Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Dr nie przepisał mi Menopuru 600 za 140 zł tylko 3 ampułki po 75 i zapłaciłam 330 zl. Powiedział, że nie może mi dać tego 600 bo się rozliczają z leków i nie mogę mieć więcej przepisanych niż potrzebuję. To dlaczego od razu nie przepisał mi na pierwszej wizycie Monopuru 900? Gonal F też mam 12 porcji i ich nie wykorzystam wszystkich. Wyjaśnił tez, że tego Menopuru 600 nie można wykorzystać do końca wychodzi mniej dawek po 75 niż 8... TOTALNY BEZSNES! Jestem zła bo czuję, że znów naciągnięto mnie na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Iza ile wynosi Twoj progesteron 8? Czy 0,8?? Spokojnie jeszcze podrosna pecherzyki mi w ostatnim momencie podrosly i estadiol bo tez mialam niski..:/ 9 komorek pobrali a 6 bylo dojrzalych...wiec musisz byc teraz cierpliwa:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malena u mnie dr.tez bral pod uwagę @ ale tez i transfer i cos tam sobie liczył i wyliczyl. Ja @ mialam 4 czerwca a transfer dopiero 29 czerwca to jednak trochę dluzej niż przy pr. krotkim czy IUI. A dzis mam 11t5d :-) Kkahha ja bym chciala samo usg genetyczne bez tych testów pappa na cholere mi one nerwy psuć tylko, tym bardziej ze ryzyko większe na choroby przy moim wieku..no chyba ze cos wyszłoby nie tak w usg no to moze wtedy. Nie wiem tylko czy to będzie możliwe..dowiem sie pewnie 10 tego na miejscu. Iza82 u mnie byla taka sama sytuacja z tymi receptami, panie w rejestracji także powiedziały ze dostaje receptę na 2x 75 j na sto procent bo inaczej nie da rady. Trudno. Oby tylko stymulacja Ci sie rozkręciła..kiedy bedziesz znała estradiol z dzisiaj ? Swoja droga to skoro dzis robisz to dzis powinnaś wiedzieć. Jakieś dziwne mają metody..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest ciężko,ale dam radę!!! otrząsnęłam się,ale najgorsze było to , że wysłałam po wynik męża ja byłam w pracy czekałam niecierpliwie na telefon kiedy usłyszałam " Kochanie,nie ma dzidziusia" - Tak bardzo chciał zostać tatą a ja mu nie dałam dziecka :( Mijamy się teraz on wraca z pracy a mnie już nie ma,ja wracam on śpi. Nie mamy nawet kiedy porozmawiać. Dzwoniłam do kliniki Odstawiam leki i od pierwszego dnia @ i zaczynam przyjmować tabletki anty.... Znowu zaczynamy długi protokół. Kochane może jakieś rady chciałabym się bardziej przygotować do drugiego transferu. Jakieś witaminki itp...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 7814
Gość 08:40 - mam 36 lat i mòj staż pracy to 20 lat płaconych składek w tym okresie byłam trzy razy na L4 z powodu operacji . W dzieciństwie ciężko pracowałam na gospodarstwie rodziców, zapewnienie nie masz pojęcia jaka to ciężka charowka. Byłam już W ciąży i pracowalam do ostatniego dnia bez L4. A teraz nie mogę pracować z powodu szkodliwych warunków takich jak opary farb i klejów. Pozdrawiam Serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda 7814 - nie musisz się nikomu tłumaczyć. Nikomu, a zwłaszcza gościowi, który cierpi z powodu szczęścia innych. Masz L4 i super. Tak trzymaj. x Nadzieja78 - ja dopiero o teście Pappa dowiedziałam się, jak wynik przyszedł do domu. Mój profesor kierował mnie na test podwójny. W sumie wiedziałam,że to jest usg+badanie krwi. Wiem, że po 35 roku życia proponują zrobić test podwójny, ale być może nie każdy lekarz na to kieruje. Moja znajoma ma 27 lat i jest tak samo jak ja, ale miała tylko badanie usg. Ja cieszę się z tych wyników, bo są bardzo szczegółowe i już mam pewność, że na tym etapie ciąży dzieciątko na pewno jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tosia- a może najlepiej dla Ciebie będzie trochę odpuścić z tym parciem na dziecko. Widzę że starasz się od bardzo młodego wieku, może powinnaś w końcu trochę "pożyć 'jak większość Twoich rówieśników,zając czymś innym głowę , nie masz stwierdzonej przyczyny niepłodności, więc może to kilkuletni stres, a lekarze ciągle mówią że on jest najgorszym wrogiem w staraniach. O witaminach jest tu ciągle wałkowane, ale może jednak po prostu trzeba zacząć normalnie funkcjonować, jest tu kilka dziewczyn które w dodatku mają zdrowotne problemy i zaszły w ciąże naturalnie jak wyluzowały. Życzę Ci tego właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamii, z tego co zapamiętałam to 8. Ale nie mam badań ze sobą, chyba poproszę o kopię przy kolejnej wizycie. Dzięki za wsparcie od razu lepiej. A jestem w pracy i nic nie robię tylko się wkurzam na zmianę z załamką :( i nic nie pracuję... mogłam wziąć też wolne dziś. Nadzieja kiepsko z tymi receptami :( Oni mi zawsze po wizycie badają krew i na następnej znam wyniki z poprzedniej wizyty dopiero. Wiem, że to bez sensu, nie podoba mi się to... W poniedziałek mam wizytę i co, dowiem się o wynikach w dniu punkcji? To już będzie po ptokach. Toosiaa bardzo mi przykro. Nie możesz podchodzić do tego tak, że mu nie dałaś dziecka... on Cię kocha przecież za to, że jesteś a nie czy macie dzieci. Doczekacie się na pewno!! Już pisałam kiedyś o tej diecie ale zero odzewu. Na innym forum czytałam, że działa. Może warto, ja próbuję. No i staram się słodyczy nie jeść. http://nieplodnosc-zmagania-wuk.blog.pl/2013/06/10/dieta-polecana-przy-in-vitro-i-naturalnych-staraniach/ Magda nie tłumacz się nikomu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość morela
Dzwonili z laboratorium... Miałam 6 prawidłowych komórek, z czego 3 się zaczęły zapladniac. 2 się zaplodnily, a trzecia jest jeszcze w hodowli... Jejku chyba mało co?;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Iza wiem co czujesz bo bylam w takiej samej sytuacji jak Ty niski esteadiol...wiec mialam przedluzona stumulacje o 3 dni...do gonalu150 dopisal mi menopur75... A co Ci ogolnie lekarz powiedzial? Moze jeszcze dolozy cos do stymulacjo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkahha to normalne ze sie cieszysz i badania wyszly ok :-) a ja wole uniknąć stanu przedzawałowego którego prawie doznała Szmacioszka po otrzymaniu wyniku, to tylko statystyka. Bo tak naprawdę czy dadzą mi 1000 czy 100 prawdopodobieństwo jakiejś choroby to nie ma znaczenia, tak czy siak moze sie ona pojawić. Najwazniejsze jest usg . Iza nie ma odzewu bo my tu temat diety dziesiątki razy wakowałyśmy, wklejane byly rożne linki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela dwie konkretne blastocysty to chyba lepiej brzmi niż dziesięć słabiutkich.. wazne ze wogole są i trzeba wierzyć w powodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
*dziewzcyny, dziekuje za kciuki za moje zarodki! mam nadzieję, że dzielnie tam walczą! z tego oczekiwania chodze po scinaach i okna myję :/ *Toosia, przykro mi bardzo :( dziewzcyny wiele tu powiedziały, ja dodam tylko, że razem z mezem w tym jestescie - i razem się o dziecko staracie. choc Ty masz wyrzuty sumienia, ze nie mozesz zajsc w ciaze, to tak naprawdę to Wasze wspolne zmartwienie :( badzcie dla siebie duzym wsparciem, a sobie poradzicie! sciskam! *Julia, jak po wizycie? przegapiłam post? *Małamii, jutro bedzie 5 doba. embriolog ma zadzownic w 5 lub 6 dobie. *Golf :* *Magda, gratuluję :)) *rafka, ja miałam na dwa dni przd punkcja estradiol ponad 2500 i 15 pecherzyków, w których było 8 komorek. nijak się to nie miało do estradioku, który wskazywal, że powinno być powyzej 10 komorek ;/ *Zuzka, cieszę się, że z Maluszkiem wszystko dobrze:) *kkinia, niestety nie pomogę z tymi przeciwciałami plemnikowymi. ale czy własnie na to nie pomaga ivf? z drugiej strony dobrze, ze znacie przeciwnikia, wiecie z czym walczyc! nie puszczam kciuków:) *darkness, juz po radzie jesstes? ja tak, rok szkolny rozpoczety! daj znac po wizycie!! ciekawa jestem, co usłyszysz? *MałaMii, 3 wrzesnia masz wizyte w 8 dniu cyklu, w jakim celu? estrofem od kiedy miałabys brac? *kiciolka, poczatek wrzesnia da Ci dobre wiesci:) *Biedrona, pobrali Ci 10 pecherzyków czy 10 komorek było? jaki miłas estradiol/ progesteron? kurde, ja nawet nie zapytałam o morfologię:/ obie mamy 4!!!! dadza radę!!! do mnie zadzwonia jutro lub w niedzielę *Iza, na pewno progesteron 8? bo jesli tak, to transferu nie ebdzie w tym cyklu - pewnie 0,8 masz :) ile pecherzyków lekarz naliczył? *Morelka, silna trójka Ci sie szykuje!!! zaciskam kciuki!!! kiedy teraz zadzownią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza82 - jakoś dziwnie prowadzona ta twoja stymulacja ... mnie lekarz pytał ile mi zostało Menopuru ... nigdy sam nie liczył. Rzeczywiście z ostatniego opakowania zostało mi troszkę i nie wykorzystałam, ale nie ogarniam dlaczego tobie przepisywali droższe "wersje". Co klinika to inne podejście, ale o tym to już wielokrotnie pisałyśmy. Życzę powodzenia :) o Toosiaa - wcześnie zrobiłaś betę ... może warto powtórzyć zanim odstawisz leki? W każdym razie przytulam i trzymam kciuki ... Ja też mam czasem takie myśli, że M... będzie miał do mnie pretensje. Porozmawiaj z nim otwarcie ... ja tak właśnie zrobiłam ... nie ma nic gorszego niż niedomówienia. o Magda7814 - daj spokój ... po co tłumaczyć komuś, kto nie zna sytuacji, a się mądruje. Przy farbach i innego rodzaju chemikaliach, to normalne, że kobieta w ciąży nie może pracować. Moja bratowa dobrze znosiła ciążę, a że branża farmaceutyczna, też od początku była na zwolnieniu. Pracodawca sam ją "wygonił" :) o Ananasowa - rada dopiero w poniedziałek. Ale już dziś dowiedziałam się, że dostanę na matmę klasę po koleżance, która idzie na urlop dla poratowania zdrowia :( a to niezłe ancymony :( o Ja za niedługo jadę do Gamety. Jakoś powietrze ze mnie uleciało, nie ma już takiego oczekiwania :( Świadomość, że przede mną 2 a zarazem ostatnia szansa ... jakoś dopada mnie frustracja :( Ciekawe co p. dr powie o tych podwyższonych anty - TG ... A z innej beczki ... dzisiaj miałam egzaminy poprawkowe i na 12 osób które uczę zdało 9. Pozostałe osoby tak jak miały w nosie matematykę cały rok szkolny, tak i wakacje też przeznaczyły na coś innego. Jeden przyznał się, że uczył się "pół dnia" ... ręce mi opadły ... ale ponieważ to ich jedyna jedynka, mogą wziąć warunek. o Pozdrowienia dla wszystkich ... trzymam kciuki za walczące zarodki, rosnące pęcherzyki, generalnie za wszystkie "staraczki" na wszelki etapach prowadzących do upragnionych uśmiechów wyczekanych Szczęść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkiniaa84
*Nadziejko wczoraj wlasnie przeszlo mi przez mysl to co napisalas moze jest to plus bo znalezlismy zrodla naszych niepowodzen. W programie nie jestesmy gdyz do tej pory byl czynnik idiopatyczny czyli by dostac sie do programu potrzebowalismy udokumentowanego leczenia z okresu dwoch lat, natomiast my leczymy sie od 10.2014. MAm nadzieje ze twoje mdlosci troszke cie odpuszczaja, trzymaj sie ! *Biedronko ;* trzymam kciuki za twoje kruszynki *zuzka 1212 nasienie badalismy pod koniec lipca wiec jestesmy na biezaco *julia83 kochana wlasnie u nas to jest problem gdyz starania naturalne, ewentualnie kolejne iui w programie nie jestesmy. Mozesz napisac cos wiecej na temat tych przeciwcial czy od razu bylas skierowana na ivf , czy bylo podjete jakies inne leczenie np. limfocytami meza, hormonami itd ;* *Magda7814 kochanie gratuluje mocno mocno,dbaj o kropeczka *Toosia bardzo mi przykro *iza82 buziak dla ciebie *Julita piekna beta ;) *kkaha dziekuje za slowa wsparcia dzis juz mi lepiej wiadomo wszystko trzeba przetrawic *ananasowa trzymam kciuki rowniez za ciebie ;* *Morelka bedzie dobrze zobaczysz *Darkness no to koniec wakacji ale czuje ze niebawem bedziesz miala l4 ;) *Griszankaanka odezwij sie do nas, jak mijaja c****erwsze tygodnie z maluszkiem ???? Pisalam to juz wielokrotnie i znowu sie powtorze, dziewczynki jestescie super kobiety potrafiace potrzasnac i podbudowac. Caly czas was podczytuje ale jesli chodzi o mnie nic takiego sie nie dzieje, czekam z utesknieniem teraz na 10.09 ciekawa jestem co powie mi pani doktor i jakie leczenie zaproponuje, nie ukrywam ze troszke sie tez boje. Martwie sie rowniez ze moj m dostal malo lekow od androloga tylko Androvit i Agapurin kazal brac doktor a myslalam ze wyjdziemy z garscia recept dziwne to troszke dla mnie. Kobity za wszystkie bez wyjatku trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Ananasowa mwm wizyte kontrolna...sie dowiem czy criow tym cyklu na naturalnym czy dopiero w nastepnym.. wiec znowu czekanie:( Dziewczyny 3mam kciuki za Wasze zarodeczki wiem co czujecie bo ja tez umieralam ze strachu:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia83
Kinia u mnie był zrobiony test obecności plemnikow po stosunku. Wynik wyszedł 0. Są podobno 2 możliwości wrogi śluz lub przeciwciala. Wrogi sluz omija IUI, a że żadna z 4 nie udała się, więc pewnie są to przeciwciala. Nie wdrazalam tego leczenia bo jest podobno kosmicznie drogie i malo skuteczne. Nie chciałam tracić lat na leczenie. Jest program, poszłam ta drogą. Miało zaskoczyć od razu, ale podobno słabe komórki były. No to tym razem wzmacniam je suplemantami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa dzisiaj nie miałam wizyty, tylko Julita chyba. Jak nie dzwonią to znaczy że na pewno wszystko ok. Ja o swoich 3 zarodeczkach dowiedziałam się dopiero przed samym transferem. Morelka 2 silacze! To parka dzieciaczkow:) Darkness zaczniesz działać to siły i nadzieja wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1212
MałaMii może będziesz miała crio na naturalnym bez estrofemu. Tak jak ja ostatnio. Jeśli z reguły masz dobre endo to nie trzeba poprawiać. Zobacz jak u mnie ładnie wyszło;) Xxxx Nadziejko ja też nie mam zamiaru robić tych testów skoro usg jest w porządku. A wiesz też OM miałam 4.06;) tylko, że ja miałam crio na naturalnym, więc liczenie tp na tej podstawie może być miarodajne. W Twoim przypadku to trzeba inaczej liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość wczoraj - też mam takie samo zdanie jak Ty, tylko czasem do głowy przychodzą człowiekowi różne opcje, które może powinno wziąć się pod uwagę i zbadać. x Ania1602 - M. bierze wszystko co mu każę ;) ale być może te same suplementy przyjmowane przez rok stały się już nie do końca skuteczne.. x Magda - nikomu nie musisz się tłumaczyć, choć rozumiem Cię, że ciężko olać taki wpis... x Morela - dobry wynik, trzymam mocno kciuki tak jak za swoje aby przetrwały... x Ananasowa - ja nie miałam dzień przed punkcją badanego estradiolu i progesteronu, ostatnie wyniki mam z pt, a w śr był pick up. Pobrali 10 komórek. Ja się jeszcze nie cieszę z czwórki, bo jeszcze nic nie wiem. Ja będę się strasznie cieszyć z dwójki.. Póki co dwie komórki się zapłodniły, a dwie są w hodowli.. Modlę się aby choć jedna dotrwała do poniedziałku... x Dziewczynki dzięki za dobre słowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Magda 7814 gratuluję:-) Tosia przykro mi :'( Biedrona trzymam kciuki za zarodki A ja dziś po wizycie I spokojnie możemy założyć drużynę piłkarską, będzie chłopak, rośnie jak na drożdżach crl 15,6 i waży 250 gram. 17 września mam połówkowe. Za Wszystkie niezmiennie trzymam kciuki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsze usg pokazało, że moje endo jest jednorodne i ma w 12dc 9mm. Jestem w szoku, bo ostatnio w 14dc (bezpośrednio po biochemicznej) miało 5mm. Crio mam ustalone na 04.09. Od jutra clexane, w niedzielę włączam luteinę i znów dawka 2x300. Zapytałam dziś o przyjmowanie estrofemu ... pani dr była lekko zdziwiona, że ktoś aplikuje to dopochwowo... Dodatkowo zostałam uświadomiona, że zostanie mi podane jedno Maleństwo, bo został mi zarodek z 5 doby, a drugi jest z 6 ... a ponoć nie łączy się zarodków hodowanych w "różnym czasie". Mój M... musiał dziś oznaczyć gr krwi ... jakaś zmiana przepisów prawnych. Zatem kolejny tydzień czekania ... no cóż ... jestem mistrzem w tej dyscyplinie :P A jutro mam zamiar przebiec 10km w Biegu Fabrykanta. Ciekawe czy dam radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness czyli kriotransfer będziesz miała na cyklu naturalnym?? Nie brałaś nic od 2dc? Fajnie:) 4 wrzesień to już tuż tuż:) Mój lekarz jeszcze pewnie zrobi mi miesiąc przerwy coś czuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darknes77 nie 9 cm tylko 9 milimetrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness 4 września :) super! W biegu na pewno dasz radę. No kto jak nie Ty?! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita670
Jestem po wizycie. Oczywiście na usg nic jeszcze nie widać. Mam brać acard 1×1 duphaston 1×1 oraz luteine 100 1×1. Za 10 dni jak będzie widać coś na usg mamy rozważyć heparynę (chyba tak to się pisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona1979 - staraj się myśleć pozytywnie ... Ja też strasznie się bałam, że nawet jednej dobrej komórki nie będzie ... napiszę jeszcze raz: pobrali mi 14, dojrzałych było 9, z tego 6 się zapłodniło, a 4 dotrwały do stadium blastocysty. U mnie na każdym etapie praktycznie 1/3 "odpadała" :( Ale czekają na mnie jeszcze 2 Szczęścia :) A Ty też masz szansę na Maluchy :) pomóż im dobrymi myślami, przecież i tak nie masz wpływu na to czy i jak będą się dzielić, a musisz zadbać o siebie, żeby przygotować dla nich mieszkanko :) Zaciskam kciuki z całych sił :D o Małamii89 - nie, nie jest to cykl naturalny, estrofem łykam 2x1 tabl. Ale pisałam o tej różnicy w endo, bo cykl po biochemicznej ciąży, też był z estrofemem, a taka różnica w przyroście. o Julia83 - dzięki za wiarę :) nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym przebiec cały ten dystans ... Problem, że dawno tyle nie przebiegłam :( z drugiej jednak strony ... w "tłumie" biegnie się inaczej, ludzie mobilizują, adrenalina też jest ... o Wczorj znów nie mogłam zasnąć ... zdecydowanie za dużo się dzieje ostatnio w moim życiu. Nikt nie mówił, że będzie łatwo - wiem o tym doskonale, zdaję sobie również sprawę z faktu, iż nie dzieje się nic więcej nad to, co moglibyśmy znieść. Niemniej jednak czasem brakuje na to wszystko sił ... a najbardziej boję się o mojego M... ostatnie 2 dni nie chciał prowadzić samochodu, a to uwielbia :( ciągle chodzi przygaszony, boi się gdzieś dalej wyjść ... i na domiar złego nie potrafi powiedzieć co mu jest ... oszaleję dosłownie, a mam w spokoju przygotowywać się do crio. Zapomniałam wczoraj napisać, że przez podwyższone anty - TG, pani dr skierowała mnie na konsultację do endokrynologa. Oczywiście przypomniało mi się o tym po powrocie do domu, zadzwoniłam do Gamety, a w słuchawce "Do doktora nie ma już od dawna miejsc na poniedziałek" ... więc wytłumaczyłam pani z recepcji w czym rzecz i o dziwo, miejsce się znalazło ... Zatem 31.08 endokrynolog, który mam nadzieję pozwoli na crio za 4 dni, bo to czekanie odbiera mi życiową energię :P Miłej soboty Kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie. Oczywiście na usg nic jeszcze nie widać. Mam brać acard 1×1 duphaston 1×1 oraz luteine 100 1×1. Za 10 dni jak będzie widać coś na usg mamy rozważyć heparynę (chyba tak to się pisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×