Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

meeg-my karmimy co 3h, je 50-60ml, ma zjesc 360 na dzien,wiec wyjdzie nawet ciut wiecej,plus piers,bo tego nie licze,wiec chyba jest ok,spisujemy ile je co 3h zeby orientacyjnie wiedziec. pytanie odnosnie glowki-czy glowka dziecka jest zrosnieta cala? bo tak macamy i jest np w jednym miejscu w ogole niezakryta. lekarka patrzyla i mowi ze jest ok,ze niveu jakos tak to nazwala. ale sie jakos martwie czy to ok. z jednej strony ma pekniete po lewej,a z prawej nie-czy to normalne? chyba sie zrosnie prawda???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come To co znalezliscie miekkie na głowce to jest ciemiączko i skoro jest to swiadczy ze dzidzia ok,to z czasem zarasta stosownioe do miesięcy,jezeli zarasta za szybko to tez nie jest w 100% ok ale zarasta powolutku .Podczas kąpieli myj te 2 miejsca delikatnie ale tak zeby dzidzia nie miała ciemieniuszki:)Jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM :)) Jejku juz nie moge Was czytać.... :(( juz chce mieć dziedziusia przy sobie...:) ech.... no ale dla jego bezpieczeństwa niech grzecznie czeka do tego terminu (1 sierpień) choć jestem na luteinie 3x2 do 14-tego...więc może wcześniej wyjdzie zobaczymy... Ostatnio miałam mały problem... troche głupio mówić ale coż... strasznie piekło i bolały mnie okolice odbytu przez kilka dni teraz jest prawie ok... czy któraś z was miała cos podobnego ? Pozdrawiam(y) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come a co do wagi to je ok, wiec moze zacznie nabierac,spokojnie.Bez nerwów bo dzieci tak czasem maja,moja córka tak miała ze spadala majac 3 tyg ale to tylko kilka dni potem nadrobiła,daj znac co jutro polozna powie i nie denerwuj sie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to to jest ta ciemieniuszka. ok. ale np po jednej stronie blizej czolka ma taka pusta dluga przestrzen a po drugiej nie ma. nie wiem czy to jest ok,zapytam jutro poloznej. a co do jedzenia mnie uspokoilas :) choc mam stresa,bo jak nie przytyje to nam ja wezma do szpitala,a teraz to byloby ciezko oddac dziecko. bylismy dzis na spacerku pol godziny,spala mala. wozek ok,zwrotne kola ma. jednak trzymamy go obok na polpietrze bo w piwinicy zatechnie i nie ma sensu zeby przesmiardl. ahh trzeba go bedzie znosic. dzis widzialam jak wozili malenstwo rodzice w maxi cosi na stolazu od wozka,wiec tez sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AneXis to mogą być hemoroidy. A miałaś przy tym może ślady krwi podczas podcierania. Na hemoroidy pomagają nasiadówki, są tez maści ziołowe w aptece. Ja na początku ciąży miałam zaparcia i w nich wyniku pojawiły się hemoroidy, stosowałam maść Aesculan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Wy juz o dzieciaczkach rozmawiacie a moje jeszcze w brzuszku:-). Na pewno wszystko będzie dobrze z Waszymi malenstwami, po prostu musi byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko Mam dzis mega doła, wszystko mnie denerwuje i wyć mi się chce. Juz mam dość tej ciąży i wszystkiego, najgorsze jest to ze nie wiem co mam ze sobą zrobić i nawet nie mam za duzego wyboru bo jestem ociezała i nie mam na nic sily buuuuuu... W zasadzie to przyszlam sie wypłakać :( lazanka czyli mamy te same korzenie. A daleko wyemigrowalas?? Fajnie Wam ze juz urodzilyscie i zajmujecie sie córciami. Moj mlodszy syn łobuzuje, nie słucha sie, nie mam do niego sily. meeg- to widze ze trafilam w 10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilenaKmmmc
Witam wszystkie Mamusie :) Jestem w 35 tyg z moja mała Ninką Dzidzia tak mi uciska na zebra ze az mi sie plakac chce,i boli kosc ogonowa.. a wam co doskwiera? Moze ktoras czeka cesarka jak mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez juz wszystko boli, wybraliśmy sie dzis na spacer do Kazimierza Dolnego i myslalam ze tam zejde, nogi mi napuchly, ledwno szlam. Mam juz tego dosyc. Ja tez bede miala cesarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilenaKmmmc
Mnie nogi puchna ale na wieczor jak jestem za bardzo łojra łojra :D Natomiast bol pod mostkiem i pod prawym zebrem jest nieznosny Noce nieprzespane..maz spi osobno ja osobna inaczej nie daje rady usnac.. Mnie czeka cesarka ze wzgledu na kregoslup I NIE CHCE LEWATYWY I NIE CHCE CEWNIKA!!;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come, to nie jest ciemieniuszka:) ciemieniuszka to przypadłośc, gdy zrobia sie strupeczki na skorze głowy dzieciaczka, wtedy trzeba smarować główkę oliwką zas ciemiączko to nieskostniałe spojenie łączące kości czaszki u noworodków i niemowląt i mamy ciemiączko przednie ok 1 cm, które zrasta sie około 4 miesiąca zycia i tylne które zrasta sie miedzy 9 a 18, jesli ciemiączko zrasta sie za szybko może to świadczyć o nadmiarze wit D w diecie niemowlęcej, jesli jest zapadnięte może świadczyc o odwodnieniu, jesli wypukłe o zbyt wysokim ciśnieniu w główce po ciemiączku okresla sie tez wiek niemowlęcia, zazwyczaj na wizytach w przychodni mierzą ciemiączko meeg powiedz jakie leki bierzesz na wstrzymanie laktacji, bromergon? bo chyba bede musiała się w niego zaopatrzyc. Powiedz dawala siare małej, czy od razu na modyfikowane przeszłac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milena mnie tez czeka cc, ale pomysl, przejdziemy poród bez tych wszystkich bóli bo rana goi sie szybko na brzuszku, jak wspomne ze sie w poprzednich porodach umeczyłam z bóle po 15 h to az sie słabo robi, wiec nie tak strasznie będzie!! Lady_Ania trzymaj się, jeszcze tylko chwilka, zobaczysz bedziesz wspominac ze mogłaś pospać , poleżec:)) ja tez juz puchnę, w nocy nie śpię prawie wcale, doszły skoki ciśnienia i zgaga, ale jeszcze chwilka i maleństwo będzie udało mi sie przełozyć usg na przyszły piatek, czyli 15 lipca, 2 tyg wczesniej, i ginekolog tez tydzień wczesniej na 22 i zobaczymy czy bedzie tego 9 sierpnia cesarka czy wczesniej waneska Twoje małe duże, ale nie mówili ci o makrosomi płodu? bo ja w 32 tyg 2400 i już patrzyli na wymiary szukając cech a twoje ponad 3 kg może coś pomylili? chociaz waga myli sie na usg 500 g, ciekawe ile bedzie wazyć porzy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 tak bromergon biore 2x dziennie,miałam wyciek z jednej piersi przed porodem ale jak urodziłam odrazu dostalam lek i zanim dostalam mala juz zanikło a pozatym mam katygoryczny zakaz karmienia wiec butla od poczatku:) mum to come..nie masz sie czym przejmowac,gdyby nawet poszłą do szpitala to ty masz pewnie mozliwosc bycia z nia 24h i przynajmniej bedzie pod dobra opieka:) wiec badz cierpliwa dla siebie i malej;* Dziewczyny wytrzymacie jeszcze te kilkanascie dni,pewnie polowa rozpakuje sie wczesnoiej niz sie spodziewacie:) a chemoroidy to niestety przypadlosc w koncowej"fazie" ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
500 dkg miało byc ciekawe czy w uk przepisza mi bromergon mum tu come, możesz karmic ja co 2 h, do 60 ml to i tak nie jest dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilenaKmmmc
Termin wg USG mam na 18.08 ciekawa jestem kiedy bede miec cc..szczerze to juz mam dsyc tego stanu chce byc juz sama nie 2 w 1 Dzidzi tez bedzie wygodniej w lozeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum to come..Zgadzam sie z GRAYS.. czesciej a w mniejszych ilosciach,trzeba wszystkiego prubowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Grays, myle pojecia :) to wszystko dla mnie wokol tematu dziecka takie nowe :) czytalam gazety przed porodem ale coz ze praktyka to co innego niz teoria :) tyle ze procz tego normalnego wglebienia ma jeszcze takie boczne, taki niby kanal po lewej stronie kolo czola, taka niezrosnieta wyraznie powierzchnia czaszki,a po prawej stronie ma zrosniete, wiec to mnie wlasnie martwi. ah dziewczyny, ja nawet nie wiem jak to byc w osattnim miesacu ciazy :) troche zazdroszcze wam, mi nie bylo dane :) poki co ciesze sie,ze nasza kruszynka zdrowa. placze na jedzenie, teraz wciagnela mleko z butelki i nie chciala puscic, co mnie sama zaskoczylo. buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come kości czaszki maleństwa sa miękkie, dlatego takim maluszkim mało co się dzieje jak spadną z dużej wysokosci, a musza być miękkie by przejśc przez kanał rodny, niedługo pewnie bedzie znowu badana i zobaczysz, ze wszystko jest ok:) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że jest środek nocy ale wstałam i tak na siusiu i porcję leków a jest coś co mnie strasznie dręczy. Zaczęłam 34 tydzień a moja dzidzia brykała całą niedzielę jak szalona. Wiec mam pytanie bo pierwszy raz tak intensywnie czuję jej ruchy i zaczęło mnie to niepokoić: Czy wasze dzidzie też mają takie bardzo intensywne ruchowo dni? Czy to normalne? Bo widzicie jak dzidzia ma dni leniucha to mamy stracha a teraz jak tak wariuje też się boję czy u niej wszystko ok... Pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama ja też tak mam, a w piątek zaczęłam 35 tydzień ciąży. Myślałam że teraz to ruchy będę coraz słabiej odczuwać, a tu niespodzianka. Antoś strasznie się wierci, a czasami nagle gwałtownie czuję jakby go wstrząsnęło całym ciałkiem - to chyba ćwiczy "odruch moro". Mam pytanie do doświadczonych mam. Kupiłam łóżeczko standardowe 120/60. Jakiej wielkości do niego zakupić pościel. Bo na allegro widzę 100/70, 120/90 lub 100/135 ( ale to chyba za duże). I drugie pytanie z tym związane; czy opłaca się kupować: - ochraniacz - takie prześcieradło maskujące z falbanką - boję się że to może okazać się zbieraczem kurzu. A co myślicie o śpiworkach do spania, te które oglądałam są zazwyczaj bez rękawków - boję się czy maluchowi nie będzie zimno w ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama ja tez tak mam...3 dni wiercenia bardzo i nagle spokój, rusza się ale już nie tak intensywnie, a a potem znowu, takie drżenia i wstrząsy. A niepokoje się caly czas. Powiem, Ci, że w Pl kazą prowadzic wtedy kartę ruchów a w uk zadają tylko pytanie czy czuję, ze rusza się codziennie, na pewno wszystko w porzadku mama, ja tez mam taką nadzieję w związku ze mną Aga może być pościel 120 /90 co do spiworków to mam przy kazdym dziecku, super sprawa, ciepło i nie wykopuje się, maluszki pocą się nocy i dobrze się czują gdy ruchy rączek nic nie krepuje, wiec jak najbardziej na ramiączkach, zawsze mozeż wtedy body z długim rękawkiem pod spód załozyć czy mowisz o ochronce wkoło główki, czy takie wiszące z prześcieradła, ochrinka wkoło głowy jak najbardziej, a to drugie myśle, że tylko ładnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady_Ania109, wytrzymamy tą końcówkę. Ja też czasem mam już doła i chcę sierpień. Najlepiej to chciałabym przespać czas do dnia porodu. mama8327, nie martw się. Tak jak dziewczyny pisały, dzieci mają bardziej aktywne i mniej aktywne dni :) Ja wczoraj dostawałam piąstkami po kroczu od mojego synka, że chwytały mnie skurcze :o Już się bałam, żeby nie był to początek porodu, ale na szczęście nie :) A jakieś 2-3 tyg. temu brzuch mi cały "podskakiwał" i bujał się na boki, ze się zestresowałam co ten malec tam robi. A myślę, że wtedy obracał się główką w dół, bo na kolejnej wizycie i USG lekarka stwierdziłą, że malec już ułożony główkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobrerek mama- ja tez tak mam ze dzidzius rusza sie strasznie az boli ale czasami jest spokojnie jakby sobie spal. Myslę ze to normalne. vilia- jakos wytrzymam chociaz juz coraz gorzej, wczoraj musialam sobie troche poplakać po prostu. Ja juz mialam jedna cesarke i nie jest źle. Najbardziej cieszy mnie ze bede wiedziala kiedy ide do szpitala, wszystko w domu przygotuje, siebie psychicznie tez. Najbardziej to zaluje momentu kiedy przy sn kladą dziecko matce na brzuchu, to na pewno wspaniala chwila no ale coz, przy pierwszym dziecku tez nie zaznalam tego uczucia niestety. meeg- a co sie dzieje? czego nie mozesz w ogole karmic piersia jezeli oczywiscie mozna spytac? aga- do takiego lozeczka idealnie pasuje 120/90 ochraniacz bardzo sie przydaje bo jak dziecko zaczyna sie wiercic i przekrecac w lozeczku to moze sie uderzyc o twarde szczebelki a dzieki ochraniaczowi jest bezpieczne. Warto zainwestować śpiworek zgadzam sie z grays, tez mam i korzystalam jak dzidzius sie wierci to sie czesto odkrywa wiec zeby mu nie bylo zimno zakladalam malemu spiworek. Dobra sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilenaKmmmc
witam mamusie :) jak samopoczucie? mnie boli mkiedzy lopatkami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilenaKmmmc
co do cc,powiem wam ze sie dawno tak nie balam... :( boje sie ile bede do siebie dochodzic,jak to boli czy bardzo.. i jak zajme sie corcia po zabiegu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Babeczki!! Wyrodna jestem, zaglądam teraz nieregularnie ale wszystko solidnie nadrabiam :) Oczywiście znów to samo - czym Was i mam wrażenie, że czytam o sobie :P Spanie teraz to koszmar, w dzień trochę lepiej.. a zmiany nastrojów.. wrrrrr od aniołka po diablicę w czystej postaci :P Babeczki ale nam się naarobiło :P Tzn mieliśmy wszystko robić (remont) poza łazienkami i co? Mój M ostatnio coś tam ruszył i kafelki zaczęły odpadać :o No i jutro przychodzi nam ekipa od glazury :P Dziś na szczęście już mam lepszy humorek bo wcześniej wyłam z przerażenia. No i tym sposobem muszę zaprojektować łazienki, dobrać wszystko.. ale w suuumie baaardzo się cieszę, bo łazienka to taki mój azyl i będę miała wszystko new :D I za rok chociaż syfu nie będzie :) Kobietki w jakim rozmiarze macie spakowane ubranka do szpitala? Ja kupiłam 62.. o 56 wcale nawet nie myślałam, bo jak Wam już pisałam, boję się, że urodzę niezłą Klockę :P W czw albo pt idę do gina i będę żebrać o usg.. Chciałam dopisać się do Was na FB ale nie wiem jak :( Ten link ze stopki mamy jakoś dziwnie mi się otwiera. Milena 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombastyczna - ja na twoim miejscu bym wzięła też ubranka 56. Chociaż u mnie w szpitalu jest tak, że nie trzeba mieć swoich ubranek, jedynie na wyjście. Chociaż ja biorę swoje :) jak będą za małe to skorzytam ze szpitalnych. Ale jakoś mi się wydaje że mój synek nie będzie klocuszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, co do spania to u mnie tez koszmar, dzisiaj podjelismy decyzje, ze od dzisiejszej nocy bedziemy spac oddzielnie, razem sie nie da, za ciasno jest... obydwoje dzis mielismy nieprzespana noc a jeszcze tak goraco! Powiem Wam, ze strasznie ciezko juz mi sie chodzi, czuje sie jak bym byla wielorybem :D. Wczoraj jak wracalam z psem ze spaceru to myslalam, ze nie dojde, ze zemdleje po dordze, tak zaczelam drzec, glowa mi cala pulsowala, reka latala, pewnie maly ucisnal na jakis nerw. Dzis odbieramy wozek ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!Ja zaczynam dziś 36 tydzień no i planowo za trzy tygodnie o tej porze będę juz leżeć w szpitalu no chyba że na wizycie którą mam 20 coś się przyspieszy.W środe mam jeszcze wizyte w poradni cukrzycowej no i pewnie znowu się wystoję w kolejce jak zawsze.Remont trwa a razem z tym kurz i brud.Mnie już chwilami też coraz ciężej chodzić bo mały strasznie uciska w dół.W ciąży z córką, gdy była obrócona główką do góry do końca nie miałam takiego problemu.Ogólnie czuję się dobrze i nawet śmigam jeszcze na rowerze tak po blisku do sklepu.Wczoraj byliśmy na małej wycieczce nad jeziorkiem bo to ostatnie chwile, by się jeszcze gdzieś swobodnie wybrać.A i mam pytanie:czy któraś miała butelke z tommee tippee tą antykolkową z rurką?Jak to działa?Czy ta gumowa część na końcu rurki ma być założona do karmienia?Może ktos jej już używał?Pozdrawiam was serdecznie i miłego tygodnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×