Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Diabelski miłośniku:) zawsze mozesz się do takiego tekstu z karteczki ustosunkować własnie tu na forum, niekoniecznie od razu nazywając mnie przy tej okazji nienormalną.... Ale mimo wszysto duzo uśmiechniętej buzi życzę Tobie zamiast niesmacznego grymasu...:):):):):):):) Pozdrawiam:) Ja Kamelia, jak najbardziej normalna na ciele i zdrowa na duchu:):):):) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośnik czarta
Śmiem wątpić:O Ustosunkowujesz się też do bilbordów reklamowych i etykietek na szamponach? Też je tu przeklepiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłośniku:) Kamelia nie przeklepia cytatów z kalendarza:), tylko cytaty z Biblii zapisane w kalendarzu:D - to chyba różnica. Temat jest o Biblii , wiec nie przeklepuje tu przepisów na ciasta:D Swoja droga to pozdrawiam i niech Bóg ci błogosławi:) Kamelia❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja 33 ❤️ 🌻 :):):) jak zadomowię się na forum zatytułowanym wpływ reklamy bilbordowej na powodzenie biznesu telefonii komórkowej, bądz ...skuteczność szamponów brzozowych do włosów w kwestii utraty owłosienia, ewewntualnie wypieki babci weroniki ....to na pewno moje wpisy będą tam obecne...zapewniam :):):):) Słowo Boże jest sednem moich wypowiedzi tutaj :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Kamelia- ja wiem , ty wiesz o czym ten topik jest:) A jak bedzie jakis przepisowy- nowy i tam przepisy babci na ciasta, które ty przeklepałaś :D , to poczytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośnik czarta
Jeśliby z sensem przeklepała fragmenty Biblii, to nie miałbym nic przeciwko temu. Jako temat do rozmowy, ciekawe zagadnienie, argument w dyskusji, ale przeklepanie po to, aby pokazać, co tam w kalendarzu dziś przeczytałam, jest idiotyczne. Moim zdaniem przynajmniej. I owszem, topik jest o Biblii a nie o cytatach z Biblii zamieszczonych w kalendarzach:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie kazdy cytat z Biblii ,choćby zapisany na murze przy pracach graficiarzy jest ważny:) Daje do myslenia:) I naprawde bez różnicy gdzie go przeczytam. Ja wiem , ze to słowa Boga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośnik czarta
To współczuję podejścia:O Skoro wolisz czytać nabazgrane na murach, wyrwane z kontekstu cytaty, zamiast przestudiować Pismo Święte, to jesteś idealnym reprezentantem nacji zwanej potocznie "katolami":O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłośniku:) Pismo to juz studiuje dawno:D Dlatego tez wiem, który cytat z niego pochodzi , a który nie. I nie jestem \"katolem\" - tu musze Cie rozczarowac:D Gdybym nim była, to podejrzewam Biblii bym nie znała:O,jak wiekszosc moich znajomych \"katoli\" A tak ogólnie to miłego Bożego Dnia:D. Pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aja33
Owocnego Hanuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pudło:D Tego świeta tez nie obchodze i nie zapalam dziennie jednej świeczki . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aja33
Jakie pudło? Skoro ty możesz komuś życzyć "Bożego Dnia", ja ci mogę życzyć "szczęśliwego hanuka" bądź "Szatańskiego Dnia". Identyczny gwałt religijny:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaden przeciwny dowód nie zmieni mojego niewzruszonego przekonania o tej prawdzie: moje życie jest darem, błogosławieństwem dla świata:) oczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was wszystkich przebijam
"moje życie jest darem, błogosławieństwem dla świata" Skromność cię czasem w dupę nie kopie? jakim ty jesteś błogosławieństwem dla świata? Cóż tyś dla tego świata uczyniła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was wszystkich przebijam
Aaaa... pozdrawiasz ludzi. No to prawdziwe z ciebie błogosławieństwo i dar dla tego łez padołu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatan istnieje :O Gdy czytam te wzajemne błogosławieństwa te wirtualne uśmiechy widzę to coś we mnie się skręca i mam ochotę Kamelę mieczem na pół przeciąć razem z Maalutką i innymi kochającymi cały swiat nie zrobię tego bo nie wiem gdzie mieszkacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frk wolisz jak ktoś sobie w twarz pluje, kopie, sadzi wyzwiskami, nóz wbija w plecy? W takim świecie czujesz się o wiele lepiej? Tego chcesz dla siebie i dla swoich dzieci? Ja uśmiecham się do Ciebie:) i do ludzi bo taką mam naturę :), takie mam nastroje, taki mam dar od Boga, który jest miłością :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, Kamelio:)❤️ Widac, co nie którym dobroc sie nie podoba:O Ja też jestem w stosunku do ludzi zyczliwa i zawsze uśmiechnieta:D Nie zawsze tak było:(, ale dzieki Bogu jest❤️ Zreszta sama wiesz.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gopiyr
kochani moi powiedzcie przecie dlaczego piątek jest dniem postu? czy tak jest we wszystkich wyznaniach? czy to nakazane w Bblii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Gdy czytam te wzajemne błogosławieństwa te wirtualne uśmiechy widzę to coś we mnie się skręca i mam ochotę Kamelę mieczem na pół przeciąć razem z Maalutką i innymi kochającymi cały swiat nie zrobię tego bo nie wiem gdzie mieszkacie \" Czyżby nienawidzenie, zabijanie w imię \"mojej części słonia\" bardziej Ci odpowiadało? (\"moja część słonia\" - niewidomi dotykali słonia, w różnych miejscach - jeden nogi, drugi trąby, trzeci ucha i kłócili się, jaki jest słoń \"naprawdę\", a słoń tylko chichotał, bo go łaskotali :P) Jak sobie chcą, to niech sobie błogosławią. Jeśli to szczere, pokojowe, to co w tym złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer:) hejka:) Powiem szczerze, ze czekałam na Twoja wypowiedz. I ....podoba mi sie- własnie co w tym złego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.onet.tv/28962,4451,1,3071674,1,3,0,0,wideo.html frk, to ci sie podoba? Taki własnie jest dzisiejszy świat i ludzie żyjący bez Boga ,a ty drwisz z faktu ze szatan istnieje, tak istnieje i wielu z ludzi służy mu nawet nei zdajac sobie z tego sprawy skatowali chłopaka, którego nawet nie znali. Zastanów się co następnym razem napiszesz na forum.... \"Gdy czytam te wzajemne błogosławieństwa te wirtualne uśmiechy widzę to coś we mnie się skręca i mam ochotę Kamelę mieczem na pół przeciąć razem z Maalutką\" ...abyś poznał kiedyś Boga i zaznał tego cudownego pokoju duszy którą tylko On może dac człowiekowi zagubionemu i oblepionemu grzesznym brudem. Chwała Ci Boże ze dałeś mi poznać siebie i zmieniłeś moją naturę, ze potrafię kochać tych których mi dajesz wokól mnie....❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Aja No no, czekałaś na moją wypowiedź, ale się poczytnym autorem stałem ;) Wiesz Kamelio - niejednokrotnie katują ludzi Ci, co są przekonani, że są tzw. wierzący (choćby Ci \"prawdziwi Polacy\"), niektórzy nawet są przekonani, że to \"dla Boga i z woli Boga\". Ale cóż, myślę, że wszystko co robimy, to do nas wraca. Więc oby jak najwięcej wzajemnych uśmiechów, życzliwości, a jak najmniej tego co złe. Ja tam myślę, że żaden szatan nie istnieje. Po prostu ludzie chyba musieli \"dostać\" zło, żeby potrafili sobie z nim radzić w sobie, przeciwstawić mu się i je przezwyciężyć. Kolejne doświadczenie - myślę, że z biegiem doświadczeń i tacy \"troglodyci\" z tego \"wyrosną\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gopit
kochani moi powiedzcie przecie dlaczego piątek jest dniem postu? czy tak jest we wszystkich wyznaniach? czy to nakazane w Bblii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś sie nie otwiera skopiuję Znany we wszystkich religiach Post jest znany we wszystkich religiach monoteistycznych: w judaizmie, religii muzułmańskiej i chrześcijańskiej. To wcale nie przypadek, gdyż np. judaizm był praźródłem tak dla chrześcijaństwa, jak i islamu. Pościli starotestamentowi prorocy, przez 40 dni pościł Jezus, zapowiadając uczniom, że będą pościli po jego odejściu; pościł Mahomet. I dzisiaj, gdy przynajmniej na części globu zdobycie pożywienia nie stanowi problemu, ale problemem staje się jego nadmiar, przesyt dóbr, religijni Żydzi, chrześcijanie, muzułmanie dobrowolnie, na pewien okres ograniczają jedzenie i picie, albo w ogóle się od nich wstrzymują. Motywy religijne, którymi się kierują, w ogólnym zarysie są podobne. Dr Stanisław Krajewski, przewodniczący Forum Żydowskiego w Polsce twierdzi: - Celem postu jest oderwanie się od potrzeb biologicznych, uświadomienie sobie hierarchii tego, co ważne. Post ma ułatwić skupienie się na rzeczach, które wykraczają poza cielesność. Zdaniem ks. Mirosława Wiśniewskiego, duchownego Parafii Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie: - Post jest czasem na to, żeby człowiek odnowił kontakt z Bogiem, który utracił poprzez grzechy. A można też powiedzieć, że post udowadnia, iż skoro można zrezygnować z jakichś potraw, to można również zrezygnować z grzechu. Według arabisty i islamisty, Bogusława R. Zagórskiego: - Post to sposób na oderwanie się od rutyny dnia codziennego, dokonanie pewnego wyrzeczenia, aby uświadomić sobie zobowiązania natury religijnej, by skierować myśli ku Bogu. Ile postu? Najdłużej w ciągu roku poszczą wyznawcy prawosławia: czterdzieści dni wielkiego postu, czterdzieści dni przed Bożym Narodzeniem, czternaście przed świętem Zaśnięcia Matki Boskiej (15 sierpnia), kilka dni przed świętem Piotra i Pawła, a do tego wszystkie środy i piątki w roku. Nie wolno w tym czasie jeść mięsa, wszelkich tłuszczów zwierzęcych oraz nabiału (łącznie z mlekiem). Prawosławni duchowni przypominają, że post przed Wielkanocą jest najbardziej surowy ze wszystkich postów. Szczególnie ściśle przestrzega się postu podczas pierwszego tygodnia Wielkiego Postu i w Wielkim Tygodniu. W tym roku święta wielkanocne przypadają w kościele prawosławnym tak jak u katolików, czyli 8 kwietnia. W kościele katolickim są dwie formy postu: jakościowy (wstrzymanie się od pokarmów mięsnych) oraz ilościowy (jeść tyle, by tylko raz w;ciągu dnia najeść się do syta). Ale w historii katolicyzmu przepisy dotyczące postów zmieniały się, bo zmieniało się do niego podejście. Po Soborze Watykańskim II praktyki rozluźniono, zwracając uwagę wiernym, by w zamian znajdowali inne formy wyrażania ofiarności. W Polsce obowiązuje katolików od 14 roku życia post jakościowy we wszystkie piątki roku , a post jakościowy i ilościowy osoby pełnoletnie, które nie przekroczyły 60 roku życia - w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Zdaniem historyka i socjologa, Andrzeja Jarmakowskiego szczególnie polska wieś przestrzegała zawsze postu. Na przednówku wymuszała to rzeczywistość, więc przez cały okres od Środy Popielcowej niemal całkowicie wyrzekano się mięsa i tłuszczów zwierzęcych, a nawet nabiału i - później - cukru. Potrawy maszczono bardzo skąpo, przeważnie olejami roślinnymi. W czasie Wielkiego Postu jadano przede wszystkim żur z mąki żytniej, różnego rodzaju kasze, ziemniaki, rzepę, gotowane suszone owoce, a od święta solone lub opiekane śledzie. W niektórych regionach w wielkopostne środy i piątki, szczególnie pobożne osoby, jadały tylko suchy chleb i popijały go tak zwaną wodzianką - osoloną, gotowaną wodą z dodatkiem rozdrobnionego czosnku. Nic więc dziwnego, że pod koniec Wielkiego Postu, w Wielki Piątek, a czasami w Wielką Sobotę, urządzano \"pogrzeb\" żuru i śledzia. Wśród okrzyków radości wynoszono z domów garnki z zupą, rozbijano je kijami, a skorupy wrzucano do jamy i zasypywano. Śpiewano przy tym: \"Oj żegnaj, nam żegnaj, panie Żurowski. Nie będzie cię jadał i sam pan krakowski...\". Śledzia zaś lub jego szkielet, podczas żegnania postu, wieszano na drzewie. Wszystko to było zapowiedzią nadchodzącego wielkiego święta i wielkiej świątecznej biesiady. Post żydowski często zależy od odmiany judaizmu i środowiska, w którym żyją jego wyznawcy. Wszędzie jednak, także w Polsce, pobożni Żydzi poszczą co najmniej dwa razy w roku: w żałobne święto Aw (na pamiątkę zburzenia świątyni jerozolimskiej) oraz na Jom Kippur czyli Dzień Pojednania. W;te dni obowiązuje post nieco ponad dwudziestoczterogodzinny, który obejmuje wstrzymanie się od jedzenia i;picia (łącznie z;wodą) oraz stosunków seksualnych. A;kobiety także od używania środków upiększających. Polscy Żydzi często przestrzegają jeszcze czterech innych postów, które trwają od świtu do zachodu słońca. Jedynym przeciwwskazaniem mogą być powody zdrowotne. W islamie post jest nakazem Boga, jednym z;pięciu filarów, na których opiera się religia. Muzułmanie poszczą w ramadan, czyli w miesiącu, w którym Bóg zesłał Koran. Post obowiązuje od brzasku do zachodu słońca wszystkie dorosłe osoby, którym pozwala na to stan zdrowia. W tym czasie powstrzymują się od jedzenia i picia (ani kropli wody), od palenia, od stosunków seksualnych. Wszystko to dozwolone jest w;nocy, czasem bywa, że bardzo krótkiej, uzależnionej od pory roku i szerokości geograficznej. Post w każdej religii jest nie tylko czasem ograniczeń w;spożywaniu pokarmów, ale także okresem wzmożonej modlitwy, nabożeństw, czytania świętych ksiąg, spełnienia dobrych uczynków, jałmużny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×