Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

no to mój chyba lepszy nie będzie:) może po tatusiu wagę urodzeniową odziedziczy czyli 4550gr :O oby nie bo chyba do kolan mnie rozerwie :P żarty żartami ale ja się tego najwięcej boję że będzie dzidzia bardzo duża i nie będę w stanie urodzić a w rodzinie już 2 przypadki złego zważenia były a potem szybkie cesarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to już mam zapisaną cesarkę na 19 grudnia ze względu na wagę dziecka poza tym wyszła na jaw cukrzyca ciążowa więc nie było nawet dyskusji o naturalnym porodzie:) może poproś lekarza by zapisał cię na cesarkę bo mały duży będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z tego co słyszałam, to jak dzidziusie są dosyć duże, to należy nam się cesarka.Tak jest w moim szpitalu, w dzień porodu robią usg i jak dziecko jest za duże to cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzzka5 u mnie też tak jest w szpitalu ale nie wszędzie jest tak kolorowo. Bardzo dużo jest szpitali gdzie na siłę trzymają na naturalnym a jak zaczyna coś się dziać już z dzieckiem to dopiero biora na cesarkę. Ale dobrze , że są lekarze co jeszcze myślą. Właśnie niedawno wróciłam z ostatnich zakupów. Zakupiłam kosmetyki dla szkraba i pampersy 1 mam nadzieję, że nie będą za małe:) tylko mam takie dziwne wrażenie, że o czymś zapomniałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czasami jest jeszcze gorzej. Moja kumpela tak miała. Dziecko już było w kanale rodnym jak się kapneli że ma 4,5kg i było już za późno na cesarke. Skończyło się na proznociagu i delikatnej masakrze. Kumpela już dzieci nie chce :-/ niestety tak też bywa, więc wg mnie lepiej zawczasu dmuchac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój na razie potrzeby zapisywania na cesarkę nie widzi bo w sumie do terminu to mam jeszcze dobrych 7 tygodni 5 grudnia kolejne usg więc się okaże u mnie w okolicznych szpitalach to zależy jak się trafi czasem robią przed jeszcze usg a czasem nie horrorów porodowych to ja już się nasłuchałam dosyć ale nie będę Wam ich powtarzać :P a dziś to normalnie myślałam że zacznę rodzić złapał mnie taki skurcz że myślałam że przez chwilę umrę :O ale po chwili było lepiej ale na początku nawet nogami ruszyć nie mogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno skurcze przepowiadające są bezbolesne dla większości kobiet chyba jestem nielicznym wyjątkiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj miałam dwa silne skurcze. mój G tylko się zapytał czy przypadkiem wody mi nie odeszły i zrobił się cały blady heheheh ale do przyjemnych te skurcze nie należały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! macie już skurcze? ostro! Mi się jeszcze żaden nie trafił. Choć jak leżałam w szpitalu i mi robili KTG to podobno wyszły mi skurcze, ale położna się tylko zapytała czy ich nie czuję, powiedziałam że nie i na tym się skończyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SchroniskoDlaZwierząt
Jak można tak kotu pozwalać się rozmnażać? Nie pojmuję, łzy się same cisną do oczu .wystarczy wejść na jakąkolwiek stronę na której opisują ogrom problemu- bezdomność kotów, psów. Dzień w dzień porzucane są kocięta, szczenięta, schroniska przepełnione, w każdym jest dużo więcej zwierząt niż przewidują normy, psy zagryzają się, koty padają jak muchy, brak środków na ich wyżywienie. Nie obraź się ale mnie aż coś trafia gdy czytam podobne wiadomości. Według mnie to bezmyślność i brak pewnego rodzaju wrażliwości. Proszę zastanów się zanim pozwolisz kotu po raz 4 w tym roku urodzić kocięta.Twoja sprawa, Twoje życie, Twoje decyzje ale proszę pomyśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobohit
NOWA, SUPER KOLOROWA BIELIZNA - SUPER CIUSZKI NA MALUSZKI. ZABAWNE BODZIAKI, ŚPIOCHY, SPODENKI, KAFTANIKI dla maluszków w rozm. od 56 do 104 na sezon jesień/zima 2011r. Bielizna bezpośrednio od polskiego producenta. Serdecznie zapraszam do sklepu: bobohit.na.allegro.pl Znajdziecie tam Państwo także: > wyprawki dla niemowlaczków, > piżamki dla królewny i dla zucha, > rajstopki z mikrofibry, żakardowe, itp., > buciki na sezon jesień/zima, > bluzy polarowe. Jednym słowem SUPER CIUSZKI NA MALUSZKI w rozm. od 56 do 128. Łącznie ponad 120 pozycji asortymentowych! Serdecznie zapraszam. Naprawdę będą Państwo bardzo mile zaskoczeni, zarówno cenami jak i poziomem obsługi! bobohit.na.allegro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze mi cisnie się pytanie skąd nagle pomarańczka że schroniska na forum ciąża/macierzyństwo na 364str tematu grudniowek...;-) Po drugie mamy psa że schroniska więc zdaje sobie sprawę jak tam jest. Po 3 mamy wykastrowanego kocura a ta kotka ma już 12lat więc sterylizacja w takim wieku nie byłaby najlepszym wyjściem biorąc pod uwagę że to mogą być jej ostatnie kocięta. Owszem jak będzie nowa mała kotka u nas w domu to ją wysterylizujemy. Po 4 chętnych na kociaki mam czasem zanim się urodza i zawsze widzę gdzie, do jakich warunków trafiają i utrzymuje kontakt z osobami co mają od nas kotki. Gdyby miały trafić gdzieś gdzie nie byłabym pewna że będzie im dobrze wolałabym je zostawić u siebie. Po piąte nie dam się zdenerwowac i kolejny raz sprowokować gdyż byłam dziś na wizycie i wszystko jest ok, jupiii :-D szyjka dluga, zamknięta choć mały jest już nisko-pewnie dlatego mnie tak gniecie. Waży 2900g i jest długi a chudy :-D łożysko 3 stopnia. Za 2tyg następna wizyta, raczej ostatnia, wtedy zrobimy wymaz i pozostałe badania do porodu..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperek, wierzyłam, że sensownie to wytłumaczysz:) też mnie troszkę zirytował ten pomarańczowy wpis, niby ta osoba ma racje, ale wyraźnie pisałaś już wcześniej, że kotki zawsze znajdują swój domek. Super, że u lekarza super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........36...... CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ... ......01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............34......CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................36.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .. .......02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole..............35.....D...... ..02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........32.....D.. .. ....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........34.....D... .. ..04.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............35....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb.....34....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........33.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D. .......07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............35.....D ... .....07.12.2011 olcik777.............28.......Kraków.............26..... .D. ......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D ... ....11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ... ......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..35....D.. .. .12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........33....CH. .. ..18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D. .........18.12.2011 Julita84............26........Łódź.................12. ..............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska........31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1.........24.....Ruda Śląska..........33......D........21.12.2011 Millea...............34........Łódź.................22 ....D........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce........32....D...+14kg. ...24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..33..CH..... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18........ . ...28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................30... ..CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............30...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa........32....CH.. .cc.19.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19..... .........28.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) mi gin poradził,ze jak skurcz złapie to mam sobie pomyśleć,ze są to skurcze przepowiadające, że nie mam si spinać, tylko po--wo-li wypuszczac powietrze i po-wo-li nabierac...jak nie umiem to mam sobie pomóc rekami. na wdechu rece wzdłuż ciała i podnosimy do góry, a na wydechu opuszczamy...kilka razy (mimo fenka i isopka) złapał i pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SchroniskoDlaZwierząt
O tej bezmyślności dokładnie pisałam. Nie pomyślisz, od razu odbierasz jako prowokację. Wyraźnie zaznaczyłam, że zwyczajnie jest mi przykro gdy ktoś pozwala zwierzętom rozmnażać się ot tak- bo skoro kicia miala 3 krotnie kocięta to chyba zupełnie nie była pilnowana........ Są przecież tabletki jeśli nie chce się sterylizować zwierzęcia.3 mioty to ile? załóżmy 15 kociąt? 15 innych ze schroniska będzie skazanych na życie za prętami do końca życia bo szanse na znalezienie bezdomnym kociakom domu są żadne! Tylko kropla w morzu idzie do adopcji- wiem bo sama przed ciążą byłam wolontariuszką w przytulisku a w zyciu pracuje wlasnie ze zwierzetami. I co za różnica kto pisze? jakie to ma znaczenie? pomarańcza, fioletka, zielonka.Co to zmienia. Według mnie zupełnie nic. Poprosiłam o przemyślenie tego co robisz, jak postępujesz w kwestii rozmnażania zwierząt bo nie jest mi obojętny ich los. NIE KAZDE ZDANIE RÓZNIĄCE SIĘ OD TWOJEGO JEST OD RAZU ZŁOŚLIWOSCIĄ, BEZPODSTAWNĄ KRYTYKĄ I PROWOKACJĄ. KONIEC TEMATU. Gratuluję zdrowego maleństwa i donoszonej, szczęśliwej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do schroniska dla zwierząt
równie dobrze mogłaś napisać na tym wątku : jak mogłyście dopuścić do ciąży jeżeli tyle dzieci jest w domach dziecka !!! jakaś paranoja !!! zastanów się obrońco zwierząt od siedmiu boleści , ciekawe co ty robisz w tym kierunku żeby pomóc tym zwierzętom ? chyba tylko naskakujesz na biedne dziewczyny , które bardzo dbają o swój przychówek :) a od tabletek anty jest ropomacicze i z tej Twojej miłości może kociak bardziej cierpieć niż myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu dzięki za rady o oddychaniu, jeśli nie przydadzą sie na skurcz to na stres :-D Drogie schronisko nie traktuje Twojego posta jako ataku, każdy ma swoje zdanie i może je wyrazić ale po prostu nie koniecznie wtranżalac się nagle w tym temacie. Ja odpowiedziałam na Twoje zarzuty tak jakie ją mam zdanie na ten temat. Kotka ma w miocie 2 kocięta i od razu nie poszloby że schroniska 6 kotów bo niestety uwierz ludzie nie chcą brać zwierząt że schroniska. Sama na swoim psiaku tego doświadczyłam, tyle co go leczyć musielismy i że ledwo przeżył i ile kasy poszło wiemy tylko my :-( A poza tym chyba nie wiesz co to znaczy dopilnować kotke jak ma chcice ;-) tydzień płaczu dzień i noc, potem cisza tydzień i znowu to samo, więc tabletki musiałaby dostawać okrągły rok.. Koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co prawda skurcz był no doooość bolesny ale bardziej bolesne miałam też niektóre miesiączki ból przypominał trochę te właśnie miesiączkowe ale były różnice najważniejszą było to że nawet jak okres był meeeeeega bolesny (tak że prawie mdlałam) to ból narastał stopniowo i skurcze podczas okresu też stopniowo zwiększały swoją siłę i częstotliwość więc mogłam się do nich choć trochę przyzwyczaić a ten wczorajszy to złapał mnie znienacka przebierałam spodnie (na stojąco) i chciałam podnieść nogę i jak mnie w dole brzucha zaczęło szarpać to na usta cisnęło mi się tylko jedno słowo o ku...... :P i jeszcze jedna myśl tylko jeszcze nie teraz!!! jeszcze z miesiąć potem ból rozszerzył się na plecy i nogi tak że miałam lekki problem dojść 3 kroki do łóżka ale jak się położyłam i rozmasowałam plecy i zaczęłam spokojniej oddychać to było już lepiej ogólnie to miałam takie dziwne uczucie jakby mi się biodra na boki rozchodziły i dopóki się nie położyłam to jeszcze dzidzia główką uciskał i to jeszcze zwiększało odczucia cały ból trwał około 30 sekund ale podnieść odważyłam się dopiero po 10 minutach :P we wtorek mam wizytę mój lekarz pewnie się "ucieszy" jak mu to powiem :) bo póki co to miałam lekkie skurcze ale były bezbolesne i odczuwalne dopiero wtedy gdy położyłam rękę na brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablinka.............26.......Manchester.........36...... CH. ...28.11.2011 Madzianietka.......27.......DolnyŚląsk..........18..... ... ......01.12.2011 nadziewany p......29.......o/Bielska............34......CH.....01.12. 2011 Szun.................25........Płock................36.. .....D......02.12.2011 AsiaC...............23.......Lubin/Głogów.......18..... .. .......02.12.2011 Asia B!..............29.......k/Opole..............35.....D...... ..02.12.2011 Mzelle83............28.......Warszawa..........32.....D.. .. ....03.12.2011 Starbuck80.........31.......Warszawa..........34.....D... .. ..04.12.2011 Nietoperek.........28.........Bielsko.............35....C H.......05.12.2011 agatka2305........24........Piotrków Tryb.....34....D..........06.12.2011 tosieńka87.........24........Katowice...........33.....C H.. ....06.12.2011 Dree.................27.......Poznań..............29.... .D. .......07.12.2011 barbera.............30.......Leszno..............35.....D ... .....07.12.2011 olcik777.............28.......Kraków.............26..... .D. ......09.12.2011 mama 3 synusiów...29......Bielsko.............23......D........10. 12.2011 Klaudyna213.......25.......Poznań...............22.....D ... ....11.12.2011 Niunia855..........26.......Tarnów...............29..... ... ......12.12.2011 Asia1893...........28.......zachodniopomorskie..35....D.. .. .12.12.2011 madziulinka........27.......uk....................23..... ... .......14.12.2011 Magda..............29.......Olsztyn...............16..... .........16.12.2011 kitka27.............27.......Poznań...............16.... ..........17.12.2011 Edith78.............33.......o/Warszawy.........33....CH. .. ..18.12.2011 anesska.............25.......Kraków..............20...D..........18.12.2011 Julita84............26........Łódź.................12...............19.12.2011 Figazmakiem84...26.......Olsztyn...............24....CH.. .....19.12.2011 joasmo.............37.......Małopolska........31....CH.. . ..12/19.12.2011 Kasztanka1.........24.....Ruda Śląska..........33......D........21.12.2011 Millea...............34........Łódź.................22.....D........24.12.2011 Ganesh.............24.......o/lublina.............22....C H?......24.12.2011 mooniaaa123.....34.......Siedlce........32....D...+14kg. ...24.12.2011 Aska_G20..........23.......kujawskopomorskie..33....CH... ..27.12.2011 Wiara_nadzieja..21.......Kędzierzynkoźle.....18..............28.12.2011 *aszja85...........26.......Kalisz..................33... ..CH......28.12.2011 bellybaby..........28.......Bydgoszcz............30...D ... .....28.12.2011 TuLipannek........23.......Szczecin........ .....17..............29.12.2011 marchewka81.....29.......Warszawa........32....CH......cc.19.12.2011 Tracja29...........29.......Lubin.................19...............28.12.201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzę, że zaczyna się temat skurczy :) aszja myślę, że cię poprostu pachwiny zabolały i wiązadła , ale mogę się mylić :) mnie jak wzięły skurcze to był ból całego brzucha, taki skurcz , który kumulował się w okolicy pępka , z bezdechem włącznie . A to dopiero były skurcze na 50 % , już sobie wyobrażam jak będą na 100 % to lewatywy nie będzie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ból pachwin i krocza też mam szczególnie jak zmieniam pozycję i gwarantuje że to nie to:) pachwiny to przy tym łaskoczą i na pewno nie będę już na nie narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi własnie jak próbuje coś ubrać na stojąco (spodnie, skarpetki) to póki podnoszę prawą nogę jest ok ale jak tylko podniosę lewą to taki ból że prawie sie przewracam. Tu podejrzewam że mały ma jakos tak główkę ułożoną że akurat mi cisnie na jakiś nerw jak nogę podnosze ;) Raz tez jak szłam ze sklepu to mnie dosłownie nagle zgięło w pół, miałam wrażenie jakby mały chciał wylecieć, mroczki przed oczami, dobrze że miałam wózek, miałam się czego chwycić, po ok minucie przeszło. Co do stricte skurczy to czułam kiedyś w nocy w dole brzucha takie leciuteńkie własnie a'la okresowe, chyba seria z 20 ale póki szyja zamknięta to się nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaowaka
gdzieś czytałam że skurcz porodowy porównywalny jest do jednoczesnego zlamania kilku kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba nie boli :P mnie więcej okres bolał niż złamanie ręki którego prawie nie czułam bądź tak dobra i nie strasz ludzi każdy poród jest inny a skoro piszesz że gdzieś czytałaś to znaczy że nie masz porównania więc tego typu teksty są dla mnie śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się , po rozmowie z kilkoma rodzącymi, że każda inaczej odczuwa ból. Wiadomo każdy ma inny organizm i inny próg bólu , ale żeby porównywać to z łamaniem kości to już debilizm . Tak jak aszja pisze , niektórzy mają boleśniejsze miesiączki niż skurcze porodowe i jak wskazuje miliony kobiet da się przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co a ja zauważyłam że im więcej czytam o porodach i myślę o tej mojej cesarce to brzuch mi bardziej twardnieje. Już coraz bardziej czuję się podekscytowana i coraz berdziej strach mnie dopada. Najbardziej boję się że mnie złapie znienacka i nie doczekam do tego mojego 1 grudnia, a ja lubię mieć wszystko wg planu :) śniło mi się ostatnio że pojechałam na wizytę przedporodową i był jakiś inny lekarz i od razu zaczął mi podawać znieczulenia przygotowywać do zabiegu. Ja nie umiałam mu powiedzieć że jeszcze nie czas. W pewnym momencie wyszłam gdzieś na chwilę i wracam a tu mój mąż leży w łóżku i mówi że już po, że mnie nie było to lekarz jemu zrobił cesarke. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×