Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Pościel: kocyk flanelowy; ciepły kocyk; 2 poszewki na kocyk; bawełniana kołderka; bawełniana poduszka; 2 komplety pościeli na zmianę - 2, 3 lub 4 elementowej, w zależności od tego czy dziecko posiada pościel z ochraniaczem na szczebelki i z baldachimem; 3 sztuki prześcieradeł frotte lub bawełniane do łóżeczka najwygodniej z gumką na materac; 1 ciepły koc do łóżeczka na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmetyki: mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe; oliwka dla niemowląt lub przegotowana spożywcza oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno, jeżeli dziecko jest alergikiem; kremy na pupę przeciwko powstawaniu odparzeń; wazelina do natłuszczania termometru; wata bawełniana; waciki bawełniane; zasypka; nawilżone chusteczki jednorazowe do ciała dla niemowląt; proszek do prania bez fosforanów; środki piorące bez detergentów tj. płatki, nitki, pasty mydlane - na początku do zamaczania zmoczonych pieluch lub przy uczuleniu na inne detergenty oraz proszek do prania z atestem Instytutu Matki i Dziecka do prania ubranek, pościeli i pieluszek dziecka. Warto zapamiętać! Dziecko ma bardzo cienką i wrażliwą skórę, która pełni również rolę nerek. Przez skórę niemowlęcia wydalają się zbędne produkty przemiany materii. Przez skórę dziecko też oddycha. Do 3 roku życia dziecka nie powinni Państwo używać dla nich żadnych szamponów i płynów do kąpieli. Podrażnienie skóry może doprowadzić do alergii. Stosowane kosmetyki im mniej pachną, tym bardziej sprzyjają dzieciom. 3 lata to minimalny okres, przez jaki powinniście Państwo prać ubranka dziecięce w proszku przeznaczonym dla dzieci. Wrażliwa skóra dziecka bardzo łatwo absorbuje szkodliwe substancje zawarte w tradycyjnych proszkach do prania dla dorosłych. W konsekwencji wystąpić mogą uczulenia i podrażnienia, trudne do wyleczenia i bardzo kosztowne. Lekarze sugerują, aby ubranka dziecięce prane były w proszku przeznaczonym dla dzieci do końca okresu przedszkolnego. W tym wieku skóra dziecka jest na tyle dojrzała, że nie powinna reagować alergicznie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek uczuleń i podrażnień zalecany jest powrót do bezpiecznych proszków, które nie zawierają żadnych szkodliwych składników, takich jak na przykład: fosforany, wybielacze, kolorowe granulki czy też środki zapachowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kąpiel, pielęgnacja i higiena: wanienka do kąpieli; myjka; termometr do wody; 2 dziecięce ręczniki frotte; 2 ręczniki kąpielowe z kapturem; materacyk do kąpieli; bezpieczne nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci; szczotka do włosów z miękkiego włosia; płyn do kąpieli z oliwką lub mydło dla dzieci; oliwka dla niemowląt; krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała; sterylne gaziki 5 cm x 5 cm; waciki z bezpiecznymi końcówkami do czyszczenia uszu; spirytus 70 % - można 100 ml spirytusu rektyfikowanego rozcieńczyć z przegotowaną wodą w stosunku 2:1; sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska; aspirator do noska z filierkami lub gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa; wielorazowe lub jednorazowe podkłady do przewijania: około 40 - 50 pieluch z tetry; około 5 pieluch z flaneli; pieluchy jednorazowe Pampers. Warto zapamiętać! Podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe to bardzo przydatne akcesoria w trakcie wszelkich wyjść, gdzie nie ma przewijaka. Stosując podkłady do przewijania mogą Państwo przewijać dziecko bez obawy, że zniszczą czyjąś kanapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmienie: butelka 125 ml ze smoczkiem o małym przepływie do podawania picia lub karmienia; zestaw szczotek do mycia butelek i smoczków; podgrzewacz do pokarmu; sterylizator do butelek - w przypadku karmienia butelką; termoopakowanie na butelkę - ułatwia utrzymanie właściwej temperatury napoju czy mleka w czasie spaceru w chłodne lub mroźne dni; pojemnik na mleko w proszku - w przypadku karmienia butelką. Warto zapamiętać! Butelkę do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem należy traktować jako rezerwę w przypadku problemów z laktacją. Pudełko na pokarm, w którym mieszczą się trzy odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku to bardzo przydatny artykuł dla mam karmiących swe pociechy mlekiem modyfikowanym. Posiadając pudełko na pokarm, nie muszą już Panie zabierać całej puszki mleka, tylko mały pojemniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacer i podróżowanie: wózek najlepiej wielofunkcyjny; moskitiera przeciwko owadom; folia przeciwdeszczowa do wózka; ceratka do wózka; fotelik od 0 do 13 kg; torba na akcesoria dziecka; nosidełko dla niemowląt; pościel do wózka. Warto zapamiętać! Początkowo dziecko najlepiej jest wozić w wózku głębokim, bez względu na porę roku, w ktorej powitało na świat. Przy wyborze wózka należy zwróć uwagę na gondolę. Powinna być szeroka, aby dziecko miało swobodę ruchów. Tkanina obiciowa powinna być impregnowana, a część wyścielająca środek, łatwa do prania. Materacyk w wózku powinien być wygodny, przepuszczający powietrze. W niektórych rodzajach wózków można podnosić oparcie, co przydaje się, gdy dziecko ma już kilka miesięcy i chce podziwiać świat. Warto sprawdzić, czy jest miejsce na doczepienie szelek. Przydadzą się, kiedy dziecko podrośnie. Niektóre mogą zastąpić fotelik samochodowy. Budka w wózku chroni dziecko przed deszczem, wiatrem i słońcem. Ważne, aby cicho się składała i nie przeszkadzała śpiącemu w wózku maluchowi. Część modeli wózków można na lato uczynić bardziej przewiewnymi, zmieniając gruby "zimowy" materiał na przewiewną siateczkę. Obecnie wiele firm produkuje wózki na uniwersalnych stelażach. Bardzo łatwo montuje się na nich gondolę, fotelik samochodowy, jak i siedzisko spacerówki. Stelaż może być wykonany ze stali (jest wówczas mocny, lecz i ciężki) lub z aluminium (jest lekki). W wózku powinna być regulowana wysokość ustawienia rączki. Może być rączka przekładana - wówczas dziecko może siedzieć przodem do mamy lub do kierunku jazdy. Najlepiej sprawują się kółka o średnicy co najmniej dwudziestu kilku centymetrów. Kółka powinny być zakładane na zacisk, gdyż wówczas łatwo zdjąć je do naprawy. Koła pompowane doskonale amortyzują wstrząsy i pozwalają pokonywać największe nierówności na drodze. Niestety wózki w nie wyposażone są ciężkie, a poza tym po złożeniu zajmują dość dużo miejsca. Poza tym zmiana kierunku jazdy w takim wózku zazwyczaj wymaga użycia dużej siły (skrętna tylna oś kół lub skrętne przednie koła ułatwiają ten manewr). Zawieszenie wózka nie może być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Wózki mogą posiadać dodatkowo parasolkę, osłonkę od deszczu, moskitierę i torbę na zakupy. Wózek spacerowy powinien mieć rozkładane oparcie, miękki, owinięty gąbką pałąk, chroniący dziecko przed wypadnięciem, szelki, budkę i osłonkę. Wózek musi się wygodnie prowadzić, łatwo składać i rozkładać. Powinien się mieścić do Państwa samochodu. Wózek musi być oznaczony znakiem bezpieczeństwa B. Wózek musi posiadać gwarancję i serwis. Fotelik samochodowy powinien być adekwatny do wieku i wagi dziecka. Fotelik samochodowy powinien posiadać znak bezpieczeństwa B lub homologację europejską E. To gwarancja jego przetestowania i bezpieczeństwa. Powinien posiadać dodatkowo pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Warto zwrócić uwagę czy fotelik ma zdejmowaną tapicerkę do prania, a pasy mają specjalne osłonki zabezpieczające ramiona dziecka. Fotelika samochodowego należy używać tylko podczas jazdy. Jeśli podróż trwa dłużej niż 1 godzinę, należy zatrzymać się na postoju i wyjąć dziecko z fotelika, aby zmienić mu pozycję. Do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy należy je przenosić w chuście. Nosidełko dla niemowląt noszone na brzuchu jest bezpieczne od 6 miesiąca życia dziecka. Dopiero po ukończeniu 6 miesiąca życia niemowlę aktywnie pracuje przeciwko sile grawitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabawki dla niemowląt: karuzela lub zawieszki nad łóżeczko; pozytywki; leżaczki; klocki; puzzle; maty edukacyjne; grzechotki; gryzaki. Warto zapamiętać! Zabawki dziecięce powinny posiadać odpowiednie atesty. Zabawki dla najmłodszych powinny być bezpieczne. Poprzez odpowiednio dobrane zabawki pokazujemy dziecku, jaki piękny i kolorowy jest otaczający go świat. Czas poświęcony na zabawę z dzieckiem zaowocuje w przyszłości. To rodzice pomagają dziecku w poznaniu świata i nowych aspektów życia w bezpieczny sposób poprzez właściwy wybór zabawek dostosowanych do wieku swoich pociech. Czas spędzony na wspólnej zabawie z dzieckiem, to wspaniała i rozwijająca uczucia podróż po krainie wzajemnej miłości i szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akcesoria: zakraplacz; łyżeczka z miarką; pojemnik na wodę do przemywania pupy dziecka; pojemniki na czyste i brudne waciki; termometr do pomiaru temperatury ciała - najlepiej douszno - doczołowy, wykonujący pomiar w 1 sekundę lub termometr elektroniczny pod pachę; wiaderko na brudne pieluchy - do zamaczania; nawilżacz powietrza - zwłaszcza zimą. Pozostałe artykuły: smoczki do uspokajania; pojemnik na smoczki; łańcuszek do smoczka; leżaczek - bujaczek. Warto zapamiętać! Leżaczek - bujaczek należy używać nie dłużej niż 1 godzinę dziennie. Miękkie podłoże, charakterystyczne dla tego sprzętu, ogranicza swobodę ruchów dziecka, a zatem hamuje jego aktywność. Jest wiele różnych dodatków, które ułatwiają życie rodzicom. Nie są to artykuły konieczne. Państwa maluszkowi i oczywiście Wam będzie z nimi zdecydowanie wygodniej: śpiworek, który zapobiega odkrywaniu - dziecku w trakcie spania jest cieplutko; mini butelka ze smoczkiem lub specjalna łyżeczka do podawania lekarstw; niania elektroniczna - szczególnie przydatna, gdy dziecko śpi w innym pokoju niż śpią jego rodzice; również wtedy, gdy dom jest duży lub posiadają Państwo ogródek, w którym dziecko może spać chronione przez elektroniczną, czujną "nianię" monitor oddechu - poprzez czujniki umieszczone pod materacem łóżeczka, kontroluje oddech dziecka. Warto zapamiętać! Niania elektroniczna chroni Państwa dziecko i czuwa nad jego spokojnym snem. Monitor oddechu sygnalizuje alarmem dźwiękowym niebezpieczny 20 sekundowy bezdech dziecka. Artykuły dla mamy po porodzie: podkłady poporodowe (bardziej chłonne od zwykłych podpasek) - 3 opakowania; jednorazowe majtki poporodowe - 10 sztuk; poduszka poporodowa z dziurką, ułatwiająca siedzenie po porodzie; poduszka do karmienia piersią; koszula do karmienia piersią; 3 biustonosze do karmienia; laktator ręczny lub elektryczny; 2 opakowania wkładek laktacyjnych jednorazowych lub wielorazowych; płyn do higieny intymnej; herbatka z kopru włoskiego lub zioła na laktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche zasmiecilam-przepraszam ale znalazlam lekko przesadzony artykul z wyprawka, ale mysle ze on ogarnia wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dree
Asia - super. Właśnie czytam mojemu M. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia1893 to mi dobiłaś klina tą wyprawką... Ale na zdrowy rozum dla przeciętnego człowieka nie jest możliwe kupienie wszystkiego. Kilka albo kilkanaście tysięcy i tak jest nieuniknione na całość, ale chcąc kupić to co tam jest wymienione wypadałoby wziąć kredyt jak na porządne auto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czad :-D muszę mojemu G dać do czytania, bo nie wierzył ile rzeczy trzeba. A w ogóle cały weekend myślałam że koniecznie muszę taka listę ściągnąć, wydrukować i odhaczac co już mam. Dziś np kupiłam waciki do dupki i patyczki do uszu. I od razu lista krótsza :-D :-D :-D. Ale z 2 wypłaty trza przygotować :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę a ja dzisiaj znowu mam nawrót krwawień z nosa :( nie są to jakieś krwotoki , ale ciągle kicham krwią i już upierdliwe się to robi :( szczególnie jak się jest w sklepie i nie zdążę chusteczki wyciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo nitka napisz mi u jakiego lekarza bylas na tym usg 3d . bo ty tez z opola jestes?? :) napisz mi na emaila karolina.k17@interia.pl z gory dziekuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.tomi.pl/ext/wyprawka?gclid=CNG2gdKdnaoCFZIo3wodE1 X1zQ tu jest jeszcze jedna fajna lista, ale podejrzewam,ze link sie nie otworzy, wiec w google "wyprawka dla niemowlęcia" i strona sklepu tomi listy są przesadzone, bo faktycznie worek pieniędzy trzeba,żeby to kupić-a zdaje mi sie ,ze nie są rewelacyjne tak na 100%, bo chyba nie doszukałam sie jednorazowych chusteczek nawilżonych spirytusem do pępką dziecka, a zdaje mi sie ,że są one bardziej ważne niz elektryczna niania, termometr do wanienki chyba tez mi umknął wczoraj mój Niedźwiadek tak dawał czadu o 23,że spać nie mogłam...chyba chciało głową mur, tzn.brzuch przebic....albo dawało mi do zrozumienia,że d-a ze mnie (bo troche chipsów zdjadłam o 21:) )i pupcia sie odbijało ode mnie, no takie okrągłe spore kuksańce dostawałam :) o leżeniu na boku nie było mowy:) musiałam połóżyc si ena plecach , dłonie na brzuch i wtedy mogłam zasnąć...na dwie godziny (spacer na siusiu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze rowaliło mnie to 40-50 pieluch tetrowych 10 wystarczy+10 flanelowych w sumie do czego tetrowe? do karmienia (wycierania i zbierania ulweki) do spania (usztywnic głowkę jak opada i zbierac sline) ewentualnie do waninki na dno (zeby sie nie slizgało) eeee ta lista jest dobra na orientacje, ale zeby isc z nia do sklepu to niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera...a jak Twoja morfologia? może masz niską hemoglobine i wkrada Ci sie anemia? moze masz z a malo wit.c, magnezu, potasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu właśnie wszystkie wyniki mam super , ale to podobno normalne u 10 % kobiet w ciąży i coś mi się wydaje, że od progesteronu mogą być te krwawienia bo od początku ciąży ciągle wcinam luteinę w większych lub mniejszych ilościach, po drodze jeszcze duphaston a to rozszerza naczynka i pewnie dlatego pękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale z tą witaminą c już gdzieś czytałam i chyba wypróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
Asia, dzięki za dokładny opis, muszę sobie to gdzieś skopiować. Jakoś się nie mogę przybrać, żeby cos zacząć kupować. Ja też myślę rodzić bez M. Też mi się wydaje, że potem już może mieć jakieś blokady seksualne, kto ich tam wie z ich psychiką. Zastanawiam się też, co zrobić, żeby M się mocno od początku zaangażował w opiekę nad maleństwem. Mój na razie przebakuje, że się boi takiego maleństwa ruszać, a ja mam tendencję do przejmowania inicjatywy nad wszystkim i nie chcę go rozbestwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój M na dzień dzisiejszy jest chojrak po pierwsze na pewno chce być przy porodzie bez dwóch zdań , a po drugie stwierdził, że nie boi się takich małych kruszynek brać na ręce i chce żeby już było na świecie :) a co będzie to życie skoryguje , ale chęci ma dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę nie wiedziałam , że słowo c h o j r a k jest brzydkie i muszą je cenzurować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam na email zdjęcie ciuszków, które udało mi się już skompletować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, samo mu przyjdzie. ja na razie wołam go,zeby czuł,ze sie rusza i rozmawiam z nim o myciu, ubieraniu, pieluchowaniu, spacerkach. jak sie urodzi to z czasem nabierze odwagi do zajmowania sie Kruszyną...tu pewnie nie chodzi o checi, tylko o obawy, ze swoimi duzymi dłonmi polamie raczki, albo wrecz odwrotnie - bedzie starł si złapac lekko i wypusci. zreszta na poczatku i tak srodowiskowa bedzie uczyła nas opieki, a tatus po pracy zacznie moze od wycierania po kapieli, wyniesienia pieluchy, czy trzymania w rozku...do tego zakupy, zmywanie, pranie, potem spacerki. to nie tak,ze oni wcale nie biora udziału w opiece nad dzieckiemm - tylko nie wiedza ja zabrac sie za mycie, ubieranie, karmienie, przewijanie i podnoszenie z łózeczka noworodka. to tak jak z sexem z jezem :) chyba ten miesiac - dwa trZeba dac tym naszym mezom na przyzwyczajenie sie do delikatnosci i stabilnosci małego ciałka,a i sobie dac czas na zajecie sie dzieckiem, dojscie do siebie, odpuszczenie sobie obowiazkow domowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia święte słowa i najgorzej jak ktoś się( czyt. teściowa albo mamusia) wpieprza jakbyśmy byli upośledzeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaaa....matka kolezanki perfidnie siedziala i gapila sie jak ta karmi, a ta ja wyganiała...a ona "pomagala" jej dusic tego cycka. skutek-awantura, dziewczyna i dziecko rycza, a mamuska foch, i butla zamiast mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×