Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Gość marbre
a bierzecie rożki ze sobą do szpitala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba nie biorę. Wezmę pluszowy kombinezonik, nie taki gruby i ze dwa kocyki. Nie śpię sobie jak zwykle o tej porze. Ale mam nadzieje ze jeszcze sie drzemne. Usg mam o 13.20 wiec małe kimanko by nie zaszkodziło. Muszę sobie przypomnieć wszystkie dolegliwości zeby powiedzieć lekarzowi. Strasznie mi ciepło. Jest 10 stopni a ja dyszę z gorąca. Dzieńdoberek wszystkim! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Dzień dobry. Ja ostatnie 3 noce śpię jak zabita. Chyba odkąd zaczęłam łykać magnez. Miśka mam nadzieję że udało Ci się zdrzemnąć. Daj znać po wizycie co i jak. Ja też myślę że jeśli zima nas nie dopadnie to pluszowy kombinezon plus kocyk, żeby można było łatwo odkryć dzieciątko w samochodzie. Ja rożka nie biorę, bo u mnie dzieci ubierają w szpitalu w nowe rzeczy i dzieci dostają usztywniane kocyki. Z kosmetyków mam sudokrem i muszę dokupić oilatum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka- dzięki, też nam się podoba. Mąż się zaangażowal, poszukał opinii i mówi, że bierzemy :). Daj znać po usg :) Kasia- widzę, że lubisz wózki trochę w takim starym stylu :), my weźmiemy Cadeta. Gondola ma podobno 79 cm. Co do bólu przy obniżeniu brzucha- ja właśnie nic takiego nie czułam, tzn. czułam jakiś ból w dole brzucha, ale nie wiem, czy można to powiązać z tym. Agata- ja rodzę w grudniu, więc na pewno wcisnę małą w kombinezon :). Agata- ja od kilku dni czuję, że mała co jakiś czas naciska mi na pęcherz, tzn. wcześniej tez to czulam, ale teraz naciśni raz i puści, naciśnie i puści i tak w kółko. marbre- rożka do szpitala nie biorę. Ja dziś tez przespałam noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Wow oglądacie dzień dobry tvn. pokazuję chłopczyka urodzonego w 23 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Hej dziewczyny . Ja w nocy powiedzmy,że ostatnio spię , tzn zasypiam koło północy i budzę się miedzy 4 a 5 całkowicie wyspana ;/ rożka do szpitala nie biorę,a z kosmetyków jeszcze zostało mi dokupić jakiś płyn do kąpieli dla niemowląt. Byłam wczoraj u gin , mały się w końcu odwrócił główką w dół, waży 2,700 ,więc myślę,że jeszcze z dwa tygodnie i niech już wyskak jak naszybciej, bo strasznie mi się ten czas dłuży i do tego nudzi mi się jak cholera ;) codziennie sprzątam ,żeby tylko czas mi jak najszybciej zleciał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyga- kurczę, widziałam zapowiedź, a później wyłączyłam tv, bo zapomniałam :/. On się urodził w 23? Szok. Myślałam, ze chociaż w 26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa548
Dziewczyny mam dylemat ;/ bo bylam wczoraj na wizycie i w moczy mam niewielki osad , jakis piasek na nerkach , który muszę wypłukać . Duzo pić i brać urosept . A na ulotce tych tabletek jest : Nie zaleca się brania tabletek podczas ciąży ! i co teraz ? nie zaszkodzi mi ? Skoro gin przepisał,to nie powinno,ale i tak jakoś mnie to nie przekonuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic a nic nie spałam. Grrrr... Znow bede zdechła cały dzien. Piękna dzis u nas pogoda. Ja chyba przez pierwszy miesiąc bede myła małą samą woda, główkę mydelkiem. Chyba ze siostra lub znajoma przyśle nivee baby bo tu jest niewielki wybór. Całe półki zawalone kosmetykami Johnson's. O dzizas, 23 tyg to jeszcze suchelec malutki, aż strach dotknąć. Widziałam w sklepach ubranka na wczesniaczki do 1,5 kg. Maleńkie takie.... Ojeju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! :-) Ja tą noc przespalam zadziwiająco pieknie. Od 23 do 11 z tylko jedną przerwą na siusiu :P Ola no, te koła w takich wózkach są po prostu piękne! Super, że się zdecydowaliscie :-) Agata współczuję Ci tego niespania... a chociaż trochę w dzień nadrabiasz? Daj znać po wizycie co i jak. Goha duża dzidzia :D super, że w końcu się odwrócił :-) co do tego leku to myślę, że gin wie co przepisuje. Kyga ja niestety nie oglądałam, a szkoda :-( Ja ubiorę Amelkę w body z długim rekawem, rajstopki, na to pajac z weluru. A na wyjście nałożę na to kurtkę taką z polarku, do tego spodenki ocieplane od wewnątrz. I czapeczka, a jak będzie zimno to rekawiczki. Wszystko w pastelach i różach, będzie wyglądała cudownie. I na to kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I rożka nie biorę, bo u nas w szpitalu zapewniają ubranko, rożek a nawet pampersy dla noworodka. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Goha super ze mały się odwrócił. no i waga fajna to więcej niż mój Filip jak sie urodził a ty chcesz rodzic sn? który to tydzień? Ten maluszek którego pokazywali urodził się w 23 tygodniu i ważył600g. Nawet organy miał nie wykształcone. Teraz ma 10 miesięcy i nadrabia zaleglości- jest a etapie 6 miesięcznego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa458
tak chcę rodzić sn, a jest to 36 tydz, pierwszy mój maluch miał 3400 jak się urodził i też rodziłam sn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
GoHa548 - jeśli lekarz Ci zalecił te tabletki to bierz bez obaw... prawie na wszystkich lekach jest napisane, że nie zaleca się kobietom w ciąży bo koncerny farmaceutyczne tak się pozbywają odpowiedzialności w razie jak by coś sie jednak stało, a wiadomo że kaŻdy organizm inaczej reaguje na różne substancje. Chcą w ten sposób uniknąć odpowiedzialności i roszczeń finansowych. A tak to dadzą takie ostrzeżenie i maja czyste ręce. Lekarze dobrze wiedzą co można a co nie, wystarczy, że przeczytają skład leku. Tak więc absolutnie się nie obawiaj i tak ponad 80% tego leku wydalisz z moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
Kurcze nie widziałam tego materiału na TVN ale zaraz poszukam w necie i zobaczę z ciekawości... ale takie rzeczy nastrajają optymizmem, bo jak taka kruszynka dała sobie radę i lekarze umieją już ratować takie maleństwa to od razu człowiek staje się spokojniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
dokładnie ale tak sobie pomyślalam ze mamy szczeście nasze dzieci juz sa duże. Goha myslisz ciagle o poprzednim porodzie? Masz jakiś plan jak będzie tym razem? pytam bo im bliżej tym więcej sobie przypominam pierwszy poród i ciekawa jestem czy znowu będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
Dziewczyna czy któraś z Was bierze no-spę, luteinę i magnez? bo tak się zastanawiam do którego tc przeważnie lekarze zalecają..... przeglądam te róże fora i co lekarz to inne zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Ja biorę 3 razy nospe i magnez. mam brac do nastepnej wizyty tj. do 37 t.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie :) Rożka do szpitala nie biorę. Dzięki za odpowiedzi w sprawie ubrania na wyjście Maleństwa ze szpitala. :)) Kasiu, ja ze spaniem nie mam żadnych problemów... no prawie :) Zasypiam ok północy, wstaję około 10 rano :) Pobudki mam na wyjścia do wc, od 2 do 4 razy w ciągu nocy i budzę się jak mąż wychodzi do pracy po 7, ale nawet nie wychodzę z łóżka i zasypiam znowu jak tylko dostanę buziaka na "do widzenia" :))) Super GoHa, że Mały się odwrócił :)) Co do uroseptu, skoro lekarz przepisał ten lek, to brałabym. On chyba nawet nie wnika jakoś do krwioobiegu, tylko w całości zostaje wydalony z moczem. Przed ciążą brałam go często, bo mój pęcherz "lubi" się przeziębiać. Powodzenia w "czyszczeniu" nerek. :))) Miśka - daj znać po USG, czekam z niecierpliwością :) marbe i kyga - ładnie napisałyście o tym, że nasze dzieci są już duże i możemy być spokojniejsze :) Naprawdę napawa to optymizmem. Też poszukam tego materiału i obejrzę jak będę miała chwilę :) marbe - ja biorę magnez, póki co lekarz nie kazał odstawiać (36 t.c.). Jutro mam wizytę u gina, więc zapytam ile jeszcze mam brać ten magnez. Mój Michaś wczoraj do południa mnie trochę postraszył. Odkąd czuję Jego ruchy są regularne, Mały jest bardzo aktywny od początku - a wczoraj do południa nic. Przestraszyłam się i tak powiedziałam, do Małego, że jak przez godzinę nie zacznie się wiercić to jedziemy do szpitala i w tym momencie mnie kopnął. I od tamtej pory jest taki aktywny jak przedtem :) Nie mogę się doczekać porodu i tego, że będę mogła mieć Synka cały czas na oku. Dziewczyny, już tak blisko! Właściwie w każdej chwili może się zacząć :)) A z technicznych spraw - macie laktator? Ja nie kupiłam, ale teraz się zastanawiam, czy nie kupić takiego ręcznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
dzięki kyga :) uspokoiłaś mnie bo ja póki co też tak mam... więc pewnie albo Nam zmniejszą teraz dawki albo w ogóle odstawią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, widziałam u znajomej na facebooku taki mały apel. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja wyślę kartkę. Przesyłam Wam treść tego apelu poniżej: Kochani! Zwracam się do Was z ogromną prośbą! 27.10.2013 roku Oliwia kończy 6 lat. Jej największym marzeniem jest otrzymanie jak największej liczby kartek urodzinowych. Mała walczy z rakiem. Jeśli możesz to pomóż, wyślij kartkę na adres : Oliwia Gandecka ul. M.C. Skłodowskiej 11/26 65-001 Zielona Góra Poproś też swoich znajomych o ten sam gest. Z góry dziękuję w imieniu tego Małego Aniołka! Jeden uśmiech więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
dzięki Dzięki dziewczyny za odpowiedź :) dobrze z tym forum, można rozwiać swoje wątpliwości, dowiedzieć się wielu rzeczy i jeszcze się pośmiać :) Mama Agata- jeśli chodzi o laktator to mąż mnie zaopatrzył w ręczny z Aventu podobno bardzo dobre mają... ja sama nie chciałam kupować za w czasu, bo wg mojego rozumowania zawsze w razie potrzeby można skoczyć do sklepu, no ale jak kupił to będzie w razie potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Ja mam ręczny z aventu używałam go po pierwszym porodzie. Co prawda karmiłam tylko miesiac ale laktator byl ok ściągał ładnie i był wygodny w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha- Urosept nie powinien zaszkodzić, ja bym brała. On jest chyba jakiś ziolowy? Marbre dobrze pisze. kyga- szok z tym malcem! Cuda się zdarzają. Agata- ale masz usłuchanego synka :). Ja laktatora nie kupiłam, kupie, jeśli okaże się potrzebny. Ja też widziałam ten apel i też zamierzam wysłać tej dziewczynce kartkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Agata bardzo Cię przepraszam... ale mylę Cię z Miśką Pyśka. :P muszę się wziąć w garść :P Też chyba wyślę kartkę tej dziewczynce :-) A co do laktatora to jeśli okaże się potrzebny po porodzie to kupię. Serio tak was Wasi ginekolodzy faszerują nospami magnezem...? Ja nigdy tego nie brałam i lekarz nie przepisywał. Czy to z jakiś poważnych powodów? xxx Jej... chciałabym już urodzić. Nawet nie mogę dobrze skarpetek ubrać :-( dziś od rana ból krzyża tak na dole i promieniuje na podbrzusze. Do tego kłócia jakby mi ktoś szpilki wbijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Ja muszę brać nospe bo mam skracającą się szyjkę i w 29 tygodniu zaczął się tworzyć lej od skurczów więc muszę je ujarzmiać nospą i magnezem bo bym nie donosiła.Tym bardziej że pierwszy poród w 37 tygodniu dzieki fenoterolowi i nospie bo inaczej bylby dużo wcześniej. Kasia ból krzyża moze oznaczać to już blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela__89_
kyga Wizyte mam jutro wiec bede rozmawiac z polozna na ten temat. W nocy obudzil mnie mocny bol jak na okres ale po 5min zniknal. Mam nadzieje, ze to sa falszywe alarmy. W sobote zaczynam 37tydz ale jednak chcialabym urodzic tak po 38tyg benihimex Mam pare typow ale nie moge znalezc wozka z duzymi obrotowymi kolami. W Szwecji sa takie ale bardzo drogie. Bede jeszcze szukac. Nie zycze Ci rozwiazania po 42tyg. Kolezance z Polski gin w 39tyg po badaniu powiedzial ze dziecko jest juz bardzo duze a co tydz moze zwiekszyc wage o 500g wiec jesli chce miec sile urodzic to proponuje zeby napila sie dwie lyzki oleju rycynowego i tak zrobila. Po 12h od wypicia zaczely sie skurcze. MiśkaPyśka Z kosmetykow kupuje plyn do kapieli Oilatum i Nivea baby ale przy pierwszych kapielach bede stosowac tylko przegotowana wode z rumiankiem (rumianek odkarza), krem do pupy Sudocrem :) ja_i_ja Brzuch obnizyl mi sie w 35tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
witam Was, cos dlugo mnie nie bylo... przez ostatnie 2 tygodnie bylam zajeta, bo mielismy gosci - moich Rodzicow. Szybko minal ten czas! ;( Teraz jestem w 34 tygodniu, zaczelam kurs - szkole rodzenia. Niestety, do konca nie jestem pewna czy wyladuje w tym szpitalu gdzie robie kurs, bo tam w korkach dojazd moze zajac calkiem sporo, natomiast tuz pod domem mamy inny szpital, ktorego co prawda nie znam, ale o ktorym slysze same pochlebne opinie, zwlaszcza jesli chodzi o oddzial polozniczy. Wyobrazcie sobie, ze szpital zyczy sobie dla dziecka 5 par body z krotkim rekawkiem, 6 par spiochow i 10 sliniaczkow!!! Nie mam tyle rzeczy z najmniejszego rozmiaru (62cm - uznalam ze 56 cm to za male...) Chyba musze sie wybrac na jakies zakupy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×