Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

sluchajcie nie ma sie z czego smiac. Moja kumpela na to cierpiala, a co zabawniejsze to jej mala nie tolerowala TYLKO plemnikow jej meza! zabijala je jak intruzy, powaznie. Rozstali sie i zalozyli inne rodziny, oboje maja dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam południowo. Po zakręconym przedpołudniu mam luzu troszkę. Serio mówicie o tej wrogiej macicy? Ja mam znajomych bezdzietnych, ktos kiedys mówili cos podobnego o nich - ale myślałam, ze to jakieś wymysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam coś: Przyczyną niepłodności kobiety może być uczulenie na nasienie partnera. Dzieje się tak wówczas, gdy mężczyzna przeszedł infekcję, której skutkiem jest uszkodzenie struktury jego plemników. Na skutek uszkodzenia niektóre zawarte w plemnikach białka "wychodzą" na powierzchnię i stają się przyczyną uczulenia, gdy plemniki dostaną się do dróg rodnych kobiety. W śluzie szyjki macicy pojawiają się wówczas przeciwciała, których zadaniem jest zniszczyć wroga - czyli obce białka. Przeciwciała niejako "przy okazji" niszczą też plemniki. To, czy kobieta jest uczulona na nasienie partnera, można sprawdzić za pomocą testów. Tuż po odbyciu przez parę stosunku, lekarz pobiera wymaz z pochwy i sprawdza pod mikroskopem, jak się zachowują plemniki i czy nie giną. Taką uczuloną kobietę można odczulić. Wystarczy przez pewien czas przy współżyciu stosować prezerwatywy, dzięki którym nie dojdzie do kontaktu między plemnikami a śluzem szyjki macicy. Nie będą się więc wytwarzać nowe przeciwciała, a stare zginą. Partnerzy mogą wtedy znów w tradycyjny sposób starać się o dziecko. Można też spreparowane nasienie wprowadzić bezpośrednio do jamy macicy. W ostateczności para może się zdecydować na zapłodnienie in vitro. Zdarza się też, że kobieta jest uczulona na pewne części trofoblastu - tkanek, z których później wytworzy się łożysko. Organizm kobiety reaguje uczuleniem w ten sposób, że zamykają się naczynia odżywiające trofoblast, który z kolei odżywia zarodek. W konsekwencji obumiera trofoblast, po nim obumiera zarodek i dochodzi do poronienia. Uczulenie takie wykrywa się zwykle dopiero po utracie ciąży. Aby zapobiec kolejnym poronieniom, przed zajściem w ciążę i w jej wczesnej fazie kobiecie podaje się leki zmniejszające krzepliwość krwi. Taka terapia jest zwykle skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Yenny, to prawda. na swiecie jest tyle dziwnych chorob co ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeleciałam tylko wzrokiem artykuł z którego pochodzi ten fragment i włos mi się na głowie zjeżył. Kobiety mają przechlapane... Tylko problemy, aż siewierzycnie chce ile jest przyczyn niepłodnosći i problemów. Nie chcę już nic więcej czytać. Moze Aga jako lekarz (zębolog,ale zawsze lekarz) powie nam coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Validosku -- podsyłam Ci linka do pakietu usług zdrowotnych, które mam osobiście wykupione jako ubezpieczenie zdrowotne i płacę za toto ... 80 zł/mies bez limitu badań :) może pomyślcie o czymś takim! to działa bodajże od razu, nie trzeba czekać pł roku. Chyba nie tylko Allianz coś takiego oferuje. Po co przepłacać, a jakość masz jak w prywatnej przychodni :D http://www.allianz.pl/x_main.php?id_kategorii=1778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chybaże Twoich badań nie ma w tym pakiecie, ale zawsze te bardziej podstawowe można robić bez dodatkowych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harbatka powiem Ci szczerze, że muszę sie z tym dokładnie zapoznać ale nawet z tego co pobieznie przeczytałam to nawet jest niezłe. Wczoraj nawet z męzem myśleliśmy o jakiś takim właśnie ubezpieczeniu by lepszą mieć opiekę zdrowotną.... A ja za samo Tsh, ft3, ft4 zapłaciłam 75zł jak przyjdzie mi to kontrolować co miesiąc to już sie zwraca koszt ubezpieczenia.A do tego jeszcze morfologia i inne badania. coś gotujemy dzisiaj?:-) ja w zasadzie jestem w pracy ale mogę kontrolować smak waszych potrawek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulko ja nie mam na nic ochoty!!!! ale maz bedzie wiec pewnie ryba z frytkami!! bo szybko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Validosku wiesz jak to mówią rybka lubi pływać więc może chociaz jakieś winko do tego:-) ja właśnie wysłałam sypmatycznych kolegów z pracy by mi kupili pizze:-) Yennifer o tym co piszesz to jest prawda bo moja kuzynka właśnie ma taki problem, że niby męża plemniki giną w jej śluzie czy jakos tak.. Zdecydowali się na inseminacje ale 1 nie powiodła się teraz będą robic drugie podejście. Mam nadzieje, że im sie uda bo naprawde są już zdesperowani:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiście jestem tym zachwycona. W styczniu miałam dwie wizyty u gina i dwa badania usg, w lutym pakiet badań morfologicznych + mocz, tokso + cytomegalia i wizyta u gina. Już pomijając fakt kosztów... ale czasowo gdybym chciała to załatwić w publicznej służbie zdrowia to może bym była dopiero po pierwszym usg i pierwszych badaniach! nie wspominając, że przestałam wystawać w kolejkach :D !!! Ale mnie bomba. Cebulka -- pizza !!??!! ooooo..... dasz kawałeczek ? Yennifer -- najgorsze jest to, że czasami bardzo trudno pokonać przeciwności natury... zwłaszcza, jak kobieta nie "akceptuje" plemniczków swojego faceta. Wczoraj kupiliśmy kanapę ! jest boska :D w piątek ją potestujemy ;) Mój K. wkładał ją do pokoju przez okno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówicie ze rybka lubi pływac:) cóz moze to i pomysł na moje doły!!! pływajaca rybka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja etz slyszalam taka historie o wrogosci, babka byla uczulona na meza i musieli sie rozstac bo to nie mialo sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja mało "medyczna" jestem, moze i czasem choruję, ale wiekszych problemów nie miałam. Tylko kilka lat temu i w zeszłym roku nerwy i stres - guz w piersi. A ze moja babcia i siostry babci córka miały raka piersi to pilnuje wizyt i badan. Na szczescie skonczyło się na strachu. Ale swoje przezyłam. A co do służby zdrowia - rejestracja - ternin oczekiwania na wizytę u onkologa 2 m-ce!!!!! A gdzie badania, biopsja... Na szczescie mam w tym szpitalu ciotkę - jest ordynatorem innego oddziału, załatwiła mi wszystko od ręki. Ale to nóż w kieszeni sie otwiera, jak się o słuzbie zdrowia pomysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urwało mi tekst. No więc, ja medycyną się raczej nie interesowałam i jak czytam o takich "cudach" to się wierzyc nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenny -- dobrze wiem, co znaczy biopsja piersi... u mnie też skończyło się "tylko" na strachu i regularnych kontrolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wiem co znaczy biopsja:-) ale u mnie niestety nie na strachu tylko sie skończyło:-( :- (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulko -- współczuję. Oby tylko się skończyło i więcej nie odzywało :) Wchodzimy w mroczne tematy ;) Co z pizzą ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulko? A mozesz coś więcej napisać? Bo ja bardzo zainteresowana tematem. Wiem, ze siedzę na bombie zegarowej i czy wybuchnie nie zależy odemnie. Na razie badam sie, chodzę na kontrole. I liczę,ze nie bedzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny 11 lat temu jak miałam 20 lat wyczułam sobie guzka w piersi tak z dnia na dzień, wystraszona poleciałam do lekarza i skierował mnie na biobsje. Wykazała ona że jest to włókniak niby nic groźnego ale chirurg onkolog polecił mi jednak operacje usunięcia tego bo niewiadomo co z tego może się zrobic. W ciągu 2 dni znalazłam się na stole.Trwało to 3 godziny pod znieczuleniem miejscowym, myslałam że umre tak mnie to cholerstwo bolało. Później co sie okazało włókniak był dość głęboko stąd też ten ból.Dawali mi w trakcie kilka znieczuleń w pierś ale szkoda gadać:-( to co widziałam jako młoda dziewczyna na chirurgi to był koszmar: kobiety bez piersi jakies cewniki, sutki bozszywane na supełek. Moja blizna na szczeście jest malutka i polubiłam ją z czasem:-) ale wiem jedno z cyckami nie ma żartów dziewczyny:-) został mi odruch macania sobie ich codziennie, a co tam !!! to moje, prawda?:-) Najgorsze dla mnie w szpitalu było to że byłam tam najmłodsza te kobiety jeszcze się litowały nade mną mówiąc taka młoda i juz takie problemy. Przezyłam to psychicznie ale mój chłopak teraz Mąż zawsze powtarza że ten cycuś jest wyjątkowy i kocha go tak samo jak drugi:-) A więc dziewczynki biust przed siebie i macamy macamy:-) Harbatko pizza dla Pani gotowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie miałaś "wesoło". Ja pamietam pierwszą wizytę na onkologii - to z 7 lat temu. Straszne to było. W zeszłym roku udało się załatwić sprawę szybko i bez "widoków"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj biedna Cebulko:( naszczescie to juz za toba mnie straszyli biopsja tarczycy ale naszczescie narazie (pisze narazie bo w zyciu roznie bywa) mnie to ominelo. na widok samego szpitala juz mi słabo:O aaaa pizza mniam:P chetnie sie podłącze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubasku -- wyżremy Cebulce całą pizze? nawet nie zapytałam jaka to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak pizze zjadły a nawet herbatki albo kawki nie zrobiły:-P koleżanki milutkie:-) już nie wspomne o zmywaniu hihiihhii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa zapomniałam dodać że pizza bez cebuli :-) po niej mam zgagę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pizza sie wszystkie naprukowaly, a dla mnie kawaluncia nie ostawily!!!! oj lanie dupek bedzie , bedzie lanie!!! :-) Herbatce nic nie powiem bo potrzebujaca, dzidzia bomba wiec potrzeba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×