Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

a co do traktowania pracownikow - zalezy od firmy i kultury, nie mozna generalizowac i tu i tu jest mobbing...ja mam bardzo dobre doswiadczenia z Pl, gdzie mnie szanowano i doceniano w pracy...nie niewspominam o placy pensji i zabezpieczaniu socjalnym, nie ma co porownywac - wDE jest o niebo lepiej....maz mial praktyke w bardzo duzej firmie, a mial strasznego szefa, zero kultury, uciekl po 2 miesiacach dziekujac bogu, ze ma prace w Wojsku;) wszytsko zalezy od kultury czlowieka i firmy a nie od narodowosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haj
No ty sobie haja haja, a ja na topiku. Bo akurat jestem w pracy. Tak sobie klikam, jak akurat nic do roboty. Sama jestem, nawet nie ma kogo, zeby mnie pomobingowal ;-) To spijcie dobrze, do nastepnego razu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czwartkowo... mariechen -witaj..napisz po krotce cos o sobie (albo w stopke wrzuc)..moze lepiej nie czytaj tych 400 stron tak 5-6 do tylu polecam.te wczesniejsze moze byc trudno zaskoczyc o co chodzi bo mnostwo stron wywalonych dzieki pomaranczkom,moderator posprzatal;)pozdrawiam slonecznie.... PS...sunhine-kawaly swietne....troche mi poprawily nastroj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen 🌻 Dziunia checesz przepis na jajka feszerowane? Moj maz mowi, ze tu sie swieci jajka w niedziele. My ewangelicy jestesmy wiec nie swiecimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jade na Swieta do domu,do naszych swieconek-jajek,baranka.mirtu,kielbaski,chrzanu ,babka, itp.A na sniadanko mama zawsze gotuje bialy barszczk za zakwasie wlasnej roboty.Nastepnie kazdemu do talerza z tym barszykiem po kawaleczku swieconki-pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia wieczorkiem Ci skrobne teraz lece meza do roboty zagonic, bo chce juz posiac troche warzywek a grzadka nie skopana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia ten zakwas robi w domu tylko moja mama,ale w tym linku ,ktory nam wyslalas jest przepsi na ten zurek.Wiem tylko,ze moja mama nie zalewala nigdy woda z ziemniakow jak jest w tym przepisie tylko zwykla woda.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neczka 2
witam wszystkich, u nas swieta wygladaja tak ze do swieconki nie idziemy bo tesciowa nie zdazy przygotowac koszyczka a tesc spi moj maz odpoczywa a ja robie salatke warzywna ,bigos pieke sernik i babke najlepsze swieta sa u mojej mamy w polsce ale tam bylam na Boze Narodzenie wiec teraz czas tu zostac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H_A_L_O !!!! D_I_E_W_E_C_Z_K_I !!!! 😘 😘 a ja jadę jutro do Polski :-) i nie będę miała czasu żeby dziś pisać bo mnóstwo rzeczy do zrobienia przed wyjazdem, ale będę podczytywać w przelocie 😘 pozdrawiam u mnie słonecznie czego i wam życzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie z czego się najbardziej cieszę !!??!! .. .. .. no nie zgadniecie :-p . . . MAM TERMIN ZAKLEPANY U MOJEGO FRYZJERA !!!!!! :-D :-D . . .te co były u niemieckiego wiedzą dlaczego się tak cieszę :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm ! u mnie siweta tutaj, mamy poslka misje, wiec pojedziemy jajka poswiecic... w niedziele tez do kosciolka. na stole bedzie bwszystkigo po troszku, tradycyjnie i i nie :) a teraz lece sie ubierac, bo na 12.10 jade do USC Bremenke za maz wydac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaHB --->> to dla Bremenki : 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 możesz jej wręczyć ;-) z najlepszymi życzeniami 😘 ???? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulko 26 mam pytanko do ciebie ? Gdzie ty ta foremke do babki na parze kupilas? Ja jak bylam ostatnio w polsce nie znalazlam takiej moze juz takich nie wyrabiaja ? A moze tu tez mozna gdzies taka kupic? Przepadam za ta babka a juz szczegolnie w Wielkanoc: Pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaHB 🌻 ode mnie tez wiele szczescia zycz BREMENCE:D:D:D:D:D Jo24 🌻 fajnie masz z tym wyjazdem , dobbrze , ze ja tez jade....bo bym pozazdroscila. Dziunia 🌻 pierwsze ciasto z makiem , wlasnie wyciagam z automatu.........:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo 24- zycze Ci pieknych, slonecznych a pszedewszystkim zwrowych i radosnych SWIAT. Szerokiej drogi, pozdrow od nas POLSKE🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno Dziuna-jezeli masz w poblizu polski sklep,to napewno kupisz pyszny barszcz baly lub zurek-juz gotowy w butelkach lub w woreczkach.Bardzo dobry.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haj
czemu zalozycielka topiku tu nie pisze:classic_cool:skoro czyta topik:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka wszystkiego NAJ NAJA NAJA NAJA NAJ !!!!!!!!! Haj a skąd wiesz , że zalożycielka czyta topik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurcze pieczone zawsze tak jest, że jak potrzebuję największego \"szwungu\" (ja prawie ze śląska a tam się tak mówi :-p) to jakaś taka spowolniona jestem wrrrrrrr idę wypić 3 kawkę może co pomoże :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×