Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Dziewczyny pisze tylko, że żyje. Mam gości i nie mam kiedy pisać. Jagódka i Patrycja jak tam inspekcje? Asia1893 - kupiłam wózek espiro enzo, najbardziej mi się podobał, ale nad jedo też się poważnie zastanawiałam. mama8327 - dzięki za pamięć o operacji córeczki, już normalnie chodzi, biega. Teraz ma tylko bliznę, która jest coraz bledsza. Wszystko oki. buziaki i napisze jak znajdę chwilkę, goście wyjeżdżają w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327 - dzięki za pocieszenie odnośnie remontu - właśnie tylko to sprawia, że nie płaczę całymi dniami :) już dorwałam się do FB i czekam :) Właśnie co do remontu chcę się doradzić :) Różnie kombinowałam z łazienkami, znalazłam fajny programik do projektowania.. no i sama nie wiem. Nie chcę cudów - raczej praktyczne i niezbyt pracochłonne rozwiązania. Znalazłam fajne płyteczki i w super cenie, co myślicie? http://www.kwadroceramika.com/kolekcje/14/27/Hortensja_Hibiskus.html Ja chcę urządzić tak jak te 3 po prawej: jasny+szary+ozdobnik z zielenią i chcę dla ocieplenia brązowe dodatki dorzucić.Pomóżcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas - mam nadzieję, że Ci goście to z tych "chcianych" i że zbytnio się nie męczysz ich obecnością ;) Kochane a mi nakręca się faza na Tatry.. jestem fanatyczką.. zawsze chociaż 2 razy w roku a w tym nic z tego.. aż mi serducho pęka 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77.. jezeli nie miałas duzo pomniejszane to mozesz karmic,wszystko zalezna od tego jaka była operacja.Ja miałam zupełny przeszczep gruczołu,brodawki,nerwów poprostu cała szypuła byla przeszczepiana i łaczone kanaliki..nerwy na nowo.W jednej piersi nie mam wogóle czucia bo miałam zastuj zylny i o mały wlos nie straciłabym piersi a w drugiej kanaliki niestety nie sa polączone w 100%.Była zbyt duza gigantomastia:)Ale na szczescie piersi mi podczas ciązy nie urosły ani cm:) Miałam 90H a mam 80D. A jak u ciebie z bliznami?? mama8327 lek kazał uwazac bo ja wyszłam ze szpitala w 3 dobie gdzie powinnam byc ok 6/7 ,obeznie jestem9 dzien po porodzie wiec niestety o zagojeniu i 100% pewnosci jeszcze nie moge myslec.Ale wszystko ładnie sie goi i nigdzie nic sie nie sączy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg24 - to poważny zabieg przeszłaś. A tak spytam - w celach zdrowotnych czy psychicznych? Ja zawsze byłam 75B więc teraz mam radochę z D, że o mężu nie wspomnę :P Ale wyobrażam sobie jak to jest.. moja przyjaciółka jest bardzo szczupła i ma bardzo obfity biust - nie dość, że kręgosłup siada, dobór stanika to horror, z bluzkami to samo. Ale tak to nie masz żadnych powikłań i poza tym, że nie możesz karmić Malutkiej nic Ci nie grozi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AneXis - na skurcze łydek musisz pić magnez w tabletkach i wapń -ale nie wolno ich łykać razem, bo się nie wchłoną. Ja też miałam skurcze łydek i stóp. Straszne!! Budziłam się w nocy i normalnie płakałam z bólu. Ale magnez 3x dziennie i wapń 2x dziennie i dużo pomidorów, bo zawierają potas. I pomogło! Tylko musisz tak z dwa -trzy tygodnie poczekać na efekt. Poprawa już po tygodniu. Po 3 praktycznie skurcze ustąpiły. Villa - ja też borykam się ze zgagą. Najbardziej pomaga mi ssanie Rennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam podniesienie gruczołów i na nowo płączenie nerwów ze zmiana sutków, operacja ponad 5 h trwała, to było 4 lata temu i blizny prawie niewidoczne ale teraz w czasie ciąży pod piersiami mi się rozrosły i ściemniały. Zmniejszone z 80 D chyba było albo DD bo przyznam sie, że nie pamiętam, na 75 B,bo wycieli mi również fałdy skorne wkoło piersi. W sumie zrobili mi tak jak nie miałam nigdy:)) i stanik ubieram proforma bo i bez stercza jak u małoty, ale teraz znowu urosły ponad 10 cm i znowu budowa gruczołołowa, nie wiem jak bedzie z karmieniem, chciałam chociaz siare, ale mam juz zestaw do karmienia butelka. Nie chce by znowu stało się to, co po porzednich ciążach i karmieniu najbardziej. Dziewczyny mozecie mówić co chcecie i że nie ma róznicy w piersiach ale po ciązy i karmieniu , to niestety duże piersi zmienia masakrycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kanaliki i nerwy laczone były na nowo i tego własnie sie obawiam, bym zapalenia piersi nie miała. Ale mówisz, że czucie straciłaś, u mnie zrobili tak ze odzyskałam, bo po karmieniu juz drugiego synka czucie w sutkach straciłam zupełnie, wiec postarali sie i odzyskałam czucie w piersiach i sutkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. A ja dziś nie mam najlepszego humoru. Jestem niewyspana, zmęczona, uszło ze mnie całe powietrze. Położyłam się spać wczoraj o 23 to wstałam już o 2 nad ranem. Nie wiem co mnie obudziło ale nie mogłam zupełnie złapać wystarczająco powietrza. Zaczęłam się kręcić z boku na bok, siadałam na łóżku chodziłam po pokoju w kółko. Obudziłam oczywiście przy tym faceta bo każdego zastanowiłoby moje zachowanie, już nie wiedziałam co mam zrobić i jak się ułożyć żeby było dobrze. Dodam że Niunia była przy tym bardzo aktywna. Dosłownie nic mi nie pomagało zaczęłam się wściekać z niemocy. Skończyło się na tym że wziełam koc i położyłam się na podłodze, poczekałam aż mała się uspokoi i po jakiś 40 min wróciłam do łózka spać. Niestety okazało się że i tak niedługo będzie trzeba wstawać więc nie pospałam sobie zbytnio. W ciągu dnia co jakiś czas mam to samo. Może któraś z Was wie co tu poradzić. Jak ulżyć sobie, bo ja już chyba sprawdzałam każdą pozycję i wszystkie strasznie niewygodne. Tak jak u Ciebie mama8327 mała jest bardzo aktywna. Nie przejmuje się tym że ma mało miejsca, non stop widzę jakąś część jej ciałka jak się rozciąga, przeciąga albo czasem boksuje. Powiem Wam jak sami wiecie po zdjeciach z FB że mam mały brzuszek i nie wyobrażam sobie co by było gdybym miała większy. Nie wiem jak Wy ale ja często wogóle nie biorę pod uwagę że mam brzuch i próbuje się przecisnąć przez jakieś dziury albo pomiędzy 2 osoby i okazuje się już w trakcie że się nie mieszczę :):):) Któraś z Was pisała że bolą ją łopatki ja też to znam szczególnie prawa od tego leżenia na lewym boku. Ja mam jeszcze 7 tygodni oby jak najszybciej to zleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe mamy! Postanowiłam sobie z Wami popisać. Teraz mam przykaz leżenia i strasznie mi nudno, szukam sposobu na nude.;;; Jestem w 34 tyg ciąży i dzisiaj lek wykrył mi rozwarcie na opuszek palca. Jestem sama sobie winna, wiem, prowadzę remont mieszkania przed narodzinami małego i ta cała bieganina, po schodach, latanie po marketach daje o sobie znać. Czy też przeżywacie takie stresujace momenty? Tak mi ciężko bedzie leżec, juz sobie wyobrażam, gdyz temperamentna osobka jestem i już cierpie. Dzisiaj poszłam po zakupy zeby mezusiowi obiadek zrobic i znowu przesadziłam z ciężkościa... i wnoszenie ich po schodach. Wiem wiem... po co to wszystko ale... muszę cos zjesc, nie lubie być bezużyteczna. Jak myślicie, mam szanse na donoszenie ciąży do 37 tyg? Dodam że biore nospe i magnes na skurcze napinające brzuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja mam straszne bóle kręgosłupa. Czy któraś też ma? Jak sobie radzić? Moze znacie jakieś cwiczenia albo sposoby, aby pod koniec dnia móc jeszcze normalnie siedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey. a który tydz jestes? Ja przed ciąża miałam hiperlordoze i teraz mam wrażenie ze sie pogłebiła przez wystajacy brzuch i odczuwam bóle w okolicy lężdzi gdy za duzo pochodzę lub postoje. O siedzeniu przy stole to juz zapominam powoli bo nie dosc ze plecy bola to i kosci miednicy i ogonnowa, cholernie boli ogonowa. Mnie pomogło jak byłam na basenie i rozpłwałam troszke ten ból, no i uczęszczam do szkoły rodzenia i tam mamy masaże akupunkturowe i ten ból sie rozchodzi na pare godz. Tak czy inaczej jestemy na niego skazane;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
Hej tymkowa ja to samo mam a w dodatku mam zgładzoną szyjkę macicy.Biorę lek cordafen 4 razyco 6 h .Teraz staram się leżeć bo w sumie czuję sie coraz częściej zmęczona.Tez przez całą ciąze wchodziłqam po schodach dodam,że mieszkam na 3 piętrze w kamienicy więc nie jest łatwo.Postaraj się oszczędzać naprawdę bo dla dziecka te ostatnie tygodnie są najważniejsze, a szczególnie dla jego płucek, które do końca się rozwijają.Ja aktualnie jestem w 36 tygodniu ciązy.Mam nadzieję,że wytrwam do końca choć jestem już taka ociężała jak słonica trochę sobie pofolgowałam(może dlatego,że to moja 1 ciąża).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już z górki, ten 36 ty brzmi lepiej niz moj 34. A tydzien ci zleci raz dwa.. i wtedy sama wywołaj sobie porod bo juz mozesz rodzic, a po co sie meczyc , Zaparazaj od 37tyg liscie z malin i pij. Ja zamierzam gdy tylko dobije do 37 to wywołuje skurcze i poprawia rozwarcie. To są sposoby ze szkoły rodzenia a nie zabobony babcine, duzo sexu pod koniec i po schodach latać trzeba;) Ah jak ci zazdroszcze ;) masz juz z górki.... ja sie zastanawiam czy bede czułą to rozwieranie sie szyjki, czy to jakies zmiany w samopoczuciu wywołuje, czy bole brzucha itd.... Ja w całej ciazy tylko dwa dni lezalam cale. Teraz zamierzam lezec i poczekam az maz z pracy wroci i wtedy do castoramy wybierac pierdoł do remontu. ale swoje odleże, zeby nie było a 20min e markecie nie powinno zaszkodzic...? jak uważasz moja droga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak siedze i myśle ,że dawno żadna nie urodziła :)ciekawe która będzie następna...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla swej wygody to bym juz chcialam bo mi ciązy ten brzuch, a mam wade kregosługa eh... ale dzidzi jeszcze płucka sie rozwianac musza,... Dzisiaj kolezance wody odeszły a w 34 własnie jest tyg, ale bez rozwarcia i skurczów. takze wody to nie problem bo sie na okrągło produkuja, a dzidzia dostała lek na rozwoj płucek. Eh ciekawe w jakim stopniu szkodliwy jest ten lek dla malca, i czy rzeczywiscie bez wad małe bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziłabym uważac z tymi lisciami malin, nie za bardzo pomogą a bardziej krwawienia z łozyska spowodowac mogą najlepiej jest siadac po turecku, i nawet prasując ciuszki niemowlece robic od czasu do czasu przysiady z szeroki rozwarciem nóg a najlepiej to zaopatrzyc sie w wielką piłke i siadac na niej robiąc ruchy kuliste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma szkodliwości a mogą uratowac zycie i zapobiec kłopotom z oddechem u maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak jak najbardziej, te sposoby tez mi znane, na pilce fajowo, i łagodzi bóle krzyza , czasami sobie posiedze aby ulzyc. a CZY TO PRAWDA ZE GDY CIĄŻA JEST PRZENOSZONA to łożysko zaczyna gnić>?.... Niby działa tylko do 40tyg? Szczerze wątpię, ale juz drugi raz obiło mi sie o uszy ze łożysko gnije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie gnije ale sie starzeje a jak sie starzeje, maluszek moze być niedotleniony, gnicie łozyska nastepuje, gdy po urodzeniu dziecka pozostaną jego resztki w macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 nie jesteś jedyna , mnie prawdę mówiąc już zaczyna nosić, wszystko i wszyscy mnie denerwują :/ mam nadzieje że się mylimy i tą noc będziemy miały lepszą od poprzednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Postanowilam w koncu wstac bo i tak cala noc mam w plecy i juz nie moge wytrzymac lezac. Wczoraj dorwal mnie okropny ból głowy ale myslalam ze z czasem przejdzie. W dzien jakos wytrzymalam ale w nocy znowu wrocil i przemeczylam sie zamiast spac. Postanowilam wziac jakas tabletke chociaz mam wyrzuty sumienia zeby mojej niuni nie zaszkodzila ale juz dluzej z tym nie wytrzymam. Nie wiem co sie dzieje zeby bez zbytniej przyczyny dostac takiego bólu głowy, oszalec mozna. Z ymi małymi ubrankami to roznie bywa, moja corcia ma byc podobno mała wiec mam troche o rozmiarze 56. Syn jak sie urodzil to wazyl ponad 3 kg i tez chopdzil w tym najmniejszym rozmiarze. Jezeli chodzi o ubranka z anglii to one sa na moje oko troche zawyzone mimo ze rozmiar najmniejszy. hjk- ja rowniez odradzam, szczegolnie ze wzgledu na ryzyko kontuzji. Tez mialam wiekla ochote na rower zwklaszcza jak brzuszek byl maly ale darowalam sobie bo w razie wypadku nie darowalabym sobie jakby sie cos stalo. mama83- my w zeszlym roku akurat trafilismy na upaly jak spedzalismy urlop w sopocie. Nie ma nic lepszego niz polskie morze gdy jest ladna pogoda. Zazdroszcze Ci ze mieszkasz w takim pieknym miejscu :) bombastyczna- chetnie bym doradzila ale ja to musialabym na zywo wszystko zobaczyc. Tak przez internet to ciezko by mi bylo podjac taka decyzje. Tobie wlaczyla sie faza na Tatry, mi z kolei na morze, uwielbiam morze i plaze i ten klimat i tak zaluje ze w tym roku nie mozemy nigdzie pojechac :( Moje cycuchy przed ciaza na szczescie nie byly uciazliwe (75b) Teraz mam 80D ale juz mnie denerwuja wiec szczerze Was rozumiem dziewczyny bo przy takich rozmiarach tez zdecydowalabym sie na zmniejszenie ze wzgledu na komfort psychiczny. Na szczescie po 1 ciazy i karmieniu piersi mi sie nie wyciagnely ;) aga- trzymam kciuki za dzsiejsza noc, mam nadzieje ze sie wyspalas? Teraz te wszystkie noce to taka loteria, ja az sie boje klasc bo od samego poczatku mam wrazenie ze sie nie wyspie, przekrecanie sie jest juz takie meczace, co chwile to lazienki na siusiu. Meczarnia sierpniowa mama- nie wiem co mozna poradzic na kregoslup, moze cwiczenia na takiej duzej pilce ale pojsc na basen. Mi generalnie na wszystko pomaga jak sie troche wymasuje w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327, to że łożysko ma drugi stopień dojrzałości na tym etapie to norma. Oznacza to starzenie się łożyska. Ja też już mam II stopień - lekarka powiedziała, że na tym etapie jest OK. Z tego co się orientuję starzenie się łożyska określa się w skali 4-stopniowej. Trzeci stopień łożysko osiąga ok 38 tygodnia. Co do piersi to ja mam nadzieję, że mi wrócą do poprzedniego rozmiaru (sprzed ciąży) - miałam 70B a teraz mam 80D!!! Nie mogłabym mieć takich piersi na co dzień... Kręgosłup siada, boli, do tego problem z kupnem biustonoszy. Nawet mój M stwierdził, że wyglądają nienaturalnie ;) Wiem, że części kobiet rozmiar niestety po karmieniu się nie zmniejsza - mam nadzieję, że nie będę w tej grupie :o Bardzo lubiłąm moje B :D Sierpniowa mama, ja męża zawsze proszę żeby mi plecy pomasował i jest trochę lepiej. Są dni że wieczorem schylić nawet się nie mogę, tak mnie plecy bolą :o waneska, nie wywołuj wilka z lasu ;) A co z happy, Dziadkiem JAckiem? Nie odzywają się w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Jak tam noc przeżyłyście? Ja dzisiaj spałam pół nocki na dmuchanym łóżku i powiem wam że REWELACJA. Wygodnie, mały w boki nie kopał, że go uciskają, pupa moja cięższa od reszty, więc nie musiałam się męczyć z układaniem poduszek pod głowę wyżej. Tylko on nie jest na full nadmuchany. Polecam, jak macie taki w domku to spróbujcie. Już powiedziałam, że do koń\ca ciąży śpię na dmuchanym łóżku i nie ma mowy o jego składaniu. Zajmuje pół sypialni hehehe. Nawet kręgosłup mnie nie boli. Ma jeden minus- ciężko się wstaje. Pozdrawiam i ide na śniadanko. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc ja korzystam byłam nad jeziorkiem na rowerkach wodnych nawet się opaliłam nogi do poły i ramiona :). Dodam że w domku mam totalny bałagan rozbierają piece bo mamy centralne i pełno kurzu w dodatku sąsiad przyszedł i bezczelnie rzucił tekstem " mogę powiedzieć szczerze moga by pani pozamiatać klatkę schodową'' byłam w szoku raz nie sprzątniesz a ludziska się czepiają :/. U mnie się zaczyna 36 tydzień . Byłam u gina wyniki mi letko spadły mam letką anemie dał mi leki Ascofer pierwszy raz takie mam .Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umre ze śmiechu
co to jest letko???????????????????????? jak dorosła kobieta może napisać letko, przecież to się w głowie nie mieści.....co za pustakiem trzeba być by tak pisać................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a poznajecie czy dziecko się już obróciło ja jakos nie mogę się obeznać w tym gdzie główka ,chociaż zawsze z lewej strony brzuszka robią mi się górki takie że widać z daleka :) . Mały śpi w dzień w nocy buszuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz trzeba wyzywać od pustaków to kultura rozumiem można zwrócić uwagę ale nie warto się kłócić z takimi ludzmi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×