w domu. Ja tak zrobiłam. Ale licze,ze uda mi się przed wyjazdem do szpitala to załatwić, choc nie ukrywam,ze równiesz mam z tym nieziemski juz problem. hihi. No własnie z tym meldunkiem, to też wiem,że dziecko się melduje tam gdzie zameldowana matka. Ale ja mam stały meldunek 130km stąd. Czy wystarczy jak mnie mój zamelduje na pobyt czasowy w Gorzowie? Jesli nie to moja dzidzia bedzie przez pewien czasa nie zameldowana nigdzie. hihi, bo ja się szybko w swoje strony nie wybieram. Co do becikowego to wiem,ze albo ojciec albo matka może wziąć i u nas to moj załatwia, bo on Gorzowiak jest i nie bedzie z tym problemu. natalia - super ześ jeszcze w postaci Matrioszki! Dwa tyg szybko zleca. A wózek super, bo my też Mikado zamawiamy,ale mieszany, bo Milano- Oxford, hihi.ale mamy problem z kolorem, a ten Twój jest rzeczywiscie cudny i nowy, bo nie widziałam go wcześniej. Bardzo mi się podoba. Ja na razie obstawiam takie : http://wozkielcar.nazwa.pl/ox-ford/kolorystyka/01.jpg elegancki http://wozkielcar.nazwa.pl/ox-ford/kolorystyka/02.jpg radosny Zobaczymy. Rozgladam się po ulicach,ale też nie widziałam zadnych ciekawych. Agulinka - na suchą skórę polecam myc się mydłem Biały Jeleń. mnie pomogło! Chyba Olunia sprzedała taki patent. Alex - ja też rózne duperele, w tym wanienke trzymam w łóżeczku i nakryłam całość wielkim prześcieradłem.Miejsca za duzo nie posiadamy. Zastanawiam się coż Wy pakujecie do tych toreb. Ja dostałam listę ze szpitala. Wyciagnęłam torby, spakowałam wg listy, zamknęłam i mam spokój, nie widze potrzeby, by coś tam dorzucać lub przepakowywać. Jak czegoś będę potrzebować to moj mi na drugi dzień dowiezie. Po to dali nam listę,zeby pół domu nie zabierać. Choc ja dorzuciłabym np. ręcznik do kapieli dla dziecka,ale nie trzeba, czy te wielkie podpaski dla mnie, tez nie trzeba. Jak nie to nie! hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ulgi, to brak mi słów, ja bym proponowała naliczać ją od dnia narodzin dziecka. Przecież to niewyobrażalne marnotrawstwo, by dać rodzicom pieniądze za cały listopad, jak się dziecko np. 28 urodzi! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochaniutkie puściłam Wam na maila zdjęcia naszego 34 tygodnia tzn. to już koniec 34, bo od jutra 35 :) agu;inka79 ja to mam osobno spakowane podpaski, prześcieradła i pampersy, bo jakbym jeszcze to miała włożyć do torby to w życiu bym się w żadną nie zmieściła. Co do fatalnych m-cy to uwierz, że ten listopad będzie Twoim najszczęśliwszym :) monia no fakt trzeba się ogolić ale ja mam termin od 15.11 i chciałabym tak na początku listopada się ogolić ale jest problem, bo ja nic tam nie widzę przez bąbla :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Spakowalam wreszcie walizki-jedna dla mnie i druga dla maluszka. Dzieki Bogu dostalam liste ze szpitala,bo inaczej spakowalabym cala swoja wyprawke ;-). A tak ani moja ani malego torba nie sa pelne. Pewnie dorzuce jeszcze kilka drobiazgow,ale juz spokojniejsza jestem. Moge rodzic :-D. Najwiecej miejsca zajely mi reczniki i szlafrok,no i podpaski poporodowe (zapakowalam 20,w razie czego maz dokupi). Wczoraj wyslalam go po te podpaski do apteki,a te glupie baby wcisnely mu pieluchomajtki,twiedzac ze takie zabiera sie do porodu,zamiast podpasek i bielizny jednorazowej. Myslalam,ze szlak mnie trafi. Dobrze,ze mialam kilka sztuk w domu,pokazalam mezowi i przyniosl mi takie,jakie potrzebowalam. a te pieluchomajtki to chetnie bym na glowe kazdej z tych "pseudofarmaceutek" wsadzila... Monia,takze mam z tym problem,bo przez ten brzuch nawet swoich stop nie widze,a co dopiero miejsca intymne. Od czasu do czasu mecze sie z lusterkiem,ale tez mysle,ze najlepiej bedzie jak ogola mnie juz na miejscu. Jesli chodzi o seks to juz zapowiedzialam mezowi ze pod koniec miesiaca zaczynamy ;-). Na wtedy planuje tez pomyc okna,ale cos mi sie wydaje ze ten maly uparciuch w brzuchu wyjdzie i tak,kiedy bedzie chcial :-P Agulinka,tez mam problem z sucha skora,ale wlasciwie od zawsze. Codziennie smaruje sie oliwka dla dzieci,a jak mi sie nie chce to mam zel pod prysznic takze z oliwka. Powysylalam zdjecia,obiecuje ze nastepne beda lepszej jakosci :-). Jesli kogos pominelam to prosze o przypomnienie sie. Pozdrawiam i milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pewności czy o mnie była mowa ale jak co, to Białego Jelenia bardzo chwalę. (Dzisiaj też kupiłam płyn tej marki, do mycia ciała, i zamierzam zapakować go do torby do szpitala. Ciekawa jestem czy się sprawdzi.) A pakowanie zaplanowałam na jutro. Dziś zrobiłam ostatnie zakupy, w tym koszuli nocnej. Co trzeba było, to poprałam i zastanawiam się jak to spakuję. Chciałam wtrynić wszystko naraz do takiej wielkiej torby sportowej ale ostatnio na zajęciach SR uświadomiono nas że ktoś może będzie nosil to za nami z sali do sali i zaczełam mieć wątpliwości. Jednak do małej walizeczki na kółkach chyba nie pomieszczę wszystkiego, właśnie ze względu na szlafrok... W kazdym razie jutro się zorientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki ja tam bez problemu golę się przy pomocy lusterka, przed wyjazdem do szpitala sama się oporządzę na zero i tyle :D W ogóle przed porodem to się zrobię na bóstwo, włosy muszę mieć umyte i nogi wydepilowane no tylko make- up sobie już daruję :) a w ogóle zabieracie szampon do szpitala? bo ja w sumie 3 dni bez mycia wytrzymam tylko pewnie przy porodzie mocno się spocę - to założenie przy porodzie sn. A po cesarce to pewnie kąpać mi się nie pozwolą no i z myciem głowy też pewnie będzie problem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinka mail doszedl - mam Twoj nr :) Nie doszedl jednak mail od Sroczki - moze Wy dostalyscie ze zdjeciami jej nr? to prosze podeslijcie. Jutro nadrobie co tam naskrobalyscie po poludniu i wysle Wam juz liste, a jak cos bedziemy uzupelniac. Kiki moze i Ty przylaczysz sie do akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po lekarzu:) więc... wagą mam sie nie przejmować lekarz stwierdził że maluszek napewno świetnie sobie radzi....lepiej niż ja:Pusg niestety nie miałam bo miałam 2 tyg. temu i następne znowu za 2 tyg. w środku wszystko pozamykane dzidzia jeszcze bardzo wysoko...więc pewnie jeszcze przenoszę jakis tydzień...mam nadzieję ze nie więcej...bo pomomo tego że brzuch nie duży to i tak mi ciężko. bakterie w moczu mi wyszły pierwszy raz od początku ciązy a morfologia taka jak była.... jej dziewczyny wy wszystkie takie rozrganizowane jestescie...ja to mam jeszcze nic nie poprane:O zacznę w poniedziaelk a o pakowaniu torby to nie wspomne....na razie tylko ją zakupiłam :P spakuje sie tak ok 37 tyg...mam nadzieje ze wystarczy. w ogóle to ostatnio jestem taka roztrzepana że szok...na niczym kompletnie sie nie moge skupic:( na temat seksu to wolę sie nie wypowiadac...na początku był zakaz potem kompletnie nie miałam ochoty...i tak juz nie pamietam kiedy ostatnio sie kochalismy...już nawet się bałam że brak ochoty mi zostanie...:Pale ostatnio ochota powraca więc nie jest ze mna tak źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to my już u siebie :) i powiem tyle - NARESZCIE :D :D :D Ja jutro idę pokupić resztę rzeczy dla mnie do szpitala i biorę się za pakowanie torby! w końcu mam już skończony 36 tc, więc czas najwyższy :) Ejmi ja wezmę szampon ze sobą do szpitala! znaczy wezmę takie szamponetki, bo akurat mam :) najwyżej nie wykorzystam ;) Ola ja też myślę, żeby się spakować do małej walizeczki na kółkach, a dziecko do osobnej torby! mam nadzieję, ze się zmieszczę, chociaż ta walizka faktycznie jest troszkę mała! sam szlafrok zajmie mi sporo miejsca Mathea ja nie dostałam Twoich zdjęć :( mój mail to iskierka1979@o2.pl deseo no kochana właśnie - żebyś nam z tą listą zdążyła :D ;) bo wiesz Czarownica - Ejmi wróży ;) a tak na poważnie to czujesz, że coś tam się już za te 2 dni wydarzy? kurczę wiesz, że z jednej strony to bym Ci zazdrościła ;) A i co do mojego charakteru to ja na serio jestem spokojnym człowiekiem, nienawidzę się kłócić, rzadko to robię (koleżanka na studiach mi powiedziała, że ona przez 5 lat nie widziała mnie zdenerwowanej), ale jakoś w tej ciąży zrobiłam się bardzo kłótliwa ;) i jak wiem, że mam rację to nie popuszczę! i koniec! ;) Uciekam poprzytulać się do chłopa :D bo u rodziców, mimo, że mieliśmy swój pokój, to jednak jakoś tak intymności nam brakowało ;) a u siebie to sobie nawet na golasa mogę siedzieć ;) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie niby ma maz ogolic ale co z tego bedzie to nie wiem jak cos to zostaje szpital.... kurcze mam smaka na cus ale nie wiem na co ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejmi ja szampon zabieram (już mam spakowany) bo co drugi dzień myję głowę, a często i codziennie wiec muszę. Poza tym tak jak piszesz pewnie po porodzie sn będziemy nieźle spocone, a póki co innego nie zakładam. Mam też spakowaną małą suszarkę - gdzieś czytałam, że dobrze na krocze działa po porodzie a i do włosów się przyda. Dzięki za rady odnoście mydełka - muszę zakupić tego Białego Jelenia skoro go chwalicie, ale mam nadzieję ze ta sucha skóra to przejściowo. Oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z goleniem tez sobie jakoś radzę przy pomocy lusterka choć łatwe to nie jest przyznaję. Alex tu dalej chudzinka jak nie wiem. Gdzie Ty te 10kg przytyłaś??? W ogóle nie widać ale wyglądasz kwitnąco a brzuszek coraz większy choć w porównaniu z moim maleńki. Dobra ja też już dzisiaj uciekam wtulić się w męskie ramionka. Dobranoc brzuszeczki i do jutra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, Ola to o Tobie była mowa. Ja też mam to mydełko w formie płynnej. A kilka dni temu widziałam proszek do prania Biały Jeleń. Szampon i zel mam w mini opakowaniach. Kupiłam sobie w rossmannie. Ew. szamponetka to też znakomita rzecz. Mało miejsca takie mini opakowania zabieraja. Suszarke my na liscie mamy. Do suszenia krocza ponoc znakomita,a o głowie nie wspomnę. :-) Deseo - posłałam @ od Sroczki MArtasek - widzisz, dobre wieści przynosisz! A torbę to za tydzień - dwa możesz spokojnie zacząć pakować. Masz jeszcze czas. :-) Alex - też poproszę fotki tudja@ world.pl I uciekam na Uwaga Pirat! Uwielbiam! Dobranoc! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex- Ty Kurczaku :D nie wiem gdzie Ty swoją niunię trzymasz brzuszek masz maluśki :) Ślicznie wyglądasz :) o dziewczyny macie racje z tymi mini opakowaniami ja w weekend się wybiorę do rossmana i pokupuję wszystko w jakiś mniejszych opakowaniach i kosmetyczkę będę miała spakowaną. A żele pod prysznic to jakie macie? bo ja słyszałam ze najlepiej mieć jakiś żel bezzapachowy bo zapach kosmetyków dzieciaczkowi przeszkadza przy karmieniu. Podobno jest jakiś żel Fa bezzapachowy ale ja go nie znalazłam nigdzie :O postaram się kupić coś bardzo neutralnego. A i jeszcze jaką maść kupić do pielęgnacji brodawek w razie popękania i tak dalej? położna mi mówiła ale zapomniałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko mam nadzieję, że się na mnie nie obrazicie;) Jak zamierzacie myć głowę i suszyć włosy, przecież to wymaga czasu, a co z dzidziulkiem w tym czasie??? Po pierwszym porodzie pamiętam, że brałam szybki prysznic i z powrotem do maleństwa, chyba, że wasze pielęgniarki będą skore opiekować się maleństwem. Moje wtedy oprócz kąpania wogóle nie zajmowały się dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dziewczyny a jaki rozmiar ubranek kupowalyscie??? bo ja mam troche na 56 głownie pajacykow i troche na 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiaradom- są 3 opcje, albo dzidzia zostaje z mężem, albo jakaś dobroduszna pielęgniarka się nią zajmie albo zwróci uwagę wspólleżąca pacjentka w sali. Nie wyobrażam sobie tego że nie będę mogła się umyć w czasie pobytu w szpitalu. Pewnie że ta toaleta pewnie nie będzie dokładna, ale to 10-15 minut to chyba da się załatwić żeby ktoś berbecia przypilnował. Monia - ja mam większość ciuszków 56 - wiem że byka nie urodzę więc nie ma sensu większych kupować, chociaż mam kilka kompletów 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex Ty chudzino :) jak tu jeszcze raz zaczniesz coś na temat wagi miauczeć to dostaniesz po uszach ;) Wyglądasz super i masz na prawdę malutki brzuszek. Nie wiem gdzie ta Twoja dzidzia się mieści :D Mathea jak będziesz miała chwilkę to ja tez poproszę fotki na madzialinska@tlen.pl :) Gawit fajnie, ze juz jesteście u siebie :) Kiki no nareszcie jakieś słówko od Ciebie :) Ciesze się, że jeszcze w dwupaku i że ogólnie wszystko OK ;) Martasek86 Ciebie tez to dotyczy :P dziewczynki odzywajcie się częściej, a nie takie przestoje :) Kurcze nie odpisze wam wszytskim, bo już się pogubiłam :D Ale powiem Wam, że weszłyście mi na ambicje i w poniedziałek postaram się zapakować torbę ;) Rzeczy dla Małej wylądują w osobnej reklamówce, bo u mnie trzeb mieć tylko papmpersy i chusteczki :) No i oczywiście najwięcej miejsca to zajmie szlafrok :O I tez myślałam o tych mikro szamponach i zelach pod prysznic z Rossamanna :) Ja dziś właśnie zrobiłam przegląd zakupionych ubranek, bo wycinałam metki do prania :) No i wyszło mi, że mam raptem 3 bodziaki i jedne śpiochy na 56 :O Reszta wszystko na 62... trzeba zatem coś dokupić ;) Jutro będziemy w tym Baby fancie w Lublinie to muszę tam przegląd zrobić :D nawet przygotowałam listę czego mi jeszcze brakuje. No chyba, że ceny będą powalające.... Dobra, znikam na dziś bo jutro o 7 pobudka. Musimy być w Lublinie przed 10 :) Tak mi się Męzowinka umówiła na zmianę kół :) Zatem kolorowych i do jutra!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie czy te metki trzeba koniecznie wycinac ???? ja bym wolala zachowac zeby chociaz rozmiar znac albo jak prac...ale sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thekasia metki koniecznie powycinac:) jeszcze beda drapac maluszka, poukladaj sobie jakos zebys wiedziala gdzie mniejsze gdzie wieksze ubranka po za tym mysle ze tez duzo rzeczy bedziemy na oko zakladac bo zdaza sie ze jedne rzeczy na 56 sa prawie takie jak 62...ja mam jedne bodziaki na 56 ktore sa polowe mniejsze od drugich tez na 56:D a co do tego zaswiadczenie to faktycznie zapytam sie tego obecnego lekarza czy mi wystawi a jak nie bedzie mogl bo w ksiazeczce mam ok 20tc wpisana pierwsz wizyte to pojde do tamtej pani gin ona juz bedzie musiala mi to wystawic bo bylam u niej w 7tc i tak mam w karcie... co do golenia sie to uzyje depilatora wiec tak szybko nie bedzie odrostow:) bede musiala poradzic sobie jakis z lusterkiem bo juz nie daje rady tam zajzec,ewentualnie maz mi pomoze:0 bo w szpitalu jeszcze mnie pozacinaja:0 a co do mycia wloskow to ja dam rade chyba nie mycw szpitalu bo moge umyc raz w tyg nie przetluszczaja mi sie tak bardzo,ale wlasnie chcialabym zdazyc umyc i miec swieze przed szpitalem, po za tym przy cc sie tak nie upoce jak podobno przy sn... ja w ogole nie wiem jak sie umyc po tej cesarce czy ta rane mozna moczyc? a co do make upu to ja nie wiem, delikatnie jak sobie rzeski mazne to moze nawet nie zauwazom,moja siostra byla wymalowana to do niej z geba wyskoczyli i kazali sie biegiem zmywac tylko,ze jej odeszly wody na komuni... gawit a powiedz mi na jakiej ulicy jest sklep czy to hurtownia nie wiem "słoń"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dzis ja juz spac nie moge :(, wiec pije cieple mleczko i pisze do Was :). Ejmi z tym moim terminem to wiesz jak jest :/. Gawitku oprocz kilku skurczy ktore zlapia mnie w ciagu dnia nic sie nie dzieje. Choc wczoraj mialam inny kolor sluzu na wkladce - dziwny, jasnobrazowy, ale ja jestem na globulkach wiec jesli poszlo jakies plamienie z szyjki to globulki mogly zmienic jego odcien - mysle ze to czop. Oprocz tego czuje sie dobrze, wiec albo jeszcze troche czasu przede mna albo wezmie mnie znienacka :) - ale to kazda z nas moze tak napisac. Liste bym Wam juz przeslala ale brak mi Sroczki - Agulinia nie doszedl mail :(. Kilka dziewczyn do ktorych pisalam tez nie wyslalo nr ale moze nie chca, wiec nie bedziemy nikogo zmuszac. Alex - dziekuje za fotki, powiedz mi gdzie Ci sie ta Marcelinka tam miesci :), strasznie zgrabny ten Twoj brzuszek. Co do golenia - to ja gole sie wlasciwie co kilka dni, zeby byc gotowa jakby co :). Poza tym przy kazdych skurczach bardzo pomaga mi cieply prysznic, wiec wtedy sie oporzadzam jakby to mialo byc juz to. A jesli chodzi o mycie glowy, to chyba sie nie da bez tego obejsc - po porodzie bedziemy wymeczone, poza tym bedziemy sie bardzo pocic - organizm zacznie wydalac wode, nawet po cesarce jak schodzi znieczulenie kobiety sie poca, poza tym na oddzialach jest goraco, wiec nawet nie przetluszczajace sie wlosy bede wygladaly kiepsko. A co do suszenia wlosow to mozna je tylko podsuszyc a nie ukladac przed lustrem :) wiec to chwilka. Ejmi ja mam na brodawki Maltan, zreszta korzystam juz z niego, polecila mi go przyjaciolka, kosztuje ok 20zl. Nie trzeba go zmywac przed karmieniem ale to jak prawie wszystkie tego typu kremy bo to glownie glukoza. Agusiaradom - ja mysle tak jak Ejmi co do toalety - mysle ze maz posiedzi lub mama, bo napewno bedzie przesiadywac u mnie w szpitalu. Monia ja mam na poczatek rozmiar 56, ale na 62 tez mam sporo rzeczy. Madzia pakuj ta torbe! 23.10 dowiesz sie ze za kilka dni cesarka i bedziesz miala z glowy. Pamietaj ze czekam na Ciebie z porodem :) i 23 tez mam wizyte choc moja ginka twierdzila na ostatniej ze raczej sie nie spotkamy. TheKasia ja mam powycinane metki z ubranek ktore maja bezposrednia stycznosc ze skora dziecka. Czasem sa tez bardzo dlugie metki wiec je tez wycielam. W niektorych rzeczach zostawilam jak np. bluzy bo pod nimi dziecko bedzie mialo body czy kaftanik. Mili podziwiam za golenie sie depilatorem, az mnie dreszcz przechodzi jak o tym mysle. A z tego co mi sie obilo o uszy to nie wolno moczyc rany po cc, ale myc sie jakos trzeba (?). Moze sie jeszcze poloze - slysze jak mezowinka slodko pochrapuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez witam z rana! Też obudziłam się dzisiaj wcześnie, zasnać już nie mogłam wiec wstałam, zjadałm śniadanko i jestem. Zaraz za jakieś porządki się wezmę bo mój psiak gubi sierść do kilku dni i w domku meksyk. Cały czas trzeba sprzątać. Madzia udanych zakupów. Jak masz gdzieś w pobliżu h&m polecam. U nas duże przeceny właśnie na te najmniejsze rozmiarki 50-56-62. Deseo posłałam ja Ci nr do Srokaj - może mój mail dojdzie. A Ty kochana nawet nie strasz tym czopem bo jeżeli to on, to będziemy mieli na dniach pierwszą rozpakowaną mamusię. Ja cały czas stawiam że to będziesz Ty. AgusiaRadom ja nie wyobrażam sobie z kolei nie umyć głowy przez 3 dni tym bardziej po porodzie i tak jak piszą dziewczyny albo maż albo mama, ktoś na pewno te 10min nad maleństwem będzie czuwał. A ewentualnie poprosić zawsze można koleżankę z sali (u nas są dwuosobowe) lub siostrę na ten moment. A suszyć włosy zamierzam już na sali. Kontakty mamy koło łózek. Zresztą u nas na zajęciach ze szkoły rodzenia położna mówiła, że mamy chcą wręcz po porodzie wsiąść prysznic, umyć głowę i założyć świeża koszulę i one są w tym czasie z dzieckiem. Jakoś to na pewno będzie. Mili po cesarce coś w 2 czy 3 dobie możesz wsiąść dopiero szybki prysznic, a rana będzie napewno zaklejona. Pewnie później po kąpieli zmieniają taki opatrunek. Tak to widzę. Chociaż mnie koleżanka mówiła, że ona się kąpała dopiero w domu a w szpitalu zużyła dwie paczki chusteczek nawilżających. Tak sobie radziła. Co do golarki to ja tez mam ciarki jak pomyśle, że tam miałabym się ogolić. Nogi owszem. Tak golę ale nic więcej. Bryy.... Monia ja mam rzeczy i na 56 i na 62. Nastawiam się po ostatnim usg na te na 56 gównie na początek. Zresztą tak jak piszą dziewczyny wiele z tych rzeczy się nie różni zbytnio rozmiarami. Co do metek to wycięłam tylko z bodziaków i koszulek, a te rzeczy które dostałam od kuzynki mają metki czyli jej dziecko nie przeszkadzały najwyraźniej. To chyba tyle z ranka. Zajrzę do Was później, choć pewnie pustki będą straszne. Zatem miłego weekendu, bez bóli, skurczów i stresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie brzuchatki - puscilam liste, co by jesli ktoras zaczela sie rozpakowywac mogla dac nam znac bysmy cieszyly sie razem z nia ta wiadomoscia :). Mysle ze wystarczy skrobnac smska do jednej z nas gdyby sie cos dzialo a my tu oglosimy na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
witam was dziewczynki ja niedawno wstalam i zajadam sniadanko, ja tez nastawilam sie na 56, ale na wszelki wypadek wzielam do szpitala tez spiochy i 2 pajacyki na 62, rzeczywiscie one nie roznia sie bardzo te na 62 sa tylko ciut dluzsze, ale to chyba nnie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×