Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Cześć dziewczynki, ja już wczoraj nie pisałam, bo dopadł mnie potworny ból głowy, że nie byłam w stanie ustać na nogach.. zawsze silny ibuprom pomaał, a teraz nie mogę i się męczę.. już nie wiem, czy zmarzłam wczoraj na spacerze, bo w sumie wypiłam kawę i 2 herbaty i nadal mi było zimno, czy nie wyspanie. Tusia fajna ta lampka, też się zastanowię czy kupić. Moniś, to Tadeuszek teraz śpi sam w pokoju? kurcze, ja nie wiem kiedy wrócę do męża do łóżka.. śpię narazie z Kubą w pokoju, choć Kuba śpi sam w łóżeczku. jak sobie pomyślę, że miałabym wstawać, iść do drugiego pokoju, karmić i wracać do męża łóżka, a jeszcze jakby chrapał to już w ogóle bym nie funkcjonowała.. w ogóle coś ciągle mało mi snu, mimo, ze mam dwie pobudki w nocy.. nie wiem, czy po ciąży z tarczycą coś mi się nie pogorszyło, że po powrocie do dawki hormonów sprzed ciąży, nie jest gorzej, bo ciągle senna jestem. a wizyta dopiero za miesiąc, bo w przychodni wyczerpał się w grudniu limit na wizyty u endokrynologa... polska rzeczywistość.. lecę na śniadanko i pora coś się ogarnąć. u nas śnieg ale na plusie, czyli pewnie stopnieje. wychodzicie w taką pogodę na spacer? jeśli tak to na ile? co do ubioru, to mój Kuba w dzień jest w pajacu lub body z długim rękawem i spodenkach dresowych i skarpetki. a mamy około 21 - 22 stopni. w nocy tylko pajac. a jak musze go przebrać że jest nagusi, to prawie zawsze mam fontannę i wszystko obsikane i do tego płacz w niebogłosy. dobra idę, bo już ryk jest... buziole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mój synuś śpi :) ale tak czujnie. I ciągle podrywa się rączkami do góry, jakby coś się śniło niedobrego :( wasze dzieciaczki też tak mają ??? xxxx Słuchajcie , podajcie jaki krem macie do buźki,ten oilatum. Może któraś znaleźć na allegro i konkretny link podać. Mój był wczoraj w aptece, pani mu nawyciągała kilka i nie wziął żadnego hehehe - w dodatku pani stwierdziła,że takim maluchom to lepiej takiego kremu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry u nas nocka ok,teraz zjadl i cos nie moze usnac,rece mi odpadaja wiec do wozka wlozylam ale cienko to widze,walczy ze snem Pediatra mi mowila ze do -7C mozna do godz z malym wychodzic,pod warunkiem ze nie wieje,wczoraj bylismy ale dzis i jutro odpuszcze bo katarek mial,juz glutkow nie ma ale czasem ciezej oddycha Dyska dawno cie tu nie bylo,oezwij sie,jak coreczka? milego dnia babki,ide robic obiad bo spi..:)ci...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianakarina moj maluch tez czasem nie doje i sie budzi co jakis czas,zwlaszcza po kapieli gdy padniety wypija 60ml a za pol godz placz i dalej glodny i tak sie powtarza klka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka jak po chrzcinach? xxx Natalie mąż kupił nianię więc mogłam małego przenieść do swojego pokoju. A ja i tak spałam z mężem, wszyscy we trójke byliśmy w naszej sypialni. A i tak budzi się raz w nocy więc za dużo się nie nachodzę - oby tak dalej miał. A jak był u nas to nie można było za bardzo porozmawiać przed snem, wiercenie na łóżku mu też czasem przeszkadzało więc lepiej jak jest u siebie - cisza i spokój. Nie licząc wiercenia i stukania na górze. A ten remont u sąsiadów mnie wykończy. Zaczął się kilka tygodni przed porodem! A Tadeusz ma już 7 tygodni!! Nie widać po dziecku aby mu to przeszkadzało ale mnie to już czasem głowa boli od tych hałasów. Ci obok już wnoszą meble więc niedługo ale Ci z góry... eh. xxx My do kąpieli używamy emolium a Tadeo ma i tak suchą skórę :( Smarujemy co drugi dzień oliwką emolium ale chyba muszę codziennie. Smaruję też czasem nóżki tym kremem co buźkę bo jak przebieram to wkurza mnie, że ona taka szorstka. Położna mowiła, żeby delikatnie przecierać w kąpieli pieluchą tetrową to skóra będzie gładsza ale nic z tego - cały czas tak samo. xxx U nas jest 22-23 stopnie, ma body z długim rękawem i pajacyk i nie jest gorący. A nawet łapki ma zimne. Straszny zmarzluch. Jak dziś w nocy do niego wstałam to łapki były lodowate a temperatura 23,4! Po karmieniu położyłam go na polarowym kocyku i już roczki były ciepłe. A chłopaczysko śpi pod kołdrą. Nie da się go dokładnie owinąć w koc bo marudzi, rozgrzebie się z tego a potem jest chłodny. I marmurek ma na rączkach. A czasem w kąpieli mu tak śmiesznie broda lata ;) ale nie marudzi tylko gada albo się śmieje. Na szczęście lubi kąpiele :) I zawsze się tak wpatruje swoimi wielkimi oczyskami w tatuśka :) xxx A teraz znów śpi, obudził się o 10:30 pogadał sobie, zjadł, zmieniłam pieluchę (uff) i znowu zasnął. xxx Jutro mam wizytę u ginekologa. W sobotę po 4 tygodniach nieplamienia zaczęłam znowu więc pomyślałam, że to okres. Było 2 dni i się skończyło. xxx Mój też czasem przez sen tak skacze - rączki wyciąga do góry. W tym filmiku co wysłałam wczoraj było o fazach snu. Takie skakanie jest normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do jedzenia na raty... U mnie też się zdarzało szczególnie wieczorem. Teraz już jest mniej. A stosuję metodę mojej położnej. Na początku jak przysypia no to standardowo szturchanie policzka, łapanie za uszko albo próba wyciągnięcia cyca. Jak mimo to usypia to odkładam ale zdejmuję z niego jedną warstwę - np kocyk, żeby nie miał już tak komfortowo jak przy piersi. Zazwyczaj się budzi i zjada do końca. Czasem trzeba było to kilka razy powtórzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyczytałam ze taki odruch dziecka nazywa sie "moro" he:P a mój ma bodziaki z krutkim i pajac....a u nas 21C jest... u nas snieg pruszy,bielutko sie robi:D a na obiadek u mnie pomidorowa i ryz z jablkiem i cynamonem,a dla meza mam udka od wzoraj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez ma ten odruch moro Zanim znalazlam to na necie to zamartwialam sie strasznie bo maly budzil sie przy tym odrzucaniu raczek a czasem plakal az piszczal Podobno normalne moze byc do 3/4 miesiaca wiec narazie sie nie martwie Licze ze minie :) Wlasnie byla u mnie polozna Maluch rosnie jak na droadzach juz 4200 ma :) i mam pytanie do dziewczyn co karmia mm Trzymacie sie tego co pisza na opakowaniu tzn ilosci i czestotliwosci podawania ??? moj je mm 3 razy na dobe po 90 a reszta na cycu :) mam nadzieje ze go nie przekarmiam co ??? ale jak czasem chce ominac jedno mm to ryk jest straszny i placz az nie dostanie butli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w nocy mamy tak ok 19 stopni, w dzień podobnie ok 20 stopni, bo do południa sypialnię wietrzę porządnie otwierając okna na full...na kąpiel rozgrzewam łazienkę do 22 stopni i tyle.... sam pediatra powiedział że temp ok 20 stopni najlepsza dla dziecka, ja przy takiej też lepiej się czuję, 23, 24 stopnie dla mnie to już upał.....mała albo ma body z krótkim rękawem i pajacyka, albo body z długim rękawem i do tego spodenki tylko. Skarpetek nie zakładam i gdy przebieram widzę że stopy są ciepłe. A rączki raz zimne raz ciepłe, ale temperaturę jej sprawdzam na karku..... jak na razie odpukać chyba znosi to dobrze bo nie miała katarku do tej pory i oddycha ładnie, jedynie jak z wody ją wyciągam, nim opatulę dobrze w ręcznik to jest darcie się w neibogłosy..no ale nawet ja po wyjściu spod prysznica czuję róznice temperatur, więc co dopiero takie małe ciałko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiaz, ja karmię mm i czasami w nocy przegapię jeden posiłek, no bo śpimy....ale potem w trakcie dnia staram się to wyrównać w częstotliwości, czyli zamiast co 4 h, je co 3...zresztą widać że głodna. W nocy za to przerwy są dłuższe....i takiego rytmu będę się trzymać. Więc ilosciowo dostaje to co ma dostać, choć od tygodnia jest ryk przez 5 minut po skończonej butli, jest rozczarowana, no ale nie zwiększam dawki.... bo potem głodna nie jest, jak mówię - bardziej rozczarowana że się skończyło hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mamy ,poradżcie coś na kolki .. Synek skończył 7 tyg i ma kolki ,podaje kropelki sab simplex ale są mało skuteczne .Macie jakiś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi siostra uzyczyła krople sab simplex,niemieckiej firmy,tesciowa jej z Niemiec przywiozła,ale dlatego ze mała jej nie miała kolek to mi je dała...niby są bardzo dobre i na brzuszek i na kolki itd:) polecane w Niemczech,jedne z najlepszych zobaczymy,mam nadzieje ze nie bede musiała ich uzywac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My bierzemy bobotic i działa ok:) 🌼ViVI WRACAJ-PRZECIEŻ WIESZ DOKŁADNIE ŻE NIE TO TO CHODZIŁO:D Odpocznij i napisz coś:) Bo mnie dziewczyny zlinczują:D PLISSSS.....;):P🌼 Aniaz i natalie dzięki za linki-skorzystam. Mamusia-tak to odruch Moro:) Normalne,chociaż jak mój drgał jeszcze nogą bałam się czy to normalne....ale jak byłam z nim kilka razy w poradni dziecka zdrowego i były tam jego rówieśnicy -wszyscy tak drgali to się uspokoiłam:):D Natalie współczuje bólów głowy-wiem co to jest:( ja na szczescie dopiero jeden atak miałam :) ciąża zero.....ale wiem że im dalej tym będą częstsze:( u mnie wszystkiemu winne hormony:( Miniś -podziwiam że możesz spać bez Tadeo:) Dzielna mamuśka:)Podwójnie dzielna- zważając na fakt że to wasze pierwsze dzieciątko:)Brawo:) Mimba i reszta -jak czytam jak wasze maluchy się zachowują to mam wrażenie że wszystkie z jednej matki :) mój tez zasypia teraz sam w łóżeczku-patrzy,ogląda i zasypia ,przerwy coraz dłuższe do 4 godzin z karmieniem:) czasami ja się budzę -zegar biologiczny co 3 a dziecko śpi;)he fajnie:) Byłam na długim spacerku-odprowadziłam Szymka do szkoły,potem weszłam do biedronki i kupiłam dady 3-jakie fajne są edycja limitowana z reniferami i choinkami każdy pampers-eh co oni teraz nie wymyślą:) Tusia ale Ci współczuje......oprócz vicka dobrze by było rozmasować masażerem :) poproś męża:)oby to nic poważniejszego:(to teraz dzieci mogą szaleć nie widzisz jednej strony:) nie możesz ruszać szyją:D U nas też jest tradycja prezentów pod poduszką...a w wigilie przychodzi Mikołaj:)Dodatkowo dołączam zawsze Szymonowi list od Mikołaja:) ale się cieszy:)są wzory na allegro można podpatrzeć:)http://allegro.pl/list-od-sw-mikolaja-wysylka-i-dedykacja-gratis-i2820397286.html Jeszcze raz proszę szanowną mamusie vivi:odezwij się:) Idę obiad robić i impreza dziś-urodziny mojego M:) Trzymajcie się cieplutko❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczeta chcialam sie pochwalic ze od dzisamy brytyjczyka w domu :) wlasnie przyszedl poczta paszport .. Juiupiii lecimy do dziadkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super rzodkiewka:) ależ dziadkowie pewnie stęsknieni:)rozpieszczą Ci Go NA MAXA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my po spacerku, 1,5h a miałam nie iść. oby tylko dzisiaj znowu głowa nie bolała.. Tusia tak jak Marla pisze niech mąż rozmasuje. Rzodkiewa to kiedy do Polski lecisz? marla a w dzień co ile karmisz? bo ja nadal co 3 godziny tylko w nocy jest większa przerwa. też byłam w biedronce i widziałam, że 2 są z reniferami, a ja już ostatnią paczkę kupiłam i jeszcze nie było. a 3 mam, że hoho. a chciałam mieć z reniferami pieluchę :) dziewczyny macie może wagi łazienkowe z mierzeniem wody w organiźmie, albo z pomiarem tłuszczu? chciałam się dowiedzieć, czy to zbędny bajer. bo wreszcie trzeba tej wagi się dorobić, a nie ciągle jeździć do rodziców by się zważyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla tez kupiłam te pampersy:)swietnie to wymyslili,my roz 2jeszcze uzywamy...ale na nich tez sa reniferki:D nasze maluszki beda miały świąteczne pupcie:P Ten kark przeokropnie boli...w ogole nie ruszam szyja :( No i oczywiscie udanej imprezki urodzinowej:) Rzodkiewka super ze mały pozna dziadków,tak długo czekałas i w koncu sie doczekałas:) wymienili mi gitare...jestem wkur..... za przeproszeniem..jest rozowa ale co z tego ze popekany wzmaczniacz i statyw:( i znow bede musiała 1000emaili wysłac zeby mi wymienili,no bo nie daruje,a gitara tania nie była:/ i w dodatku to ma byc prezent dla corci pod choinke i co mam jej dac pekniety??:/ech:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedziemy na poczatku stycznia bo na swieta szkoda mi mojego zostawic bo pracuje w swieta... :( a juz pojade na dluzej miesiac zalezy czy nam sie bedzie tesknic .. A. I z weselem moze juz cos zaczne zalatwiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzodkiewa a w ambasadzie paszport wyrabialiscie? ile taki paszport wazny dla niemowlaka bo slyszalam ze pol roku i my czekamy jeszcze a dlugo na niego czekalas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilismy mu brytyjski bo jesli jeden z rodzicow przebywa tu dluzej niz 5 lat to mozna takowy wyrobic . Wszystko jest zalatwiane wysylkowo . Wazny jest 5 lat co tez mnie dziwi bo maluch sie przecierz zmienia .. A moj na dodatek ma zamkniete oczka bo mial tylko dwa tygodnie jak ribilismy mu zdjecia.. W zeszly piatek wyslane a dzis listonosz wrzucil juz do skrzynki czaicie . :) nawet odbioru z podpisem nie bylo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodkiewa - super,że pojedziesz do PL i maluszek pozna dziadków :) Marla - udanej imprezki :) nata_lie - ja mam zwykłą wagę, jakoś mi starcza ale może i bym chciała taką full wypasioną :P Tusia - to się masz z tą gitarą, dobrze,że do Świąt jeszcze troszkę czasu ale nerwy są. My już pampersów używamy 3, niestety 2 są za wąskie, maluszek przybrał sporo i tylko go cisnęły :P xxxxxx A my po spacerku, krótkim bo zimno. No i wkońcu synuś zrobił kupę sam :D radość całej rodzinki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×