Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Malutka reinkarnacja to tylko wymysl ludzi ktorzy nie chca... boja sie przyjac do swiadomosci ze posiadaja jedno zycie... ze ich dusza nigdy wiecej nie posiadzie zadnego ciala... ze zostana osadzeni ze moze ich czekac kara... Blizna to jakby ktoś z horroru żywcem wzięty, ale z tym chyba sie nie pomylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wytłumacze Koscielnych przywódców, daawnych przełożonych KK bo nijak nie wiem jak ich wytłumaczyć w wieeeeluuuu sprawach...bo się nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba było wyplenić błędy, gdyby dzisiejsze władze papieskie i kardynalskie zastanowiły się czy prowadzą kościół zgodnie z Pismem Świętym to nie było by ludzi tak masowo odchodzących z KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosciol Katolicki nie istnieje od I wieku. A koscioly ewangeliczne sa kopia kosiola pierwszych chrzescijan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam tylko nie zaglądać tu dwa dni i już mnie ominęla taka gorąca dyskusja w której chcialabym wziąc udział. \"posłuchaj mam ci podać kolejnych KILKA KILKADZIESIĄT mówiacych ze Jezus jest Bogiem???????? i tak tego nie zrozumiesz, bo serce otwarte nie na Jezusa a na ......(nie powiem głośno)\" Oj Kamelio nie krepuj sie mow głosno co Cie boli... Tak dla scisłosci zaden werset nie mowi ze Jezus jest Bogiem, podaj mi jakis jestem bardzo ciekawa, zauwazylas moze ze ze mna nie dyskutujesz, czyzbys sie bala? Nie sugeruj ze ktos czegos nie zrozumie poki sama nie wszystko rozumiesz, kazdy SJ ma serce otwarte na prawde jaka by ona byla, moze nie wygodna dla ogolu ale my sie tego nie boimy, jestesmy wnikliwi co do Słowa Bozego, a prawda jest Jezus i Jego Ojciec przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukanie Boga w mózgu (Charaktery, Wrzesień 2006): \"Nie ma Boga - mówiono po tym, jak pierwszy człowiek poleciał w kosmos. Gagarin był w niebie i nie spotkał tam nikogo. Podobne wnioski, choć na podstawie zupełnie innych przesłanek, wyciągają niektórzy badacze pracy mózgu. Michael Persinger, specjalista w zakresie neurokognitywistyki, oświadczył: - Doświadczenie Boga jest artefaktem przejściowych zmian w płacie skroniowym. Czy rzeczywiście znaleziono empiryczny dowód na to, że Bóg nie istnieje?\" \"Badania Persingera i nie tylko pokazały, że drażnienie płatów skroniowych impulsami elektrycz¬nymi w czasie operacji chirurgicznej mózgu powoduje u osoby operowanej specyficzne odczucia. Chorzy mają wrażenie, że opusz¬czają własne ciało, podróżują w czasie i prze¬strzeni, słyszą głos Boga lub istot duchowych, dających jakieś instrukcje, mają przeżycia szczytowe, silne poczucie sensu i zrozumie¬nia wszechświata oraz złudzenia zmysło¬we - takie jak błyski światłą lub wizję światła w tunelu. Co ciekawe, choć te projekcje mają różną treść, to ich trzon i specyfika są wspól¬ne dla wszystkich ludzi - niezależnie od kul¬tury, w której żyją. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest po prostu podobieństwo w budo¬wie płatów skroniowych.\" Jak ktoś chce poczytać to http://www.yourek.cba.pl/ (od razu zaznaczam, że to nie mój tekst!!! - może mnie nie zamkną ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzycielu, a co ma EEG - badanie potencjałów elektrycznych w mózgu, czysta fizjologia do duchowości, do pojęcia Ducha człowiek to nie tylko ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralka wie o czym mówię, a raczej nie wie.... a tak było ładnie i łagodnie ale nagle ni stąd ni zowąd jakiś niespodziewany atak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak pobieżnie, odbiór zdarzeń z zewnątrz powoduje różne reakcje w mózgu, pobudzenie odpowiednich neuronów, później określonych ośrodków w odpowiadających im strukturach mózgu ale marzycielu Ducha nie zbadasz empirycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralko ja już skończyłam debaty ze ŚJ, znacie mój pogląd na wasze dogmaty i nie tracę czasu na dyskusje nie przynoszące nic dobrego, gdybyś chciała znać moje zdanie na jakikolwiek temat to proszę prześledz raz jeszcze moje wypowiedzi, bo tam w nich WSZYSTKO jest zawarte....odpowiedz na każde twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ przecież ja jestem daleki od twierdzenia, że zbadasz ducha. Zresztą autor też. Ale opisuje nie tylko przykłady: doznanie religijne -> reakcja w mózgu (z tymi studentami) ale także choćby to co wkleiłem tutaj we fragmencie - działanie na mózg -> doznania podobne do duchowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą nie zamieściłem tego z zamierzeniem jako dowód na coś - bo takim nie jest - tylko jako interesujący moim zdaniem element tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko problem potega na tym ze ty nie odpowiadasz na moje pytania, a poza tym juz znam prawie wszystkie odpowiedzi, Pełnia boskosći,. tak? Podaj werset jak mozesz interesuje mnie kontekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia-\"bo w Nim zamieszkała cała pełnia Boskości\" Nim-mowa o Jezusi\" A w Nas cala pelnia Chrystusa,co nie oznacza ze nim jestesmy. P.S.Nie moglam tego pozostawic bez komentarza.Nie mam zamiaru tym rozpetac kolejnej \"klótni\".Po prostu male sprostowanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×