Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Zdravo! Balkanika----nemas pojma...jak Ci zazdroszczę :-) Domyślam się,że to jutro...więc---sretan put---pozdrów ode mnie Belgrad i wrzuć w moim imieniu grosik do fontanny---a nuz się spełni i pojadę...:-)3mam kciuki----mam nadzieję,że będziesz miała tam dostęp do netu i czas---i opiszesz wrażenia :-) Sciskam wszystkich i nadal niezmiennie-czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAGAN
Narescie wydzalem "ZUCIE JEST CUDEM" moje wrazenie: KUSTURICA JEST CUDEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAGAN
Narescie wydzalem "ZYCIE JEST CUDEM" moje wrazenie: KUSTURICA JEST CUDEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żeljko
Witam! Mam ogromną prośbę-jestem bardzo zainteresowana nauką serbskiego-w mojej miescinie nie mam szns na zglebienie tego tematu, może ktoś z Was zechce mi dać wskazówki jak rozpocząć naukę najlepiej w formie samouka:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Zeljko! kup sobie książkę --- podobno dobre są cwiczenia M.Krukowskiej \"Govorite li...\"---problem w tym,że to pozycja z lat 80 i nie ma wznowien a nakład był niewielki.Mozna to czasem dostać przez Allegro (mnie się jeszcze nie udało ;-) Kupiłam sobie I.Sawickiej \"Ćwiczenia do nauki języka serbskiego\"------mogą Ci się przydać, o ile znasz już trochę język i czytasz cyrylicę :-) Poza tym staraj się jak najwięcej słuchać żywego słowa---może telev.? Ja słucham piosenek, tłumaczę, co mi wpadnie w rękę...i żałuję,że -podobnie jak Ty---nie mogę się tego cudownego języka uczyć w profesjonalnej szkole ...:-) Aha--nie wiem, ile masz lat--ale zawsze możesz przecież rozpoczac studia na serbistyce :-) Pozdravljam sve!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Zeljko! kup sobie książkę --- podobno dobre są cwiczenia M.Krukowskiej \"Govorite li...\"---problem w tym,że to pozycja z lat 80 i nie ma wznowien a nakład był niewielki.Mozna to czasem dostać przez Allegro (mnie się jeszcze nie udało ;-) Kupiłam sobie I.Sawickiej \"Ćwiczenia do nauki języka serbskiego\"------mogą Ci się przydać, o ile znasz już trochę język i czytasz cyrylicę :-) Poza tym staraj się jak najwięcej słuchać żywego słowa---może telev.? Ja słucham piosenek, tłumaczę, co mi wpadnie w rękę...i żałuję,że -podobnie jak Ty---nie mogę się tego cudownego języka uczyć w profesjonalnej szkole ...:-) Aha--nie wiem, ile masz lat--ale zawsze możesz przecież rozpoczac studia na serbistyce :-) Pozdravljam sve!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żeljko
Cao! Niestety ja dopiero rozpoczynam przygodę z językiem serbskim, tzn.bardzo chcę rozpocząć.Dziękuję za odpowiedz.Lat mam dużo- 30:), ale za to czasu mało:(.Cieszę się, że tu trafiłam.Będę z pewnością często odwiedzać tę stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAGAN
Wczoraj na U Opolskim studenti zrobili VIGILIJE pravoslavne.Bilo potraw z poludnia ajvar,tavce-gravce,pindjur itd.originalna Śljivovica (domaća) i vina (niesteti Sophia z bulgariji) brak vina z Macedoniji czy z Serbii.Bardzo mila kolacija w gronie okolo 40 studentu i dwoch wykladowców i mnie jak goscia.Muzika narodowa z Macedoniji,vino swiece na stolach a i juz tradicijnie film " PRE KIŚE".W skrocie bardzo milo ale najwiecej pamietam moju pierwszu VIGILIJU prawoslawnu 4 lata temu na tim samim miejscu.Pozdrawiam ,szkoda ze Was nie bylo wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balkanika
Cao Ljudi zgadnijcie skad do was pisze tak tak z bg. jest super super tylko pogoda do kitu, mroz i ciagle sypie snieg niedlugo w ogole nie bedzie mozna przejsc ulica ale nie nrzekam ciesze sie ze tu jestem.Ucze sie, imprezuje, troche zwiedzam i objadam sie burkiem, pita, i in, tego tzpu jedzonkiem Wczoraj bylam w kinie na jednzm z nowych filmow serbskich. Jutro wybieram sie znowu na Mi nismo andjeli 2.Dopiero wszedl na ekranz i podobno jet jeszcze lepszy niz pierwsza czesc. Pozdrawiam wszystkich z zasniezonego i zlodowacialego Belgradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciao Balkanika :-) buuu...zabierz mnie ze sobą... Pisi---co się tam dzieje---co widziałaś---gdzie byłaś---czekamy z wywieszonymi j ęzorami na relacje... Gdybyś znalazła chwilkę--------molim o email :-)--mój adres pod nickiem. Pozdravljam--Anka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAGAN
Jutro kolega ide do Berlina,i przy okaziji stapi do sklepu z YU zywnosca.Oj beda kore do gibanici,kiseo kupus -futośki,ajvar,rakija -vino.Podaje adres sklepu: www.jugo-shop.de.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragane-----> nije lako-----wpraszam się zatem na gibanicę ;-) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAGAN
Vatra,kore za gibanicu su vec stigle,tako da Vas możemo ugostiti kada hoćete.Sve najbolje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
Pozdrv Vam ! dobro pro sao ! bardzo cenie szczegolnie SERBOW to odwazny , bohaterski , przyjazny narod . ogladam telewizje RTS i osluchuje sie z jezykiem serbskim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
jestem zalogowany na forum tv RTS , polecam , przyjazni forumowicze , ciekawe tematy , i jezyka sie mozna poduczyc.ZDRAVO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
VATRA znasz dobrze jezyk serbski pozdrow ode mnie na forum RTS wszystkich . bardzo dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słabo znam :-) Ale to się zmieni ;-) Pozdrowię. Zaglądaj czasem i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
VATRA chcialbym pojechac w wakacje do SERBII czy trzeba miec wize ? jak zalatwic ? ile pieniazkow starczy by pobyc ok. 10 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, szczerze mówiąc :-( Teraz do Blg pojechała Balkanika---ona wie najlepiej (czyt. kilka postów wyżej). Poczekajmy, aż się zjawi--sama jestem ciekawa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof
obejrzyj sobie ciekawa strone: www. beograd .org.yu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam :-) Zajrzyj tu na stronę 2 i 9 --- znajdziesz kilka fajnych linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×