Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość mata edukacyjna
czesc dziewczyny mam do sprzedania maty edukacyjne w atrakcyjnej cenie w smyku widzialam je za 280zl moze ktoras bedzie chetna Lamaze Mata Domek od 0 do 24 m-cy NAJTANIEJ 3w1 (2678062222) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć My po USG lekarz powiedział ze wszystko ok na USG na skierowaniu było napisane podejrzenie objawu zachodzacego słońca a to oznaczać może wodoglowie tetniaka guza:-( W pn idę z tym USG do pediatry nie wiem czy wysle nas jeszcze do neurologa i okulisty ale nadal sie martwię. Jest napisane w necie ze dziecko powinno wodzic wzrokiem do tylu, ale nie wiem czy on nie jest jeszcze za mały na wodzenie. A jak wasze maluchy? Wodza? Mój ma 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita - super że nic nie wyszło:) Nie martw się, będzie dobrze! U nas nocka w miarę. Cztery razy wstawałam, młody wstał już o 6.40, ale teraz znowu zasnął. Mąż śpi po nocce i jak wstanę jedziemy na zakupy. Potem trzeba chałupkę ogarnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ita super, że wszystko dobrze!!! Basdia wam też gratuluję pozytywnego wyniku usg bioderek, dobrze, że małej już nie trzeba szeroko pieluchować. My dzisiaj w nocy jedzonko co ok. 2 h zawsze co 3-4 jadłą a dzisiaj tak często ech... Wysłałąm na maila fotki małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej A za mna noc katastrofa. Od 23 do 5 Mała spała po 15 minut, ja nie zdążyłam nawet zasnąć. Od 6 nie śpi, miała drzemkę 10 minut. A mnie całkiem rozłożyło, dziś miałam 38st, gardło boli, z nosa to potok cieknie, boje sie żeby jej nie zarazić... No ale nie ma komu nią się zająć :(. Nawet nie mam jak się położyć. My bioderka mamy 9.10 razem ze szczepieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co ze mnie za matka jestem w szpitalu w dziecięcym. Mały wypadł mi z wózka zostajemy na 3 dni na obserwacji. USG niby w porządku ale to jakiś chirurg dziecięcy robił wiec nie wiem co myśleć. Mały trochę ma skórę obtarta i czerwone i delikatnie spuchniete na łuku brwiowym. Nie wybacze sobie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita super ze usg w porzadku!!! no i postaraj sie nie przejmowac wiem ze to trudne ale czasami sie zdarzaja rozne sytuacje nie mozesz sie obwiniac wazne ze nic takiego siemalenstwu nie stalo wiem co mowie tez mialam podobna sytuacje ze starszym synkiem jego pierwszy obrot z pleckow skonczyl sie zleceniem z lozka na podloge :( ale nic mu sie nie stalo co najwazniejsze takze opiekuj sie malenstwem i odpoczywajcie :) nam pediatra wczoraj dal na te biegunki smecte i lactacyd do tego podawac biogaje i nie zmieniamy mleka zostajemy przy nan h.a. podobno powinno byc ok za jakies dwa dni taka reakcja na zmiane mleka ale niby jest lepiej z jego brzuszkiem i mimo biegunki przybiera na wadze bo dzien wczesniej byl wazony i mial 5040g a wczoraj 5180g takze powinno byc ok :) zmykam bo cos nadal niespokojny ten moj synus :( milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka - kup sobie maseczkę, to będziesz spokojniejsza! I życzę zdrówka:) ita - dobrze że nic się mu nie stało... Wypadki się zdarzają, dobrze że od razu pojechaliście do szpitala. Nie łam się, będzie dobrze:) A my po zakpuach, Igor przespał w wózku a Wiktor mi odstawił taką scenę w Auchan, że myślałam że mu wleję! Oczywiście udawałam oazę spokoju, bo aż się ludzie za nami oglądali:P Ale kupiłam młodszemu śliczną ciepłą bluzę, spodnie i koszulkę. Bo okazało się, że wszystkie takie ubranka ma min. na 74 a na teraz jeden sweterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita najważniejsze że nic się nie stało, nie obwiniaj się, takie rzeczy się zdarzają. Co do maseczki to jutro mama do mnie przyjedzie i przywiezie jakieś leki też. Mała jak na złość marudna i muszę ciągle z nią siedzieć. No 5 minut beze mnie nie wytrzyma. Wasze dzieci też przy katarze mniej jedzą? Bo moja jakoś apetyt straciła, myślę że przez to że noskiem ciężko oddychać i się męczy przy ssaniu. Je często ale po 30ml tylko, mam nadzieję że się do takiego rytmu karmienia nie przyzwyczai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mamy pierwsze zaparcie ale zmienia sie nam ilosc kup na dobe, dzis.mamy jedna gromna za.soba i pare kleksow.. dziewczyny jak podajece herbatke z.kopru to ile.ml na dobe?? ja.musze.cos swojej dac bo mi tyle je ze przytyla pol kilo w tydzien :( masakra jakas a teraz jak si nie zalatwi to bedzi ja rzuch bolal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka ja daje 100ml na dzień, ale ostatnio daje zamiast tego wodę przegotowaną. Bo też jadła jak szalona kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pustki w niedzielę! U nas spokój w miarę. Noc ok, pobudka o 7 jak zawsze, teraz Igor drzemie sobie, choć się ciągle przebudza:( Po obiadku idziemy rodzinką na spacer. Trochę chłodno jest, ale przynajmniej slonko świeci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie pustka dzisiaj .. U nas niedziela bardzo spokojnie mineła. Byłam kupić małej w tesco butelkę na herbatkę dr.brownsa ,bo już na mleczko mamy.(tak mi wygodniej ) Kupiliśmy jeszcze małej w promocji 3 bajki do czytania, bo czytam jej do spania. np. teraz po kąpieli czytałam jak leżała w łóżeczku i zasneła :) do tego mleczko nan i album na zdjęcia,które planuję właśnie w najbliższym czasie wywołać w końcu :) Nasza mała juz tak ładnie gaworzy sobie :) Jutro jak znajde chwilę to wyślę fotki na e maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu pusto :) u nas mleczko w koncu mu spasowalo :) az sie garnie do butli tylko sie boje czy aby nie za duzo mleka wtrynia :) bo puszka 400g poszla nam w 3 dni wiadomo cos tam z tego poszlo w zlew ale nie za duzo bo ja raczej staram sie mu tak 60ml robic a pozniej dorabiam po 30 czasami raz czasami dwa :) tylko kupki robi zielone wiec nie wiem co to pewnie to nan bo ono jakos tam wiecej zelaza ma wczoraj bylismy prosic kuyna na chrzestnego no i spoko zgodzil sie ale musimy poczekac z chrzcinami do ferii bo wlasnie studia zaczal i jak nazlosc kazdy weekend az do swiat ma zajecia no nic trzeba teraz po chrzestnych uroczystosc ustawic :) dziewczyny ta butelka dr browna naprawde jest taka rewelacyjna?? bo sie zastanawiam czy kupic czy wogole mu podpasuje boczasami jeszcze po jedzeniu jakbymial problemy z gazami i czesto czkawke a wiec lapie duzo powietrza jak je jak myslicie warto kupic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha mialam jeszcze pytac bo pisalyscie o nacieraniu maka ziemniaczana na krostki na buzi ale jak dokladnie mam to zrobic??? rozrobic z czyms ta make czy tak poprostu ja wetrzec?? bo pojawily sie znow u nas krostki i nie chca zejsc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj przywiozłam męża z lotniska...musiałam jechać jednak z mniejszym dzieckiem,butla nie przejdzie na razie. Teraz znikam na 2tygodnie,tylko my,dzieci i lenistwo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej A u nas walka z katarem trwa :( Maść majerankowa, nasivin, sól fizjologiczna... Marne efekty. W nocy co 2 godz jej odciągałam fridą, a i tak charczała. Mi katar zszedł ale teraz kaszel, w nocy mnie tak dopadło że aż zwymiotowałam tą flegmą :/ Jutro chyba pojadę do lekarza. Powiedzcie mi czy przy katarze mogę z nią spacerować? 3 dni nie było pogody to siedziałam w domu ale dziś nie ma wiatru, jakieś 15st jest i myślę czy ją zabierać na powietrze. Co do krostek to nam zniknęły po kąpieli w kaliku, ale dziś znowu są czerwone, zastanawiam się co to jest, wygląda jak potówka, ale nie była przegrzana na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss - udanego urlopu:) sikorka - mi zawsze pediatra mówiła, że jak nie ma goraczki to można wychodzić na dwór. Nawet dziecku się wtedy lepiej oddycha. A ty koniecznie do lekarza! Bo ci na oskrzela zejdzie. Uff własnie skończyłam ćwiczyć na rowerku. Zmierzyłam się dzisiaj i dobiło mnie to bardzo:( Mam 97 cm w pasie!!! Nie spodziewałam się takiego wyniku:( Przed ciążą miałam 20 cm mniej... Czy to może być jeszcze nie obkurczona całkiem macica? Jestem 5 tyg. po porodzie. Pocieszcie mnie:( Poza tym zimno u nas dzisiaj i pada. Siedzimy w domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
nie jestem jeszcze mamą, ale ostatnio zaczęłam czytać książkę "Macierzyństwo non-fiction" - żeby zobaczyć/poczytać jak to jest i to chyba temat tabu- nikt nie mówi - będzie Ci ciężko, nawet nie myśl o pójściu do teatru ... "Znam piękne i dalekie od cukierkowej wizji zdjęcia robione przez matkę własnym dzieciom. Znam fotoreportaże z ciąży i z rodzinnego porodu. Znam nawet fotografie dokumentujące wygląd brzucha po ciąży. Ale nie znam takiego cyklu zdjęć, w którym na jednym potargana matka gotuje, a niemowlę na niezbyt czystej podłodze bawi się pokrywką słoika; na innym matka ziewa czytając pięćdziesiąty raz tę samą książeczkę; na jeszcze innym podczas spaceru gapi się tępo przed siebie. Czy coś w tym stylu. Rozmyślając o tych fotografiach uświadomiłam sobie, że to właśnie próbuję zrobić. Opisać macierzyństwo bez fikcji. Prawdziwe". Joanna Woźniczko-Czeczott "Z tą książka jest tak jak z dzieckiem. Nie chcesz jej zacząć czytać, bo wiesz czego się spodziewać. I to się nawet potwierdza, ale i tak już nie możesz przestać. Rzadko się zdarza by obalona królowa tak lekko i tak szczerze opowiadała o tym jak ścięto jej głowę". Tomasz Kwaśniewski" http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=26079086 Cena rynkowa: 34,00 zł NASZA CENA: 22,90 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka- u nas walka z katarkiem trwała ponad 3 tyg :( !! W końcu się skończył, dziś odciągnęłam takie resztki już.. Matko mały w piątek będzie miał już 2 miesiące! Wysłałam fotki ;)) A ta malutka Maja to kogo to śliczność? :) Bo już się pogubiłam;) Niektóre już pamiętam, jak np. Polcie od asiulki, Igora goji, ii oczywiście maleńką przesłodką Gabrysie od sikorki w której się poprostu zakochałam! :) Jakbyśmy się znały to bym Ci ją tak wyściskała :) Wszystkie maluchy są przesłodkie, ale Gabrysia bije wszystkie :) Ale to tylko moje zdanie ;) Noooo, a reszta jeszcze mi się miesza:)) :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kochane;) u mnie wszystko dobrze, mąz ma troszke wolnego więc żyje jak królowa;)mam całe dni prawie wolne a noce całe śpie bo mąz wstaje na karmienie;0 co do mąki ziemiaczanej to ja robie tak że daje troszke na wacik lub ręke i wcieram to małemu w buźke, brzuszek.nie posypuje małego bo niechce żeby nawdychał sie proszku. nie mieszam z niczym tylko prosto z torebki. u mnie mąka ziemiaczana spr sie super. goja-kochana to wszystko wymaga czasu.jak jesteś uparta to dojdziesz to do upragnionej figury. ja tez walcze z brzuchem i nadwaga ale nic na siłe. odstawiłam zupy i chleb do min. dużo spaceruje. i mam nadzieje że z czasem bedzie dobrze. a Ty pokochaj siebie taką jaka jesteś i to dużo Ci da. zaraz wejde na poczte bo wieki tam nie byłam;) z tego co piszecie to maluchy tylko zacałować;* miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, ja się w weekend mało odzywam bo chce się mezem nacieszyć i zakupy robimy zebym mogłaodetchnąć od teściowej dziś jestem sama i jakoś fatalny dzien organizacyjnie jak wstajemy o 10:00, jak wyszłam na spacer zaczeło lać i mała teraz na balkonie stoi i co jakiś czas spryciula kontrolnie ryczy i musze bująć wózkiem.... nie mogę odciągać tylko zdazylam zjesc i wejsc tutaj...masakra z tym odciaganiem mimo ze mam baterie w laktatorze i laktator wisi na szyi i mogę chodzic i mam jedną rekę to nic nie mogę zoribć...małej nie podniosę jedna reką ani nie przewinę...musze ograniczyć sciaganie do 5 razy dziennie inaczej nie ma sensu...sutki i tak juz mam koloru skóry bo ostatnio musze dłuzej sciagać nie wiem czemu bo dobrze leci po 15 minutach a wcześniej 15 minut to był maks na cycka...ech...chciałam karmić chociaż do końca drugiego miecha ale czarno to widzę- zresztą słyne chyba z pesymizmu cholera jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejcia:) My dzisiaj załatwialiśmy becikowe :)i już z głowy wkońcu :) Mała śpi ,a ja weszłam tu zobaczyć.. W biedronce są takie świetne naklejki na ściane,kupiłam Ameli rybki i nakleiła,zasneła patrząc na nie :) Ostatnio staram się dużo jej czytać :)Też czytacie swoim pociechom? Ostatnio oglądałam wózek na wiosnę i bardzo podobają mi się z Graco i chyba zamówię i będzie z głowy :) Jakie rozmiary pampersów noszą wasze dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka-juz dawno mialam napisac,ale nie bylo okazji,teraz siedze na dworze z mala to moze w koncu się uda. nie poddawaj sie! ja walczylam trzy tygodnie, chodzilam w takich muszlach formujacych medeli bo mialam jeden sutek wklesniety a drugi plaski. przez to tylko caly czas mialam podraznione sutki,mleko sie lało,jak sie zapomnialam i schylilam to potem musialam scierac podloge...a i tak mala miala problemy dokladnie jak u ciebie, chwytala, plula, pare razy plakalam z nia. w koncu wywalilam te miseczki, zaparlam sie i sie udalo! od dwoch tygodni mala zalapala i ladnie ssie. radzilabym odstawic laktator, bo dziecku zawsze bedzie latwiej i wygodniej ciagnac butle, i dawac cycka do skutku, niech zobaczy ze musi ciagnac! u nas widzialam ze jak mala byla przeglodzona to szybciej zasysala, w dzien to czasami i 20 minut walczylam zeby zassala. najgorzej jak plakala, to bym jej wiszac z sufitu wepchala cyca zeby tylko sie udalo. wiem ze latwo mowic ale probuj! grunt to dobra pozycja i cierpliwosc. powodzenia! bede trzymac kciuki bo rodzlysmy tego samego dnia i mamy tak samo na imie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos pisal o krostkach-a moze to jest to samo co u nas czyli tradzik niemowlecy? nieladnie to wyglada ale ma samo przejsc. tez zamowilismy te karuzelke, mam nadzieje ze pomoze w usypianiu. ita-i co u was? mam nadzieje ze wszystko dobrze. kurcze najpierw stres z usg a potem ten wypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - dzieki za pocieszenie:) pandora - u mnie podobnie, mąż śpi czesto w innym pokoju albo ze starszym synem. ale ja piersią karmię, więc i tak mi w niczym nie pomoże. Aneta - ja nie czytam młodszemu, chyba ze starszemu a Igor leży razem z nami:) Susełek - gratulacje za wytrwałość:) Jednak widać, że jak się czegoś bardzo pragnie, to mozna to zrealizować:) moj od początku pięknie ssał, więc poza moimi boleściami nie było większych problemów. A mój dzisiaj spac nie chce, tylko na spacerze spał 2 godziny i to ciągle się przebudzał. Też załatwiłam becikowe wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×