Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Lady ja karmię sztucznie i wcale nie pododaje wit k bo jest w mleku a wit D codziennie i podobno do konca 1 roku ja sie podaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wit D nie ma w mleku ;) u mnie malutka od początku na sztucznym i tak pediatra kazał podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as-80 ja byłam na manualnym i powiedziala, ze jest OK, ale dala skierowanie na USG kazala zrobic za dwa miesiace czyli niuniek bedzie mial wtedy cztery, a Ty w ktorym miesiacu robilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi my usg robiliśmy jak mała skończyła 2 miesiące, manualnie też wszystko ok nic nie zauważyliśmy,a mój M jest fizjoterapeutom, dopiero w usg wyszło że mała ma dysplazje,ale podobno dziewuszki są bardziej narażone ze względu na hormony matki wydzielane przed porodem,podłamałam się ale M mówi że wszystko bedzie dobrze bo to kwestia cwiczen a to ma obcykane,ale wszystkie sie przebadajcie (usg) bo manualnie czesto nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wasze maluchy bawia sie juz swoimi raczkami? bo nasza nie i nie wiem czy to przyjdzie czy juz sie marwtic.. poza tym wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as-80, nie martw się. Szerokie pieluchowanie, ewent. rehabilitacja i będzie OK. Ja mam dysplazję obu bioder (wrodzoną, gorsze lewe biodro, nawet z tego powodu miałam CC) i byłam szeroko pieluchowana, plus miałam zakłądaną taką śmieszną pieluchę na szelkach ;) I nie widać teraz tego po mnie. Mam mniejszy kąt odwodzenia nogi, to na pewno. Odczuwam takie "przeskakiwanie" w stawie jak jeżdżę na rowerze i mały dyskomfort jak pływam żabką (innego stylu nie preferuję, bo nie umiem), ale poza tym jest OK. Dysplazja jest dziedziczna, ale na szczęście mój szkrab jest "czysty". Częściej niestety występuje u dziewczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja Kochane! Mam sajgon na maxa. Jak znajdę chwilę wszystko nadrobię. Czytałam wiadomości Łazanki na mailu - przyłączam się do grupy wsparcia i chętnie pomogę jak tylko będę mogła. Oby wszystko szczęśliwie się skończyło.. Ściskam Was mocno i do niebawem 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey ale rozjechany dzionek byl. i gosci troche sie dzialo. Co do witamin to jesli dziecko pije min 500ml mm na dobe to nie potrzeba wit K. jesli jest mniej mleka jak u mnie bo jest 270ml to nalezy podawac, tak mi radzili dwaj lekarze. Mam pyt. przed kapiela bolal go brzuszek, bo plakal i sie prezyl, podalam pol czopka i kupka poszla. Potem wypil z 50ml herbatki koperkowej bo pic mu sie chcialo. a po kapieli zrobil strasznie wodnista kupke- druga kupka tez,zuzylam dwa pampersy, moglam odzekac, no ale pytam was czy ona wodnista bo herbtka nawodnila mu?? a drug Kupka nie byla juz musztardowa a lekko zielonkawa. cczy to poczatki biegunki?? jak sie rozkreci to ne pogotowie musze jechac. jak sie ja powstrzymuje? czemu by sie zrobila? nie mam pojecia co zjadlam nie tak moze?..czy to od kropelek moze? hmm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do usg bioderek to nam w szkole kazali zrobic do 3tyg zycia. No to zrobilismy w jednej placówce, i Pani wykryła cos, niestety nie potrafie tego nazwac ale juz zniknelo. Chodzilo o to ze kosc udowa miala zaokrągolną jedną czesc i wazne zeby byla prosta i pod kątem. Mialam nosic "na żabke" , robic okręgi zgiętymi nóżkami po kąpieli. W miedzy czasie po miesiacu polecono nam najlepszego ortopede w Trojmiescie, Dr Silewonczyk, naprawde super podejscie ma facet i bardzo serdeczna osoba. Przynajmniej palma mu nie odbija za kaskę jaką zgarnia. Zbadal go po miesiacu moich cwiczej i ta kość sie wyprostowała, Jest idealna, nóżki jak tancerz teraz. Takze wszystko da sie ćwiczeniami naprawic. 3mam kciuki as-80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kurcze też dylematy z tymi kupkami po tej szczepionce chyba najpierw przez dwa dni miał jak woda takie rzadkie a teraz już drugi dzień wogóle nie ma co się nigdy nie zdarzało:( jutro zazwonie do pediatry zapytam czy poczekać czy coś działać:( może w nocy będzie mam nadzieje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny jak wychodziłyście ze szpitala każda z was napewno miała powiedziane ze witaminy trzeba podawać: K- do konca 3 m-ca, a wit. D do 1 roku życia. To nic że jest w mleku modyfikowanym. Podawajcie. jesli maluszki wam się z tyłu głowy poca to znaczy ze brak witamin. Niedobór wit jest porażką w przyszłości. pozdrawiam majówka2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atena35 - mnie to wlasnie nikt w szpitalu nie mowil wyobraz sobie. Dopiero jak srodowiskowa wpadla na patronaz mi powiedziala. Podaje cał czas K i D w jednej kapsulkce, pomimo tego ze dokarmiam modyfikowanym. Ale pomimo wszystko poci sie z tyłu glowki strasznie;) Ale Dr mowi ze to dlatego ze tam np sie styka z moja reka gdy karmie, oraz to ze on nie ma gruczolow potowych jeszcze wykształconych i pot ulatnia się główka. A gdy za duzo tej wit K to zatwardzenia sie potrafia zrobic. No u nas jeszcze miesiac zostal podawania wit K takze bedziemy podawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie karmi piersia i trzyma na reku to normalne, ze sie spoci i tym sie nie nalezy przejmowac moj ksiaze zawsze po karmieniu ma tyl glowki caly mokry i w ogole goracy caly jest z tym usg to widze, ze wszedzie inaczej zalecaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Mi zalecili podawać do 3 m-ca K+D, potem tylko D. Mam jeszcz całe opakowanie to mi wyjdzie trochę dłużej, ale co mam z tym zrobić ;) Usypiam dzisiaj Lenkę w kołysce, nie wysypiam się jak jest ze mną w łóżku, budzę się cała zesztywniała :o Mąż ma być 2 listopada. Dzisiaj w jego bazie zginął żołnierz, straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotko_julio--my ten dom remntowaliśmy, nie stawialiśmy. Mamy go od 5 lat, z czego dopiero teraz zamieszkaliśmy. Decyzja jest podjęta i naprawdę przemyślana. Oby się powiodło to co planujemy, bo trudno znaleźć kupca na dom. Ja bioderka badałam małej w 3 tygodniu życia, poszłam prywatnie i wszystko ok. Miałam tylko profilaktycznie pieluchować. Aga ma rację, na dysplazję częściej zapadają dziewczynki. Aga, a jaki masz stopień dysplazji? Sporą 2, czy wyżej? Nam przy 2a- chcieli dać rozwórkę, ale ortopeda zarządził pieluchowanie i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam problem.Moja malutka jest chyba przeziebiona juz od wczoraj po południa zaczeła mało jeśc i ma szkliste oczka temperatura wczoraj była wieczorem 38 w pupie.Niestety zaraziła sie chyba od mojego męża bo przyniósł jakiegos wirusa od kogos z pracy.Nie wiem co robic.Nie płacze bardzo,ale mało je:(ja mam niestety mało pokarmu ale cały czas przystawiam ja do piersi.Dałam jej viburcol na sen. Co sie podaje takim małym dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buu ta noc byla slaba nooo, wybudzania ciag dalszy... Z viburcolem llepiej to fakt ale codzien nie chce dawac chyba. Po raz kolejny mowie gazy wzdecia kolki PRECZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
A moja mala po 2 nieprzespanych z powodu kolek gigantow nocach wczoraj o 23:30 zasnela i spi nadal... Cudowna noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj mialam z malym kiepska noc bo sie budzil i plakal, za to dzisiejszej nocy mi to wynagrodzil, jak go polozylam o 23 to wstal o 5.30. Oby wiecej takich nocek ;-). Wracajac jeszcze do bioderek to ja mialam zalecona ze szpitala wizyte u ortopedy w 6-8 tygodniu, bylam i pani doktor kazala usg zrobic za dwa m-ce, powiedziala, ze jest ok, ale profilaktycznie tez mam szeroko pieluchowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 to juz jest goraczka u niemowlaka? Ktos mi powiedzial kiedys, ze dzieci maja podwyzszona tylko wlasnie nie wiem do ilu sie nie przejmowac. Wczoraj zamowilam termometr w smoczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci mają ciepłotę taką samą, jak dorośli, tylko szybko reagują na zmiany temperatur w otoczeniu. Samilgilr możesz dać czopek paracetamolu, do tego 3-5 kropli cebion (vit.C). A najlepiej idź do lekarza bo takich maluszków nie powinno się jeszcze leczyć na własną rękę,wystarczy doba i zapalenie płuc gotowe. Mój mąż wraca :D Wyleciał ze swojej bazy, dżizes normalnie nie wysiedzę do 2 listopada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki;) Moje kochane dziecie powiedziało swoje pierwsze pełne "agu" ;););) a jakie zdziwienie na twarzyczce ;) i cały wieczór nas raczyła tym swoim wypracowanym agu ,od razu chandra mi przeszła i mam już pewność że poradzimy sobie z bioderkiem ;) Misiaczkowa wspaniałe,że M wraca :) to się będzie działo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do tematu bioderek to my mieliśmy fatalnego lekarza, jak zaczął podczas badania Tysie szarpać a ona przeraźliwie płakać to zapytałam jeszcze wtedy grzecznie czy tak musi być czy nie da się delikatniej a on na to ze jak mi sie nie podoba to on przerwie badanie, i tyle z tego badania,że jest podobno bardzo źle bo dysplazja, zwichnięcie biodra i nie dostałam żadnego wyniku nic,i że mogę do niego chodzić prywatnie , chyba musiałabym na główke upaść, jutro idziemy na konsultacje bo jakoś na opini szanownego lekarza nie chce sie opierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki jak tam poniedzialek u was się zaczol? smallgirl - Z przeziębionym maluszkiem najlepiej idz do lekarza, bo u takich szkrabów szybko się choroby rozwijają. mum to come - mój Kacperek jeszcze nie bawi się swoimi paluszkami, jedynie uwielbia je ssać czasami, aż cmoka. as-80 - będzie dobrze z bioderkami, tylko pilnuj tego pieluch-owania. Dasz radę. My jak Kacper miał 6 tyg to mieliśmy badane bioderka i manualnie i usg. Wszystko oki. tymnkowa - mi lekarze mówili, że jak karmię piersią to mogą pojawić się kupki różnego koloru. Może coś zjadłaś nowego? Mi mały zrobił 3 zielone kupki jak zjadłam 3 surowe marchewki surowe. misiaczkowa - pewnie cala w skowronkach teraz latasz, oj jeszcze kilka dni i M w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) A moja dzieciarnia łaskawie zaczęła mi kichać i prychać:O W bonusie Franek jeszcze ochrypł i ryczy jak Himilshbach:P Poza tym od paru nocy odbierają mi sen:O jeden marudzi do 3, a drugi od 3, a ja ledwo na oczy widzę. Jak tak dalej pójdzie to rzęsami będę podłogę zamiatać...przynajmniej jakiś pożytek z tego będzie:O Tymkowa🌻ja się zawzięłam i odstawiłam wszelakie specyfiki na brzuszek i po prostu problem znikł. Czasem stosuję zwykły masaż i to starcza. Stolec jest co 3 dni, bez wspomagaczy. Już pisałam wcześniej, że osobiście boję się stosowania czopków jak ognia:O Moja znajoma czopkami, rurkami i termometrami wstrzymała odruchy związane z wypróżnianiem u swojej córki i kruszyna do 7 miesiąca zycia samodzielnie nie zrobiła kupy:O A męki jakie potem dziecko przechodzi na nowo "ucząc" się są nie do opisania:O Bo to już jadłospis inny i stolec twardy:O Masakra... Misiaczkowa🌻wiem co przeżywasz, mój Księciunio też włóczył się do niedawna po różnych dziwnych miejscach świata z bronią na ramieniu, tyle, że on np dostawał rozkaz i w godzinę już go nie było. Wszystko objęte tajemnicą:O, a ja nawet nie wiedziałam gdzie on jest i czy w ogóle jeszcze żyje:O:O:O Odkąd są dzieci wszystko się zmieniło. Zrezygnował z takiej służby i za to dziękuje Bogu każdego dnia. As80🌻to u Franka poza na okrągło powtarzanym LE z uśmiechem na ustach zresztą, doszły jeszcze zabawy rączkami, a właściwie wyrzucanie całych ramion we wszystkich kierunkach (prawie jak odruch chwytny), w związku z czym wczoraj pierwszy raz dostałam w paszczę od własnego, 2 miesięcznego dziecka:O Bezczelne te dzieciaki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadek franek ci ochrypł pewnie od tego smiania na głos:-))) ja też zrezygnowałam od podawania wszystkiego ale ugięłam się w piątek bo kolka była od 15 do 22 dałam bobotic ale mimo że nie pomogło od razu ( nie wiem czemu mi się ciągle zdaje że w takim małym ciałku powinno lekarstwo zadziałać od razu) twardo podawałm ten bobotic przez sobotę i niedz i chyba jakiś efekt był bo w sobotę był przegrzeczny ( mimo że był to dzień bez kupy) wczoraj kupa z usmiechem na ustach ale marudzenie też było ( niedługo) ale to pewnie przez nadmiar wrażeń bo objazd po rodzinie i ubieranie..rozbieranie...zostanę chwilowo przy tym boboticu Tymkowa co ty się dziwisz rzadkiej kupce po czopku to był kupa wymuszona może się nie zdążyła "zawiązać. jak mnie robili lewatywę przed porodem to za przeproszeniem wodą srałam bo nie miałm czym . zresztą ja czopków małemu nie lubię dawać no owszem ugięłam się parę razy bo owszem kupa była ale jaki ryk po tym!jelita wypychały nienaturalnie to sie darł. spróbuj może zostawić mu jeden specyfik a sama się opijaj tymi koperkami dziewczęta karmiące cycem miały po takiej metodzie efekty. misiaczkowa małżonek cie w realu nie pozna bez brzucha:-)))ha ha to ja już wiem czemu sie tak spieszyłaś z tą spiralka:-))) a skoro wiesz o co biega z remontami poważnymi a mimo to idziesz na zmaine to uznaję ze wiesz co robisz:-))) w takim razie czekamy na info z postępu zamiany. ps. mój potomek upodobał sobie wymowę GI ewentualnie AGI :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Wami co do gadania dzieci - jest to urocze i sam uśmiech na twarz wychodzi, nie ważne jakim by się było zmęczonym :) Bartuś też sobie gada "agiii", "guuuu", "aguuu" a przy tym uroczo uśmiecha :) Ostatnio też zaczyna poznawać swoje ciało, tzn. zauważył, że ma rączki. Przygląda im się tak jakby je pierwszy raz widział, a zezuje przy tym nieziemsko ;) Jutro idziemy szczepić się na pneumokokki, mam nadzieję, ze nie będzie takiego ryku jak poprzednim razem... As-80, jeśli można spytać - gdzie robiłaś USG bioderek? W Łodzi? Misiaczkowa, super, ze M wraca :) Wytrzymasz te kilka dni - choć zdaję sobie sprawę, że pewnie siedzisz jak na szpilkach :) Pocahontas, BArtuś też czasem ssie swoje pace i cmoka przy tym - jakby to najlepsze delicje na świecie były ;) Dziadek, współczuje tych nieprzespanych nocy. Nam dziś trafiło się jak "ślepej kurze ziarno" ;) Bartek przespał od 20ej do 5:20 :D Normalnie w szoku jestem. A od drugiej w nocy wstawałąm co godzinę sprawdzać czy wszystko z nim OK ;) Normalnie je już koło 1ej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×