Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Rzodkiewa a kto ci podpis skladal w tej sekcji 10? Wazny 5?lat to super bo mi ktos mowil ze rok? Ja nie moge Zlozyc jeszcze bo moja szefowa ma mi podpisac i trzyma papiery! My chcemy leciec w styczniu. Nasz maluszek bedzie pol na pol. Pol Polak pol Anglik. Dowod osobisty mu w pl wyrobic mielismy bo jest na 5 lat ale jak mowisz ze paszport na 5 wazny to super. Czy was tez bola plecy od noszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj problem byl bo wiesz znajomych mnostwo ale jak przyjdzie co do czego ..... podpisal nam wlasciciel agencji z ktorej wynajmujemy chate. Bo mamy z nim dobry kontakt od kilku lat ale wydaje mi sie ze menadzer od ciebie z pracy moze byc (kolezanka mi tak mowila tylko ze ja nie chcialam sie mojego bossa prosic. ) bo on wlasnie podpisal ze jest naszym menadzerem. W pytaniu kim dla nas jest. . a ogolnie to hindus z ang. paszportem :) :) Dianka ja mam slabe rece wiec mi mdleja szybko od noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodkiewa a musisz miec swoj fotelik do samolotu??? ile ray dziennie wasze maluszki jedza? moj kuba 6, dzis 7 i nie nadazam z produkcja mleka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bo maluszek siedzi na kolanach.. Ale place za niego 20 funtow. Co za polityka nawet bagazu podrecznego dla niego nie moge wziasc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie moj maluch 6 na pewno...:)ale czasem to chwile possa i zasypia...teraz sobie słodko lezy w łozeczku i zasypia przy melodyjkach...:) mój P mi masował szyje i nic...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Rzodkiewka to super dziadki pewnie juz sie wnusia nie mogą :) Tusia szkoda tej gitary oby udało sie wymienic . Natalka mój je 6-7 razy co 4godziny je a dzis dwa razy zrobił sobie 6 godzinne przerwy raz w nocy raz w dzien. Jejku wy juz 3 pampersy a ja 1 mam jeszcze i jeszcze sie miesci ale to juz ostatnie opakowanie potem 2. A DADA z reniferkami ma mój synek faktycznie sympatyczne pieluszki :) no i on ma 3 ja mu 4 kupuje no ale tatus sie pomylił ale nie gniota go tylko czesciej musze zmieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze teraz patrze aukcja zakonczona no i jeszcze jedna sprawa do 6 nie dojdzie :( No a córa to pilnuje kiedy ma mikołaj być wiec musi prezent być a szkoda bo zabaweczka bardzo mi sie spodobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia mi przeskoczylo w szyji z 7 lat temu to tez nie umialam w jedna strone sie obrocic....a bylo to nagle przy wstawaniu z lozka.... Nie dalo sie chodzic, lezec, ciagle mnie to bolalo - nie obeszlo sie bez zastrzyka domiesniowego:) wspolczuje ci nocy... Mojego udalo mi sie uspac dzisiaj i zdazylam okno umyc,ech jaka jestem szczesliwa... W takim tepie sprzatania wyrobie sie na przyszle swieta a chrzciny zrobie mu z osiemnastka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania-k,a moze u tej osoby jest jeszcze jakas aukcja z ta zabawka... co tam w ogole u ciebie..jak sobie radzisz..? Graga jak do jutra nie przejdzie to ide do lekarza albo na IP niech cos z tym zrobia bo nie wyrabiam z bólu,nawet jak jem i lekko naprezam jakies miesnie to jest okropny ból,mija kilka sekund i puszcze no ja takie skurcze...cos okropnego,dzis byłam w biedronie z moim i sie schyliłam po płatki i akurat to cholerstwo mnie złapało:/ jak wrzasnęłam,az mąż sie złakł...a lezec to tylko na brzuchu moge...a ruszam sie jak zółw bo jeden mocniejszy ruch i juz sie zaczyna:/ Graga a po tym zastrzyku przestało odrazu bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga no to faktycznie porzadki wielkie...hiii,to tak jak u mnie:D teraz to juz ledwo z ranca naczynia zdarze pomyc:P bo wieczorami to juz mi sie nic nie chce,a jak wstaje to taki syf,ze zaraz szlag mnie bierze....no i wstaje tak ok 7 szykuje mała do przedszkola,i kuchen pucen..potem kawa i mały sie budzi...no i potem juz wszystko na raty w czasie jego drzemek.... znacie jakas dobra masc rozgrzewajaco na mojego karka??teraz smaruje vickem bo nic innego nie mam w apteczce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie przeszlo od razu, chyba na drugi czy trzeci dzien - puszczalo tak pomalu... A wiem jakie to nieprzyjemmne, nie chcialabym tego jeszcze raz doswiadczyc, wspolczuje cholernie...i takie masci rozgrzewajace chyba nic na to nie pomoga, jakos wtedy to lekarka nazwala ale nie pamietam jak... No ja w ciagu dnia nic nie porobie, bo jakos nawet w ciagu tych 10-15 minut sie nie oplaca zaczynac:)chyba ze wiem ze ktos odwiedz to wtedy cos wiecej porobie:) Ale nie narzekam, jestem psychicznie nastawiona ze gorzej nie bedzie:)dzisiaj nawet 30 se polezal isie posmial do zabawek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z rana:) Graga a Ty nocny marek jesteś:)nie możesz spać?:) Tusia też to miałam kiedyś-mi pomogły ciepłe kąpiele i nacieranie maścią rozgrzewającą:)no i masaż.....codziennie....trzymam kciuki żeby do świąt było oki:) No to mnie dziś podbudowałyście bo właśnie wyprawiłam Szymona do szkoły i stoję sobie w kuchni i myślę po co to sprzątać jak rano pobojowisko takie samo jak było przed sprzątaniem:)normalnie ręce zedrzeć:) Mój Misio jak nie robił kupy to 6 dni jak zrobił to teraz 3 dziennie ledwo się mieszczą w pampersie:D Dzieki impreza się udała-choć Szymon stwierdził że słaba bo za mało ludzi(byli tylko jedni sąsiedzi) i za słabe tańce:)rozrywkowy chłopak:D My karmimy się ok 6-8- razy dziennie-na żądanie jak to mówią-Pan chce mama daje:)6 razy na pewno dłuższe karmienia i takie mniejsze tylko na picie :) Ostatnio mój mały zaczął ssać kciuka-nieciekawie-co spojrze wkłada palucha do buzi a smoczka wypluwa:( trzeba uważać na niego bo potem bedzie miał wymoczka:( Agulka czekamy na fotki z uroczystości:) Mamusia Ty też obiecałaś;)i co??? już się obudził.......mój hrabia kochany- lecę na żądanie:) Buziale:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia może wstawię wieczorkiem :) Zamówiłam kremik bo pani w patece gdzie Mój był takiego nie miała, więc od razu cały zestaw zamówiłam. Myślę,że cena ok : http://allegro.pl/emolium-emulsja-do-kapieli-400m-ciala-krem-prezent-i2808940763.html xxxxx U nas z bałaganem różnie, rano zazwyczaj jak wszyscy śpią i po karmieniu o 5, wstaję i zmywam,robię najwięcej ile się da, plus kanapki moim do pracy i szkoły oraz śniadania. Maluch śpi dłużej więc i pranie nastawiam jak jest, odkurzam itd.... Bo potem nigdy nie wiadomo jaki dzień będzie. xxxxx A z karmieniem to ja nie wiem ile razy,aż dziś policzę z ciekawości :P xxxx Dziewczyny jak samopoczucie ??? Jak maluszki ??? Ania_k26 odezwała się, a reszta to niby gdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Córcia spala dzisiaj 8 godzin!!!! Gdzies kiedyś ktoś powiedział że dzieci rodzą się z umiejętnoscią spania, naturalną potrzebą snu i odpoczynku, ale to rodzice uczą je jak nie spać i marudzić, bo są przekonani że maluchy mają z tym problem i uczą je masę innych zachowań które prowadzą do problemów z zasypianiem i utrzymaniem snu.....zaczynam w to wierzyć! xxx Jedyny problem to ciagle przekrzywianie glowki na jedna strone, ale widze że teraz jest łatwiej zmusić małą do patrzenia w drugą strone, bo zaczynam z nią mieć kontakt, albo ją coś interesuje w otoczeniu, wiec zaczyna się ruszać, a nie uparcie leżeć z głową w jedną stronę...u was jak jest z tą główką? Mają dzieciaki ulubioną i mocniejszą stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry reszta je sniadanie,noc u nas ok,wczoraj tez przyuwazylam ze kciuka ssie ale mu zabralam i przestal,tylko spal...:) kurcze jak piszecie ze wasze dzieciaczki tyle dni kupy nie robily to jestem w szoku,nie chce zapeszac ale moje dziecko ''sra''na potege od urodzenia nawet 5razy dziennie ,czasem to nawet go nie wycieram chusteczkami,tylko myje nad zlewem,a smrod taki ze masakra:),baki tez takie sadzi ze sie smieje i mowie mu ze sasiedzi uslysza:) boje sie cieszyc ,by nie zapeszyc,kupilam mu biogaje ale narazie nie podaje bo nie ma po co,a wy podajecie profilaktycznie? Przestalam uzywac tych hugisow bo wczoraj szala sie przebrala...przebralam go calego,pieluche zmienilam i dalam jesc,zaczol mi podsypiac,odruchowo sprawdzilam czy ma sucho i po 20min od przebrania pieluchy ,byl caly mokry,lacznie z pajacem,rozkiem,masakra,wkurzylam sie bo musialam go rozbudzac i przebierac...chyba na cieczke dla psa dobre te pieluchy bo dla dziecka napewno nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helou:) dzis nocka taka se..mały ogolnie ładnie spał,i 2 razy sie obudził,czyli w normie...ale ze mna gorzej...co sie chciałam przewrucic na inna strone to taki ból ze szok,musiałam meza obudzic,chwile mi masował i ciut lepiej było,wziełam nawet apap...ale czy pomogło?hee,chyba nie bardzo... ponarzekałam troche....:P marla super ze imprezka udana...a widze ze z Szymonka imprezowicz rosnie:P No ja juz mam z lekka ogarniete,musze meza namowic zeby mi sprezentował zmywarke:)bo dzis znowu sterta naczyn...masakra...ale na szczescie umyte...teraz kawusie pije i wcinam sniadanko,Lenka w przedszkolu a moje chłopaki jeszcze śpia... własnie Agulka,mamusia fotki dodac z chrzcinek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchna a moja to ciągle na prawo przekręca główkę. Co przebieranie pieluchy to robię ćwiczęnia, skręcam główkę prawo/lewo/prawo/lewo, zresztą za tydzień mam pediatrę to spytam czy to duży problem czy teraz córcia poznając świat powoli, zacznie używac i lewej strony :) takie rzeczy pewnie łatwiej wyuczyć w pierwszych tygodniach niż za parę miesiecy..... ale nie chcę popaść w obsesję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla,miluchna,mój 2,5latek kciuka ssie i za Chiny nie wiem jak go odzwyczaic..:(a ten jego paluch juz taki wyssany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimba to moj junior zerka w lewo jak je lub jak lezy w lozeczku to bardziej interesuje go lewa strona,jak go przewijam to nie,gada i patrzy sie na mnie lub na wprost mnie Tusia no wlasnie podobno jak dziecko polubi kciuka to potem ciezko go odzwyczaic Tez tak macie ze jak wasze dziecko spi lub je to tak sie przeciaga i wydaje przy tym super dzwieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt o mnie nie pytał ale jestem :P Wczoraj udało mi się upiec bagietki - i wyszły super - w końcu!! Bo albo chleb był za wilgotny w środku albo bułki kamienie... :D Miałam przepis na bagietki pszenne ale zrobiłam pół na pół pszenna biała i żytnia pełnoziarnista. Smaczności :) Tarta już prawie zjedzona, też wyszła dobra. Mąż mówi, że zamknie mi robota na kłódkę bo niedługo będzie wyglądał jak prosie. ;) A mi się tak spodobało pichcenie... Może zrobimy imprezkę to będę mogła popichcić ;) wpadniecie? :) No i jeszcze dziś przyszła dodatkowa końcówka do robota - heh i jak tu nie pichcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój w miarę po równo odwraca główkę na boki. Dzis w nocy obudził się o 4 czyli godzinę wcześniej no ale też o 22 a nie 23 jadł. Teraz zjadł i zasypia. Dziś idziemy razem do ginekologa, mam nadzieje, że będzie grzeczny. Co do odgłosów to mój piszczy jak dziewczynka :) Gada cały czas, buzia mu się nie zamyka. Często mówi "ke" a wczoraj powiedział do mnie "psie" :) A nogi i ręce cały czas w ruchu, adhd... xxxxx Nad ranem po karmieniu trochę piekły mnie sutki, teraz właśnie też. No i okazało się, że są na nich czerwone małe kropki! Chyba naprawdę nie jest mi dane karmić piersią :( Do jakiego lekarza mam z tym pójść? Ginekolog, pediatra, internista???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) u mnie noc super - nie wiem, czy aż nie za super, bo maluch spał 7 godzin bez przerwy. myślałam, że piersi mi odpadną, tak bolały. i później poszedł spać na kolejne 3 godziny. z rana go wzięłam do siebie do łóżka, ale on tak macha nogami, że nie sposób razem poleżeć. gdyby nie śpiworek, to by ciągle spał odkryty. tak piszecie o tym sprzątaniu, że zaraz biorę się za mycie okna, chociaż od wewnątrz jak skończę robić pomidorową. a to że maluszki patrzą bardziej w jedną stronę, to zmieniacie im w łóżeczku żeby raz miały główkę z jednej raz z drugiej strony? coś pamiętam jak położna na szkole rodzenia mówiła o napięciu mięśniowym jeśli dziecko w jedną stronę bardziej patrzy i leży. Tusia leć do lekarza, z takim bólem to nie przelewki. Moniś to podaj ten przepis na bagietki, chętnie spróbuję :) to czekamy na fotki. Agulka i co nas nadrobiłas? bo nic nie piszesz. czyli wasze maluszki podobnie jedzą :) chociaż mój 8 razy to już nie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam z połowy składników - 2 bagietki Składniki na 4 sztuki 1 szklanka mleka 2 łyżeczki masła 2 łyżeczki cukru 1 szklanka wody w temperaturze pokojowej 2 łyżeczki drożdży instant 2 łyżeczki soli 4 szklanki mąki (dałam pół na pół biała pszenna i żytnia pełnoziarnista) Mleko zagotować, dodać masło i cukier i wymieszać. Przelać do dużej miski, dodać wodę i lekko przestudzić(około 10 minut). Dodać drożdże, sól i 1 szklankę mąki - wymieszać. Ciągle mieszając dodać resztę maki po 1 szklance (jeżeli będzie konieczne, można dodać dodatkowe 1/2 szklanki maki) i bardzo energicznie mieszać (najlepiej mikserem z końcówkami do ciasta drożdżowego). Ciasto będzie bardzo miękkie i lekko lepiące. Dużą miskę dobrze posmarować olejem, przełożyć do niej ciasto, szczelnie przykryć folia plastikowa i zostawić do wyrośnięcia (powinno podwoić swoja objętość). Bardzo ostrożnie, aby ciasto nie siadło za bardzo przełożyć je na stolnice, podzielić na 4 części i delikatnie uformować bagietki, przenieść na natłuszczoną blachę (lub wyłożona papierem do pieczenia) i zostawić na 30 minut. W tym czasie rozgrzać piekarnik do temperatury 250stopni. Kiedy bagietki są gotowe do pieczenia, spryskać piekarnik woda, włożyć blachę i piec 10 minut. Zmniejszyć temperaturę do 200stopni i piec aż będą bardzo rumiane i lekko "postukane" będą brzmiały jak puste (ok 15 minut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś poczekaj tylko mojego imprezowicza ze szkoły odbiorę i na 14 jesteśmy u Was na imprezie bagietkowej:)Widzę że tak jak ja sie ostatnio zawzięłam na pieczenie i TY .Już coraz rzadziej wychodzi zakalec:) Tylko nie ma kto jeść:) dobrze ze sąsiedzi często wpadają:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Co do główki.....Antonio nie ma z tym problemu ale Szymcio miał asymetrię osiową spowodowaną takim ułożeniem płodowym...potem oczywiście ja nieświadoma...ssał chętnie tylko jednego cyca,przy drugim się krzywił. Po wizycie u pediatry i ortopedy-zalecenia:wszystkie zabawki przełożyć na drugą stronę....aby zachęcać do odwracania główki,dodatkowo musiałam uszyć mu podusie malutką w środku uprażony piach i podkładałam z tej strony co lubił patrzeć żeby już nie utrwalał sobie wadliwego odwracania na jedną stronę. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Co do imprez..sylwestra organizujemy razem z sąsiadami z klatki-prawie wszyscy od nas-zgrana paczka:) Moi rodzice przyjeżdżają do wnuków....choć Szymon pewnie będzie z nami do 22 -bo lokal rzut beretem od domku:)taki imprezowicz nie opuści imprezki jak i reszta dzieci z bloku:)przyzwyczajone już:)oby tylko pogoda dopisała bo jak zasypie rodzice nie dojadą:(nie mogę się doczekać :) eh:)Moje dziecko się śmieje że już nie będę mogła tańca brzucha tańczyć-(jak to robiłam z Antosiem w ciąży-z nogi na nogę):D tak to mu się podobało:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx A dziś popłakałam się...ze szczęścia:D moje dziecko pierwszy raz dziś się śmiało w głos aż się zakrztusił:D Normalnie najmilsza chwila dnia:) Szkoda że te dzieciaczki tak szybko rosną-nie zdążymy się obejrzeć i do szkoły pójdą a wtedy już zacznie się pyskowanie i własne zdanie:):P Jak kiedyś nie chciałam mieć więcej dzieci tak teraz odkrywam jakie macierzyństwo jest cuuuuudowne,mimo codziennych zmartwień:) XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Vivi mam nadzieje że jesteś z nami ......i czytasz...napisz coś :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Eliotka i mama bliźniąt się nie odzywa.....nie wspomnę o Paz mamie......i DYŚCE:( A DAN-MOS ?No dziewczyny .....pisać.....co u was:) no to tyle.....teraz kawusia -potem prasowanie i tak już 10 tygodni na macierzyńskim-półmetek minął:) Jak ja oddam moje dziecko Niani :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj piotrus tez mial asymetrie, skrocony odcinek szyjny z jednej strony - nie wiem jak sie to fachowo nazywa...napiecie miesniowe, musialam z nim na rehabilitacje chodzic - swietni ludzie tam pracuja, wiele sie nauczylam od nich i od tego czasu dziekuje ze moje dziecie zdrowe, bo tam wiele dzieci uposledzonych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a idzzz
rzodkiewa jak juz to twoje dziecko ma brytyjski paszport a nie jest brytyjczykiem,do tego trzeba zeby jeden z rodziców miał brytyjskie obywatelstwo tłumoku!!! a nawet gdyby był brytyjczykiem to z czego ty sie cieszysz,wstydzisz sie ze polka jestes ?? kilka dni w anglii i w dupsku sie poprzewracało!! vivii rosół dla 2 miesiecznego dziecka-- bez komentarza co za durnota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga tez miałam praktyki w Ośrodku wczesnej interwencji w Warszawie na Pilickiej.....jej 3 noce spać z wrażenia nie mogłam:(Ileż jest tych niepełnosprawnych dzieciaczków,mnóstwo wcześniaków......Downiaczków i Ci rodzice niby zmęczeni...ale szczęśliwi :)Dobrze że teraz sa takie ośrodki chociaż dostęp na kase też do nich utrudniony-mega kolejki:( CIESZMY SIĘ ŻE MAMY TYLKO TAKIE PROBLEMY Z NASZYMI SZKRABAMI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×