Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gratulacje youstta :) duże dzieciaczki i bardzo dobrze :* czekamy na zdjęcia maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla Duomamy :) Duże Maleństwa są :) Zdrówka życzę :) Co do L4 to nie wiecie dlaczego niektóre Dziewczyny zostają w pracy- może po prostu akordowy czy prowizyjny system płac? Może to jedyna opcja by po macierzyńskim mieć pracę? A może ktoś dostaje "na głowę" siedząc w domu i psychicznie się lepiej czuje? Nie wiemy tego i każdy ma prawo do własnych decyzji :) co do samego L4 zgadzam sie ze powinno być brane gdy coś jest nie tak ale z drugiej strony ja jestem na nim od 6 tygodnia ciąży... mogłabym wrócić około września do pracy ale... to byłoby po prostu wg mnie niebezpieczne dla dziecka i co? No właśnie ja zdecydowałam tak bo taką mam pracę ale inna dziewczyna by wróciła do pracy i tez ok :) fakt że po ponad dwóch miesiącach leżenia ciężko było się zmotywować do powrotu no i obawa że ktoś wrednie mógłby mnie zwolnić- a mógłby no nie czarujmy się istnieją zwolnienia nawet w ciąży- nie wywiązywanie się z umowy jest tak na prawdę łatwo udowodnić jak komuś zależy :) w każdym razie ja tam uważam że każdy ma swój rozum i nawet jeśli chodzi tylko o składki do ZUSu to i tak takie decyzje mają swój sens w końcu kiedyś może nam zabraknąć tych dwóch tygodni do wcześniejszej o 5 lat emerytury i już nie będzie tak kolorowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yousta - gratulacje! Kushion - dobrze pamietasz nadal pracuje. Do Nowego Roku mam przerwe swiateczna i wracam jeszcze do pracy. Mysle ze gdzies do polowy stycznia, natomiast potem pewnie macierzynski. Fajnie ze znowu tak duzo piszecie i jest co czytac. Ja nadal piore i prasuje. Ogrom tego wszystkiego, ale darowanemu ... Lepiej miec wiecej niz za malo. Fasolka - fajnie, ze jestescie juz w domu. Mozesz jesc wszystko co jest lekkostrawne. To naprawde spore pole do popisow kulinarnych. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yousta gratuluje! ja dzis byłam u położnej i rozmawiałysmy o porodzie wiec bedzie tzw ochrona krocza która ona praktykuje - teraz mam juz masować weledą (mąż bo ja sama to nie umie za bardzo), potem mam pic rano i wieczorem łyzke ziół bittnera do herbaty), i melise wieczorem, po 6.01 mam wykorzystywac meza, brac kapiele ale do 36-37 bo przy wysokiej lozysko sie moze odkleic i zanurzac sie max po pępek tylko - tu sie troche boje bo wcozrja brałam kapiel, ale chyba woda nie byla cieplejsza niz te 36-37 - ale i taks ie boje, mam tez brac prysznice i masowac brzuch i nizej i kark wodą, polozna powiedziała ze w pryzpadku gdyby pryz wychodzeniu głowki widziala krew znak ze cos moze sie rozrywac ot natnie albo gdyby dziecko mialo coraz słabsze tętno tak tez plan porodu mam wypełnic no i brzuch mi opadł ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta Gratulacje, jakie duże dzieciaczki. A nie tak dawno martwilas się że dziewczynka jest mnejsza, a tu proszę idealnie. :-) i dalej remis :-) Dziewczynki 6 - Chłopcy 6 Agniesiulka Znalazłam w końcu boczniaki w sklepie! Jutro na bezmiesny obiad jak znalazł :-) Alka Spokojnie, wszystko z Tobą ok! Super, ze masz dobry humorek, śmiej się smiej i pomysl jak maluszek z tobą się śmieje :-) Kushion Przeczytałam. I tak pozwalam, żebyś się już wiecej nie wypowiadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yousta gratulacje :D duże te dzieciątka :D super, ze juz jesteś po :D alka ja jako nauczyciel mam 35 dni urlopu, a jako że byłam w wakacje na l4 to mam zaległy z 2011 roku i będę miała jeszcze ten z 2012, czyli dodatkowe 70 dni. mam jeszcze 5 dni z 2010, ale z 2012 5 musze sobie zostawić, wiec będę miała 20tyg macierzyńskiego + 70 dni urlopu. matko zapomniałam, ze będą 4 dodatkowego macierzyńskiego :D ulalala chyba jednak pojedziemy do francji :D:D:D:D fasolka na chleb możesz: szyneczkę, serek biały, z ziołami, dżemik np truskawkowy, pomidor (bez skórki - najlepiej sparzyć), ogórek zielony, sałata... na obiad gotowane lub pieczone (w rękawie w piekarniku) lub uparowane mięso lub ryby. brokuły, fasolkę szparagową, marchew, pietruszka, kalafior, buraczki. zupki: pomidorowa, kalafiorowa, brokułowa, barszczyk (bez octu i kwasku), krupnik. galacik (np z kurczaka lub golonki), sałatka warzywna (ziemniaki, marchew, pietruszka, jabłko, jajko i majonez), kiełbasa delikatna. owoce: jabłko, gruszka, arbuz (ponoć są w biedronce, ale o jakości nie zaświadczę), banan. wczoraj rano skusiłam sie na kakao i na monte. to wszystko co teraz pamietam, jak mi sie przypomni to wpiszę później. acha kluski z dziurką, kopytka. ciasta: sernik, jabłecznik, babka, bezy, kruche ciastka (ciasta bez dodatku sody, na proszku). dzis też sie skusiłam na ketchup łagodny :) skoro można pomidorówkę :D sosy białe na bazie beszamelowego :P ja robię różne - raz koperkowy, raz zwykły biały, raz pomidorowy... makarony (lekkie domowe spaghetti). nie można: selera, pory, czosnku, cebuli, grochu, fasoli, kapuchy (nie wiem czy słodkiej - dopytam położną, a na pewno kiszonej), pieczarek, cytrusów, octu, sody. muszę dopytać też o pyzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisabell smaż i jedz na zdrowie :D póki możesz :D ale mi smaka narobiłaś :o zjadłabym takie smażone z cebulka i jajkiem :o ech, pomażę sobie jutro przy gotowanej rybce o twoich boczniaczkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesiulka a gdzie do tej Francji bys pojechala? Ja osobiscie bardzo lubie Francje, zreszta z mezem sporo podrozujemy. Choc od czasu kiedy jest z nami nasz Malutki osiedlismy na 4 literach (za wyjatkiem wypadku wakacyjnego pod namiot), ale nie dalej jak dzisiaj rozmawialismy gdzie pojedziemy wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno się nie odzywałam. ale czytam regularnie. Oddalam laptopa teściówi i do nowego roku pewnie nie będę się odzywać. Byłam. ostatnio u lekarza i wypisał mi zwolnienie do dnia porodu a później jak nie urodze to powiedział że nawet ktoś z rodziny może podjechac. po kolejne zwolnienie. Szkoda. że nie mam laptopa bo z chęcią obejrzalabym. Wasze zdjęcia. youssta gratuluje:) mi też stawia się brzuch. ale nie jest to bolesne. I zaczęły mi puchnac. nogi. akurat od wigili. Teraz gdy od dwóch dni się oszczedzam. to nie puchną. A i wiecie co kupiłam. dzisiaj pieluchy happy bella 1 i są o wiele gorsze od tych z biedronki. Aż jestem w szoku. elzunia napisz proszę z czego składa sie ta twoja owsianka bo mi przydałaby się taka porządna wizyta w wc. mufi. ją też pije tą herbatę ale narazie. po 2 szkl dziennie i może tak brzuch po niej mnie nie boli ale mam takie dziwne uczucie w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ze
jesli jestes po 38 tygodniu to zwolnienia juz nie dostaniesz bo powinnas urodzic jestes w terminie gdzie sie juz dziecie powinnno na swiat ukazac wiec zwolnienia nie dostaniesz przy karmieniu mozna jesc wszystko ale przez pierwszy miesiac uwazac na smazone i pikantne, ja karmie piersia 6 miesiac i od poczatku jem wszystko co mi pasuje oczywiscie obserwuje dziecko ale mu nic nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alka-ja nie mialam ktg jeszcze wogole :),pisalam ze najpredzej to chyba podczas porodu mi zrobia,ale ja wogole zadnych skurczy nie odczuwam a termin mam na koniec przyszlego tyg. :) Co do urlopu to ja mam bardzo duzo starego urlopu i sie teraz zastanawiam jesli moja szefowa bedzie chciala mi przedluzyc umowe to starym urlopem przedluze sobie macierzynski i wroce w sierpniu do pracy a jesli nie :/ to dosc kaski bedzie musiala mi wyplacic,ale nie ukrywam ze wole ta pierwsza opcje :) youstta-gorace gratulacje :)...Trzymajcie sie cieplo kochana :) kokoszel-ja wlasnie tak przegladalam te moje zdjecia slubne bo bylam u szwagierki na slubie i tak jak ja widzialam w tej bialej sukni to az lezki mi sie zakrecily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powiem ze
Bzdury piszesz o tym l4, ja jakoś przenosiłam prawie 2 tygodnie i do końca byłam na l4 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kushion No napisałam tak bo prosilas o pozwolenie ;-) hehe spoko love&peace Prawa mamy takie same, a każdy z nich korzysta tak jak chce. Agniesiulka Przepraszam. Gupia ja.. nie pomyslalam, o Waszych dietach. Dzięki za przykładowe dania, w końcu jakieś konkrety, bo wszędzie tylko wskazówki, że karmiaca w zasadzie powinna jeść wszystko, ale.. i tu się zaczyna całą litania. A ja dziś zwiedzilam z mężem w końcu ta porodowke. Ładnie tam jest. Położne najpierw niezbyt miłe przy pierwszym kontakcie, ale trochę uśmiechu, pochwalenia oddziału i było spoko, mąż je do siebie przekonał. Na koniec pokazały butle z gazem rozweselajacym i powiedziały, że damy radę. :-) Jedyne co mnie martwi to to, że jest jedną sala do porodów rodzinnych a druga jest już wieloosobowa. I jak ta pierwsza będzie zajęta jak przyjedziemy to rodzenia sama :-( także mam teraz nowe zmartwienie. Tak bardzo nie chce sama, mąż chce być przy mnie... a nie wiadomo jak będzie i niemam na to wpływu. :-( a tak swoją drogą to co to za masakra- wieloosobowe sale porodowe... u dentysty nie ma dwóch foteli w gabinecie. Jakies ro niefajne dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraela
Witam wszystkie Mamy - te w jedno i dwupaku:) Gratuluję Mamom mającym już swoje dzieciaczki obok siebie. Podczytuję Was od kilku dni i muszę przyznać, że forum naprawdę wciąga a nawet uzależnia:)Zła jestem na siebie ze wcześniej się tu, wśród Was nie znalazłam. Ja jestem z Krakowa. Termin, wg OM mam na 18.01 a wg USG na 12.01. Spodziewam się synka. Od października mam prowadzić oszczędny tryb życia (stawiająca się macica i tendencja do skracania się szyjki) co mi różnie wychodziło...od początku grudnia natomiast leżę (twardy brzuch, krótka i miękka szyjka, rozwarcie na opuszek). To leżenie jest dla mnie okrutnie ciężkie, bo jestem bardzo ruchliwym człowiekiem. I tyję...bo i co tu robić! Koniecznie chcę jednak doczekać stycznia więc grzecznie leże...jeszcze 2 dni...zresztą od poniedziałku zacznę 39 tydz. więc już w ogóle planuję podskoki:) Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do grona styczniówek podobnie jak mam nadzieję rzeczywiście tą styczniówką zostać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraela witaj masz taki sam termin z usg jak i ja (też z Krakowa) może się spotkamy na porodówce jak nie zaczniesz za wcześnie skakać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraela - witam, no to szkoda, że wcześniej nie pisałaś bo mało u nas krakowianek :( a ja też i kra i ela o ile dobrze kombinuję :D smeffetka - weź ja już zaczynam rozważać podpytać się was o przepis na zatwardzenie bo dziś 4 razy byłam w wc :/ już średnio mi się to zaczyna podobać :D no więc owsianka wygląda tak : płatki owsiane błyskawiczne, otręby owsiane z żurawiną, rodzynki (może być śliwka), kilka orzechów lub migdałów, zwykle wkrajam do tego jakiś owoc, ostatnio kiwi lub mandarynkę, owsiankę zalewam wrzątkiem, a jak woda wsiąknie to zalewam odrobina mleka lub jogurt, kefir albo sok owocowy, można dodać dowolne rzeczy do tego, według uznania aha i dodam, że ja jestem kompociara i od tygodni pije też kompoty z suszu, teraz to z wędzonych owoców no bo święta, super gaszą pragnienie, oczywiście nie słodzę agniesiulka - super lista,generalnie odpada wszystko co najlepsze :D papryka też ponoć odpada, kapucha też bo wzdyma a youstaaaaaa!!! gratulacje! jagódka_1984 - kurczę a ja to sie kąpię we wrzątku i kładę w wannie :/ a ostatnio zaklinowałam się, autentycznie! siedziałam bokiem w wannie po turecku jakoś i nie mogłam się ruszyć, i wołałam męża, wołałam, mogłam tam skisnąć i tak by nie przyszedł bo "się ułożył już" Alka28 - ciesze się, że mój post przyniósł ci radość :D kajek - super fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Youstta - gratulacje :):* jagódka_1984 - podkłady kupiłam, ale nie użyłam żadnego. To samo z tymi wielkimi podpaskami:P zużyłam tylko opakowanie później przerzuciłam się na większe ale zwykłe podpaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahahaha elżunia ja też zawsze siedzę w wannie po turecku bokiem i co raz częściej ciężko mi się z niej wydostać. Może jeszcze się nie zaklinowałam ale ostatnio strasznie mi ścierpła ta "spodnia" noga. I nie wiedziałam jak mam wyjść z wanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa dziewczyny, śliczne zdjęcia!! :) no ja ze ślubu nie dodam bo nie mam:P ój i to tak nie ładnie mówić karmiącym o jakiś "zakazanych" rzeczach. tyle pyszności koło nosa mi juz przeszło.. eh.. bigosu nie można, gołąbków, flaków też nie bo u mnie zawsze są robione na ostro. Jeszcze trochę to wychudnę i będę ważyła jeszcze mniej niż przed ciążą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yousta- gratulacje! Fajnie,ze dzieciaczki takie duze :-) Ja sobie dalej leze,dzis chyba zaczal mi odchodzic czop sluzowy,zoladek cos odmawia posluszenstwa wiec moze niedlugo cos sie zacznie :-) ale do niedzieli zaciskam nogi :-) w sumie wszystkie na sali czekamy do stycznia,nawet dziewczyna ktora jest juz tydz. Po terminie :-) :-) Nowo dodane zdjecia poogladane :-) super :-) socjo-ale masz swietna kruszynke :-) Nikos i Agatka tez sliczni :-) nie moge sie napatrzyc na te dzieciatka :-) Kushion- to chyba nie forum o pracy,a ty prawie caly czas o niej. A gadanie,ze pojscie na l4 to wykorzystywanie pracodawcy,ze polowa zwolnien to sciema itp jest wkurzajace! Kurna,praca to nie wszystko! W ciazy sie jest raz,dwa razy w zyciu i jest to okres kiedy powinnysmy sie skupic na sobie na dziecku a nie zapieprzac w pracy dla idei. Bo i tak tego nikt nie doceni, i po latach nie bedzie z ciebie dumny ,jak to dzielnie pracowalas z brzuchem. Jak chcesz,to sobie pracuj,jak ci to sprawia przyjemnoasc ale nie krytykuj te ktore sa na zwolnieniu i nie narzekaj jak to wam pracujacym ciezko,macierzynskie ci sie skraca,bo bierzesz przed porodem-sama tak wybralas! Eh,ja tolerancyjna jestem,niech kazdy mysli co chce,ale jakos te twoje wpisy mnie denerwuja :-( moze,to objaw zblizajacego sie porodu :-) Dobrej nocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraela
Aless, to super a gdzie rodzisz? ja to chyba nie doczekam do 12.01...mam nadzieję że jeszcze te 2 dni do Nowego Roku jakoś przelecą (zresztą ostatnie 4 tygodnie są najdłuższymi w moim życiu...) Elzuniaw, kraela to od nazwiska i imienia:) ale rzeczywiście od Krakowa tez pasuje:) Jak to po turecku? właśnie tak próbuje i muszę przyznać, że brzuch by mi nie pozwolił - jakoś mnie odpycha od nóg.... Ja się w wannie jak mors tarzam bo w oliwie się kąpię (nie ma szans na zaklinowanie - raczej na złamanie karku) co by rozstępom NIE powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisabel wybaczam :) po prostu będę o tobie jutro myśleć jak szamasz boczniaki, a ja gotowana rybkę :D elżunia lista zakazów długa, ale: 1. lubię jak synek śpi od karmienia do karmienia 2. kg lecą w dół więc motywacja jest :D socjo :) bigos... mniam :D ja jeszcze ubolewam nad normalnym barszczem wigilijnym z uszkami - moja ulubiona potrawa oraz nad leniuszkami z sosem borowikowym... ale za to będzie goloneczka w nowy rok :D no i wpadłam na pomysł, że sałatkę z brokułów mogę zjeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa lisabell wieloosobowe sale porodowe :o masakra :o u nas szpital akurat po całkowitym remoncie, nawet tv plazmowe w każdej sali szpitalnej, a zwiedziłam wszystkie możliwe, łazienki w pokojach, a porodówki :) miód malina. szkoda, ze byłam tam tylko godzinkę i nie skorzystałam w pełni :D bo tesie jak rodziłam (ten sam szpital) to wpadłam w łóżko i wyjść z niego nie mogłam. no ale sala pojedyńcza była i to najważniejsze, bo mąż mógł być ;) wmawiaj sobie mantrę, że trafisz na tą do rodzinnego porodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×