Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

autor nieznany - "Świat jest dużym człowiekiem(...)" J.A. Artze ŚWIAT JEST DUżYM CZłOWIEKIEM A CZłOWIEK MAłYM ŚWIATEM [J.A. ARTZE przeklad z fr. Kamil Marek Sobtxak] świat jest dużym człowiekiem a człowiek małym światem sercem świata jest słońce a słońcem człowieka serce słońce daje światu blask i ciepło a one są jak westchnienie i rumieniec, które człowiekowi daje serce. człowiek ma swój księżyc jasny, lecz zimny - w głowie; zaś palący ogień, lecz ciemny - w podbrzuszu. a oba razem stanowią jedność, jeden jest jak ciepło i blask słońca drugi jak życie i prawda z rozpalonego serca. tam na skrzyżowaniu dróg tam, gdzie spotykają się wszystkie czasy i zimny wiatr z północy i gorący wiatr z południa i wilgotny wiatr z zachodu i suchy wschodni wiatr tam właśnie Ty i ja zjednoczymy się w samym środku i zasiejemy drzewo miłości ty i ja, a dwa będą znaczyć jedność: nas dwoje będzie pniem i osią życia, nasze korzenie pogrążone w najgłębszych ciemnościach ziemi a nasze gałęzie dosięgną najjaśniejszych wysokości niebios a naszymi owocami będą słońce, księżyc i gwiazdy. i zobaczysz, jak ptaki, co pływają w delikatnych wodach przestworzy albo ryby co latają w gęstym powietrzu oceanów znajdą przy nas miejsce gdzie odpocząć założyć gniazdo i złożyć jaja i zobaczysz, że tak jak kwiaty nieba czekają zwykle na ciemną noc a gwiazdy łąk zwykle czekają na światłość dnia będą wtedy czekać razem na nasz wspólny śpiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haluszka
Witam... Ale miałam szczęście i załapałam się na kopytka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haluszka
Milo witam i pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macjej...
Cos tam W lesie huknęło... Cos tam w lesie stuknelo:-D a to komar z dębu spadł, i se złamał w dupie gnat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahhaha
"Pielęgnuj w sobie optymizm. Zastanów się, czy w życiu skupiasz się na dobrych zdarzeniach, a te gorsze traktujesz tylko jako epizody, które pomagają cieszyć sie tym, co masz. Czy wręcz przeciwnie: wydaje ci się, że cały świat sprzysięgał sie przeciwko tobie, a miłe chwile są tylko... chwilami, które szybko miną i za które nieżyczliwy los wkrótce wystawi ci rachunek. W pierwszym przypadku łatwiej będzie ci osiągnąć szczęście."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahhaha
Witam wieczorową porą.:) 🌼 Pożegnałam gości i zasiadłam do komputerka, ale tylko na chwilę, bo muszę zrobić jeszcze dzisiaj biszkopt do torta.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahhaha
- autor nieznany - MY KOBIETY... są wśród nas babcie są córki i wnuczki wszystkie niezależnie od wieku i stanu konta tworzymy ten ciąg we wszechświecie myśli czarnymi robaczkami liter zostawiamy po sobie wskazówki dla następnego pokolenia kobiet obserwujemy siebie nawzajem zmartwione kolejami losu pomagamy słowem dobrym i potrzebnym a kiedy potrzebujemy to my otrzymujemy wsparcie bezimienne bez nazwisk i miejsca zamieszkania troszczymy się o siebie nawzajem my kobiety babcie matki i wnuczki elektronicznej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahhaha
WBW:) życzę miłego WEEKENDU🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro jesteśmy zaproszeni na urodziny do znajomych... Właśnie teraz mam zamiar zrobić sobie maseczkę na włosy z żółtka i miodu... potem zorbie maseczkę nawilżającą na twarz a jutro rano wydepiluje sobie brwi.:-D bo lepiej widać.... Ale ze starej maski nie zrobi sie całkiem nowej:-D I ja o tym dobrze wiem tylko ,ze po tych zabiegach poprawia mi się samopoczucie.... hi hi hi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwy.
Staff Leopold Bajka o śmierci Nazbierawszy moc chrustu w konopne powrósła, W tajną głąb lasu idzie chłop, lęku nieświadom, Aby się podkraść milczkiem ku nagim dryjadom, Co w pniach spróchniałych dziwne odprawiają gusła. Wszedł w gąszcz i patrzy: wsparta o stuletni jesion Śmierć przesypuje piasek ostrożnie w klepsydrze... "Poczekaj, stara!" Młody pniak z ziemi chłop wydrze I chyłkiem ku niej sunie, wściekłością uniesień. Zaszedł ją i znienacka rozmachem sękacza Rozbił klepsydrę, wali jędzę, łach jej podrze I śmiechem w głos z niej szydzi wsparłszy dłoń na biodrze. Nie mrą ludzie! Próżno starucha żebracza Klnie, próżno kleją szczątki szkła jej palce grube... Ha! Nie ma czym chwil liczyć, straciła rachubę!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALiiss...
Miłego weekendu kochani❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna kobieta
Pozdrawiam zapachem jesieni WBW ! Za oknem wiatr stracą kolorowe liście z drzew ... Ciemne chmurki gonią po niebie od czasu do czasu prześliźnie się złociste słoneczko i jak zaswieci to sercem czuje się lato i miniony czas urlopu... Właśnie wróciłam z takiego jesienno-letniego spacerku ... Spacerując z moim pieskiem obserwowałam wszystko bacznie:) jak bym miała już tej chwili długo nie zobaczyć... Właśnie w ten czasie dopada mnie melancholia... Ale w pozytywnym stopniu tego znaczenia... Kocham naturze i przyrodę , ciesze się na każdą porę roku.... Wiosna biegam po zroszonych lakach.... latem sowicie korzystam ze słoneczka i morza... jesienią zbieram kasztany , żołędzie i kolorowe lisice potem robimy ludziki z moja wnusia... Zima kocham zabawy na śniegu i lepienie bałwanów robie aniołki na śniegu i nawet z mężem rzucamy się śnieżkami... W zimowe dni gdy pada śnieg ciesze sie jak dziecko:) długo stoję w oknie i obserwuje cudowne płatki śniegu... A gdy widzę lodowe sople zwisające z drzew to nie mogę się oprzeć by nie zerwać jednego i ukradkiem przytulic do ust... bo gdy to zauważy małżonek strasznie smieje sie ze mnie i potem dlugo traktuje mnie jak dziecko... Spójrzcie tylko ile szczęścia dostajemy za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pięknie opisałaś nam twój spacer jesienna pani:-D Lubie słuchać takich pięknych doznań ... muszę tez wybrać się na taki jesienny spacerek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś robie pierogi z grzybami ... zapraszam już teraz was wszystkich... Bo robie dużo:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo...
świat jest ładny Poświatowska Halina to bezsilność uszminkowała świat do fotografii śnieg upudrowal kiełki konwalii i drzewa mają wygięte rzęsy prześwietlone okrągłym księżycem - świat jest taki ładny - na ulicy długi cień latarni wplątał się w deski płotu milczącego podłużnie w bramie - na przekór skrzypiącym krokom kwitną pocałunki słyszysz - dzwonią jak drzemiące główki konwalii - świat jest taki ładny - po drugiej stronie zamkniętych okien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo...
Wiesław Gołas - W Polskę idziemy W tygodniu to jesteśmy cisi jak ta ćma, W tygodniu to nam wszystko wisi aż do dna. A jak się człowiek przejmie rolą, sam pan wisz, To zaraz plecy go rozbolą albo krzyż. W tygodniu to jesteśmy szarzy jak ten dym, W tygodniu nic się nie przydarzy, bo i z kim? I życie jak koszula ciasna - pije nas, Aż poczujemy mus i raz na jakiś czas W Polskę idziemy, drodzy panowie, W Polskę idziemy, Nim pierwsza seta zaszumi w głowie Drugą pijemy. Do dna, jak leci, Za fart, za dzieci, Za zdrowie żony. Było, nie było... W to głupie ryło, W ten dziób spragniony. Świat jak nam wisiał, tak teraz nie jest nam wszystko jedno, Śledziem się przeje, kumpel się śmieje, dziewczyny bledną, Świerzbią nas dłonie i oko płonie, lśni jak pochodnia Aż w nowy tydzień świt nas wygoni, no, a w tygodniu... W tygodniu, bracie, wolno goisz kaca fest, Bo czy się stoi, czy się leży, jakoś jest. W tygodniu kleją ci się oczy, boli krzyż, A wyżej nerek nie podskoczy, sam pan wisz... W tygodniu żony barchanowe chrapią w noc, A ty otulasz ciężką głowę ciasno w koc, I rano gapisz się na ludzi okiem złym, Gdy nagle coś się w tobie budzi i jak w dym. W Polskę idziemy, drodzy panowie, W Polskę idziemy, Nim pierwsza seta zaszumi w głowie Do ludzi lgniemy. Słuchaj, rodaku, Cicho! Czerwone maki, serce, ojczyzna, Trzaska koszula, tu szwabska kula, Tu, popatrz, blizna. Potem wyśnimy sen kolorowy, sen malowany, Z twarzą wtuloną w kotlet schabowy, panierowany, My, pełni wiary, choć łeb nam ciąży, ciąży jak ołów, Że żadna siła nas nie pogrąży... orłów, sokołów! A potem znów się przystopuje i znów gaz, I społeczeństwo nas szanuje, lubią nas. Uśmiecha się najmilej ten i ów, Tak rośnie, rośnie nasz przywilej świętych krów. Niejeden to się nami wzrusza, słów mu brak, Rubaszny czerep, ale dusza, znany fakt, Nas też coś wtedy dołku ściska, wilgnie wzrok, Bracia rodacy, dajcie pyska, równać krok. Lewa! W Polskę idziemy, W Polskę idziemy, bracia rodacy! Tu się, psia nędza, nikt nie oszczędza, Odpoczniesz w pracy. W pracy jest mikro, mikro i przykro, Tu goudą spływa, Cham lub bohater, polska sobotnia alternatywa. Gdy dzień się zbudzi i skacowani wstaną tytani I znowu w Polskę, bracia kochani, nikt nas nie zgani. Nikt złego słowa, Łomża czy Nakło, Nam nie ... Jakby nam kiedyś tego zabrakło, Nie... nie zabraknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
__080o___________________o080 _088880o _______________o08880 088880o__*:________:*__o088880 088880o____:______:___o0888880 _0888880o____:____:___o0888880 ___08888880o__:___:_o08888880 ____0880o___0__.(O).__0__o0880 ______0880oo_o_.(o)._o_oo0880 ________o088_O_.(O)._O_880o _______o08880o_.(O).___o08880o ___o08888880o__.(o).__o0888880o _o088888880o___.o.___o08888880o ___o088880o___________o088880o _____o080o______________o0880o ______000_________________000 Wysyłam pozdrowionka dla wszystkich bez wyjątku:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
ładny ten motylek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Milego i pogodnego weekendu Wam wszystkim życzę... Ja za godzinkę jadę na wieś podziwiać piękno natury... ha ha ha Po jaja do znajomej jadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
A śliwę skonsumuje, a jakże... smaczna...oj smaczna smakuje za więcej.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×