Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

fasolka i yousta dziękuję :* mój lekarz mówi, ze jak sie ma kasę to ta krew pępowinowa to super sprawa. a jest człowiekiem, któremu daleko do naciągania. my z tesia sie nie zdecydowaliśmy, bo samo pobranie kosztowało 1500zł i potem około 2000-3000 na rok. teraz ceny troszkę spadły. jeszcze o tym nie rozmawialiśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesulka, Tobie też przesyłam same ciepłe myśli, może to z tego osłabienia to krwawienie, jak Ci do jutra nie przejdzie to może przejdź się do lekarza? a tu wklejam link do cennika banku komórek macierzystych http://www.pbkm.pl/11/Oplaty.html My się zastanawiamy nad tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisabell dzięki :* jutro mój gin akurat przyjmuje, więc w razie czego pojadę do niego, ech, ma chłop ze mną 3 światy :D ale jeszcze tylko 2 m-ce :D zapomniałam o opłacie wstępnej, 4 lata temu kosztowało to 900zł widzę, że teraz ceny są o wiele niższe, choć to pewnie zależy od banku komórek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam super dlugiego posta nie wpisałam linku i mi wszystko zjadło, ide zrobic kolacje a jutro znowu napisze kupiłam jedo fyn za 730 uzywany, z parasolką stoi w sypialni i mysle gdzie go dac... akurat był w miejscowosci obok i jakos pojechalismy zobaczyc bo doszlam do wniosku ze ma super gondole i go chce, a za rok na wiozne i tak kupie jakąs lekka spacerówke - inną bo nie bedzie mi sie chciało takiego wózka nosic wiec po co nowy jak mi posłuzy rok tylko poza tym napisałam mnostwo innych rzeczy a tu bec i znikło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane wieczorową porą :-) Zamówiłam tą pościel z Kubusiem Puchatkiem i od tego samego użytkownika ręczniczek z kapturkiem. Dzięki dziewczyny za rady. Przyszła mi też paczka co zamawiałam w sobotę, także polecam tego użytkownika aptekawrynku. Mega ekspres. NIe ostrzegałyście mnie że te podkłady są tak ogromne, jak w ogóle to się nosi :D Cama mi się też tylko te dwa imiona podobają dla dziewczynki co Tobie, chociaż takie popularne. Ja mam w rodzinie Julkę i ją po prostu uwielbiam :-) Socjo dzielna z Ciebie dziewczyna. My na SR też mieliśmy pogadankę z pracownicą banku krwi pępowinowej. Nawet Wam o tym pisała. Super sprawa, ale faktycznie jak ktoś ma taką lepszą sytuację finansową, bo co by nie było to jednak jest koszt. To takie swego rodzaju ubezpieczenie na życie Maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yousta do tej pory ciągle miałam miękką szyjke ale lekarz zawsze pozwalał zostać w domu, no a po wczorajszej wizycie mówi że bardzo sie zmieniła i do tego zaczyna się rozwierać. Monia pessara mi nie założą. Już wcześniej rozmawiałam z moim gin. i tutaj w ogóle nie zakładają.Mówił że mają bardzo złe doświadczenia z krążkiem. Także pozostaje leżenie leki i nadzieja ze musi być ok. Tego się będę trzymać a i tak wszystko w rękach Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki, ja już po przeprowadzce jutro wkleję troche zdjęć z nowego mieszkania...niestety mamy problem z internetem:( Maksio na razie spokojny ale ,,bermuszka,, powiedziała że jak wytrzymamy do 35 tc to bedzie z nas bardzo zadowolona..więc ja już się chociaż psychoicznie nastawiam na poród pod koniec grudnia lub wcześniej...kurczę a tak liczyłam że maluszek posiedzi do końca stycznia w brzuszku może że go nawet przenoszę z tydzień...a tu chyba lipa. Muszę nadrobić 2 tygodnie waszych postów...ech misja niemożliwa to chyba będzie..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejus, zaraz się rozpłaczę, od 30min klecę mega posta i na koniec jednym kliknieciem, nie wiem w co.... z rozpędu, wylaczyłam przeglądarkę. I po całym tekście. Jasny gwint! Bede pisac chyba w wordzie,a potem wklejać. w d... jeża! NO nic. Napisze tylko kilka zdań i idę sobie.. Agniesiulka - trzymaj się! Bedzie dobrze. Leć jutro do lekarza jakby co.. Mufi - u nas tak jak Julka napisała, kąpiel codziennie, ale niekoniecznie,bo są rózne sutyacje i nic się nie stanie jak dziecko co drugi dzień wykąpiemy. TYlko wtedy i tak trzeba buzie, pupe i rózne fałdki i zakamarki umyć. U nas kąpią w szpitalu codziennie i też z rana, nie wiem dlaczego tak? Zuza - pytałaś o torbe.. my mamy zwykła torbe od kompletu od wózka, dostalismy ją od producenta wózków. Możesz spokojnie napisac do jakiegoś polskiego producenta i z pewnoscią podeslę w odpowiednim kolorze. Do spacerówki wykorzystałam torbe z yves rocher, kolorystycznie mi podpasowała. i mamy jeszcze jedną (od nadmiaru niestety głowa boli),maż na wieśc o drugim dziecku zaszalał i kupił tę czarno, białą w Ikei. też fajna, bo ma podkład do przewijania, A to się bardzo przydaje,gdy ktoś sporo podróżuje i musi w róznych dziwnych miejscach przebrać dziecko. Kushion - u nas w rodzinie się nie sprawdziło. ani mnie ani siostrze. Może dlatego,ze za duża robieżność. bo mama rodziła (podobnie jak u Martini) brata najstarszego w terminie, nas (blixnięta) na początku 9 miesiąca, najmłodszego brata 2 tyg po terminie. Ja pierwsze tydzien po - wywoływany poród. teraz zobaczymy :-) youstta - dobrze,ze się wziełaś w garść i się zwarta trzymasz! :-) Dobrej nocy..zła jestem na samą siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojah - dziekuje. Kushion - moja mama uodzila mojego brata duzo po terminie, natomiast mnie prawie idealnie (2 dni wczesniej). Wiec chyba nie mam co probowac wyliczac. Fasolka 99 - bedzie dobrze, uda Ci sie zaltwic ten szpital. Dziewczynki zaciskac nogi i odpoczywac, jak lekarz tak mowi, a nie porzadkowac. Ale zrobilyscie mi smaka slodyczami, chyba sama cos podjem. Zycze dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsan fajnie że już jesteś, jak wrażenia w nowym mieszkanku ? tojah ale patrz ciągle te posty nam znikają i żadna się nie nauczy żeby je chwilę wcześniej skopiować .... wiem bo mi też się nigdy nie chce a potem jestem załamana ZUZIA_K w końcu się uda innej opcji nie ma bo ja nie z tych co się poddają no ewentualnie z tych co narzekają to tak :) ale swoje osiągną ...tylko po co tyle nerwów ; jeszcze będę wspominać za parę m-cy jak tu popłoch siałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama z imieniem nie wybieraj jeszcze tylko jak sie córka zobaczy powiedz do niej Majka i Julka i zobaczysz ktore bedzie do niej lepiej pasowało :) niektorzy po tym jak sie dziecko urodzi całkowicie zmieniaja pomysł wiec poczekaj i na razie nie wybieraj agniesiulka trzym sie i napisz jutro czy lepiej dziewczyny jeszcze troche potem spojrzycie na swoje mal;uchy i te wszystkie perypetie z lekarzami pojda w niepamiec wazne ze beda zdrowe dzieciaczki ja dzis ogladam z mezem film bo mam 4 rocznice od poznania sie :) i taki wspolny wieczor sobie robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane :) Ja tu zaglądam z myślą ,że któraś z was już wstała a tu taka cisza :) Ja już od 20 min na nogach jestem śniadanko wcinam z rana płatki z mleczkiem mąż właśnie z teściem pojechał na robotę a ja sama w domku... zimno dzis na dworze coś na minusie jest bodajże :) kurcze nie wiem czemu ,ale tak czekam na ten śnieg z utęsknieniem może dlatego ,że coraz to bliżej ,że nasze dzieciątko zobaczymy ?? Pozatym zastanawiam się nad świętami... chciałam pojechać do sióstr też na święta ,ale jest problem one po śmierci taty i mamy stwierdziły,że nie maja już czego świetować ... kurcze niech pomyślą ,że tam jest mój siostrzeniec 11 letni i ma przyjść siostrzeniec 6 letni z siostrą i jej mężem brat z żoną itp... chciałam tak spędzić czas rodzinnie ,ale nie wiem jak to bedzie nie wiem jak je przekonać ?? ehhhh tak to tylko do męża rodziców pojedziemy ... myślę ,że mama i tata chcieliby abyśmy czas razem spędzili w tym dniu.... no się zobaczy.... dobra dziewuszki buziolki w policzek i brzuszek dla waszych maleństw w ten dzionek chłodny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tam już nie spałam od dawna ale nie miałam czasu na pisanie na forum. Musiałam wyszykować chłopaków na wyjście. :) Teraz siedzę w łóżku ale zaraz muszę się zebrać do roboty bo dziś zapowiedzieli wyłączenie wody w środku dnia na parę godzin i lepiej nie zostać z ręką w nocniku. ;) Odliczam dni do przyszłotygodniowej wizyty. Wcześniej muszę zrobić badania w lab -mocz, morfologia i glukoza. Uwielbiam poranne kolejki pod przychodnią. Jestem zawsze zdziwiona ile osób sterczy tam z samego rana. :) Chyba jutro pójdę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel111 hej hej kochana :) ja też juz odliczam dni do przyszłej środy BO mam wizyte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, Cama to idziemy razem w środę. Na którą masz? Ja tuż przed 16-tą. :) No ja tymczasem zjadłam śniadanie, puściłam pranie, zrobiłam potrawkę na jutro i obrałam ziemniaki na dzisiejszy obiad. Sprężyłam się. :D Na później mam w planie prasowanie, bo komoda naprawiona i będzie gdzie ciuszki chować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojah 🖐️ macham łapką, żebyś sie nie wkurzała na kompa :D jagódka melduję, ze dziś krwawienie ustąpiło. ale co wizyta w wc to stres. odliczam cierpliwie dni... cama popieram jagódkę, my też mieliśmy 2-3 imiona i dopiero jak tesia sie urodziłą to spojrzałam na nią i stwierdziłam "eeee, no tesia jak nic" :D a panie położne sie śmiały, bo powiedziałam im o imieniu dopiero nastepnego dnia po południu, ponieważ po porodzie mąż pojechał do domu i nie uzgodniliśmy "oststecznej" wersji, no i przyjechał do mnie jakoś tak w południe i wtedy zdecydowaliśmy :D własnie zjadłam śniadanko - chlebek z antybiotykiem, znaczy z czosnkiem, wczoraj juz na wieczór tak jadłam, do tego tabletki czosnkowe dla ciężarnych i syrop z czosnku i cebuli :D wyobraźam sobie jak muszę cuchnąć :D biedny mój m :D tesia i ja to pół biedy, bo mamy katar, ale on zdrowy, wszystko czuje :D nadal nie mówię i okropnie kaszlę. mam nadzieję, ze po zwiększonej ilości czosnku poprawa nastąpi szybko :) widzę, ze juz sie link pojawił, bo dziś jest dzień bez kosztów przesyłki. nie wszyscy sprzedawcy w to wchodzą, ale wielu tak. jak chceice coś kupić przez neta to sprawdzajcie w sklepach, czy dzis oferuja darmowe przesyłki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moja 2,5l corka ma na imię Maja, jak wybieraliśmy dla Niej imię jak byłam w ciąży do nawet nie wiedziałam że jest tak popularne. Ale i tak nie zmieniliśmy na inne, chociaż wtedy bardzo podobały mi się też imiona: Jagoda, Matylda i Liwia, ale moje pomysły zostały zbojkotowane :) teraz też jakoś nie jesteśmy zdecydowani jakie imiona dać dzieciom. wrzucam mój wczorajszy brzuszek, wieczorem usunę zdjęcie: http://www.garnek.pl/youstta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie, czy Wam lekarz lub położna kazała liczyć ruchy dziecka w ciągu dnia? Mi mówili żeby liczyć 3 razy dziennie i min. 6 ruchów w ciągu godziny. Troche wydaje mi się to dziwne, bo przecież maluszek nie rusza się cały czas, a te ruchy są różne. Moja mała czasem przez pół dnia jest spokojna i co mam wpadać w paranoje i jechać do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka, dobrze że już lepiej. Sama mimo że nie krwawiłam ani nie plamiłam to co jakiś czas mam schizy że zobaczę krew gdy czuję wilgoć. Ech. Betinka, trzymaj się tam dzielnie w szpitalu. Myśl pozytywnie. Patka, co do ruchów to ja na poprzedniej wizycie dostałam od gina kartę ruchów płodu wg Cardiff -o taką: http://mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=660 obserwację prowadzi się od 9 do 21 i w tym czasie po doliczeniu do 10 ruchu zaznacza się godzinę o której ten ruch nastapił i na tym kończy sie obserwacja na dany dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha - Ty chyba pytałaś o te "gołąbki " ? Jak jeszcze nie znalazłaś przepisu to poszukam mój , ja robię je już tak na oko i muszę go wygrzebać , uwielbiam je w sosie pomidorowym i pieczarkowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane. Ja już po badaniach. Strasznie zmarzłam i coś mnie pęcherz zaczyna boleć, aż się boję. Oczywiście standardowo była mała awantura w laboratorium którą musiałam rozładować :-) zawsze się muszę wtrącić w czyjejś obronie :D Rozsan trzymaj się i czekamy na fotki. Cama porozmawiaj z siostrami że bardzo CI zależy na wspólnych świętach, może przemyślą sprawę, strasznie Ci współczuję, ale już wkrótce sama będziesz mieć swoją rodzinę, więc może nie będzie tak boleć. A ja głupia narzekam że muszę dwie wigilie obskoczyć, ale człowiek nie docenia tego co ma. Natel Ty to masz powera z rana :D Agniesiulka Trzymaj się kochana, widzę że Ty tak jak ja zwolenniczka tradycyjnej medycyny :D Tojah pamiętaj - zawsze ctrl+A i ctrl+C :D youstta niesamowity masz ten brzuszek, te 20 kg to tylko w nim bo poza tym to jesteś chudzinka jak na początku. Patka mi kazał liczyć bo marudziłam że słabo się rusza, ale okazało się że do godz. 10 spokojnie naliczam 10 ruchów i badanie kończyłam, więc dałam sobie z nim spokój. Ale Ty widzę jakąś inną metodę stosujesz. A ja w piątek mam wizytę już się nie mogę doczekać, szczególnie że bardzo mi dokuczają te bóle okresowe i chciałabym wiedzieć czy wszystko OK. Poza tym upragnione usg :D Dobra idę zrobić sobie kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika- to ja poprosze o ten przepis., tylko może z sosem pomidorowym, bo ostatnio na samą myśl o sosie pieczarkowym czy grzybowym zbiera mi sie na konwulsje..... chyba sie przejadłam ostatnimi czasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakao??? mmmmmm... dobry pomysł ;P ja dzis o 17 znow do szkoły rodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie coś mnie od rana mdli :( :( macie juz postanowienia na adwent????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może macie jakieś mądre propozycje, bo te typu nie jeść słodyczy czy nie przeklinać to u mnie standard :P ;p może podsuniecie coś bardziej ambitnego, bo moje szare komurki ostatnio dają ciała :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi, ja nie z tych co tak same z siebie szaleją z rana ale perspektywa braku wody zmusiła mnie do ruszenia tyłka. :P Weź się teraz wygrzej po tych badaniach żebyś się nie rozłożyła jeszcze przez to teraz. :) mam nadzieję że ja nie zmarznę gdy pójdę na badania -chyba wgrzebię grubą zimową kurtkę. :D Kika, leż i odpoczywaj. To już środa do poniedziałku coraz blizej. :) Yousta, no ależ fajny balonik masz. Mają się gdzie łobuziaki rozpychać. Ale powiem ci że chyba tylko brzuch urósł. Nie widać tych 20kg. A z ciekawości ile masz w obwodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej Cama_85 , Natel111- dziewczynki ja tez mam wizyte w przyszłą srode z tym że usg 4 d:D hehe takze wspolny cel mamy:) Jeszcze 39 dni:D juz sie nie moge doczekac:) niech ten moj mały bombelunio wyjdzie:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×