Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eliza2311

Dwie Kreseczki :)

Polecane posty

Eliza, na pewno miałabyś wysoką betę - im grubsza krecha tym więcej tego hormonu w organizmie, tak jak lila to mogła faktycznie zrobić betę, bo pewnie jej poziom był z początku bardzo niski, stąd cień cienia tej kreski ja tam bardziej się po domu ruszam, niż na dworze :) zmarzluch jestem i też mi się nie chce nosa wystawić dziewczyny, a czy wy też macie taki dziwny posmak w ustach? Nawet nie wiem jak go określić, dziwny jest po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam ,ze pojawia sie posmak metaliczny ja go nie mam naszczescie :P ale wiem ,ze taki wystepuje ;) w sumie tez po domu sie poruszam i z psem wychodze na spacer ale jak tak zimno jest to wysyłam T ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi obietki bo przed zajsciem w ciaze brałam euthyrox ale jak sie udało nam . to przestałam go brac bo postanowilam skontaktowac to z lekarzem ale za to biore inne witaminy w miejsce euthyrox co wy na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co prawda psa nie mam, którego bym musiała wyprowadzać, ale ze śmieciami też wysyłam mojego M., jak by było lato, to bym sama wyszła - wiem, bez serca jestem i wykorzystuję sytuację, ale nie znoszę zimy, na dwór wychodzę, jak już naprawdę muszę wolę prace domowe, gotowanie czy sprzątanie Eliza, nie wiem czy to metaliczny posmak, nie umiem tego sprecyzować, ale dziwny trochę jest, na szczęście nie jest jakoś mocno nasilony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ja na szczescie go nie mam :) z psem musze czasami wyjsc tez wole w domku posiedziec no ale coz niekiedy sytuacja zmusza do wyjscia :Pa skad jestescie kobietki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kazał brać euthyrox lekarz, jak podchodziliśmy do inseminacji i zapowiedział, że jak zajdę w ciążę to nadal go muszę brać, bo wartości tsh mogą Ci spaść, bo musisz się teraz dzielić wszystkim z dzieckiem teraz euthyroxu nie biorę, bo inny lekarz po konsultacji stwierdził, że tsh nie przekracza normy, więc mam go odstawić (miałam w górnej granicy, a podobno dla zajścia w ciążę najlepiej jest mieć w granicach 1) jak podchodziłam do in vitro to już był rok jak tego euthyroxu nie brałam a jakie masz tsh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu taj mam w przyblizeniu 2 ale lekarz mi zalecil branie jednej tabletki i dopiero jak je zaczełam brac czyli od powiedzmy 12 grudnia to zaszłam w ciaze teraz wolalabym nie brac bez konsultacji bo nie wiem jaka dawke mam przyjmowac.. ja jestem z okolic Gdanska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale 2 to jest w sam raz, to po co Ci w ogóle ten euthyrox? Ale jak już go zaczęłaś brać to ja na Twoim miejscu bym brała nadal, zwłaszcza, że pewnie nie masz dużej dawki (pewnie 25). Dzidziusiowi nic od tego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz dopiero doczytałam - ponad 4 to rzeczywiście można trochę zbić, ale tarczyca to takie ustrojstwo, że jak leki odstawisz to znowu możesz mieć jakąś dziwną wartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mi sie wydaje ,ze to w przblizeniu jest tsh ale pewna nie jestem bo mam tu tyle badan, ze polapac sie nie moge ;P ale cóż oby bylo wszystko dobrze nie no dawna to 25 ale chyba wole nie ryzykowac jak do 9 sie wstrzymam to sie nic nie stanie tak prznajmniej mysle .. moze jutro na prywatny numer do lekarza zadzwonie i sie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno dobrze podałaś, właśnie przy takim tsh dają leki może faktycznie zadzwoń się dopytać, ale ja pamiętam, że mi lekarz kazał brać, jakbym zaszła w ciążę ja też sama euthyrox odstawiłam, ale po 4 nieudanej inseminacji się wkurzyłam i odstawiłam wtedy wszystkie leki jakie tylko brałam - miałam już dość po prostu od tamtego momentu minął rok - dwa in vitra i się udało bez leków na tarczycę, nawet jej nie badałam, nie wiem jakie mam teraz tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro zadzwonie do niego i sie wszystkiego dopytam dla swojego swietego spokoju :) strasznie mi sie zaczelo przelewac w brzuchu :P a czy kawe pijecie? ja piłam rozpuszczalna a teraz przeszłam na inke ale to nie jest to tak samo palilam papierosy teraz sie oduczam ale e papieros przy mnie jest :( lekarz mi powiedzial ,ze jak byłam nałogowcem to ciezko mi bedzie i on sie z tym liczy chociaz bardzo bym chciala rzucic to cholerstwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też się tak przelewa w brzuchu i często czuję się wzdęta nie pal fajek, to niezdrowe, nie tylko dla Ciebie ale i dla dziecka ja kawy nie piję, ale dlatego, że w ogóle jej nie pijam, nawet przed ciążą nie piłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie to jest najgorsze te fajki .... ale bede starala sie zaprzestac a kawke lubie wypic i watpie ,ze mi sie to zmieni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka całą ciążę piła czarną kawę, nie odrzuciła jej, tak jak niektóre kobiety ja nie piję bo nie piję i już, w sumie to nie wiem czemu, tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałabym palić ,ale ciezko tez jest sie oduczyc wiem ,ze powinnam myslec o maluszku itd i tak jest ale zyje nadzieja ,ze ktoregos dnia sie obudze i po prostu powiem sobie stanowcze NIE :) a co do kawki to pije teraz inke ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, przy niedoczynnosci tarczycy trzeba stale brac leki a tym bardziej gdy zajdzie sie w ciaze! Wtedy wzrasta zapotrzebowanie na hormon (w tym wypadku w postaci leku). Dla kobiety starajacej sie lub ciezarnej gorna granica wynosi 2! Gdy dojdzie do wzrostu to duze prawdopodobienstwo poronienia ( moja kolezanka tak wlasnie poronila, ale nie wiedziala ze ma podwyzszone tsh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko chodzi o to ,ze mialam dawke jedna tabletke a teraz chcialabym wiedziec czy dalej je brac bo o to sie lekarza akurat nie zapytałam ... wolalabym nie brac zadnych lekow na wlasna reke... bo to jest bardziej ryzykowne niz ich nie branie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze euthyrox to nie lek tylko zastepstwo naturalnego hormonu ktory twoja tarczyca nie wytwarza. W ciazy wzrasta zapotrzebowanie gdyz dziecko pobiera go dodatkowo. Ja przed ciaza bralam 5 dni w tygodniu ( dawka 50) po jednej tabl a teraz biore 6 dni i 7 dnia pol tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dziekuje za rade :) ja jutro zadzwonie do mojego lekarza i sie dowiem jak moge brac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też kawe uwielbiam ,papierosa lubie zapalic ale juz ograniczam i nie pale nawet ednego dziennie czasami pociagne od T. z jednego dwa dymki i to tyle .. :)lece spac dobranoc kochane ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwon jak najszybciej do lekarza i zapytaj o euthyrox. To baardzo wazne. Ja pierwsza ciaze rowniez poronilam przez tarczyce, w 6.tygodniu przestala sie rozwijac,a TSH mialam 3,2. W obecnej ciazy od razu polecialam zbadac i dostalam ten hormon przy tsh 2,29. Z tarczyca nie ma zartow w ciazy, latwo o poronienie,zwlaszcza w tych pierwszych tygodniach. Witaminki Ci tego nie zastapia,bo nie maja tego hormonu w skladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki :)Zadzwonilam własnie i sie dowiedziałam ,że nadal mam brac :) oczywiscie lekarz gratulował itd ;) aaa i wzesniej siofor 3 tabl 1x dziennie brałam i tez mówił ,zebym zostawila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×