Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

anetucha ja tez tam mowie ze jeden z drugim sie nacpali biblie napisali a teraz wszyscy w to wierza... ja ma tyle ciuchow ze maskara. do 92 mam w co ubierac a potem to siora bedzie mi znow buszowac u siebie w lumpie. na szczescie wszystko juz popralam. jutro bede szykowac torbe dla mnie i malego taki przynajmniej mam plan. a penie zrobie to w pon spokojnie jak przemka nie bedzie bo on to zawsze duzo zametu wprowadza. szoszonowa sorki, ale masz jakis dziwny ten nick. szosowa jakos latwiejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i zazdroszcze wam ze mozecie sobie rodzic w wannie. ja tak bym chciala ale musialabym jechac z 70 km do bydgoszczy albo wrzesni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O śniegu w UK słyszałam,Marcin wczoraj mówił,ze jak był u mechanika to padało takie białe coś i -4 st.było,ciekawe jak u nas jest dzisiaj.Przecież angole jakby w Polsce byli to nie zdolni do życia by byli hihi :) ich paraliżuje wszystko -lekki śnieg, mocniejszy deszcz a w słonce korki :P Anetucha gdzie kupowałaś ciuchy dla małej ?Ty latałaś może w 2 trymestrze? Lekarz mi powiedziała,że wyda mi zaświadczenie ze mogę lecieć ale ono jest ważne tylko tydzień, a w drugą stronę to skąd mam takie wziąć ? :o Andziulka jak poczytałam tą książkę o karmieniu cyckiem to powiem Ci,że się napaliłam,tak pozytywne emocje budzi,muszę ją skserować bo wszystkiego się nie zapamięta :) Fij a to nie słyszałam o tym,moja mama używa ich do prania ręcznego i normalnie jej sie wypłukuje, nie narzekała nigdy. Szoszonowa nie przejmuj sie że ruchów nie czujesz,one zazwyczaj się pojawiają w 20-21 tc i są mylone z czym innym, ja akurat mam budowę bardzo eghm chudą i czuje wszystko :P dodatkowo im Leo większy tym mocniej się rusza i jak czasem to jest słodkie i chce więcej tak też potrafi zapodać kopa że aż mi nie jest przyjemnie :o Dzisiaj ma dzień sporej aktywności jak zasnął ok.1.00 zrobił mi pobudkę o 6.30 przysnęliśmy do 11.00 i od tego czasu ćwiczy z przerwami :) Niestety dalej na plusie jestem tylko kilogram:( mimo jedzenia i sporego apetytu -coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj szoszonowa:) ja też jestem w 20 tc, na razie 2 kg plusie, ruchy poczułam niedawno, najczęściej daje o sobie znać wieczorem. Spróbuj zjeść coś słodkiego usadów się wygodnie i przyłóż dłonie do brzuszka pod pępkiem, u mnie to dziala:) Wczoraj sie tak wkurzyłam że nie wiem, kupa rzeczy do zrobienia do szkoły a tu ani neta ani kablowki nic. Okazalo sie że jakis pajac poprzecinał kable w piwnicy bo mu sie nudziło. Nosz kur....Co do ciuszków to mam już troche, w sumie to czekałam tylko aż się dowiem co będzie:) Nie mam zamiaru potem biegać z wielkim brzucholem w upały po sklepach, nie wiadomo jak sie będe czuła. Nie dajmy sie zwariować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha ja pamietam jak bylam w Anglii, to jak spadl snieg to oczywiscie wszystko pozamykane i tylko Polacy jezdzili samochodami. Ja jezdzilam na letnich bo przeciez chcieli za oszczedzic i nie mieli dla wszystkich firmowych aut zimowek. Pamietam, ze juz jak bylo lodowisko i zagrozilam ze nie dojade do podopiecznego bo poprostu auto nie moze podjechac na wxniesienie to dostalam, dwie opony zimowe na tyl.:-D ale widoku na ulicach nie zapomne:-D tylko Cleeve-ing z polskimi kierowcami:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie madra to ciesz sie ze jestes taka chuda... nie bezsdiesz potem musiala tak walczyc jak ja bo 20 kg zrzucici to jest cos ale jak strace to 20 kg to pojde jeszcze dalej i jeszcze 2 schudne zeby miec to swoje wymarzone 56... tylko tyle mi do szczescie trzeba. coraz czesciej mysle o tym ze moje zycie za pare tyg zmieni sie o 180 stopni, nic juz nie bezdie takie jak do tej pory. przeraza mnie to. juz nawet przemek zaczyna sie strachac i coraz czescie mowimy ze moglismy poczekac. karce sie w duchu za takie gadanie bo bobasek nic nie winny ale tak mysle i boje sie ze po tych wrazeniach porodowych itp bede miala jakis uraz do malucha... kurde nie wiem co myslec anetucha a ty juz nigdy do polski nie wracasz? osiadlas na stale w uk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha a pamietam jak ja czekalam na pierwsze ruchy synka, tak teraz jak sie poruszy to zwijam sie z bolu!! no nie zawsze ale jednak... ale na szczescie juz nie dlugo :) jezeli chodzi o zabobony to niektroe sa faktycznie glupie haha! ja pierwszy ciusze kupilam gdzies w poczatkiem pazdziernika. jutro M rozklada lozeczko a dzis bede z mama prala ciuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, mam jakąś niesamowitą wenę do pracy :P wysprzątałam całą kuchnię, prania już sporo zrobiłam (ale nie myślcie, że tylko w automacie :D ręcznie piorę również :D), pokój nasz wysprzątałam, jeszcze muszę tylko przeprać mojemu koszulę białą na jutro, bo mam taką głupią manierę, że zamiast uprać od razu i mieć z głowy to rzucam do kosza z bielizną i czeka na lepsze czasy :D ale spokojnie, brudna przecież bardzo nie jest, jedynie mankiety i kołnierzyk, da się przeżyć, upierze się do wieczora :) Agata, to my się będziemy wspierać w tym karmieniu, ja uparcie też zamierzam :) a że rodzimy w podobnym czasie to akurat pasuje :) chyba kupię sobie tę książkę, na all znalazłam za jakieś 25zł+przesyłka, chyba, że uda mi się gdzieś znaleźć taniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra skad Ty takie info masz, ze tylko tydzien wazne. Dopoki nie skonczylas 36 tyg ciazy to mozesz latac. Ja lecialam w 2 trymestrze i w 3 tez 31 i 32 tydzien. w 1 trymestrze mialam bilet, ktory kupilam zanim zaszlam w ciaze i wypad do PL wypadal na 8tydz i sie nie zdecydowalam ;) drukujesz takie o: http://img.docstoccdn.com/thumb/orig/121501038.png tlumaczysz tym tepym łychom co gdzie wpisac bo pewnie angielskiego niet i puszcza Cie z tym bez problemu poza tym 2 razy bylam w PL w ciazy i z wielkim brzuchalem nikt mi nic w Londynie nie sprawdzal a w polsce gdzie nie poszlam to bylo: ZASWIADCZENIE JEST?! i wszyscy byli prawie pewni ze nie mam haha :D jak ja nie cierpie Polski ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah. Ubranka kupowalam w Next, Zara, H&M dlatego, ze jeszcze pracowalam i mialam kase ;] spiochy w asda albo tesco, primark czasami mial tez ladne. W spiochach tylko spi wiec nie musza byc Ralph Lauren. a w nexcie maja sliczne rzeczy, ale spieraja sie strasznie szybko takze osobiscie polecam H&M ladne trwale i niedrogie. Zara jak wywali cene to z otwarta szczena opuszczam sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka nie ma problemu :) widziałam je na all fajna tam jest ta 2w1,ja mam trochę starsze wydanie ale po spisie treści wnioskuje ze to samo :) Może też ją kupie zamiast kserować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha dzięki,poszperam czy wizzair ma też :P jak ja nie znoszę ryanaira :( no lekarz mi powiedział ze zaświadczenie ważne jest tydzień :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemądra, ja sobie ściągnęłam z neta :P i wydrukuję :P to są akurat skany ale co to za różnica :D nie lubię czytać książek na kompie więc sobie druknę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Nie)mądra, ale Ty chyba coś pisałaś o płatkach mydlanych z szarego mydła? bo ja mówię o tekich przeznaczonych dla dzieci, nie pamiętam jakiej firmy... Chyba też sprawię sobie tą książkę o której piszecie. Też bardzo chcę karmić, a tak naprawdę bladego pojęcia o tym nie mam ;) MAMA, zgadzam się z Tobą, teraz te ruchy potrafią być bolesne :O Wiecie co, ja to tyle kasy wywaliam na ciuchy dla małego, że głowa mała. Kilka na 56 (na wszelki wypadek), a reszta na 62 cm. A wszystko to wynikało z tego, że nie mogłam się oprzeć jak widziałam coś ładnego ;) A teraz mnie serce boli jak pomyslę, że ponosi to wszystko tylko chwilkę :O No nic, będzie dla następnego dzidziusia :)Ja tak właściwie "odziedziczyłam" ciuszki tylko po jednym dziecku, nie dość że po dziewczynce to jeszcze resztki, bo już porozdawane i mają 13 lat ;) Także sama musiałam się wspomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chciała bym bardzo karmić piersią ale patrząc a rozmiar moich piersi to może być ie realne chociaż koleżanka ma roz F i karmiła tylko pięć dni także może moje kruszynki sobie poradzą. Moja mama karmiła mnie miesiąc i mojego brata też miesiąc także ciekawa jestem. Jakoś za kilka tyg to chyba trzeba już zadzwonić i się na szkołę rodzenia zapisać żeby mnie nie pominęli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zaczął napieprzać śnieg i u mnie:] Angole rzeczywiście wariują :] Byłam dziś na zakupach i mam już sporo pajacyków i śpiochów... starałam się kupować na takie zapinane przez całe ciałko a nie wkładane przez głowę ale i takich mam trochę ;) Antucha dzięki za wszelkie informacje ... szczególnie te, dotyczące rzeczy w szpitalu ... A kupowałaś w ogóle ubranka new born ? Są takie malusie, że aż nie wierzę,że w nie dzidziuś wejdzie ;) I jeszcze jedno, ostatnie : używasz kapturków na piersi podczas karmienia ? Nie wiem czemu dziewczyny, ale ja się panicznie boję karmienia :] Mam wklęsłe brodawki sutkowe, które się uaktywniają i stercza dopiero jak jest zimno albo podczas dotyku ... i są mega wrażliwe, pewnie przez to,że większość czasu są schowane ;) Słyszałam,że początkowo ból podczas karmienia jest okropny! Ale oczywiście bardzo bym chciała karmić piersią... Zapytam moją położną o poród w wodzie... niby fajna rzecz ale też i niehigieniczna ... cała ta woda z krwią i płynami ... Chris rodził z Tobą ? Najwięcej pytań do Ciebie bo jesteś tu na razie jedyna po;) Niedługo mamę będziemy męczyć :P (nie)mądra ponoć latać bez papierku od lekarza można do 28tyg ciąży :] Tak mi powiedziano ... I własnie latanie w II trymestrze jest najbardziej bezpieczne :) (nie mądra) ja mam termin na 4 czerwca :) Więc jesteśmy w tym samym tc ...a Ty tylko 1kg na plusie... pozazdrościć :] Mi wszystko idzie w brzuch i boczki :/ W brzuch to super...ale boczki są okropne! :] Ja nigdy wcześniej nie jadłam słodkiego, nie lubiłam ciast ani słodyczy ...a teraz jakaś masakra, szczególnie pierwszy trymestr... teraz się pilnuję ...nie zawsze :P keysy kiedy waga zaczęła wariować i najszybciej rosnąć? Tez mam czesto obawy i myśli,że może lepiej było poczekać... pewnie im bliżej porodu tym ich więcej:) Nie martw się, to normalne ;) Anetucha dostajesz pieniążki z pracy czy z job centre ? Kiedy planujesz wrócić do pracy... ? Ja dostałam teraz list i musze zdecydować czy odchodze na 39tyg płatnych czy na 52 z czego 39 płatnych i 13 nie ... Ale się najadłam....o matko:] Idę poleżakowac ;) Się rozpisałam, sorry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa az musze Cie czytac na podgladzie haha bo nie odpisalabym na wszystko z pamieci ;D 1. kupilam 3 pary spiochow newborn i nosila je 4 tygodnie. najmniejsza nie byla a uwierz jeszcze byly luzne ;) miala 3.4 kg i 53cm. Wkladane przez glowe sa moje ulubione. cale sie nie zaklada ciezko. Wkladasz glowe, ciagniesz do samego dolu, rece i zapinasz dol. ;) a z zapinaniem obu nog dlugo schodzi poza tym zawsze sie pizne na tych guzikach i przewaznie ma krzywo ;p 2 Amela zaciagnela cyca tylko 2 razy- nie boli! Czuc mocno, ale nie boli. Ja mialam pekniecie 3 stopnia wiec pierwsze 2 h, gdzie powinnam ja karmic spedzilam na bloku operacyjnym a potem ona nie chciala butli to zabrali mi ja na 2 dni na oddzial dzieciecy wiec szlag trafil karmienie piersią. 3 tez mam brodawki wklesle i musisz je najpierw rozmasowac i rozwałkowac na spory wentyl ;p 4 Chris byl od poczatku do konca, widzial wszystkie ochydne rzeczy i to on pamieta wiecej niz ja bo pod koniec juz spalam miedzy parciami. ;) najgorsze chyba bylo jak kazali mi wstac i isc do kibla a bylam totalnie nago i idac wody plodowe ciekly mi po nogach, oczywiscie nie moglam sie tak zgiac zeby usiasc na kiblu bo glowke juz prawie bylo widac. :D glupie idiotki. wymyslily, ze mam pecherz pelny i to spowalnia schodzenie glowki. 5. dostaje 139.65 co tydzien z pracy. ciagle jestem jako zatrudniona i wracam za miesiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponoć po narodzinach dziecka piersi zwiększają swoją objętość przynajmniej o rozmiar, wiec Andziulka nie panikuj będzie dobrze;) Dzisiaj też Wam dzidziusiolek lata cały dzień? Jakieś ADHD... jak nigdy, prawie nie śpi;) aż nie moge sie nadziwic... Nawet nie przeszkadzało mu, że go nagrywałam;) udało mi się w końcu troszeczkę uchwycić;) Może od tych czekolad co jem od dwóch dni i nie mogę się opanować żeby zahamować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku a ja od początku ciąży nie mogę patrzeć na słodycze jedynie to żelki do mnie przemawiają :) jak zawsze lubiłam zjeść sobie batonik albo wafelka tak teraz mam awersję :P i wędliny też prawię nie ruszam bo też mi nie smakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wszystkie info:) Kochana jesteś :) Hmm...co do brodawek to moje są małe... mam nadzieje,że dzidzia będzie potrafiła się zassać ;)Już do pracy ?:> Nie chcesz skorzystać z 9 mies macierzynskiego? Co z Amelcią ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kocham słodycze i nic tak nie pcham do brzuszka jak je właśnie :D Co do piersi to się nie stresuj andziulka nie ma reguły, te małe potrafią lepiej wykarmić niż te większe. Dostałam stanik z reklamacji i jest jeszcze lepszy od tego czarnego co pokazywałam Fij jak go mierzyłam spojrzałam na piersi w lustrze i doznałam szoku -jakie one sa wielkie :( naprawdę wyglądają jak wymiona! Oczywiście mama słyszała,że mówię jaki to mój Leo będzie wyjedzony i zabiła mój entuzjazm tekstem " twoja babcia miała miseczkę A i wykarmiła piersią czworo dzieci a jej koleżanka miała D i karmiła jeden dzień " :o Szoszonowa co do wklęsłych brodawek to dobrze ssące dziecko Ci je uformuje ale wcześniej sama tez się musisz postarać je wyciągnąć:) podobno są tez nakładki korekcyjne na takie brodawki :) Ja na wszelki wypadek zaopatrzę się w te sylikonowe ochraniacze,ale z tego co przeczytałam to dziecko ma wsadzić w pyszczek i otoczkę i sutkę więc pewnie te sylikonowe osłonki zbytnio się nie sprawdzą. Wiecie co, hampshire też zasypane, czyli cała anglia w śniegu :P mam nadzieje,że do walentynek będzie roztop i +15 :D Moonia ja tez tak jak pisałam mam buszmena w brzuchu, buszuje ile wlezie dzisiaj Mama ty dopiero teraz pranie robisz? myslałam ze już dawno po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ogólnie jestem łasuch straszny... i jak zaszłam w ciąże to nie moglam na słodycze patrzec z czego bardzo cieszyl sie moj mąż.. Ale teraz potrafie pochłonąć totalnie wszystko i w kazdej ilosci.. Jednak od dwoch dni czekolada to moj najwiekszy przyjaciel:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amela idzie do Chrisa mamy gdy my bedziemy w pracy. JA nie jestem stworzona do siedzenia w domu i chce do pracy. Dostaje w domu szalu, wszystko mnie wkurza, ze wszystkimi sie kloce i nie mam kasy dla siebie ;) a od niego ciagnac nie bede bo tak mnie starzy wychowali, ze od siebie dam wszystko a nic nie wezme ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonia pewnie i to i to ;) ostatnio z kafeterią nic nie wiadomo . Ja późno wstaje i późno chodzę spać więc jeszcze jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra tak dopiero pranie robilam, bo jak tylko umowilam sie z mama to cos wypadlo albo mi albo jej, np ostatnio w srode miala przyjsc (9stycznia) a ja trafilam do szpitala... i tak co chwile cos... no ale jeszcze jestem w dwupaku wiec jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra ja też wczoraj byłam bardzo długo na necie ale tak mnie wkurzyło kafe, że cierpliwosci mi brakło... Mój wariatuńcio dziś śpi... Chyba wczoraj wszystkie siły stracil na buszowaniu;) dzis go wykołysze na maksa:) idziemy na impreze firmowa męża... Muszę jednak zauważyc, ze jak bylismy na Sylwestra to do 4:00 szalał z nami:D rozrywkowy facet bedzie... Mam nadzieje tylko, że nie do przesady:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×