Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Edith to rzeczywiście nie ciekawie , a jeśli można wiedzieć w jakich dawkach i jak często dawałaś kropelki ? bo my dajemy co 4 godziny po 15 kropli w dzień i w nocy i dzisiaj mała jest spokojna i ładnie się odgazowuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też chyba się zaczyna :-( Mały zaraz po jedzeniu płacze i kopie. Nie trwa to długo ale jest intensywne. Nie chciałam mu nic dawac, myślałam że sobie sam poradzi ale chyba się poddam. Mamy w domu delicol więc spróbujemy :-( Mój G też od poniedziałku wraca do pracy ale on jest niezły...jak mały płacze czasem przy zmainie pieluchy bo już jest głodny to G nawet chrapie :-D a zaś jak podczas snu kwiknie to G prawie skacze :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy u Was w trakcie ataku kolki pomaga podanie piersi/butelki? Sama nie wiem, czy nasz Mały ma kolkę, czy nie, ale np. dziś nie śpi od 16:00 a już jest 23:00!!! W międzyczasie był setki razy przystawiany do piersi, wtedy jest spokojny, ale już jest chyba tak przejedzony, że nie bardzo chce jeść, mamy wrażenie, że jest tak zmęczony, że z tego zmęczenia nie może spać, aha, a w trakcie płaczu nie pręży się jakoś bardzo jak to niby jest przy kolkach. Mogę mu podać Esputikon skoro dopiero w poniedziałek kończy 4 tygodnie? Używał ktoś Esputicon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tak ma że ciągle chce pierś ale w trakcie tego płaczu to tak jakby się na niej "wyżywal", łapie, wypluwa albo mumla pięść..a jak po chwili płacz przechodzi to znowu chce jesc. Teraz w końcu padł ale też już był tak zmęczony że usnac nie mógł. Nie spal od 18 :-( Ją też już padam bo wczoraj spałam 4h, więc teraz szybko kąpiel i łóżko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzzka to jest najgorsze co może być , żeby ciągle ładować go mlekiem jak boli brzuszek , wyobraź sobie jakby cię brzuch bolał i to zajadała ? sprawdz czy ma napięty brzuszek zrób masaż , dużo leżenia na brzuszku i kropelki. Mam jeszcze pytanie czy ty dokarmiasz sztucznym ? bo my ostatnio daliśmy i była masakra dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, nie dokarmiamy sztucznym teraz, choć wcześniej 4 razy nam się zdarzyło, jak straciłam chwilowo pokarm, a na tym sztucznych był spokojny. Aha, ja mu nie daję piersi, jak go brzuszek boli, poza tym wydaje mi się, że on nie ma kolki, bo nie pręży się, ale też mamy takie sceny jak u Nietoperka, takie właśnie "wyżywanie się" na piersi,niby chce pierś, potem się wkurza. Wyobraźcie sobie, że po tym niespaniu zasnął w końcu tak mocno, że miał przerwę w jedzeniu aż 5h!!! Pierwszy raz tyle, a i tak ciężko go było dobudzić na jedzenie. Myślicie, że miałam go wcześniej obudzić? Tylko ja nie potrafię go tak na siłę budzić, żal mi go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja młoda jak juz zacznie plakac to w ogole nie ma mowy o piersi - smok tak, ale nie piers ale nas mecza raczej wzdęcia cale szczescie da sie ja uspokoic smokiem i noszeniem, zasypia na rekach, lub na naszych brzuchach dziewczyny czym smarujecie czoło - po wyjsciu ze szpitala miala strasznie suche rece i stopu - i tu pomogla oliwka ale na czolo to jest za tlusta i pojawiaja sie pojedyncze krosteczki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzzka teraz patrzę kiedy ty rodziłaś i wy po prostu macie kryzys 3 tygodnia :) ciągłe wiszenie na cycku , też tak miałam , ale przeszło i smoczek też w tym pomógł Sturbuck my stosujemy delikatny krem nivea i ładnie zeszło do tego kąpiel w emolium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas wystarczył , ale dość długo to schodziło bo samo się nie ściera , teraz tylko trochę na brwiach ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co ważne żeby pomogło , a przetłuścić łatwo . My np.smarowaliśmy nadgorliwie całe ciałko tym kremem chociaż nie było w sumie takiej potrzeby no i chrostki się pojawiły , ale na szczęście szybko zeszły i teraz tylko kąpiel w emoliencie i newralgiczne miejsca smarujemy , nóżki, rączki i czółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas między brwiami :) moja mała właśnie leży brzuszku i puszcza bąki :) muszę ją pilnować bo kulululu już potrafi zrobić na plecki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie nie ma co smarowac na zapas my kapiemy w oilatum, i ma fajna skórke czasem jeszcze linomagiem pupke, ale pewnie by sie i obylo bez super sa te emolienty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciałko smaruje na przemian mleczkim i oliwką, buzie kremem do twarzy i ciala nivei. Jak siezakrapla sól fizjologicznado noska bo moja mała zaczyna charczeć/harczeć ?? nie wiem jak sie pisze hihi jak czytam o tych kolkach to mi slabo... moja ma dopiero tydzien wiec wszystko przed nami Z meżem wstajemy w nocy na zmiane z reguły po 23 wychodza 3 karmienia raz ja zaliczam 2 raz on ( sciagam cyca i w nocy zdarza mi sie dokarmiac mm 1 lub 2 razy) Maławypija ok 90 ml to nie za duzo jak na 8 dzien zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
millea jak dajesz z cyca mleczko to nie jest za mało a jakby była głodna to by płakała , wierz mi :) moja też charczy i czyścimy wodą morską wieczorem i czasami w dzień i odsysamy fridą , ale na chwilę zostawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie tez wydawalo ze za malo je, bo u nas to jest srednio 8 razy na dobe i max 10-15 minut, a jak bylam u lekarza to sie okazalo ze przez 3 tygodnie przybrala prawie 1 kg, wiec na pewno sie najada, dzieci same wiedza ile im potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My psikamy raz,dwa razy dziennie tym do noska http://www.domzdrowia.pl/69431,sterimar-baby-spray-do-nosa-50-ml.html To polecali w szkole rodzenia oraz w szpitalu. Sposób aplikacji jest trochę nieporęczny, szczególnie jak dziecko jest ruchliwe, strasznie mocne to ciśnienie, czasem poleci obok do oczu, ale Mały nigdy po tym nie płacze, tylko kicha i dobrze, bo oczyszcza nosek, z resztą mam wrażenie, że on się przyzwyczaił do tego i jest przy tym spokojniejszy. Przynajmniej raz dziennie prewencyjnie odciągamy glutki Fridą i za każdym razem, jak coś furczy w nosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzkaa Kubuś też jak usnal to spał 5h, 4h i 3h z przerwami na papu :-D ją go nie budze, waży już 4100g więc przybiera aż nadto ;-) Dawalam ten delicol i była cisza w nocy tylko nie wiem czy nie że zmęczenia. Choć wydaje mi się że więcej beka i prutka :-D Teraz też nie wiem czy dawać przed każdym posilkiem, nawet jak je co 1,5h??? Odnośnie noska 2x dziennie psikam frida w sprayu i odciagam też frida bo pojawiło się zielone :-P i charczenie też. Byliśmy na osluchaniu, mały ma czysto a charczenie może być z niedojrzalej krtani i mleczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello Nie piłam żadnych herbatek. samo z siebie poszło jak z płatka,że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie mialam sie tyle razy zapytac i ciągle zapominam jak to jest z tymi witaminami d3 i k w wypadku karmienia mieszanego... powiedzmy 4/5 piers 1/5 mm bo jak spytałam pediatry to tylko mnie opieprzyła ze pewnie zle przystawiam do piersi i w ogóle jakies pie**oly mi wymyslała... a konkretnie nic mi nie odpowiedziała... a ja wiem ze dobrze przystawiam tylko moja mała jest leniuszkiem... dzisiaj np ssała ok pół godziny pierś a później jak jej chcialam dac to byla awantura... i w ruch poszla butla ze ściagnietym. Wkurza mnie to ze wszyscy myslą ze to ja nie chce przystawiać do piersi... bo przecież zarąbiście jest wstawać w nocy odciągać, wyparzać butelki i karmić... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millea, ja jak wychodziłam ze szpitala to dostałam na kartce Wytyczne Nadzoru Krajowego w dziedzinie neonatologii i tam jest m.in. napisane coś takiego "Przy podawaniu dziecku więcej niż 1 litr mleka sztucznego dziennie nie potrzeba podawać dodatkowo wit. D3" oraz "Przy dokarmianiu mlekiem sztucznym powyżej 300ml nie potrzeba podawać dodatkowo witaminy K (wystarczy ilość w mieszance mlecznej)" jest to podpisane i opieczętowane przez ordynatora oddziału noworodków. Co do tych butelek i odciągania to doskonale Cię rozumiem i współczuję, bo ja też miewam incydenty z odciąganiem i faktycznie to nie jest komfortowe, zajmuje więcej czasu. Teraz też czeka mnie noc z odciąganiem, bo Mały znów zwymiotował pokarmem z krwią z moich ran na piersiach;( Jestem już załamana;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka............26.......Manchester.........36..... CH....28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ......01.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .....02.12.2011 agatka2305........24.......Piotrków Tryb.....40....D........06.12.2011 tosieńka87.........24.......Katowice.........36.....C H.. ....06.12.2011 Dree...............27.......Poznań............29.... .D. .......07.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko..........23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań.............22.....D .. ....11.12.2011 Kaska09092......26........Olsztyn.........39......CH .......11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów..........29..... ... ......12.12.2011 madziulinka........27.......uk.................23... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań.............16.... ..........17.12.2011 Millea..............34.......o/Łodzi..............34. ..D........19.12.2011 Julita84............26........Łódź............12. ... ...........19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn............34....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska......31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1......24....Ruda Śląska......40......D...wg. USG .18.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina..........22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce.....32....D...+14kg. ......24.12.2011 Aska_G20........23.....kujawskopomorskie..39....CH..1 8-27.12.2011 Wiara_nadzieja..21......Kędzierzynkoźle.....18...... . ...28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz..........33...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin...... .....17............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa.....35....CH......cc .19 .12.2011 Tracja29...........29.......Lubin..............19..... . .......28.12.2011 SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK______WIEK_______IMIĘ______DATA PORODU__SN/CC__TC Olcik...........26.............Antosia...... .12.09.2011...CC ...........28 Asia B..... ...29..............Pola..........01.11.2011...... CC...........36 barbera..........30.......Kamilka.........14.11.2011..... SN bez ZZO...36 Mzelle83........28..... Córeczka......30.11.2011....SN .bez ZZO......39 nadziewany p......29.......Rafał......01.12.2011......CC.............. 39 Nietoperek333....29....Kubuś...........02.12.2011....CC. ............39 Edith78...........33.....Marcelek........03.12.2011.....S N.............38 Asia1893.........28........Julia........03.12.2011.....SN bez ZZO.....39 Starbuck80......31......Olga...........03.12.2011.... SN bez ZZO.....40 anesska..........25......Maja..........06.12.2011.....SN. ...............38 szun..............25.....Antosia......07.12.2011......... SN bez ZZO....41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
czy ktoś jeszcze po terminie czeka tak jak ja? U mnie już równo tydzień. Aszja 85, Ty już urodziłaś? nie ma Cię wogólw w tabelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak :( tylko że dla mnie nie ma tabelki :( pozostałym życzę więcej szczęścia i łaski Boga (obojętnie w jakiego wierzycie) chciałam się z Wami też pożegnać bo nie będę już do Was zaglądać miałam się nie odzywać ale jeśli zamknę się w sobie to chyba pęknę dużo szczęścia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×