Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Gość krzysztof
tak wlasnie zatopilem sie w lekturze stron topiku , super mily przyjazny klimat. ja mam swoj topik na RTS forum : wielka rodzina narodow slowianskich . pozdrawiam serdecznie juz nie zanudzam VATRA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zanudzasz :-) Pisi vise ;-) Fajnie,że ktoś się odezwał, bo już się topik kurzem z lekka pokrył. Zajrzę na RTS. Cao :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
bardzo serdecznie zapraszam do siebie do wawy , jesli ktos chcialby zwiedzic wawe to bedzie mi milo , zaprosic i oprowadzic po moim pieknym miescie.adres i telefon oraz e-mail podam na linku prywatnym.krzysztof.Zdravo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvala za zaproszenie, Krzysztof :-) Jak dotychczas moje kontakty ze stolicą ograniczyły się tylko do Okęcia, wstyd przyznać ;-) ale kto wie.. M oj mail k\'woli potrzeby--pod nickiem.Pozdrav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cvetan
Czy znajdzie sie miejsce dla sasiada za miedzy Bulgara???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
gospodynia jest tutaj przemila VATRA , witaj serdecznie bracie slowianinie CVETANIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Cvetanie! Jesteś już następnym miłym sąsiadem zza miedzy :-) --patrz posty Pawła. Fajnie--topik rośnie :-) (dzięki za prezentację, Krzysztof :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
to zespol bialy guzik z BOSNI gral z nimi kiedys goran bregovic w latach 70tych.pozdrawiam ANIU krzysztof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się ;-) teraz planują trasę koncertową na uczczenie trzydziestolecia powstania. \"Kad bi bio bijelo dugme...\" :-) la la Można kupić na Allegro. Pozdrav Krzysiu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatyk ten co zna prinzesse
wczoraj ogladalem ciekawy program na tv RTS - swdba 48 sati , relacje z ciekawych serbskich slubow i wesel. POZDRAV VAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrav vam
iz Warszawy .Serbia i Polska beda Wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
dzieki za stronke , dodalem ja do ljubovych , jutro przejrze z ciekawoscia.Pozdrav .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
No i co???No i wróciłam buuuuu....:(Fajnie jest byc znowu w domu ale fajnie bylo tez byc w BG.Wrocilam i teraz próbuje nawyknac na ten nacin zivota.Przywiozlam ze soba wszystkie serbskie przysmaki. W tym kore i wczoraj robilam pierwsza w zyciu gibanice. musze sie pochwalic ze calkiem niezla wyszla;)Tesknie za Belgradem.Dzisiaj jest poiedzialek.Weszlam do jednegoz klubow w Polsce a tam pustka.W BG to sie nie zdarza.Ja mam wrazenie ze to miasto zyje 24h na dobe, & dni w tygodniu.Nie to co u nas ze w poniedzialek nie mas zgdzie wyjsc ze znajomymi. No dobra, dbra juz nie narzekam.Czas wrocic nie tylko cialem ale i dusza do kraju nad Wisla, hehe. Teraz juz koncze bo jest pozno.Jesli macie do mnie jakies pytania to pitajte slobodno.Ukoliko znam sve cu vama reci. Topli pozdrav vama saljem.Budite mi dobro:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
Balkanica Pozdrav ! mila dziewczynko mam pytanie , czy potrzebna jest wiza by wjechac do Serbii ? i ile pieniazkow wypadalo by miec minimum by przez 10 dni swobodnie zwiedzac i bytowac np. w Beogradzie. przepraszam za poufalosc ale zalezy mi na informacji , od dawna jest moim marzeniem i zamiarem pojechac w wakacje do Serbii.dziekuje i wszystkiego dobrego. Krzysztof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
Ostatnia wypowiedz jest wiecej niz niesmaczna.Bardzo prosze darujcie sobie takie komentarze!!!! Krzysztofie wiza nie jest potrzebna zeby wjechac do Serbi.Nalezy tylko pamietac aby w ciagu 24 godzin od przekroczenia granicy udac sie do MUP albo najblizszego komisariatu aby sie zameldowac (prijava boravka). Musisz isc tam z wlascicielem lokum w ktorym chcesz zamieszkac, no chyba ze planujesz nocowac w hotelu wtedy prawdopodobnie oni zalatwia to za ciebie ale trzeba sie dokladnie dowiedziec.Jak tego nie zrobisz i nie bedziesz mial potwierdzenia moga byc problemy przy wyjezdzie (kara okolo 25 euro). Jesli chodzi o kase to zalezy ile bedziesz musial zalacic za lokum. W tej chwili ceny jak dla nas sa bardziej przystepne niz w Polsce. Wlasciwie jesli chodzi o kase to wszystko zalezy od kursu euro i od tego czy chcesz byc tylkow jednym miejscu (BG) czy np. pojezdzic po kraju. Na teraz to tyle. Jesli masz lub macie jakies jeszcze pytania pitajte slobodno.Jak bede umiala to odpowiem;) Pozdrav svima:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
Hvala ! Balkanika , nie byc moze , zalezy od tego jak drogi jest transport / kolej, autobus/ bede jezdzil po Serbii. chcialbym duzo zwiedzic , oczywiscie 10 dni to malo na wszystko ale , mysle , ze zaczne od Beogradu przez Novi Sad , Vojvodine . sam nie wiem jak to wszystko sie ulozy , bo pierwszy raz tam pojade , nikogo tam nie znam . szczerze mowiac to zalogowalem sie na poljubacu , by poznac SERBKE mila , ktora by mi towarzyszla w zwiedzaniu . moze troche to naiwne dzisiejszym czasie , nie wiem jak napisac na tym forum , ze chce poznac przyjaznego zna wolalbym zna Serbke . Pozdrav. p.s. duzo mi juz pomogla Ania - ksiezniczka , przemila z niej Devojka .Devojko Balcanica odgavar me .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
Zdravo ! Vam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość europejczyk75
bylem w chorwacji jak wjechałem do serbii to sie troche bałem ale okazało sie że to głupie stereotypy ludzie byli bardzo fajni strach brał sie z tego co w tej telewizji mówili ale b.Jugoslawia to najfajniejszy najbardziej dziewiczy teren europy brać ich do UNii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a BOZE
bron ich naszych braci Slowian od unii tej nowej komuny.oni byli niezalezni jak my bylismy w komunie i niech teraz zostana niezalezni. unia a co ona moze im zaoferowac niech sie wszyscy odpieprza od nich . Serbowie sa madrzy maja swoja kulture i sobie poradza . tak im dopomoz BOG.Pozdrav.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veselinka
Jesli chodzi o zwiedzanie Serbii, to najfajniejsza opcja jest pociag i tzw. pretplatna karta. Kosztuje 1200 dinarow (w tej chwili 1 euro - 80 din), jest to bilet wazny przez miesiac na wszystkie pociagi w Serbii. Pozdrav za sve, budite dobro. A u Beogradu opet puno snega;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
Hvala ! Veselinka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veselinka
aha, zapomnialam dodac. Serbia i Czarnogora juz tylko formalnie sa razem, jest juz normalna granica, a bilet jest wazny tylko na Serbie, takze na more sie niestety na nim nie dojedzie. Konduktorzy czarnogorscy nie pojda na ten uklad, zwlaszcza teraz, kiedy stosunki serbsko-czarnogorskie sa dosyc napiete. Ale do Sofii bez problemu - do granicy legalnie, a od granicy chcialam kupic normalnie bilet u konduktora, ale nie chcial sprzedac;) Wzial 5 euro za 3 osoby. W drodze powrotnej zrobilismy to samo. Pozdrav. ako imate neke pitanja, rado cu odgovoriti, naravno ako budem znala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
dziekuje Ci bardzo i prosze o jeszcze , dla mnie wszystko jest nowe i pojecia nie mam o realiach w Serbii .pozdrav.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
pytanko : cio znaczy sta bilo ? i jak napisac po SERBSKU , poznam devojku za prijatelstwo , towarzyszke moich wakacyjnych podrozy po SERBII?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veselinka
sta bilo, a raczej sta je bilo - czyli co bylo, ewentualnie w kontekscie moze byc, co sie stalo. Hocu da upoznam devojku za druzenje. i na razie bym na tym zakonczyla i dopiero jak poznasz kogos, to zaproponujesz wakacje. Bo taka propozycja "na dzien dobry" skazuje cie na tzw. sponsoruse, czyli dziewczyny, dla ktorych bardziej istotne od tego kim jestes jest zawartosc twojego portfela. a to niestety dosyc czeste zjawisko, skaza po wojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
Hvala Veselinko ! czy Serbowie sa przyjazni ? czy maja jakis stosunek do Polakow , jak maja to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veselinka
krzysztof, moze sie na gg przerzucimy, bedzie prosciej. moj nr 3466567 pozdrav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao! widzę,ze topik przezywa odrodzenie - krasno. Balkanika---Srecna sam, sto te vidim :-) sto si ti radila u Beogradu?Hajde, pricaj! Zdravo Veselinka! Krzysztof -----> :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×